Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXV сессиясының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 шешiмi.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 086 488 484,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 851 720 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 805 603,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 075 206,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 170 886 774 мың теңге;
2) шығындар – 2 388 078 592,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 513 400,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 77 566 687 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 80 216 687 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 414 670 195,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 414 670 195,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңiл автомобильдер (арнайы мүгедектігі бар адамдарға арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа) акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақыдан;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымдардан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымдардан);
Республикалық маңызы бар қалада, астанада үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы
Решение внеочередной XXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 6 декабря 2024 года № 183.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см.п.21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 086 488 484,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 851 720 900 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56 805 603,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 075 206,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 170 886 774 тысяч тенге;
2) затраты – 2 388 078 592,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 513 400,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 77 566 687 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 80 216 687 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 414 670 195,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 414 670 195,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
платежа по возмещению исторических затрат;
сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столице;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтарудан;
білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
азаматтарға пәтерлер сатудан;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;
жер телімдерін сатудан;
жер телімдерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 251 515 914 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 31 271 018 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Қорғаныс шығындары 28 004 902 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 57 295 436 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет, за исключением поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования;
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
поступления от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2025 год в сумме 251 515 914 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 31 271 018 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 28 004 902 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 57 295 436 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).

9. Білім беру шығындары 643 607 648 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Денсаулық сақтау шығындары 95 818 512 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 74 095 431 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 619 698 609 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік 111 605 874 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 20 473 966 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 38 883 247 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 8 311 209 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Көлік және коммуникация шығындары 342 199 399 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Утвердить расходы на образование в сумме 643 607 648 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 95 818 512 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 74 095 431 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
12.  Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 619 698 609 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 111 605 874 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 20 473 966 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 38 883 247 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 8 311 209 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 342 199 399 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).

18. Басқа да шығындар 176 319 018 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXXV сессиясының 30.09.2025 № 245 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 40 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2025 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 176 319 018 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения внеочередной XXXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30.09.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 40 000 000 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

2 785 443,0
002
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
89 659,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 144,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
189 232,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 167 977,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 684 796,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 501,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
480 680,0
02
Қорғаныс
28 004 902,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 733 339,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
371 948,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 080 649,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 080 649,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
12 876 567,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 694 527,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 657,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
9 989 383,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
11 314 347,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 242 499,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 164 997,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
7 626 851,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
280 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
57 295 436,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
42 744 198,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

2 785 443,0
002
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
89 659,0
004
Капитальные расходы государственного органа
15 144,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
189 232,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 167 977,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 684 796,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 501,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
480 680,0
02
Оборона
28 004 902,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 733 339,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
371 948,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 080 649,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 080 649,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 876 567,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 694 527,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 657,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
9 989 383,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
11 314 347,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
1 242 499,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 164 997,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 626 851,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
280 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
57 295 436,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
42 744 198,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

81 083 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 609 627,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 609 627,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
52 163 345,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
52 163 345,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 381 948,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7 381 948,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
227 539,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
227 539,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 025 877,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 025 877,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
27 062 361,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
748 184,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 004 426,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 478 277,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 123 925,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 105 788,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
373 644,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
405 607,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 367,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 466 476,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
353 667,0
05
Денсаулық сақтау
95 818 512,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы

81 083 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 609 627,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 609 627,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
52 163 345,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
52 163 345,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 381 948,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
7 381 948,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
227 539,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
227 539,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 025 877,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 025 877,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
27 062 361,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
748 184,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
2 004 426,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 478 277,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 123 925,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 105 788,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
373 644,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
405 607,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 367,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 466 476,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
353 667,0
05
Здравоохранение
95 818 512,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы

14 408 416,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
351 061,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
65 362,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 323 259,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
12 668 734,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
40 768 220,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
39 420 293,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 971 391,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 971 391,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
598 233,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
598 233,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
35 018 192,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
838 521,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 273,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
4 868,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
33 849 094,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74 095 431,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 426 470,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 426 470,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 959 193,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

14 408 416,0
006
Услуги по охране материнства и детства
351 061,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
65 362,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 323 259,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
12 668 734,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
40 768 220,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
39 420 293,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 971 391,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 971 391,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
598 233,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
598 233,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
35 018 192,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
838 521,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 273,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
4 868,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
33 849 094,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
74 095 431,0
123
Аппарат акима района в городе
2 426 470,0
056
Государственная адресная социальная помощь
2 426 470,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 959 193,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 918 325,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 393 429,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 507 462,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 400 197,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 893,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
655 049,0
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
80 838,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 899 429,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 431 724,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 705,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 215 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 215 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
24 546 009,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 083 316,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
29 003,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5 805 375,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 948 915,0
035
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 679 400,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
7 580 714,0
018
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 580 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

2 918 325,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 393 429,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 507 462,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 400 197,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 893,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
655 049,0
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
80 838,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 899 429,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 431 724,0
037
Социальная реабилитация
467 705,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 215 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 215 000,0
123
Аппарат акима района в городе
24 546 009,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 083 316,0
030
Оказание жилищной помощи
29 003,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 805 375,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9 948 915,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 679 400,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
7 580 714,0
018
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 580 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы

438 453,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
596 208,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
197 122 787,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
155 691,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
13 335 235,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
112 071 835,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
73 333,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
71 486 693,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
200 000,0
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
200 000,0
13
Басқалар
124 237 571,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
32 379 712,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
1 751 055,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
30 000 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
428 657,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
200 000,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 346 774,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 346 774,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
265 415,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
265 415,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 400 428,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 714 216,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 325,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 329 685,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 202,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
44 230 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi

438 453,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
596 208,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
197 122 787,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере организации дорожного движения и пассажирского транспорта на местном уровне
155 691,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
13 335 235,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
112 071 835,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
73 333,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
71 486 693,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
200 000,0
025
Развитие транспортной инфраструктуры
200 000,0
13
Прочие
124 237 571,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
32 379 712,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
1 751 055,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
30 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
428 657,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
200 000,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 346 774,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 346 774,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
265 415,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
265 415,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 400 428,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 714 216,0
003
Капитальные расходы государственного органа
24 325,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 329 685,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
332 202,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
44 230 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы

40 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
4 230 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
38 074 324,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
37 307 623,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
766 701,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
973 434,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
973 434,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 302 367,0
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
5 302 367,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 299 468,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 899,0
15
Трансферттер
258 908 643,2
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
258 908 643,2
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
865 542,4
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
438 882,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 788 304,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
0,8
030
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жалпыреспубликалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізетін жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдерінің өтінішхаты бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша берілетін нысаналы даму трансферттері

40 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
4 230 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
38 074 324,0
031
Строительство комплекса административных зданий
37 307 623,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
766 701,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
973 434,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
973 434,0
14
Обслуживание долга
5 302 367,0
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
5 302 367,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 299 468,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 899,0
15
Трансферты
258 908 643,2
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
258 908 643,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
865 542,4
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
438 882,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
5 788 304,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0,8
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан

1 000 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
179 914,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
179 914,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
6 655 966,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
843 492,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
5 812 474,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 467 504,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
37 862 832,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
37 596 392,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
248 440,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
8 604 672,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 604 672,0
04
Бiлiм беру
523 591 540,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
85 591 467,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
85 591 467,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 990 000,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
4 990 000,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
10 758 968,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
9 236 564,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 522 404,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
290 872 267,0
003
Жалпы білім беру
81 902 216,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
8 823 085,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 669 944,0
008
Балаларға қосымша білім беру
9 885 651,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру

1 000 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
179 914,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
179 914,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
6 655 966,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
843 492,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
5 812 474,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 467 504,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
37 862 832,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
37 596 392,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
248 440,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
8 604 672,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 604 672,0
04
Образование
523 591 540,0
123
Аппарат акима района в городе
85 591 467,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
85 591 467,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 990 000,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
4 990 000,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
10 758 968,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
9 236 564,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 522 404,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
290 872 267,0
003
Общеобразовательное обучение
81 902 216,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
8 823 085,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 669 944,0
008
Дополнительное образование для детей
9 885 651,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы

1 899 809,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 398 758,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
501 051,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
32 850 177,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 347 647,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
33 607,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 877 660,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
17 053 435,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
6 537 828,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
8 679 159,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
8 679 159,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
23 160 356,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20 516 063,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 764 392,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
879 901,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 735 333,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
33 685,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 083 688,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
617 960,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
56 282,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
56 282,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 477 298,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
764 515,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 287 436,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
422 453,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 894,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы

1 899 809,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 398 758,0
037
Социальная реабилитация
501 051,0
123
Аппарат акима района в городе
32 850 177,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 347 647,0
030
Оказание жилищной помощи
33 607,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 877 660,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
17 053 435,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 537 828,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
8 679 159,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8 679 159,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
23 160 356,0
003
Программа занятости
20 516 063,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 764 392,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
879 901,0
123
Аппарат акима района в городе
2 735 333,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
33 685,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 083 688,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
617 960,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
56 282,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
56 282,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 477 298,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
764 515,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 287 436,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
422 453,0
062
Развитие системы квалификаций
2 894,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы

1 980 034,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
980 034,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
494 733 610,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 558 399,0
050
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 558 399,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
73 388 720,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
73 388 720,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
195 760 426,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 500 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
183 260 426,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
5 318 807,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 318 807,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
442 419,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
442 419,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
60 165 262,0
042
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
59 820 392,0
043
Қаланы абаттандыруды дамыту
344 870,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
350 113,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
350 113,0
520
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық кеңістіктерді дамыту басқармасы
801 718,0
001
Жергілікті деңгейде қаланың қоғамдық аумақтарын дамыту және абаттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
199 501,0
002
Қаланың қоғамдық кеңістігінің элементтері болып табылатын құрылыстардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
602 217,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
156 823 284,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
16 193 816,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
33 101 077,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
1 085 784,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
106 442 607,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
124 462,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)

1 980 034,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
980 034,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
494 733 610,0
123
Аппарат акима района в городе
1 558 399,0
050
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 558 399,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
73 388 720,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
73 388 720,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
195 760 426,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 500 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
183 260 426,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
5 318 807,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне
5 318 807,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
442 419,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
442 419,0
123
Аппарат акима района в городе
60 165 262,0
042
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
59 820 392,0
043
Развитие благоустройства города
344 870,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
350 113,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
350 113,0
520
Управление развития общественных пространств города республиканского значения, столицы
801 718,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере развития и благоустройства общественных территорий города на местном уровне
199 501,0
002
Обеспечение функционирования сооружений, являющихся элементами общественных пространств города
602 217,0
123
Аппарат акима района в городе
156 823 284,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
16 193 816,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
33 101 077,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
1 085 784,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
106 442 607,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
124 462,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

2 777 513,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
1 332 631,0
001
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 332 631,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
1 678 175,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
260 878,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 417 297,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
9 933 455,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 615 486,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
33 405,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
746 243,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
93 994,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
22 440,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
719 134,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
270,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
7 894 964,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
280 678,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
6 623 233,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
0,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
984 900,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 153,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
423 005,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
423 005,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3 631 927,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
1 761 820,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
739 286,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 022 534,0
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
485 883,0
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 777 513,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
1 332 631,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области общественного развития на местном уровне
1 332 631,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
1 678 175,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
260 878,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 417 297,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
9 933 455,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
1 615 486,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
33 405,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
746 243,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
93 994,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
22 440,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
719 134,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
270,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
7 894 964,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
280 678,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
6 623 233,0
005
Развитие объектов экосистемы
0,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
984 900,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 153,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
423 005,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
423 005,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3 631 927,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
1 761 820,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
739 286,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 022 534,0
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
485 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля

3 869 762,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 000 000,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
2 000 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 068 069,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 068 069,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 065 718,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 351,0
15
Трансферттер
252 001 578,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
252 001 578,0
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
485 664,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
46 754 731,0
Бюджеттік кредиттері
55 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
55 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
55 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
18 890 000,0
Қаржы активтерін сатып алу
19 000 000,0
12
Көлiк және коммуникация
19 000 000,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
19 000 000,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
19 000 000,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-1 074 139,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
1 074 139,0
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

3 869 762,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
031
Строительство комплекса административных зданий
2 000 000,0
14
Обслуживание долга
5 068 069,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 068 069,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 065 718,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 351,0
15
Трансферты
252 001 578,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
252 001 578,0
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
485 664,0
III. Чистое бюджетное кредитование
46 754 731,0
Бюджетные кредиты
55 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
55 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
55 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
55 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
8 245 269,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
8 245 269,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
8 245 269,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
18 890 000,0
Приобретение финансовых активов
19 000 000,0
12
Транспорт и коммуникации
19 000 000,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
19 000 000,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
19 000 000,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
110 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
110 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
110 000,0
V. Дефицит бюджета
-1 074 139,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
1 074 139,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 6 декабря 2024 года №183
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Социальная поддержка инвалидов
Государственная адресная социальная помощь