Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 145 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61818,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3882,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 57936,9 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 21172,0 мың теңге;
2) шығындар – 62886,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1067,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1067,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1067,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Аңғар ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 39172,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Арқалық қаласы Восточный ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72640,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6960,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 65680,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26780,0 мың теңге;
2) шығындар – 75529,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2889,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2889,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2889,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Восточный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 64780,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 145.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 61818,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3882,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 57936,9 тысяч тенге, из них объем субвенций – 21172,0 тысяч тенге;
2) затраты – 62886,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1067,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1067,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1067,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете села Ангарское города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 39172,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Восточное города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 72640,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6960,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 65680,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26780,0 тысяч тенге;
2) затраты – 75529,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2889,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2889,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2889,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть, что в бюджете села Восточное города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 64780,0 тысяч тенге.

5. Арқалық қаласы Екідің ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28014,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 834,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 56,6 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27123,4 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26304,0 мың теңге;
2) шығындар – 28126,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 112,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 112,5 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Екідің ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 26304,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27001,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4960,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22041,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 21441,0 мың теңге;
2) шығындар – 29506,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2505,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2505,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2505,3 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 21441,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Арқалық қаласы Әбдіғаппар хан ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29317,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1822,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 60,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27435,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 27435,0 мың теңге;

5. Утвердить бюджет села Екидин города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 28014,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 834,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56,6 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27123,4 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26304,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28126,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 112,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в бюджете села Екидин города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 26304,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет села Жалгызтал города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 27001,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4960,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22041,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 21441,0 тысяч тенге;
2) затраты – 29506,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2505,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2505,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2505,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете села Жалгызтал города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 21441,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Әбдіғаппар хан города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29317,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1822,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 60,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27435,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 27435,0 тысяч тенге;

14. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Үштөбе ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 23342,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Арқалық қаласы Фурманов ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39967,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7390,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32577,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 29077,0 мың теңге;
2) шығындар – 42980,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3013,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3013,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3013,8 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Фурманов ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 32077,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Арқалық қаласы Целинный ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26835,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5153,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21682,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 21082,0 мың теңге;
2) шығындар – 28048,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1213,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1213,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1213,5 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Целинный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 22082,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29, 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37552,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8645,0 мың теңге;

14. Учесть, что в бюджете села Уштобе города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 23342,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет села Фурманово города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39967,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7390,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32577,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 29077,0 тысяч тенге;
2) затраты – 42980,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3013,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3013,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3013,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджете села Фурманово города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 32077,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет села Целинный города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 26835,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5153,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21682,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 21082,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28048,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1213,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1213,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1213,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
18. Учесть, что в бюджете села Целинный города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 22082,0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37552,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8645,0 тысячи тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1606,4 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20682,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38, 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 192772,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 21055,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 171717,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 33691,0 мың теңге;
2) шығындар – 202792,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10020,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10020,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10020,3 мың теңге.

используемые остатки бюджетных средств – 1606,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
24. Учесть, что в бюджете Молодежного сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 20682,0 тысяч тенге.
25. Утвердить бюджет Родинского сельского округа города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 192772,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21055,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 171717,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 33691,0 тысяч тенге;
2) затраты – 202792,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10020,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10020,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10020,3 тысяч тенге.

Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 05.12.2025 № 192 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 223191,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
27. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

Сноска. Пункт 25 – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 05.12.2025 № 192 (вводится в действие с 01.01.2025).
26. Учесть, что в бюджете Родинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2025 год в сумме 223191,0 тысяч тенге.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата от