2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 232 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 13 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. кірістер – 18 679 128,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 503 546,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 113 203,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 175,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 16 059 203,3 мың теңге;
2) шығындар – 21 561 805,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117 906 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 320 458 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 202 552 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 582,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 582,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 671 461 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 202 552 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 531 673,3 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.09.2025 № 312 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетк 50 пайыз.
3. 2025-2027 жылдарға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемдері төмендегі мөлшерінде белгіленгені ескерілсін:
2025 жылы – 6 657 552 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 232.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 852 695,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 258 565,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 114 914,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 732,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 476 483,1 тысяч тенге;
2) затраты – 20 284 542,9 тысяч тенге
3) чистое бюджетное кредитование – 117 906 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 320 458 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 202 552 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 549 753,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 549 753,3 тысяч тенге;
поступление займов – 1 220 632 тысяч тенге;
погашение займов – 202 552 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 531 673,3 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025); с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.12.2025 № 369 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что на 2025 год с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по коду 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и по коду 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что на 2025-2027 годы передаваемые объемы бюджетной субвенций в районный бюджет установлены в нижеследующих размерах:
2025 год – 6 657 552 тысяч тенге;

2026 жылы – 4 191 408 мың теңге;
2027 жылы – 4 191 408 мың теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар төмендегі көлемдер бойынша көзделсін, оның ішінде:
2025 жылға:
Жосалы кенті – 77 059 мың теңге;
Төретам кенті – 61 482 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 96 385 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі –84 882 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 69 393 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 65 106 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 85 080 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 80 810 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 79 355 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 90 349 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 97 864 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 64 340 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 82 919 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 72 759 мың теңге.
2026 жылға:
Жосалы кенті – 76 719 мың теңге;
Төретам кенті – 59 093 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 95 711 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 85 484 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 69 233 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 65 503 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 86 277 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 81 511 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 79 925 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 91 244 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 98 906 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 65 058 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 83 743 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 73 378 мың теңге.
2027 жылға:
Жосалы кенті – 78 211 мың теңге;
Төретам кенті – 57 118 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 96 562 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 86 616 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 70 059 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 66 314 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 87 602 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 82 334 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 81 179 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 92 323 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 100 282 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 65 656 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 84 924 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 74 175 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 320 458 мың теңге қаралғаны ескерілсін.

2026 год – 4 191 408 тысяч тенге;
2027 год – 4 191 408 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы нижеследующие объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам, в том числе:
на 2025 год:
Поселок Жосалы – 77 059 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 61 482 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 96 385 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 84 882 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 69 393 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 65 106 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 85 080 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 80 810 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 79 355 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 90 349 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 97 864 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 64 340 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 82 919 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 72 759 тысяч тенге.
на 2026 год:
Поселок Жосалы – 76 719 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 59 093 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 95 711 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 85 484 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 69 233 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 65 503 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 86 277 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 81 511 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 79 925 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 91 244 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 98 906 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 65 058 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 83 743 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 73 378 тысяч тенге.
на 2027 год:
Поселок Жосалы – 78 211 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 57 118 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 96 562 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 86 616 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 70 059 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 66 314 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 87 602 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 82 334 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 81 179 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 92 323 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 100 282 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 65 656 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 84 924 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 74 175 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2025 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 320 458 тысяч тенге.

7-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражаты есебінен төмендегі жобаларға несиелер берілгені ескерілсін:
1) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, III Интернационал елді мекеніндегі тұрғын үйлер секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 332 369 мың теңге;
2) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Алдашбай Ахун елді мекеніндегі тұрғын үйлер секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 184 244 мың теңге;
3) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақжар елді мекеніндегі тұрғын үйлер секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысы – 331 488 мың теңге;
4) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Иіркөл ауылына газ құбырымен кварталішілік газ тарату желілерін салу – 321 192 мың теңге;
5) Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төребай би ауылына газ құбыры мен кварталішілік газ тарату желілерін салу – 431 565 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 288 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-2. Облыстық бюджеттің ішкі қарыздар есебінен аудан бюджетіне тұрғын үй сатып алуға 750 145 мың теңге несиелер берілгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.09.2025 № 312 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдері қызметінің республикалық деңгейге берілуіне байланысты 8 938 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
9. Жұмыспен қамту орталықтары қызметінің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 2 481 116 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
10. Мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметтердің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 18 555 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
10-1. 2024 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 4,7 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 254 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-2. 2024 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 6 376,4 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 254 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-3. 2024 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 8 137,8 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін".

7-1. Исключен решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025).
7-2. Учесть, что в районном бюджете за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов предусмотрены кредиты на приобретения жилья 900 174 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.09.2025 № 312 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций отделов регистрации актов гражданского состояния с районного на республиканский уровень 8 938 тысяч тенге.
9. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций центра занятости с районного на областной уровень 2 481 116 тысяч тенге.
10. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций государственного закупа с районного на областной уровень 18 555 тысяч тенге.
10-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2024 году в областной бюджет в сумме 4,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 254 (вводится в действие с 01.01.2025).
10-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2024 году в областной бюджет в сумме 6 376,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 254 (вводится в действие с 01.01.2025).
10-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2024 году в областной бюджет в сумме 8 137,8 тысяч тенге

Ескерту. Шешім 10-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 254 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 202 552 мың теңге көлемінде белгіленсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 288 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 254 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализаций мер социальной поддержки специалистов, на 2025 год в размере 202 552 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 288 (вводится в действие с 01.01.2025).

1748896
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52551
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
345890
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
93758
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17692
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
264914
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
908802
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
65289
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
213318
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
213318
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145702
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
468
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25189
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41959
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
838824
1
Мәдениет саласындағы қызмет
240657
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
240657
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
240657
2
Спорт
191511
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
191511
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
189383
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
2128
3
Ақпараттық кеңістік
247660
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
226174
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
225311
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
863
821
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қоғамдық даму бөлімі
21486
004
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21486
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер

1748896
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52551
006
Оказание жилищной помощи
345890
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
93758
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17692
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
264914
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
908802
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
65289
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
213318
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
213318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
145702
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
468
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25189
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41959
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
838824
1
Деятельность в области культуры
240657
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
240657
003
Поддержка культурно-досуговой работы
240657
2
Спорт
191511
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
191511
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
189383
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2128
3
Информационное пространство
247660
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
226174
006
Функционирование районных (городских) библиотек
225311
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
863
821
Отдел общественного развития района (города областного значения)
21486
004
Услуги по проведению государственной информационной политики
21486
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2802
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
774
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2028
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3370
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3370
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3370
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3370
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2418181
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
391453
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
391453
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
391453
2
Әлеуметтiк көмек
1809146
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1809146
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
54653
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
359726
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97509
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18400
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
266834
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
945156
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66868
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
217582
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
217582
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
487
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

122
Аппарат акима района (города областного значения)
2802
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
774
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2028
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3370
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3370
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3370
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3370
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2418181
1
Социальное обеспечение
391453
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
391453
005
Государственная адресная социальная помощь
391453
2
Социальная помощь
1809146
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1809146
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
54653
006
Оказание жилищной помощи
359726
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97509
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18400
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
266834
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
945156
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66868
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
217582
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
217582
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
147262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
487
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

16 138,2
4
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенін ұстап тұру шығындарына
63 233
5
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
27 402
6
Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылында орталық алаңына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
15 000
7
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті Самара-Шымкент тас жолында орналасқан Орталық стадион ғимаратының ұстау шығындарына
20 073
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
231 891,5
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Келмембет батыр көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
172 500,6
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Шыңғысов көшесінің атвомобиль жолдарын күрделі жөндеу
59 390,9
9
Қармақшы ауданы "Төретам-Ақай" аудандық маңыздағы автомобиль жолын күрделі жөндеу
809 894,6
10
Қармақшы ауданы, Ақжар ауылдық округі Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин көшелерін күрделі жөндеу
192 164,6
11
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Н.Накыпов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
163 918,6
12
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Сырдария 0-0,312 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
13
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Сырлытам көшесінің жолын орташа жөндеу
0
14
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Тәуелсіздік көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
15
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Ш.Шегебаев 0-0,27 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
16
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Алтынасар көшесінің орташа жөндеу
12 630,6
17
Байқоңыр қаласы мен Төретам кентінің бас жоспарларын цифрландыру және геоақпараттық жүйелердің талаптарына сәйкестендіру
3 920
18
Қармақшы ауданы, Жосалы кентінің бас жоспарына түзету енгізу, Ақай, Дүр Оңғар, Ақтөбе, Ақжар және Тұрмағанбет ауылдық елді мекендердің дамыту және салу схемаларына (оңайлатылған бас жоспарларына) түзетулер енгізу
37 470
Нысаналы даму трансферттер:
7 256 200,6
1
"Байқоңыр қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау" жобасын қоса қаржыландыруға
1
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
2 000 021
3
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту
1
4
"Байқоңыр" кешенінде Қазақстан Республикасы Президентінің арнайы өкілінің қызметін қамтамасыз ету басқармасының "Ғарыш-инфрақұрылым" КММ әкімшілік ғимараты үшін автономды қазандық салу

16 138,2
4
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
63 233
5
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
33 984,2
6
На текущий ремонт центральной площади села Кармакшы, Кармакшинского района
13 430
7
расходы на содержание здания центрального стадиона, расположенного на трассе Самара-Шымкент в поселке Жосалы, Кармакшинского района
20 073
8
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
231 891,5
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Келмембет батыр поселке Жосалы, Кармакшинского района
172 500,6
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Шынгысов поселке Жосалы, Кармакшинского района
59 390,9
9
Капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения "Торетам -Акай" Кармакшинского района
809 894,6
10
Капитальный ремонт улиц Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин в с.Акжар, Кармакшинского района
192 164,6
11
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Н.Накипова поселке Жосалы Кармакшинского района
163 918,6
12
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Сырдария 0-0,312 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
13
Средний ремонт улицы Сырлытам в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
14
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Тауелсиздик в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
15
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Ш.Шегебаева 0-0,27 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
16
Средний ремонт автомобильной дороги Алтынасар в поселке Кармакшинского района
12 630,6
17
Цифровизация и приведение в соответствие с требованиями геоинформационных систем генеральных планов города Байконыр и поселка Торетам
3 920
18
Корректировка генерального плана поселка Жосалы Кармакшинского района, корректировка схем развития и застройки (упрощенных генеральных планов) сельских населенных пунктов Акай, Дур Онгар, Актобе, Акжар
35 892,1
19
На приобретение жилья
90 017
Целевые трансферты на развитие:
7 887 786,2
1
Софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения в городе Байконыр"
1
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
2 433 286,6
3
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района
0
4
Строительство автономной котельной для административного здания КГУ "Ғарыш-инфрақұрылым" управления по обеспечению деятельности специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур"

16 631,6
5
Қармақшы ауданының Дүр Оңғар ауылында тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
5 229 546
6
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Ғ.Мұратбаев №2 үйде орналасқан "Қармақшы аграрлы-техникалық колледжі коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны" ғимаратына газ жүргізу жұмыстары
8 900
7
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2 мекенжайы бойынша "Қызылорда облысы Білім басқармасының "Қармақшы аграрлық-техникалық колледжі" КМҚК қазандығының ғимаратын реконструкциялау
1 100
Барлығы:
8 886 187,3
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№232 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 26.09.2025 № 312 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
652 342
Республикалық бюджет есебінен:
652 342
1
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз етуге
6 249
2
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
527 034
3
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
111 858
4
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
5 894
5
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
1 307
Нысаналы даму трансферттер:
125 238
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
125 238
1
Қармақшы ауданы Ақжар аулындағы Абай Қунанбаев көшесінің құрылысы
125 238
Барлығы:
777 580

16 631,6
5
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей с.Дур Онгара, Кармакшинского района
5 229 546
6
Подключение к газоснабжению системы отопления зданий коммунального государственого казенного предприятия "Кармакшинский аграрно-технический колледж" в поселке Жосалы, Кармакшинского района
8 764
7
Реконструкция здания котельной коммунального государственого казенного предприятия "Кармакшинский аграрно-технический колледж" управления образования Кызылординской области" по адресу: Кармакшинский район, пос. Жосалы, ул.Г.Муратбаева, 2
1 100
8
Реконструкция ВЛ-10/0,4 кв и электрооборудований в н.п. Дур Онгар, с.о. Жанажол, Кармакшинского района
157 771
9
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур. Наружные сети водоснабжения и канализации
7 413,7
10
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур. Теплоснабжение
13 811,4
11
Строительство улицы А.Кунанбаева в сельском округе Акжар Кармакшинского района
19 460,9
Всего:
9 607 407,1
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 232
Целевые трансферты в районный бюджет на 2025 год, выделенные за счет республиканского бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
125 308
За счет республиканского бюджета:
125 308
1
На обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
6 249
2
На выплату государственной адресной социальной помощи
0
3
На увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
111 858
4
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 894
5
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
1 307
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
84 815
Из Национального фонда Республики Казахстан:
84 815
1
Строительство улицы А.Кунанбаева в сельском округе Акжар Кармакшинского района
84 815
Всего:
210 123