Мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 79 "Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 наурыздағы № 98 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 79 "Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 203 993,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 831 475,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 40 983,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 26 762,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 3 304 773,4 мың теңге;
2) шығындар - 5 204 953,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 24 149,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 60 918,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 36 769,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 104 288,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 129 397,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 129 397,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2023 года № 79 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 26 марта 2024 года № 98. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 79 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 203 993,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 831 475,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 40 983,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 26 762,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 304 773,4 тысяч тенге;
2) затраты - 5 204 953,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 24 149,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 60 918,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 36 769,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 104 288,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 129 397,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 129 397,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185766,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45200,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5100,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90004,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45442,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
66472,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66472,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45177,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13795,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6500,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1731274,9
2
Коммуналдық шаруашылық
1731274,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1731274,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1731274,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
608082,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
176580,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
176580,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
176580,0
2
Спорт
81832,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
81832,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17264,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
42068,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8000,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14500,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
226959,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185766,0
006
Оказание жилищной помощи
20,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45200,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5100,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90004,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
45442,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66472,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66472,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45177,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13795,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6500,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
1731274,9
2
Коммунальное хозяйство
1731274,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1731274,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1731274,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
608082,0
1
Деятельность в области культуры
176580,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
176580,0
003
Поддержка культурно - досуговой работы
176580,0
2
Спорт
81832,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
81832,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
17264,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
42068,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8000,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14500,0
3
Информационное пространство
226959,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

213359,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
172893,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
40466,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13600,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13600,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
122711,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
71150,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26150,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
45000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
51561,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26181,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25380,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
54089,0
6
Жер қатынастары
29089,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29089,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25133,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3956,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
25000,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25000,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29713,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29713,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29713,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
29713,0
12
Көлiк және коммуникация
1789536,0
1
Автомобиль көлiгi
1789536,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

213359,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
172893,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
40466,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13600,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13600,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
122711,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
71150,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26150,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
45000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
51561,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26181,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25380,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
54089,0
6
Земельные отношения
29089,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29089,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25133,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3956,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
25000,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25000,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29713,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29713,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29713,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
29713,0
12
Транспорт и коммуникации
1789536,0
1
Автомобильный транспорт
1789536,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)