2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 28-2 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 11 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 514 816,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 011 631 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 453 580,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 551 885,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 92 852 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 320 458 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 227 606 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129 920,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129 920,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 320 458 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 236 379 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45 841,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 04.06.2025 № 31-5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында ауданға бөлу нормативтері келесі көлемдерде белгіленгені ескерілсін:
1) "Төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және "Төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" – 50 пайыз;
2) "Әлеуметтік салық" – 50 пайыз.
3. Ауданның жергiлiктi атқарушы органының 2025 жылға арналған резервi 41 225 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттер 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 28-2.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 514 816,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 011 631 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 453 580,8 тысяч тенге;
2) затраты – 8 551 885,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 92 852 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 320 458 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 227 606 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129 920,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
129 920,7 тысяч тенге;
поступление займов – 320 458 тысяч тенге;
погашение займов – 236 379 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45 841,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 04.06.2025 № 31-5 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в составе доходов районного бюджета на 2025 год нормативы распределения установлены в следующих объемах:
1) "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты"– 50 процентов;
2) "Социальный налог"– 50 процентов.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 41 225 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2025 год согласно приложению 4.
5. Утвердить целевые текущие трансферты, предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год согласно приложению 5.
6. Утвердить целевые трансферты на развитие, предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год согласно приложению 6.
7. Утвердить целевые текущие трансферты, предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2025 год согласно приложению 7.

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттер 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемінің тізбесі 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін

8. Утвердить целевые трансферты на развитие, предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2025 год согласно приложению 8.
9. Утвердить перечень субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложению 9.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру районного бюджета на 2025 год, согласно приложению 10.

11. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының төрағасы У.Елеусинов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-2 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 04.06.2025 № 31-5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жалагашского районного маслихата У. Елеусинов
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-2
Бюджет района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 04.06.2025 № 31-5 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

141591
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6186
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1473449
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112584
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1360865
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
61463,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61463,7
02
Қорғаныс
44 574
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20726
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20726
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23848
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2562
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21286
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 670
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2670
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2670
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 010 392,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
158229
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
158229
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
593971,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40814
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4925
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
72101,4
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Данқ" ордендерiмен марапатталған, "Халык Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
180
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6901
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211793
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

141591
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6186
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1473 449
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
112584
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1360865
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
61463,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
61463,7
02
Оборона
44574
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20726
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20726
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23848
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2562
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21286
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 670
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2670
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2670
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 010 392,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158229
010
Государственная адресная социальная помощь
158229
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
593971
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40814
006
Оказание жилищной помощи
4925
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72101,4
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
180
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6901
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211793
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

14049
Жалағаш ауданындағы KND-12 "Қызылорда-Жалағаш-Ақсу-Беркімбай қалпе" аралығындағы аудандық маңызы бар кірме автомобиль жолын (2,3 км) күрделі жөндеу
168132
Қаракеткен және Далдабай ауылдарындағы автомобиль жолдарын (16 көше) күрделі жөндеу
165327
Жаңадария ауылындағы Қ.Сәтбаев,Жаңадария, Достық, Мектеп көшелерін күрделі жөндеу жұмыстары
175250
Аққыр елді мекеніндегі Ы.Ақмырзаев, Ш.Есов, М.Ахметов, Аққыр, Н.Тәспенов көшелеріне күрделі жөндеу

14049
Капитальный ремонт подъездной автомобильной дороги (2,3 км) "Кызылорда-Жалагаш-Аксу-Беркимбай калпе" KND-12 Жалагашского района
168132
Капитальный ремонт автомобильных дорог (16 улиц) в селах Каракткен и Далдабай
165327
Работы по каптальному ремонту улиц К.Сатпаева, Жаңадария, Достык, Мектеп в с.о. Жанадария
175250
Капитальный ремонт улиц Ы.Акмырзаев, Ш.Есова, М.Ахметова, Аккыр, Н.Таспенова в населенном пункте Аккыр

167757,3
Ауыл Ел бесігі жобасы бойынша:
Жалағаш кентіндегі көшелерге күрделі жөндеу
678704
М.Шәменов ауылындағы Жамбыл, Ердозелов көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
69034
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-2 шешіміне 6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған нысаналы даму трансферттері
Ескерту.6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 29-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

167757,3
В рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі":
Капитальный ремонт улиц в поселке Жалагаш
678704
Капитальный ремонт автомобильных дорог ул. Жамбыла, ул. Ердузелова в селе М.Шаменова
69034
Приложение 6 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-2
Целевые трансферты на развитие предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 26.02.2025 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

53 123,2
Аққыр ауылында спорттық жаттығу алаңының құрылысы
15000
"Есет батыр елді мекенінде ауыз су жүйесін жаңғырту және кеңейту" жобасын қоса қаржыландыру
38123,2
Жалағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 28-2 шешіміне 7-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер мен несиелер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
137 905
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
56965
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға

53 123,2
Строительство спортивной тренажерной площадки в селе Аккыр
15000
Софинансирование проекта "Реконструкция и расширения система водоснабжения в населенном пункте Есет батыр"
38123,2
Приложение 7 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 28-2
Целевые текущие трансферты и кредиты предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
137 905
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
56965
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий