Амангелді ауданының 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 121 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 880 048,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 876 985,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 24 157,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 978 706,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 279 740,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 83 569,1 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 109 538,1 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 25 969,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 483 260,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 483 260,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 29.08.2025 № 177 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2025 жылға Амангелді ауылдық округіне – 37 530,0 мың теңге;
2025 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 20 523,0 мың теңге;
2025 жылға Ақсай ауылына – 18 428,0 мың теңге;
2025 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 23 985,0 мың теңге;
2025 жылға Қабырға ауылдық округіне – 23 095,0 мың теңге;
2025 жылға Қарасу ауылдық округіне – 26 996,0 мың теңге;
2025 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 23 919,0 мың теңге;
2025 жылға Тасты ауылдық округіне – 24 603,0 мың теңге;
2025 жылға Үрпек ауылдық округіне – 22 872,0 мың теңге;
2025 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 25 884,0 мың теңге;
2026 жылға Амангелді ауылдық округіне – 85 772,0 мың теңге;
2026 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 37 776,0 мың теңге;
2026 жылға Ақсай ауылына – 32 330,0 мың теңге;
2026 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 36 351,0 мың теңге;
2026 жылға Қабырға ауылдық округіне – 33 662,0 мың теңге;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 121.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 880 048,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 876 985,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 157,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 978 706,6 тысяча тенге;
2) затраты – 3 279 740,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 569,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 109 538,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 969,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 483 260,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 483 260,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 29.08.2025 № 177 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 – 2027 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2025 год Амангельдинскому сельскому округу – 39 530,0 тысяч тенге;
на 2025 год Амантогайскому сельскому округу – 20 523,0 тысяч тенге;
на 2025 год селу Аксай – 18 428,0 тысяч тенге;
на 2025 год Байгабылскому сельскому округу – 23 985,0 тысяч тенге;
на 2025 год Кабыргинскому сельскому округу – 23 095,0 тысяч тенге;
на 2025 год Карасускому сельскому округу – 26 996,0 тысяч тенге;
на 2025 год Кумкешускому сельскому округу – 23 919,0 тысяч тенге;
на 2025 год Тастинскому сельскому округу – 24 603,0 тысяч тенге;
на 2025 год Урпекскому сельскому округу – 22 872,0 тысяч тенге;
на 2025 год Уштогайскому сельскому округу – 25 884,0 тысяч тенге;
на 2026 год Амангельдинскому сельскому округу – 85 772,0 тысяч тенге;
на 2026 год Амантогайскому сельскому округу – 37 776,0 тысяч тенге;
на 2026 год селу Аксай – 32 330,0 тысяч тенге;
на 2026 год Байгабылскому сельскому округу – 36 351,0 тысяч тенге;
на 2026 год Кабыргинскому сельскому округу – 33 662,0 тысяч тенге;

2026 жылға Қарасу ауылдық округіне – 29 332,0 мың теңге;
2026 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 34 679,0 мың теңге;
2026 жылға Тасты ауылдық округіне – 26 122,0 мың теңге;
2026 жылға Үрпек ауылдық округіне – 24 602,0 мың теңге;
2026 жылға Үштогай ауылдық округіне – 35 784,0 мың теңге;
2027 жылға Амангелді ауылдық округіне – 96 532,0 мың теңге;
2027 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 29 406,0 мың теңге;
2027 жылға Ақсай ауылына – 24 483,0 мың теңге;
2027 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 26 887,0 мың теңге;
2027 жылға Қабырға ауылдық округіне – 25 662,0 мың теңге;
2027 жылға Қарасу ауылдық округіне – 38 272,0 мың теңге;
2027 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 27 060,0 мың теңге;
2027 жылға Тасты ауылдық округіне – 26 208,0 мың теңге;
2027 жылға Үрпек ауылдық округіне – 24 268,0 мың теңге;
2027 жылға Үштогай ауылдық округіне – 28 134,0 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 66 844,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 9 808,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 667 271,0 мың теңге.
7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ М.С. Сакетов
"30" желтоқсан 2024 жыл
Мәслихаттың
2024 жылғы "30" желтоқсандағы
№ 121 шешіміне
1-қосымша
Амангелді ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті

на 2026 год Карасускому сельскому округу – 29 332,0 тысяч тенге;
на 2026 год Кумкешускому сельскому округу – 34 679,0 тысяч тенге;
на 2026 год Тастинскому сельскому округу – 26 122,0 тысяч тенге;
на 2026 год Урпекскому сельскому округу – 24 602,0 тысяч тенге;
на 2026 год Уштогайскому сельскому округу – 35 784,0 тысяч тенге;
на 2027 год Амангельдинскому сельскому округу – 96 532,0 тысяч тенге;
на 2027 год Амантогайскому сельскому округу – 29 406,0 тысяч тенге;
на 2027 год селу Аксай – 24 483,0 тысяч тенге;
на 2027 год Байгабылскому сельскому округу – 26 887,0 тысяч тенге;
на 2027 год Кабыргинскому сельскому округу – 25 662,0 тысяч тенге;
на 2027 год Карасускому сельскому округу – 38 272,0 тысяч тенге;
на 2027 год Кумкешускому сельскому округу – 27 060,0 тысяч тенге;
на 2027 год Тастинскому сельскому округу – 26 208,0 тысяч тенге;
на 2027 год Урпекскому сельскому округу – 24 268,0 тысяч тенге;
на 2027 год Уштогайскому сельскому округу – 28 134,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 66 844,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2025 год в сумме 9 808,0 тысяча тенге.
6. Объем субвенции на 2025 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 667 271,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата Амангельдинского района"
_______________________________ М.С. Сакетов
"30" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "30" декабря 2024 года
№ 121
Районный бюджет Амангельдинского района на 2025 год

23 875,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
79 937,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 800,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 989,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
183 054,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 501,9
075
Байланыс желілерін салу
1 501,9
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
181 553,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 509,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
150 305,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23 739,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
81 157,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
81 157,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 768,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33 989,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 400,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72 547,0
6
Жер қатынастары
54 800,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
54 800,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 529,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
22 271,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 747,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17 747,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 747,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 095,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 095,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
28 095,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

23 875,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
79 937,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 800,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 989,0
3
Информационное пространство
183 054,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 501,9
075
Строительство сетей связи
1 501,9
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
181 553,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 509,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
150 305,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23 739,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
81 157,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
81 157,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
42 768,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33 989,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 400,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72 547,0
6
Земельные отношения
54 800,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
54 800,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32 529,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
22 271,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 747,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17 747,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 747,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 095,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 095,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
28 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

25 000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 000,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
11 988,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89 500,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 500,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 000,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 500,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 500,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 500,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10 500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
533 549,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
199 244,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
199 244,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
199 244,0
2
Спорт
69 612,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
69 612,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 612,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
36 000,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 000,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 000,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
185 727,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
185 727,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 009,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi

25 000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 000,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
11 988,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89 500,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 500,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 000,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 000,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 500,0
1
Жилищное хозяйство
10 500,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 500,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
533 549,0
1
Деятельность в области культуры
199 244,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
199 244,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
199 244,0
2
Спорт
69 612,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
69 612,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
22 612,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
36 000,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 000,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 000,0
3
Информационное пространство
185 727,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
185 727,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 009,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек