2025 - 2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 208/25 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.07.2025 № 252/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 68 219 209 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 38 852 887 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 221 658 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 022 072 мың теңге;
трансферттер түсімі - 21 122 592 мың теңге;
2) шығындар - 68 010 307 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -91 442 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 305 048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 396 490 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 300 344 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -300 344 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.07.2025 № 252/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 32 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 50,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 50,5 пайыз.
3. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 68 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 49,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 49,5 пайыз.
4. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 21 429 349 мың тенге сомада қарастырылсын.
5. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 630 564 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:

Об Экибастузском городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 208/25.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 17.07.2025 № 252/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 68 219 209 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 38 852 887 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 221 658 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8 022 072 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 21 122 592 тысячи тенге;
2) затраты - 68 010 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -91 442 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 305 048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 396 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых
активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - 300 344 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -300 344 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 17.07.2025 № 252/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть на 2025 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 32 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 50,5 процентов;
3) по социальному налогу – 50,5 процентов.
3. Учесть на 2025 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 68 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 49,5 процентов;
3) по социальному налогу – 49,5 процентов.
4. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 21 429 349 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 630 564 тысячи тенге, в том числе:

Солнечный поселкеcі – 13 996 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 147 747 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 63 274 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 44 443 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 71 236 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 47 347 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 69 702 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 81 595 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 59 288 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 936 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 608 693 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 551 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 131 943 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 64 575 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 452 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 70 453 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 48 754 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 70 518 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 83 788 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 60 688 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 971 мың теңге.
7. 2027 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 620 025 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – нөлге тең;
Шідерті поселкеcі – 135 192 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 66 430 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 46 497 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 71 783 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 48 721 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 71 724 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 85 946 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 61 740 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 992 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
285 107 мың теңге – Шідерті поселкесінде орталық саябақты абаттандыруға;
169 887 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылының төрт жолына күрделі жөндеуге;
118 392 мың теңге – Екібастұз ауылдық округі Төртүй ауылында ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
107 816 мың теңге – Қоянды ауылдық округі Қоянды ауылында "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;

п.Солнечный – 13 996 тысяч тенге;
п.Шидерты – 147 747 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 63 274 тысячи тенге;
Байетский сельский округ – 44 443 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 71 236 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 47 347 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 69 702 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 81 595 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 59 288 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 936 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 608 693 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – 551 тысяча тенге;
п.Шидерты – 131 943 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 64 575 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 452 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 70 453 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 48 754 тысячи тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 70 518 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 83 788 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 60 688 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 971 тысяча тенге.
7. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 620 025 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – равно нулю;
п.Шидерты – 135 192 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 66 430 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 46 497 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 71 783 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 48 721 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 71 724 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 85 946 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 61 740 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 992 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
285 107 тысяч тенге – на благоустройство центрального парка в поселке Шидерты;
169 887 тысяч тенге – на капитальный ремонт 4-х дорог села Акколь Аккольского сельского округа;
118 392 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тортуй Экибастузского сельского округа;
107 816 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" села Қоянды Қояндинского сельского округа;

931 437 мың теңге – Төрт-Құдық ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округі Құдайкөл ауылының автомобиль жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
33 618 мың тенге – Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында, Сарықамыс ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
7 550 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылындағы асханасын ағымдағы жөндеуге;
7 500 мың теңге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 нысанының күзет қызметіне;
5 000 мың тенге – Шідерті поселкесінің елді мекеніңде санитариясын қамтамасыз етуге;
27 441 мың тенге –Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында, Ақкөл ауылдық округі елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
1 575 мың тенге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 ғимараты кешеніне бағалауды жүргізуге;
920 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
53 730 мың тенге – Ақкөл ауылдық округі, Теміржол ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі елдi мекендерін абаттандыруға;
14 229 мың тенге – Ақкөл ауылдық округі, Бәйет ауылдық округі, Қоянды ауылдық округі және академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылының автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге;

931 437 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог Торт-Кудукского сельского округа, села Кудайколь Железнодорожного сельского округа;
33 618 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Курылысшы Қояндинского сельского округа, в Сарыкамысском сельском округе;
7 550 тысяч тенге – на текущий ремонт столовой села Акколь Аккольского сельского округа;
7 500 тысяч тенге – на услуги охраны объекта АП-162/10 в поселке Шидерты;
5 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Шидерты;
27 441 тысяча тенге – на освещение улиц населенных пунктов села Курылысшы Қояндинского сельского округа, Аккольского сельского округа;
1 575 тысяч тенге – на проведение оценки комплекса зданий АП-162/10 в поселке Шидерты;
920 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
53 730 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов Аккольского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа;
14 229 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Қояндинского сельского округа и села имени академика Алькея Маргулана;

19 500 мың тенге – Бәйет ауылдық округі, Ақкөл ауылдық округі елді мекендерін сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге;
6 841 мың тенге – Шиқылдақ ауылы, Екібастұз ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге;
7 000 мың тенге – Солнечный поселкесінің мәдениет үйінің қызметін қамтамасыз етуге;
2 000 мың тенге – Екібастұз ауылдық округіне эхолот сатып алуға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.07.2025 № 252/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

19 500 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов Байетского сельского округа, Аккольского сельского округа;
6 841 тысяча тенге – на обеспечение деятельности акима села Шиқылдақ, Экибастузского сельского округа;
7 000 тысяч тенге – на обеспечение деятельности дома культуры поселка Солнечный;
2 000 тысяч тенге – на приобретение эхолота Экибастузскому сельскому округу.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 17.07.2025 № 252/31 (вводится в действие с 01.01.2025).

9. Ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 262 554 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.07.2025 № 252/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел, поселков и сельских округов определяется на основании постановления акимата города.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2025 год в сумме 262 554 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 17.07.2025 № 252/31 (вводится в действие с 01.01.2025).

11. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
13. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының төрагасы Н. Макраев
Шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджеті

11. Учесть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Экибастузского городского маслихата Н. Макраев
Приложение 1 к решению
Экибастузский городской бюджет на 2025 год

155 192
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
155 192
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
123 709
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
123 709
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
70 320
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
53 389
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
106 051
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
106 051
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
106 051
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
106 051
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 507 577
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 132 518
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 132 518
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 132 518
2
Әлеуметтiк көмек
2 165 655
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 759 365
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 661
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
634 880
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 437
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
120 658
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
279 801
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
677 216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
406 290
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

155 192
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
155 192
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
123 709
122
Аппарат акима района (города областного значения)
123 709
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
70 320
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
53 389
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
106 051
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
106 051
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106 051
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
106 051
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 507 577
1
Социальное обеспечение
1 132 518
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 132 518
005
Государственная адресная социальная помощь
1 132 518
2
Социальная помощь
2 165 655
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 759 365
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 661
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
634 880
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 437
1
2
3
4
5
6
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
120 658
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
279 801
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
677 216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
406 290
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

506 589
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 208/25 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген, нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 17.07.2025 № 252/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Р/с №
Сомасы
(мың теңге)
Нысаналы трансферттердің мақсаты
1
2
3
Барлығы:
21 072 729
1.
Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
13 594 635
1.1.
Облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 845 471
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру, соның ішінде:
96 767
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
95 965
- адам саудасы құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету
802
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
507 162
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
86 526
- ымдау тілі маманының қызметін көрсету
9 663
- мүгедектігі бар тұлғаларды қосалқы (компенсаторлық) құралдармен және арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз ету
95 371
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
204 602
- протез-ортопедиялық құралдар
41 000
- жеке көмекшінің қызметін көрсету
70 000
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
358 020
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет
55 082
мектеп жасындағы балалардың тегін қалалық қоғамдық көлікте жол жүруін өтеу
192 570
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
852 346
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру (көлiк инфрақұрылымы)
102 863
1
2
3
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 684 625
аумақтарды абаттандыру
410 400
балалар алаңын абаттандыру
585 636
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
8 749 164
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 251 415
электрмен жабдықтауды және жарықтандыру дамыту
209 370
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
44 444
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және реконструкциялау
975 966
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
242 603
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
785 014
кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

506 589
Приложение 4
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 208/25
Целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов на 2025 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решениz Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 17.07.2025 № 252/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
№ п/п
Назначение целевых трансфертов
Сумма
(тысяч тенге)
1
2
3
Всего:
21 072 729
1.
Всего целевых трансфертов из областного бюджета:
13 594 635
1.1.
Целевые текущие трансферты из областного бюджета:
4 845 471
размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
96 767
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
95 965
- оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми
802
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
507 162
- увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
86 526
- оказание услуг специалиста жестового языка
9 663
- обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и специальными средствами передвижения
95 371
- обеспечение санаторно-курортным лечением
204 602
- протезно-ортопедические средства
41 000
- оказание услуг индивидуального помощника
70 000
выплата государственной адресной социальной помощи
358 020
гарантированный социальный пакет детям
55 082
возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте
192 570
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
852 346
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" (транспортная ифраструктура)
102 863
1
2
3
субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям
1 684 625
благоустройство территорий
410 400
благоустройство детских площадок
585 636
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
8 749 164
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 251 415
развитие электроснабжения и освещения
209 370
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
44 444
строительство и реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
975 966
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
242 603
развитие благоустройства городов и населенных пунктов
785 014
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

2 223 492
жылу энергетикалық жүйені дамыту
3 016 860
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
2 163 034
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 394 781
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
150 214
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
19 178
- мүгедектігі бар тұлғаларды Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды лубрицирдық бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
3 124
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
127 912
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
624 025
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
5 758
- мәдениет
3 259
- әлеуметтік қорғау
126
- мемлекеттік органдар
2 373
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
612 851
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру
1 933
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер:
768 253
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
609 893
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
158 360
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
5 315 060
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы даму
5 315 060
1
2
3
трансферттер:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 000 000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
400 000
жылу энергетикалық жүйені дамыту
1 000 000
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
915 060

2 223 492
развитие теплоэнергетической системы
3 016 860
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
2 163 034
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 394 781
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
150 214
- обеспечение санаторно-курортным лечением
19 178
- обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования для детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
3 124
- обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
127 912
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
624 025
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
5 758
- культура
3 259
- социальная защита
126
- государственные органы
2 373
выплата государственной адресной социальной помощи
612 851
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
1 933
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
768 253
развитие системы водоснабжения и водоотведения
609 893
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
158 360
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
5 315 060
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда
5 315 060
1
2
3
Республики Казахстан:
развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 000 000
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
400 000
развитие теплоэнергетической системы
1 000 000
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
915 060