Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXV сессиясының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 шешiмi.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 253 926 897,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 012 384 974,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 946 382,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 498 410,1 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 167 097 130 мың теңге;
2) шығындар – 2 220 710 990,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 467 675 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 873 392 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 59 523 392 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 71 125 160,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 71 125 160,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңiл автомобильдер (арнайы мүгедектігі бар адамдарға арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа) акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақыдан;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымдардан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымдардан);
Республикалық маңызы бар қалада, астанада үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы
Решение внеочередной XXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 6 декабря 2024 года № 183.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см.п.21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 253 926 897,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 012 384 974,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 65 946 382,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 498 410,1 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 167 097 130 тысяч тенге;
2) затраты – 2 220 710 990,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 467 675 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 873 392 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 59 523 392 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 71 125 160,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 71 125 160,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
платежа по возмещению исторических затрат;
сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столице;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтарудан;
білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
азаматтарға пәтерлер сатудан;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;
жер телімдерін сатудан;
жер телімдерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 251 515 914 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 27 540 108 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Қорғаныс шығындары 26 958 389 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 50 480 206 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет, за исключением поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования;
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
поступления от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2025 год в сумме 251 515 914 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 27 540 108 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 26 958 389 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 50 480 206 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).

9. Білім беру шығындары 635 515 772 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Денсаулық сақтау шығындары 89 414 475 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 69 655 202 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 512 458 258 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік 102 167 679 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 21 467 265 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 44 206 491 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 7 365 821 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Көлік және коммуникация шығындары 339 151 106 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Утвердить расходы на образование в сумме 635 515 772 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 89 414 475 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 69 655 202 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
12.  Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 512 458 258 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 102 167 679 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 21 467 265 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 44 206 491 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 7 365 821 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 339 151 106 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).

18. Басқа да шығындар 136 642 712 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVIII сессиясының 28.11.2025 № 262 шешiмiмен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 40 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2025 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 136 642 712 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения очередной XXXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.11.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 40 000 000 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

2 570 443,0
002
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
89 659,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 350,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
189 232,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 167 977,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 684 796,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 501,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
480 680,0
02
Қорғаныс
26 958 389,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 733 339,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
371 948,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 000 000,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 000 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
12 876 567,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 694 527,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 657,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
9 989 383,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
10 348 483,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 242 499,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 675 427,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
7 150 557,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
280 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
50 480 206,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
42 428 968,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

2 570 443,0
002
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
89 659,0
004
Капитальные расходы государственного органа
13 350,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
189 232,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 167 977,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 684 796,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 501,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
480 680,0
02
Оборона
26 958 389,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 733 339,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
371 948,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 000 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 876 567,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 694 527,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 657,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
9 989 383,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
10 348 483,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
1 242 499,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 675 427,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 150 557,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
280 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
50 480 206,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
42 428 968,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

96 830 789,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 609 627,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 609 627,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
51 670 738,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
51 670 738,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 381 948,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7 381 948,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
227 539,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
227 539,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 025 877,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 025 877,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
26 009 862,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
751 490,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 928 767,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 449 787,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 099 370,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 882 445,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
417 445,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
406 107,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 290,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 766 319,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
305 842,0
05
Денсаулық сақтау
89 414 475,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы

96 830 789,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 609 627,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 609 627,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
51 670 738,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
51 670 738,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 381 948,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
7 381 948,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
227 539,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
227 539,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 025 877,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 025 877,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
26 009 862,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
751 490,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 928 767,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 449 787,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 099 370,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 882 445,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
417 445,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
406 107,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 290,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 766 319,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
305 842,0
05
Здравоохранение
89 414 475,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы

13 898 636,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
351 061,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
65 362,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 247 993,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
12 234 220,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
37 508 904,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
36 160 977,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 741 372,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 741 372,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
598 233,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
598 233,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
32 613 270,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 152 401,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 563,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
4 868,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
31 126 002,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
69 655 202,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 342 462,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 342 462,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 834 952,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

13 898 636,0
006
Услуги по охране материнства и детства
351 061,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
65 362,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 247 993,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
12 234 220,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
37 508 904,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
36 160 977,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 741 372,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 741 372,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
598 233,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
598 233,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
32 613 270,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
1 152 401,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 563,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
4 868,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
31 126 002,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
69 655 202,0
123
Аппарат акима района в городе
1 342 462,0
056
Государственная адресная социальная помощь
1 342 462,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 834 952,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 918 325,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 393 429,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 461 706,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 400 197,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 353,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
654 941,0
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
5 001,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 900 239,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 432 534,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 705,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 200 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 200 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
23 889 586,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 113 316,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
25 016,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5 596 448,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 722 915,0
035
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 431 891,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
7 280 714,0
018
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 280 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

2 918 325,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 393 429,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 461 706,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 400 197,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 353,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
654 941,0
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
5 001,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 900 239,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 432 534,0
037
Социальная реабилитация
467 705,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 200 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 200 000,0
123
Аппарат акима района в городе
23 889 586,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 113 316,0
030
Оказание жилищной помощи
25 016,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 596 448,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9 722 915,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 431 891,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
7 280 714,0
018
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 280 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы

567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
27 087 376,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
23 731 049,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 356 327,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
36 720 284,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
35 953 583,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
766 701,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
1 023 435,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
1 023 435,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 302 255,4
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
5 302 255,4
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 299 462,8
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 792,6
15
Трансферттер
263 408 643,2
523
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
263 408 643,2
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
865 542,4
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
438 882,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 288 304,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
0,8

567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
27 087 376,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
23 731 049,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 356 327,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
36 720 284,0
031
Строительство комплекса административных зданий
35 953 583,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
766 701,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
1 023 435,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
1 023 435,0
14
Обслуживание долга
5 302 255,4
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
5 302 255,4
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 299 462,8
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 792,6
15
Трансферты
263 408 643,2
523
Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
263 408 643,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
865 542,4
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
438 882,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
10 288 304,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0,8

030
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жалпыреспубликалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізетін жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдерінің өтінішхаты бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша берілетін нысаналы даму трансферттері
300 000,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
47 467 675,0
Бюджеттік кредиттері
51 500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
42 500 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
42 500 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
42 500 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
8 000 000,0
048
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
8 000 000,0
13
Басқалар
1 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 000 000,0
007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
1 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4 032 325,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
4 032 325,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3 766 650,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
265 675,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
56 873 392,0
Қаржы активтерін сатып алу
59 523 392,0
12
Көлiк және коммуникация
29 135 240,0
329
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол инфрақұрылымын дамыту басқармасы
29 135 240,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
29 135 240,0
13
Басқалар
30 388 152,0
328
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
470 497,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
470 497,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 698 796,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
6 698 796,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы

030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
300 000,0
III. Чистое бюджетное кредитование
47 467 675,0
Бюджетные кредиты
51 500 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
42 500 000,0
511
Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
42 500 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
42 500 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
8 000 000,0
048
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
8 000 000,0
13
Прочие
1 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
1 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
4 032 325,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
4 032 325,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
3 766 650,0
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
265 675,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
56 873 392,0
Приобретение финансовых активов
59 523 392,0
12
Транспорт и коммуникации
29 135 240,0
329
Управление развития дорожной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
29 135 240,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
29 135 240,0
13
Прочие
30 388 152,0
328
Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
470 497,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
470 497,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 698 796,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
6 698 796,0
511
Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы

2 483 808,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 281 330,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
202 478,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 933 864,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 440 771,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
493 093,0
02
Қорғаныс
8 802 408,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
966 528,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
208 791,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
757 737,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 000 000,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 000 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
179 914,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
179 914,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
6 655 966,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
843 492,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
5 812 474,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 467 504,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
37 862 832,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
37 596 392,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
248 440,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
8 604 672,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 604 672,0
04
Бiлiм беру
523 591 540,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
85 591 467,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

2 483 808,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
2 281 330,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
202 478,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 933 864,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 440 771,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
493 093,0
02
Оборона
8 802 408,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
966 528,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
208 791,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
757 737,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 000 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
179 914,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
179 914,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
6 655 966,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
843 492,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
5 812 474,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 467 504,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
37 862 832,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
37 596 392,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
248 440,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
8 604 672,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 604 672,0
04
Образование
523 591 540,0
123
Аппарат акима района в городе
85 591 467,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
26 028 203,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 194 063,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
31 408,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 427 720,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
11 264 892,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
6 110 120,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
8 111 364,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
8 111 364,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
21 674 572,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
19 173 891,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 648 964,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
851 717,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 556 387,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
31 482,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 947 372,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
577 533,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
52 600,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52 600,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 286 490,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
743 165,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 137 791,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
402 829,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 705,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 915 920,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
915 920,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

123
Аппарат акима района в городе
26 028 203,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 194 063,0
030
Оказание жилищной помощи
31 408,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 427 720,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
11 264 892,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 110 120,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
8 111 364,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8 111 364,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
21 674 572,0
003
Программа занятости
19 173 891,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 648 964,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
851 717,0
123
Аппарат акима района в городе
2 556 387,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
31 482,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 947 372,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
577 533,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
52 600,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 600,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 286 490,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
743 165,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 137 791,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
402 829,0
062
Развитие системы квалификаций
2 705,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 915 920,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
915 920,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 688 819,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
311 728,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
311 728,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
938 544,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
938 544,0
318
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы
5 260 387,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
693 739,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 763 331,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
97 317,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1 706 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
569 302,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
470 630,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
98 672,0
510
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
2 648 110,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 431 458,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
216 652,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 062 493,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 534 883,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
527 610,0
02
Қорғаныс
8 312 035,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
1 002 607,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
223 407,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
779 200,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
192 508,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 508,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
4 688 819,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
311 728,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
311 728,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
938 544,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
938 544,0
318
Управление государственных активов города республиканского значения, столицы
5 260 387,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
693 739,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 763 331,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
97 317,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1 706 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
569 302,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
470 630,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
98 672,0
510
Управление экономики города республиканского значения, столицы
2 648 110,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
2 431 458,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
216 652,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 062 493,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 534 883,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
527 610,0
02
Оборона
8 312 035,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
1 002 607,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
223 407,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
779 200,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
192 508,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 508,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы

7 116 920,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
897 573,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
6 219 347,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
48 385 378,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
39 178 378,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
38 894 547,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
265 831,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
9 207 000,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 207 000,0
04
Бiлiм беру
592 301 002,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
91 582 870,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
91 582 870,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
11 511 475,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
9 882 599,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 628 876,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
377 258 873,0
003
Жалпы білім беру
93 627 460,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
9 436 745,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 857 208,0
008
Балаларға қосымша білім беру
15 577 647,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
77 853,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
255 681 960,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
20 000 000,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 000 000,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 000 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 912 338,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау

7 116 920,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
897 573,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
6 219 347,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
48 385 378,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
39 178 378,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
38 894 547,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
265 831,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
9 207 000,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 207 000,0
04
Образование
592 301 002,0
123
Аппарат акима района в городе
91 582 870,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
91 582 870,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
11 511 475,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
9 882 599,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 628 876,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
377 258 873,0
003
Общеобразовательное обучение
93 627 460,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
9 436 745,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 857 208,0
008
Дополнительное образование для детей
15 577 647,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
77 853,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
255 681 960,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
20 000 000,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
12 000 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
8 000 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 912 338,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования

001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 469 302,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 183 986,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
68 869 762,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
65 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 869 762,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 000 000,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
2 000 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 068 069,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 068 069,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 065 718,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 351,0
15
Трансферттер
252 001 578,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
252 001 578,0
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
485 664,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
46 754 731,0
Бюджеттік кредиттері
55 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
55 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
55 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
18 890 000,0
Қаржы активтерін сатып алу
19 000 000,0
12
Көлiк және коммуникация
19 000 000,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
19 000 000,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
19 000 000,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-1 074 139,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
1 074 139,0
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 469 302,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 183 986,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
68 869 762,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
65 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 869 762,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
031
Строительство комплекса административных зданий
2 000 000,0
14
Обслуживание долга
5 068 069,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 068 069,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 065 718,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 351,0
15
Трансферты
252 001 578,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
252 001 578,0
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
485 664,0
III. Чистое бюджетное кредитование
46 754 731,0
Бюджетные кредиты
55 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
55 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
55 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
55 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
8 245 269,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
8 245 269,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
8 245 269,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
18 890 000,0
Приобретение финансовых активов
19 000 000,0
12
Транспорт и коммуникации
19 000 000,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
19 000 000,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
19 000 000,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
110 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
110 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
110 000,0
V. Дефицит бюджета
-1 074 139,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
1 074 139,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 6 декабря 2024 года №183
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Социальная поддержка инвалидов
Государственная адресная социальная помощь