2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 22/114 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 30/140 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 671 149,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 406 328,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 814,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –330 298,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 888 709,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 229 550,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 977,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 47 184,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 207,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -569 378,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
569 378,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 47 184,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 132 876,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 655 070,5 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 30/140 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 600,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласына – 100,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 100,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 100,0 мың теңге;
Сайын Шапағатов ауылдық округіне – 100,0 мың теңге;
Таушық ауылына – 100,0 мың теңге;
Қызылөзен ауылы – 100,0 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте пайдалану тәртібі Түпқараған ауданы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын кредиттердің көзделгені ескерілсін:

О районном бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2024 года № 22/114.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.06.2025 № 30/140 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 7 671 149,2 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 406 328,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 45 814,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 330 298,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 888 709,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8 229 550,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 977,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47 184,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 207,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -569 378,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
569 378,5 тысяч тенге;
поступление займов – 47 184,0 тысячи тенге;
погашение займов – 132 876,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 655 070,5 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от № 30/140 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельского округа в сумме 600,0 тысяч тенге, в том числе:
город Форт-Шевченко – 100,0 тысяч тенге;
село Акшукур – 100,0 тысяч тенге;
село Баутино – 100,0 тысяч тенге;
сельский округ Сайын Шапагатов – 100,0 тысяч тенге;
село Таушык – 100,0 тысяч тенге;
село Кызылозен – 100,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены кредиты использования которых определяются на основании постановления акимата Тупкараганского района:

47 184,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
4. Аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының төрағасы А.Нугманов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 22/114 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 30/140 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші
сыныбы
Атауы
Сомасы,мың теңге

47 184,0 тысячи тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
4. Утвердить резерв акимата района в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Тупкараганского районного маслихата А.Нугманов
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 26 декабря 2024 года
№22/114
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26.06.2025 № 30/140 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
Подк-ласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге

2. Шығындар
7 911 309,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін  қызметтер
4 691 709,6
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
49 696,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49 696,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
185 248,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
185 248,6
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
70 491,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 491,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
651 485,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
483 703,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
107 800,0
067
Ведомстволық бағынастағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарың күрделі шығыстары
59 982,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 400 447,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 723,0
015
Мемлекеттік органның шығыстары
14 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 309 724,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 000,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
274 000,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
274 000,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60 341,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 341,0
02
Қорғаныс
37 227,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 227,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
37 227,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 362,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 362,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

2. Затраты
8 229 550,7
01
Государственные услуги общего характера
4 694 555,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
49 696,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
49 696,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
185 248,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
185 248,6
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
70 491,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
70 491,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
651 485,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
483 703,0
013
Капитальные расходы государственного органа
107 800,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
59 982,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 403 294,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 723,0
015
Капитальные расходы государственного органа
14 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 312 571,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 000,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
274 000,0
040
Развитие объектов государственных органов
274 000,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60 341,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
60 341,0
02
Оборона
37 227,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 227,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
37 227,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 362,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 362,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

13 362,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 053 743,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 048 493,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 501,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
242 575,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
525,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
250 021,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 424,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 786,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
279 217,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 286,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 400,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
76 216,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 901,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19 641,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 250,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 250,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
184 456,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
184 456,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
62 629,4
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
4 110,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
117 617,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

13 362,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 053 743,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 048 493,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 501,0
005
Государственная адресная социальная помощь
242 575,0
006
Оказание жилищной помощи
525,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
250 021,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 424,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 786,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
279 217,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 286,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 400,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
76 216,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 901,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 641,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 250,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 250,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
499 851,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
315 395,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
315 395,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
184 456,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
62 629,4
005
Развитие коммунального хозяйства
4 110,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
117 617,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

551,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 174,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
241 522,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
228 006,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 900,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 720,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
26 269,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
20 624,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 512,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 512,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
545 828,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
158 067,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
158 067,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
387 761,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
114 144,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 751,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7 097,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 702,0
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
107 112,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 247,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
75 708,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 402,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 402,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

551,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 174,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
241 522,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
228 006,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 900,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 720,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
26 269,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
20 624,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 512,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 512,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
545 828,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
158 067,0
011
Развитие объектов культуры
158 067,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
387 761,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
114 144,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 751,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7 097,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
9 702,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
107 112,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
71 247,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
75 708,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 402,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 402,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов