Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 31 мамырдағы № 89-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190110 болып тіркелген) келесі өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 691 198 072 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 202 731 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 589 641 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 460 807 543 мың теңге;
2) шығындар – 719 768 654 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 20 399 789 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 28 821 331 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 421 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 539 519 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 545 674 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 155 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50 509 890 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 509 890 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 741 349 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 200 399 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 968 940 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 13- тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменения и дополнения в решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VІІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 31 мая 2024 года № 89-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VІІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190110) следующее изменение и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 691 198 072 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 202 731 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 589 641 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 460 807 543 тысяч тенге;
2) затраты – 719 768 654 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 399 789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28 821 331 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 421 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 539 519 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 545 674 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 155 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -50 509 890 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -50 509 890 тысяч тенге:
поступление займов – 19 741 349 тысяч тенге;
погашение займов – 27 200 399 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 968 940 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13 в следующей редакции:

20312306
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8539468
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3342148
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
350583
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1223116
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
252389
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
588133
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
904063
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8864
261
Облыстың білім басқармасы
471232
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
333615
037
Әлеуметтік сауықтандыру
123765
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13852
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4726088
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4726088
2
Әлеуметтiк көмек
8332964
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8332964
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1687782
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6645182
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3439874
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3259108
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218197
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10400
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

20312306
1
Социальное обеспечение
8539468
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3342148
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
350583
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1223116
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
252389
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
588133
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
904063
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8864
261
Управление образования области
471232
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
333615
037
Социальная реабилитация
123765
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13852
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4726088
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4726088
2
Социальная помощь
8332964
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8332964
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1687782
068
Программа занятости
6645182
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3439874
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3259108
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
218197
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10400
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

11200000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11200000
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11200000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17916048
1
Ауыл шаруашылығы
6593237
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
6593237
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
19993
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5400
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
53855
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
129120
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345693
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
69653
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110607
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
613837
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
206859
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1931791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
556196
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
498860
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1957363
2
Су шаруашылығы
311146
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

11200000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11200000
071
Развитие газотранспортной системы
11200000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17916048
1
Сельское хозяйство
6593237
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
6593237
002
Субсидирование развития семеноводства
19993
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5400
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
53855
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
129120
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345693
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
69653
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110607
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
613837
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
206859
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1931791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
556196
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
498860
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1957363
2
Водное хозяйство
311146
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области