Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 22 ақпандағы № 1/118 қаулысы. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 20 ақпандағы № 1/108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 20.02.2026 № 1/108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясының 2024 жылғы 7 ақпандағы № 03-10/25-И ұсынысы негізінде Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес карантиндік объектілердің түрлері бойынша аудандар бөлінісінде Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, жалпы ауданы 23,40375 гектар жерге карантин аймағы белгіленсін.
2. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны жариялау үшін қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электронды түрде жолдауды;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясымен бірлесіп (келісім бойынша) осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы әкімінің міндетін уақытша атқарушы А. Әмрин
Алматы қаласы әкімдігінің
№ __ 2024 жылғы
"___" __________
қаулысына қосымша
Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин
аймағын белгілеуге арналған карантиндік объектілердің тізбесі
Қала аудандары бойынша карантиндік объектілердің таралу ошақтары
Карантиндік объектінің түрі, га
Карантиндік зиянкестер
Карантиндік арамшөптер
Калифорниялық қалқаншалы сымыр
Шығыс жеміс жемірі
Мәрмәр қандаласы
Жусан жапырақты ойраншөп
Жіңішке сабақты арам сояу
Қызғылт жатаған у кекіре
Көп жылдық ойраншөп
1
Алмалы ауданы:
көшелер, даңғылдар бойында

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 22 февраля 2024 года № 1/118. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20 февраля 2026 года № 1/108
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20.02.2026 № 1/108 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" и на основании представления Территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы от 7 февраля 2024 года № 03-10/25-И, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории города Алматы в разрезе районов по видам карантинных объектов на общей площади 23,40375 гектара земли, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления для опубликования в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в электронном виде в течении пяти рабочих дней со дня подписания;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы;
3) совместно с Территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы (по согласованию) принятия необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Временно исполняющий обязанности акима города Алматы А. Амрин
Приложение
к постановлению
акимата города Алматы
от "____" _______ 2024 года
№ ____
Перечень карантинных объектов для установления карантинной зоны с
введением карантинного режима на территории города Алматы
Очаги распространения карантинных объектов по районам города
Вид карантинного объекта, га
Карантинные вредители
Карантинные сорняки
Калифорнийская щитовка
Восточная плодожорка
Мраморный клоп
Амброзия полыннолистная
Повилика тонкостебельная
Горчак розовый
Амброзия многолетняя
1
Алмалинский район:
вдоль улиц, проспектов