2025-2027 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 354 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 3 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1274204,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 780318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66893 мың теңге;
трансферттер түсімі – 415833,7 мың теңге;
2) шығындар – 1335217,7 мың теңге, оның ішінде;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -61013 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 61013 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61013 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 12.12.2025 № 490 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете поселка Айтеке би на 2025-2027 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2024 года № 354.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Айтеке би на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1274204,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 780318 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11160 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66893 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 415833,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1335217,7 тысяч тенге, в том числе;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -61013 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61013 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 61013 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 12.12.2025 № 490 (вводится в действие с 01.01.2025).

2. Ескерілсін:
1) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кентінің бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен қаралған нысаналы трансферттер;
2) осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кентінің бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен қаралған нысаналы трансферттер.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ. Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би кенті бюджеті

2. Учесть:
1) в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению;
2) в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 5 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "27" декабря 2024 года №354
Бюджет на 2025 год поселка Айтеке би

646
1
Әкімінің аппаратына азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
432
2
Кенттік мәдениет үйіне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
214
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 12.12.2025 № 490 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
276 795,7
1
Әйтеке би кентінің батыс теміржол өткелінен бастап Қ.Пірімов көшесіне дейінгі аралыққа түнгі жарықшам орнату жұмыстарына
34 500
2
Привокзальная, М.Жұмабаев, Үмбет би көшелеріне жарықшам бағаналарын орнату жұмыстарына
20 008
3
Р.Бағланова көшесінің екі жағына жаяу жүргіншілер жолын салу жұмыстарына
19 453,3
4
Қ.Пірімов көшесі салық басқармасынан "Жеңіс" паркіне дейін жаяу жүргіншілер жолын салу жұмыстарына
18 655,5
5
"Қазалы абаттандыру" КММ-нің теңгеріміндегі МАЗ маркалы техникасына жөндеу жұмыстарын жүргізуге
8 036
6
Жанқожа көшесі Төремұрат жарау көшесінен бастап аудандық емхана аралығына жаяу жүргіншілер жолын салуға
56 796,7
7
Д.Айдаров көшесіне ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу
9 698
8
Арыстан баб көшесіне ағымдағы жол жөндеу жұмыстарына
10 328
9
Әйтеке би кентіндегі Жеңіс саябағын абаттандыру жұмыстарына қосымша (тал егу, т.б.)
5 000
10
Орталық алаңға бильборд ілу және мерекелік жалаушалар орнату жұмыстарына
4 000
11
Орталық алаңды абаттандыру (қоғамдық әжетхана орнату) жұмыстарына
4 500
12
Орталық алаңды абаттандыру (жарық беретін бағаналар орнату) жұмыстарына
4 000
13
Қ.Пірімов көшесіне мерекелік арка орнату жұмыстарына
2 700
14
Аяқ-су пайдалану қызметіне
1 500
15
Әйтеке би кентінің шет аймақтарына камера орнату үшін трубалар сатып алуға
396
16
Қ.Пірімов көшесінің бойына гүл егу жұмыстарына
6 000
17
Әйтеке би кенті, Қ.Пірімов көшесіне парктік түнгі жарықшамдар орнату жұмыстарына
2 679
18
Әйтеке би кентінде орналасқан 16 дана спорт алаңдарына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
0,5
19
Әкім аппараты қызметкерлерінің жоспардан тыс Қызылорда қаласына оқуға және әкімнің Астана қаласына іс сапар шығындарына қосымша қаржы
1 500,0
20
Әйтеке би кенті теңгеріміндегі нысандарды құжаттандыру қызметіне қосымша
1 154,0
21
Әйтеке би кенті аумағын абаттандыру мақсатында шаруашылық заттарын сатып алуға
2 500,0
22
"Таза Қазақстан" экологиялық акциясы шеңберінде іс-шаралар өткізуге (марапаттауға қажетті рамка т.б. Заттар сатып алуға)
2 659,0
23
Әйтеке би кенті көше жарығының электр энергиясына ақы төлеуге (қыркүйек-қараша айларына)

646
1
Аппарату акима на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций.
432
2
Сельскому Дому культуры на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
214
Приложение 5 к решению
Казалинского районного маслихата
от "27" декабря 2024 года № 354
Целевые трансферты из районного бюджета на 2025 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 12.12.2025 № 490 (вводится в действие с 01.01.2025)
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
276795,7
1
На работы по установке ночника от западного железнодорожного переезда поселка Айтеке би до улицы К.Пиримова
34 500
2
На работы по установке колонок на улицах Привокзальная, М.Жумабаева, Умбетби
20 008
3
На работы по устройству пешеходных дорожек по обе стороны улицы Р.Баглановой
19 867,3
4
На работы по устройству пешеходного перехода от налогового управления по улице К.Пыримова допарка "Женис"
18 655,5
5
На проведение ремонтных работ техники марки МАЗ, находящейся на балансе КГУ" благоустройство Казалы"
8 036
6
На устройство пешеходного перехода от улицы Жанкожа до улицы Торемурата жарау к районной поликлинике
56 796,7
7
Проведение ремонтных работ на улице Д.Айдарова
9 698
8
На текущий ремонт автомобильный дороги улицы Арыстан баб
10 328
9
Дополнительно к работам по благоустройству парка Победы в поселке Айтеке би (посадка деревьев и др.)
5 000
10
На установки рекламных бильбордов и праздничных флашков на центральной площади
4 000
11
На благоустройство центральной площади (установка общественных туалетов)
4 500
12
На благоустройство центральной площади (установка опор освещения)
4 000
13
На работы по установке праздничной арки на ул. К.Пиримова
2 700
14
На услуги ипользовании арычных вод
1 500
15
На покупку трубы для установки камер на окраине поселка Айтеке Би
550
16
На работы по посадке цветов по ул. К. Пиримова
6 000
17
На установка ночного освещения парка по ул. К. Пиримова, с. Айтеке Би
2 679
18
На текущий ремонт 16 спортивных площадок, расположенных в поселке Айтеке би
0,5
19
Дополнительно на незапланированное обучение персонала акима в Кызылорде и на командировку акима в Астану.
1 500
20
Дополнительно на подготовку документации по объектам, отраженным в балансе села Айтеке Би.
1 154
21
На приобретение хозяйственных предметов в целях благоустройства территории поселка Айтеке би
2 500
22
Проведение мероприятий в рамках экологической акции "Чистый Казахстан" (приобретение необходимых рамок для награждения и т.д.)
2 659
23
На оплату электроэнергии уличного освещения поселка Айтеке би (на сентябрь-ноябрь месяцы)

11 032,3
24
Әйтеке би кентіне кіре беріс автожолға жарықшамдар орнату жұмыстары
3 000,4
25
Әйтеке би кенті шет аймақтарын күл қоқыстан тазарту және ашық карьерлерді көму жұмыстарына қосымша
2 000,0
26
Қазалы аудандық абаттандыру мекемесінің қызметкерлеріне және жұмысшыларына қосымша үстемеақысына қосымша 10 штаттың еңбекақы қорына 3 айға қажетті қаржысы
10 834,0
27
Әйтеке Би кенті көшелерін жаңа жылдық мерекеге безендіру жұмыстарына және Орталық алаңға арка орнату, жаңа жылдық шыршаны безендіру жұмыстарына
10 790,0
28
Әйтеке би кенті "Жаңа жыл" мерекесіне орай кент көшелерін безендіру жұмыстарына қосымша тауарлар сатып алуға
3 804,8
29
Теңгерімдегі нысандарды түнгі жарық ленталарымен безендіру жұмыстарына
8 000,0
30
Аудан аумағында пробация қызметінде есепте тұрған азаматтарға смарт блезікпен қамтамасыз етуге
3 000,0
31
Әйтеке би кенті әкімшілігі ғимаратының мәжіліс залына ковролин сатып алуға
2 199,0
32
2026 жылға "Әйтеке би кентінің 7 көшесінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу" жобасының сметалық құжаттарын әзірлеу және мемлекеттік сараптамадан өткізу жұмыстарына
2 545,2
33
2026 жылға "Әйтеке би кентінің 7 көшесінің автомобиль жолдарын орташа жөндеу" жобасының сметалық құжаттарын әзірлеу және мемлекеттік сараптамадан өткізу жұмыстарына
3 526,0

11 032,3
24
Работы по установке трещин на подъездной автодороге к поселку Айтеке би
3 000,4
25
Дополнительно к работам по очистке окраин поселка Айтеке би от золоотвала и захоронению открытых карьеров
2 000
26
На дополнительной надбавке работникам и работникам Казалинского районного учреждения благоустройства 10 штатных фондов оплаты труда на 3 месяца
10 834
27
Работы по украшению улиц поселка Айтеке Би к новогоднему празднику и установка арки на центральной площади, оформление новогодней елки
10 790
28
Поселок Айтеке би на приобретение дополнительных товаров к работам по оформлению улиц поселка в честь праздника "Новый год"
3 804,8
29
На работы по оформлению объектов на балансе лентами ночного освещения
8 000
30
На обеспечение смарт блезирования граждан, состоящих на учете в службе пробации на территории района
3 000
31
На приобретение ковролина в актовый зал здания администрации поселка Айтеке би
2 199
32
На работы по разработке сметной документации и проведению государственной экспертизы проекта "Капитальный ремонт автомобильных дорог по улице 7 поселка Айтеке би" на 2026 год
2 545,2
33
На работы по разработке сметной документации и проведению государственной экспертизы проекта "средний ремонт автомобильных дорог по улице 7 поселка Айтеке би" на 2026 год
3 526