2025 - 2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 208/25 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.07.2025 № 252/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 70 415 575 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 41 105 282 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 229 685 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 123 251 мың теңге;
трансферттер түсімі - 22 867 357 мың теңге;
2) шығындар - 70 927 859 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 5 141 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 187 020 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 181 879 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -517 425 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 517 425 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.12.2025 № 295/38 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 32 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 50,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 50,5 пайыз.
3. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 68 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 49,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 49,5 пайыз.
4. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 21 429 349 мың тенге сомада қарастырылсын.
5. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 630 564 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:

Об Экибастузском городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 208/25
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 17.07.2025 № 252/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 019 293 тысячи тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 41 105 282 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 228 474 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7 238 529 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 447 008 тысяч тенге;
2) затраты – 70 637 687 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - - 93 861 тысяча тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 302 629 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 396 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -524 533 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 524 533 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 12.11.2025 № 285/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть на 2025 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 32 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 50,5 процентов;
3) по социальному налогу – 50,5 процентов.
3. Учесть на 2025 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 68 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 49,5 процентов;
3) по социальному налогу – 49,5 процентов.
4. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 21 429 349 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 630 564 тысячи тенге, в том числе:

Солнечный поселкеcі – 13 996 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 147 747 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 63 274 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 44 443 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 71 236 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 47 347 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 69 702 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 81 595 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 59 288 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 936 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 608 693 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 551 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 131 943 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 64 575 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 452 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 70 453 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 48 754 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 70 518 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 83 788 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 60 688 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 971 мың теңге.
7. 2027 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 620 025 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – нөлге тең;
Шідерті поселкеcі – 135 192 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 66 430 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 46 497 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 71 783 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 48 721 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 71 724 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 85 946 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 61 740 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 992 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
285 107 мың теңге – Шідерті поселкесінде орталық саябақты абаттандыруға;
169 887 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылының төрт жолына күрделі жөндеуге;
118 392 мың теңге – Екібастұз ауылдық округі Төртүй ауылында ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
105 737 мың теңге – Қоянды ауылдық округі Қоянды ауылында "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
923 905 мың теңге – Төрт-Құдық ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округі Құдайкөл ауылының, Қоянды ауылдық округінде автомобиль жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;

п.Солнечный – 13 996 тысяч тенге;
п.Шидерты – 147 747 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 63 274 тысячи тенге;
Байетский сельский округ – 44 443 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 71 236 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 47 347 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 69 702 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 81 595 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 59 288 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 936 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 608 693 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – 551 тысяча тенге;
п.Шидерты – 131 943 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 64 575 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 452 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 70 453 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 48 754 тысячи тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 70 518 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 83 788 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 60 688 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 971 тысяча тенге.
7. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 620 025 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – равно нулю;
п.Шидерты – 135 192 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 66 430 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 46 497 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 71 783 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 48 721 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 71 724 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 85 946 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 61 740 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 992 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
285 107 тысяч тенге – на благоустройство центрального парка в поселке Шидерты;
169 887 тысяч тенге – на капитальный ремонт 4-х дорог села Акколь Аккольского сельского округа;
118 392 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тортуй Экибастузского сельского округа;
105 737 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" села Қоянды Қояндинского сельского округа;
923 566 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог Торт-Кудукского сельского округа, села Кудайколь Железнодорожного сельского округа;

33 618 мың тенге – Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында, Сарықамыс ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
7 550 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылындағы асханасын ағымдағы жөндеуге;
9 143 мың теңге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 нысанының күзет қызметіне;
7 608 мың тенге – Шідерті поселкесінің елді мекеніңде санитариясын қамтамасыз етуге;
34 141 мың тенге –Қоянды ауылдық округі және Құрылысшы ауылында, Ақкөл ауылдық округі, Бәйет ауылдық округі елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
1 575 мың тенге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 ғимараты кешеніне бағалауды жүргізуге;
920 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
48 580 мың тенге – Ақкөл ауылдық округі, Теміржол ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі елдi мекендерін абаттандыруға;
16 408 мың тенге – Ақкөл ауылдық округі, Бәйет ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі және академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылының автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге;
19 500 мың тенге – Бәйет ауылдық округі, Ақкөл ауылдық округі елді мекендерін сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге;

33 618 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Курылысшы Қояндинского сельского округа, в Сарыкамысском сельском округе;
7 550 тысяч тенге – на текущий ремонт столовой села Акколь Аккольского сельского округа;
11 100 тысяч тенге – на услуги охраны объекта АП-162/10 в поселке Шидерты;
7 608 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Шидерты;
34 141 тысяча тенге – на освещение улиц населенных пунктов села Курылысшы и Қояндинского сельского округа, Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа;
1 575 тысяч тенге – на проведение оценки комплекса зданий АП-162/10 в поселке Шидерты;
920 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
50 349 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов Аккольского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа;
16 408 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Қояндинского сельского округа и села имени академика Алькея Маргулана;
19 500 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов Байетского сельского округа, Аккольского сельского округа;

7 061 мың тенге – Шиқылдақ ауылы, Екібастұз ауылдық округі, Бәйет ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге;
11 200 мың тенге – Солнечный поселкесінің және Шідерті поселкесінің мәдениет үйінің қызметін қамтамасыз етуге;
2 000 мың тенге – Екібастұз ауылдық округіне эхолот сатып алуға;
3 956 мың тенге – мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына қосымша.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.12.2025 № 295/38 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7 061 тысяча тенге – на обеспечение деятельности акима села Шиқылдақ, Экибастузского сельского округа, Байетского сельского округа;
11 200 тысяч тенге – на обеспечение деятельности дома культуры поселка Солнечный и поселка Шидерты;
2 000 тысяч тенге – на приобретение эхолота Экибастузскому сельскому округу;
3 956 тысяч тенге – дополнительно на оплату труда государственных служащих.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 12.11.2025 № 285/36 (вводится в действие с 01.01.2025).

9. Ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 331 255 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.12.2025 № 295/38 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел, поселков и сельских округов определяется на основании постановления акимата города.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2025 год в сумме 366 722 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 24.09.2025 № 266/33 (вводится в действие с 01.01.2025).

36 081
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
110 621
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
110 621
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
110 621
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
110 621
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 581 452
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
407 125
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
407 125
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
407 125
2
Әлеуметтiк көмек
2 059 363
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 653 073
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 661
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 662
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына
614 978
1
2
3
4
5
6
әлеуметтік көмек
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 677
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
135 698
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
278 301
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
582 096
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
406 290
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
406 290
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 114 964
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 114 964
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 976
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 056

36 081
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
118 051
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
118 051
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118 051
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
118 051
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 002 002
1
Социальное обеспечение
721 551
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
721 551
005
Государственная адресная социальная помощь
721 551
2
Социальная помощь
2 055 713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 649 423
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 661
006
Оказание жилищной помощи
16 212
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
640 778
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 677
1
2
3
4
5
6
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
135 698
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
278 301
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
552 096
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
406 290
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
406 290
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 224 738
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 224 738
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
137 894
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 056

9 663
- мүгедектігі бар тұлғаларды қосалқы (компенсаторлық) құралдармен және арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз ету
86 153
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
224 756
- протез-ортопедиялық құралдар
42 322
- жеке көмекшінің қызметін көрсету
36 091
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
296 467
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет
29 720
мектеп жасындағы балалардың тегін қалалық қоғамдық көлікте жол жүруін өтеу
192 570
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
850 916
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру (көлiк инфрақұрылымы)
100 784
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша
1 684 625
1
2
3
жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
аумақтарды абаттандыру
410 400
балалар алаңын абаттандыру
585 636
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
10 271 551
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 251 415
электрмен жабдықтауды және жарықтандыру дамыту
209 091
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
216 012
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және реконструкциялау
975 966
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
242 603
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
785 014
кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 372 096
жылу энергетикалық жүйені дамыту
3 780 751
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
438 603
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
2 057 606
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 139 353
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
147 090
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
19 178
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
127 912
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
984 572
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
5 758
- мәдениет
3 259
- әлеуметтік қорғау
126
- мемлекеттік органдар
2 373
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру
1 933
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер:
918 253
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
759 893
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

9 663
- обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и специальными средствами передвижения
95 371
- обеспечение санаторно-курортным лечением
224 756
- протезно-ортопедические средства
41 000
- оказание услуг индивидуального помощника
70 000
выплата государственной адресной социальной помощи
300 467
гарантированный социальный пакет детям
31 720
возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте
192 570
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
852 346
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" (транспортная ифраструктура)
100 784
1
2
3
субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям
1 684 625
благоустройство территорий
410 400
благоустройство детских площадок
585 636
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
9 073 889
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 251 415
развитие электроснабжения и освещения
209 370
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
216 012
строительство и реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
975 966
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
242 603
развитие благоустройства городов и населенных пунктов
785 014
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
2 223 492
развитие теплоэнергетической системы
2 731 414
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
438 603
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
2 214 032
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 445 779
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
147 090
- обеспечение санаторно-курортным лечением
19 178
- обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
127 912
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
984 572
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
5 758
- культура
3 259
- социальная защита
126
- государственные органы
2 373
выплата государственной адресной социальной помощи
306 426
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
1 933
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
768 253
развитие системы водоснабжения и водоотведения
609 893
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"