2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26/220 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 782 383 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 033 950 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 575 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 540 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 710 318 мың теңге;
2) шығындар – 4 968 457 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 020 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 78 655 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 635 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -189 094 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 189 094 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 18.11.2025 № 37/314 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 40 840 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған Павлодар ауданының бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі - 1 089 037 мың теңге ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 827 505 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Григорьевка – 76 327 мың теңге;
Ефремовка – 21 167 мың теңге;
Заңғар – 31 611 мың теңге;
Заря – 72 662 мың теңге;
Кемеңгер – 29 095 мың теңге;
Кеңес – 114 087 мың теңге;
Луганск – 74 294 мың теңге;
Мичурино – 86 937 мың теңге;
Ольгинка – 48 227 мың теңге;
Рождественка – 95 361 мың теңге;
Чернорецк – 90 035 мың теңге;
Черноярка – 48 850 мың теңге;
Шақат – 38 852 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
2 366 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақасын көтеруге;

О Павлодарском районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 26/220
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 782 383 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 033 950 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 575 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 540 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 710 318 тысяч тенге;
2) затраты – 4 968 457 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 020 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 78 655 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 635 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -189 094 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 189 094 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 18.11.2025 № 37/314 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 40 840 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 1 089 037 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села Ольгинка, в общей сумме 827 505 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 76 327 тысяч тенге;
Ефремовский – 21 167 тысяч тенге;
Зангарский – 31 611 тысяч тенге;
Заринский – 72 662 тысячи тенге;
Кемеңгер – 29 095 тысяч тенге;
Кенесский – 114 087 тысяч тенге;
Луганский – 74 294 тысячи тенге;
Мичуринский – 86 937 тысяч тенге;
Ольгинка – 48 227 тысяч тенге;
Рождественский – 95 361 тысяча тенге;
Чернорецкий – 90 035 тысяч тенге;
Черноярский – 48 850 тысяч тенге;
Шакатский – 38 852 тысячи тенге.
5. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов и села Ольгинка в следующих объемах:
2 366 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

9 891 мың теңге – Ольгинка ауылы әкімі аппаратының жылумен жабдықтау нысанына жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
492 911 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
49 342 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға;
14 583 мың теңге – елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
1 220 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;

9 891 тысяча тенге – на проведение ремонта объекта теплоснабжения аппарата акима села Ольгинка;
492 911 тысяч тенге – на проведение мероприятий по ремонту автомобильных дорог населенных пунктов;
49 342 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
14 583 тысячи тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
1 220 тысяч тенге – на организацию водоснабжения в сельских населенных пунктах;

179 736 мың теңге – мәдениет және спорт саласындағы шығындарға;
269 998 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 18.11.2025 № 37/314 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтер мен Ольгинка ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

179 736 тысяч тенге – на расходы в сфере культуры и спорта;
269 998 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 18.11.2025 № 37/314 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов и села Ольгинка определяется на основании постановления акимата района.

64 890
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
614 565
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
51 159
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 159
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51 159
2
Әлеуметтік көмек
480 703
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
480 703
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 143
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112 312
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 290
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 625
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
226 333
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
82 703
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 703
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 979
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
944
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
17 721
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 274
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 785
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
479 376
1
Тұрғын үй шаруашылығы
180 095
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
180 095
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 073
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
164 022
2
Коммуналдық шаруашылық
285 914
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
285 914
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
244 638
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

64 890
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
614 565
1
Социальное обеспечение
51 159
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 159
005
Государственная адресная социальная помощь
51 159
2
Социальная помощь
480 703
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
480 703
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 143
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112 312
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 290
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 625
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
226 333
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
82 703
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 703
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 979
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
944
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
17 721
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 274
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 785
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
479 376
1
Жилищное хозяйство
180 095
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
180 095
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 073
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
164 022
2
Коммунальное хозяйство
285 914
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
285 914
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
244 638
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)