Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXV сессиясының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 шешiмi.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 055 816 717,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 837 021 828,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 931 592,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 401 171,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 166 462 124 мың теңге;
2) шығындар – 2 367 411 704,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 620 932,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 71 391 284 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 74 132 784 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 438 607 203,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 438 607 203,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңiл автомобильдер (арнайы мүгедектігі бар адамдарға арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа) акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақыдан;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымдардан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымдардан);
Республикалық маңызы бар қалада, астанада үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы
Решение внеочередной XXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 6 декабря 2024 года № 183.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см.п.21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 055 816 717,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 837 021 828,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 931 592,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22 401 171,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 166 462 124 тысяч тенге;
2) затраты – 2 367 411 704,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 620 932,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 71 391 284 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 74 132 784 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 438 607 203,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 438 607 203,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
платежа по возмещению исторических затрат;
сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столице;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтарудан;
білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
азаматтарға пәтерлер сатудан;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;
жер телімдерін сатудан;
жер телімдерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 251 515 914 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 33 330 956 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
7. Қорғаныс шығындары 19 187 862 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 66 932 090 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет, за исключением поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования;
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
поступления от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2025 год в сумме 251 515 914 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 33 330 956 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 19 187 862 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 66 932 090 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).

9. Білім беру шығындары 605 310 472 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
10. Денсаулық сақтау шығындары 82 200 489 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 74 089 365 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 614 034 450 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік 99 224 509 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 21 200 934 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 35 132 598 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 9 332 723 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
17. Көлік және коммуникация шығындары 392 782 842 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

9. Утвердить расходы на образование в сумме 605 310 472 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 82 200 489 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 74 089 365 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
12.  Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 614 034 450 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 99 224 509 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 21 200 934 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 –в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 35 132 598 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 –в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 9 332 723 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 –в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 392 782 842 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).

18. Басқа да шығындар 194 162 492 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXX сессиясының 05.06.2025 № 217 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 40 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2025 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 194 162 492 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 –в редакции решения очередной XXX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 05.06.2025 № 217 (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 40 000 000 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

89 659,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 350,0
510
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
2 311 020,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 119 994,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 794,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
189 232,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 059 152,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 575 971,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 501,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
480 680,0
02
Қорғаныс
19 187 862,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
2 361 391,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
580 649,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
580 649,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 295 167,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 127 023,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
168 144,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
13 950 655,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 242 499,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
371 948,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
7 686 211,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 369 997,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
280 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
66 932 090,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
42 380 852,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

89 659,0
014
Капитальные расходы государственного органа
13 350,0
510
Управление экономики города республиканского значения, столицы
2 311 020,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
2 119 994,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 794,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
189 232,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 059 152,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 575 971,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 501,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
480 680,0
02
Оборона
19 187 862,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
2 361 391,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
580 649,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
580 649,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 295 167,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 127 023,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
168 144,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
13 950 655,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
1 242 499,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
371 948,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 686 211,0
011
Капитальные расходы государственного органа
4 369 997,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
280 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
66 932 090,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
42 380 852,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

73 621 740,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 587 733,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 587 733,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
55 663 345,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
55 663 345,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 323 502,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 323 502,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 100 000,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 100 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 025 877,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 025 877,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
13 513 204,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
699 901,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 004 426,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 591 130,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 408 145,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 105 788,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
373 644,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
420 607,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 367,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 553 529,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
353 667,0
05
Денсаулық сақтау
82 200 489,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы

73 621 740,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 587 733,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 587 733,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
55 663 345,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
55 663 345,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 323 502,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
6 323 502,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 100 000,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 100 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 025 877,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 025 877,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
13 513 204,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
699 901,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
2 004 426,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 591 130,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 408 145,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 105 788,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
373 644,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
420 607,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 367,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 553 529,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
353 667,0
05
Здравоохранение
82 200 489,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы

14 350 283,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
297 331,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
60 959,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 323 259,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
12 668 734,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
29 635 387,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
28 287 460,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 971 391,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 971 391,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
839 648,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
839 648,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
32 349 720,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
490 266,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 273,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
7 457,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
31 526 288,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74 089 365,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
3 198 135,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 198 135,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 882 983,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

14 350 283,0
006
Услуги по охране материнства и детства
297 331,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
60 959,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 323 259,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
12 668 734,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
29 635 387,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
28 287 460,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 971 391,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 971 391,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
839 648,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
839 648,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
32 349 720,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
490 266,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 273,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
7 457,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
31 526 288,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
74 089 365,0
123
Аппарат акима района в городе
3 198 135,0
056
Государственная адресная социальная помощь
3 198 135,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 882 983,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 873 556,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 424 326,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 507 462,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 418 697,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 893,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
655 049,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 674 692,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 206 987,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
467 705,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 215 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 215 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
24 486 944,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 050 526,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
30 353,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 040 247,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
10 527 936,0
035
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 837 882,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
7 580 714,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 580 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
16 308 105,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
13 830 700,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 644 141,0

2 873 556,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 424 326,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 507 462,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 418 697,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 893,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
655 049,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 674 692,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 206 987,0
037
Социальная реабилитация
467 705,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 215 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 215 000,0
123
Аппарат акима района в городе
24 486 944,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 050 526,0
030
Оказание жилищной помощи
30 353,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 040 247,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 527 936,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 837 882,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
7 580 714,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 580 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
16 308 105,0
003
Программа занятости
13 830 700,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 644 141,0

016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
833 264,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 519 396,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 422,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 902 974,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
587 000,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 159,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 159,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 318 237,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
734 258,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 889 414,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 858,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
417 350,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 528,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
16 027,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
241 802,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 856 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
856 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
571 534 450,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
5 091 751,0
050
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 091 751,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
121 146 933,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
121 146 933,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
114 304 498,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 108 150,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 881 930,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
95 314 418,0

016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
833 264,0
123
Аппарат акима района в городе
2 519 396,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 422,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 902 974,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
587 000,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 159,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 159,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 318 237,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
734 258,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 889 414,0
026
Капитальные расходы государственного органа
16 858,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
417 350,0
062
Развитие системы квалификаций
2 528,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
16 027,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
241 802,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 856 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
856 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 000 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
571 534 450,0
123
Аппарат акима района в городе
5 091 751,0
050
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 091 751,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
121 146 933,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
121 146 933,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
114 304 498,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 108 150,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 881 930,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
95 314 418,0

1 600 000,0
060
Креативті индустриялар саласында жеке кәсіпкерлікті дамыту, креативті кеңістіктерді инфрақұрылымын құру үшін қаржыландыру және жағдайлар жасау
732 640,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
200 000,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 346 774,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 346 774,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
265 415,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
265 415,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
3 419 313,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 557 681,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 325,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 505 007,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 300,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
44 230 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
40 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
4 230 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
39 964 324,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
39 197 623,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
766 701,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
1 068 240,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
1 068 240,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 302 367,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 302 367,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 299 468,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

1 600 000,0
060
Финансирование и создание условий для развития частного предпринимательства в сфере креативных индустрий, создания инфраструктуры креативных пространств
732 640,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
200 000,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 346 774,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 346 774,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
265 415,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
265 415,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
3 419 313,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 557 681,0
003
Капитальные расходы государственного органа
24 325,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 505 007,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
332 300,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
44 230 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
40 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
4 230 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
39 964 324,0
031
Строительство комплекса административных зданий
39 197 623,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
766 701,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
1 068 240,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
1 068 240,0
14
Обслуживание долга
5 302 367,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 302 367,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 299 468,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 688 819,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
311 728,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
311 728,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
938 544,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
938 544,0
318
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы
5 260 387,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
693 739,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 763 331,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
97 317,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1 706 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
569 302,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
470 630,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
98 672,0
510
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
2 648 110,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 431 458,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
216 652,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 062 493,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 534 883,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
527 610,0
02
Қорғаныс
8 312 035,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
1 002 607,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
223 407,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
779 200,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
192 508,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 508,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
4 688 819,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
311 728,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
311 728,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
938 544,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
938 544,0
318
Управление государственных активов города республиканского значения, столицы
5 260 387,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
693 739,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 763 331,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
97 317,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1 706 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
569 302,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
470 630,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
98 672,0
510
Управление экономики города республиканского значения, столицы
2 648 110,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
2 431 458,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
216 652,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 062 493,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 534 883,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
527 610,0
02
Оборона
8 312 035,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
1 002 607,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
223 407,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
779 200,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
192 508,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 508,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы

001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 469 302,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 183 986,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
68 869 762,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
65 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 869 762,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 000 000,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
2 000 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 068 069,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 068 069,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 065 718,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 351,0
15
Трансферттер
252 001 578,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
252 001 578,0
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
485 664,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
46 754 731,0
Бюджеттік кредиттері
55 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
55 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
55 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
18 890 000,0
Қаржы активтерін сатып алу
19 000 000,0
12
Көлiк және коммуникация
19 000 000,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
19 000 000,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
19 000 000,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-1 074 139,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
1 074 139,0
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 469 302,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 183 986,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
68 869 762,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
65 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 869 762,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
031
Строительство комплекса административных зданий
2 000 000,0
14
Обслуживание долга
5 068 069,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 068 069,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 065 718,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 351,0
15
Трансферты
252 001 578,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
252 001 578,0
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
485 664,0
III. Чистое бюджетное кредитование
46 754 731,0
Бюджетные кредиты
55 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
55 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
55 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
55 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
8 245 269,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
8 245 269,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
8 245 269,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
18 890 000,0
Приобретение финансовых активов
19 000 000,0
12
Транспорт и коммуникации
19 000 000,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
19 000 000,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
19 000 000,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
110 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
110 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
110 000,0
V. Дефицит бюджета
-1 074 139,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
1 074 139,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 6 декабря 2024 года №183
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Социальная поддержка инвалидов
Государственная адресная социальная помощь