2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 8-22-5 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 615,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 187 500,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115,0 мың теңге;
2) шығындар – 231 082,5мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37 467,5мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –37 467,5мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 37 467,5мың теңге.

Об утверждении бюджета Володарского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 8-22-5. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 8-26-4
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 08.05.2025 № 8-26-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Володарского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 615,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 187 500,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –115,0 тысяч тенге;
2) затраты – 231 082,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 467,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 467,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 37 467,5 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 19.03.2025 № 8-24-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес құрылатындығы белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 115,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2025 № 8-24-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2025 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Учесть целевые трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 115,0 тысяч тенге.

Көрсетілген республикалық бюджеттен 2025-2027 жылдарға арналған Володар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.
3-1. 4-қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 19.03.2025 № 8-24-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының төрағасы Г. Әбілқайырова
Айыртау аудандық мәслихатының
2024 жылғы_____________
№ _______ шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Айыртау ауданы Володар ауылдық округінің бюджеті

Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Володарского сельского округа на 2025-2027 годы.
3-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2025 № 8-24-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 8-22-5
Бюджет Володарского сельского округа Айыртауского района на 2025 год