Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 78 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Архангельск ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55672,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9706,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 45966,0 мың теңге;
2) шығындар – 56495,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 823,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 823,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Архангельск ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 14 141,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
2-1. Архангельск ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Аршалы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58520,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12998,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 45522,0 мың теңге;
2) шығындар – 59011,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:

О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 78.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 55672,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9706,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 45966,0 тысяч тенге;
2) затраты – 56495,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 823,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 823,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете Архангельского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 14 141,0 тысяча тенге.
2-1. Учесть, что в бюджете Архангельского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 58520,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12998,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 45522,0 тысячи тенге;
2) затраты – 59011,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:

қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 491,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Аршалы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 31 294,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4-1. Аршалы ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Әйет ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 289604,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14337,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 244,3 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 275022,3 мың теңге;
2) шығындар – 292174,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2570,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2570,6 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 13 590 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6-1. Әйет ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Глебовка ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34277,7 мың теңге, оның iшiнде:

приобретение финансовых активов – 0,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 491,7 тысячи тенге";
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть, что в бюджете Аршалинского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 31 294,0 тысячи тенге.
4-1. Учесть, что в бюджете Аршалинского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 289604,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14337,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 275022,3 тысячи тенге;
2) затраты – 292174,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2570,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2570,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 13 590,0 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Утвердить бюджет села Глебовка на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34277,7 тысяч тенге, в том числе по:

салықтық түсімдер бойынша – 4133,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 212,8 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 29931,7 мың теңге;
2) шығындар – 35049,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 772,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 772,1 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған Глебовка ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауыл бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 21 945,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8-1. Глебовка ауылының бюджетінде, аудан бюджетіне 0,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Денисов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1160202,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 125850,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8965,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1025386,0 мың теңге;
2) шығындар – 1173200,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12998,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12998,9 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025 жылға арналған Денисов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 23 151,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10-1. Денисов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 8,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.

налоговым поступлениям – 4133,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 212,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29931,7 тысяча тенге;
2) затраты – 35049,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 772,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 772,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете села Глебовка на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 21 945,0 тысяч тенге.
8-1. Учесть, что в бюджете села Глебовка предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Утвердить бюджет Денисовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1160202,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 125850,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8965,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1025386,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1173200,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12998,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12998,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23 151,0 тысяча тенге.
10-1. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 8,9 тысяч тенге.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2025 жылға арналған Қырым ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 16 260,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14-1. Қырым ауылының бюджетінде, аудан бюджетіне 1,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Перелески ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 249955,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9732,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 240223,2 мың теңге;
2) шығындар – 250380,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 424,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 424,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025 жылға арналған Перелески ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ауыл бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 15 263,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
16-1. Перелески ауылының бюджетінде, аудан бюджетіне 0,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Покров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52819,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6319,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 186,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 46313,8 мың теңге;
2) шығындар – 53202,7 мың теңге;

Сноска. Пункт 13 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть, что в бюджете села Крымское на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 16 260,0 тысяч тенге.
14-1. Учесть, что в бюджете села Крымское предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет села Перелески на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 249955,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9732,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 240223,2 тысячи тенге;
2) затраты – 250380,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 424,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 424,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджете села Перелески на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 15 263,0 тысячи тенге.
16-1. Учесть, что в бюджете села Перелески предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Утвердить бюджет Покровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 52819,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6319,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 186,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 46313,8 тысяч тенге;
2) затраты – 53202,7 тысячи тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 382,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 382,9 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2025 жылға арналған Покров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 23 210,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
18-1. Покров ауылының бюджетінде, аудан бюджетіне 0,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Приречен ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 150894,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 32521,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 118373,1 мың теңге;
2) шығындар – 151407,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 513,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 513,6 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2025 жылға арналған Приречен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 10 990,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
20-1. Приречен ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 0,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 20-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 382,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 382,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
18. Учесть, что в бюджете Покровского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23 210,0 тысяч тенге.
18-1. Учесть, что в бюджете села Покровка предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить бюджет Приреченского сельского округа на 2054-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 150894,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 32521,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 118373,1 тысяч тенге;
2) затраты – 151407,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 513,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 513,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
20. Учесть, что в бюджете Приреченского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 10 990,0 тысяч тенге.
20-1. Учесть, что в бюджете Приреченского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 0,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 20-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).

21. Свердлов ауылдық округінің 2025-2026 жылдарға арналған бюджеті 6тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63856,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 7617,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 31,4 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 56207,9 мың теңге;
2) шығындар – 64162,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 306,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 306,0 мың теңге.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2025 жылға арналған Свердлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 15 009,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
22-1. Свердлов ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 22-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Тельман ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 225491,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14772,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 66,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 210652,2 мың теңге;
2) шығындар – 226821,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1330,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1330,1 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 10.11.2025 № 59 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2025 жылға арналған Тельман ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 23 688,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

21. Утвердить бюджет Свердловского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 63856,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7617,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31,4 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 56207,9 тысяч тенге;
2) затраты – 64162,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 306,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 306,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
22. Учесть, что в бюджете Свердловского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 15 009,0 тысяч тенге.
22-1. Учесть, что в бюджете Свердловского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 22-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
23. Утвердить бюджет Тельманского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 225491,2 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14772,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 210652,2 тысячи тенге;
2) затраты – 226821,3 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1330,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1330,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 10.11.2025 № 59 (вводится в действие с 01.01.2025).
24. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23 688,0 тысяч тенге.

24-1. Тельман ауылдық округінің бюджетінде, аудан бюджетіне 1,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 24-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 12.03.2025 № 21 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының төрағасы В. Шерер
Денисов аудандық мәслихатының

24-1. Учесть, что в бюджете Тельманского сельского округа предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов, в бюджет района, в сумме 1,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 24-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 12.03.2025 № 21 (вводится в действие с 01.01.2025).
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Денисовского районного маслихата В. Шерер
Приложение 1
к решению маслихата