2025-2027 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 354 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 3 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Әйтеке би кентінің бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1205228 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 765661 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11160 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 80550 мың теңге;
трансферттер түсімі – 347857 мың теңге;
2) шығындар – 1266241 мың теңге, оның ішінде;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -61013 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)– 61013 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61013 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 07.10.2025 № 455 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете поселка Айтеке би на 2025-2027 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2024 года № 354.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Айтеке би на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1205228 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 765661 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11160 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 80550 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 347857 тысяч тенге;
2) затраты – 1266241 тысяч тенге, в том числе;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -61013 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61013 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 61013 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 07.10.2025 № 455 (вводится в действие с 01.01.2025).

2. Ескерілсін:
1) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кентінің бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен қаралған нысаналы трансферттер;
2) осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кентінің бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен қаралған нысаналы трансферттер.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ. Әліш
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би кенті бюджеті

2. Учесть:
1) в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению;
2) в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета согласно приложению 5 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. Алиш
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "27" декабря 2024 года №354
Бюджет на 2025 год поселка Айтеке би

646
1
Әкімінің аппаратына азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
432
2
Кенттік мәдениет үйіне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
214
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетте Әйтеке би кенті бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 07.10.2025 № 455 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
208 819
1
Әйтеке би кентінің батыс теміржол өткелінен бастап Қ.Пірімов көшесіне дейінгі аралыққа түнгі жарықшам орнату жұмыстарына
34 500
2
Привокзальная, М.Жұмабаев, Үмбет би көшелеріне жарықшам бағаналарын орнату жұмыстарына
20 008
3
Р.Бағланова көшесінің екі жағына жаяу жүргіншілер жолын салу жұмыстарына
19 867,3
4
Қ.Пірімов көшесі салық басқармасынан "Жеңіс" паркіне дейін жаяу жүргіншілер жолын салу жұмыстарына
18 655,5
5
"Қазалы абаттандыру" КММ-нің теңгеріміндегі МАЗ маркалы техникасына жөндеу жұмыстарын жүргізуге
8 036
6
Жанқожа көшесі Төремұрат жарау көшесінен бастап аудандық емхана аралығына жаяу жүргіншілер жолын салуға
56 796,7
7
Д.Айдаров көшесіне ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу
9 698
8
Арыстан баб көшесіне ағымдағы жол жөндеу жұмыстарына
10 328
9
Әйтеке би кентіндегі Жеңіс саябағын абаттандыру жұмыстарына қосымша (тал егу, т.б.)
5 000
10
Орталық алаңға бильборд ілу және мерекелік жалаушалар орнату жұмыстарына
4 000
11
Орталық алаңды абаттандыру (қоғамдық әжетхана орнату) жұмыстарына
4 500
12
Орталық алаңды абаттандыру (жарық беретін бағаналар орнату) жұмыстарына
4 000
13
Қ.Пірімов көшесіне мерекелік арка орнату жұмыстарына
2 700
14
Аяқ-су пайдалану қызметіне
1 500
15
Әйтеке би кентінің шет аймақтарына камера орнату үшін трубалар сатып алуға
550
16
Қ.Пірімов көшесінің бойына гүл егу жұмыстарына
6 000
17
Әйтеке би кенті, Қ.Пірімов көшесіне парктік түнгі жарықшамдар орнату жұмыстарына
2 679
18
Әйтеке би кентінде орналасқан 16 дана спорт алаңдарына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
0,5

646
1
Аппарату акима на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций.
432
2
Сельскому Дому культуры на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий
214
Приложение 5 к решению
Казалинского районного маслихата
от "27" декабря 2024 года № 354
Целевые трансферты из районного бюджета на 2025 год бюджету поселка Айтеке би за счет средств районного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 07.10.2025 № 455 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
208 819
1
На работы по установке ночника от западного железнодорожного переезда поселка Айтеке би до улицы К.Пиримова
34 500
2
На работы по установке колонок на улицах Привокзальная, М.Жумабаева, Умбетби
20 008
3
На работы по устройству пешеходных дорожек по обе стороны улицы Р.Баглановой
19 867,3
4
На работы по устройству пешеходного перехода от налогового управления по улице К.Пыримова допарка "Женис"
18 655,5
5
На проведение ремонтных работ техники марки МАЗ, находящейся на балансе КГУ" благоустройство Казалы"
8 036
6
На устройство пешеходного перехода от улицы Жанкожа до улицы Торемурата жарау к районной поликлинике
56 796,7
7
Проведение ремонтных работ на улице Д.Айдарова
9 698
8
На текущий ремонт автомобильный дороги улицы Арыстан баб
10 328
9
Дополнительно к работам по благоустройству парка Победы в поселке Айтеке би (посадка деревьев и др.)
5 000
10
На установки рекламных бильбордов и праздничных флашков на центральной площади
4 000
11
На благоустройство центральной площади (установка общественных туалетов)
4 500
12
На благоустройство центральной площади (установка опор освещения)
4 000
13
На работы по установке праздничной арки на ул. К.Пиримова
2 700
14
На услуги ипользовании арычных вод
1 500
15
На покупку трубы для установки камер на окраине поселка Айтеке Би
550
16
На работы по посадке цветов по ул. К. Пиримова
6 000
17
На установка ночного освещения парка по ул. К. Пиримова, с. Айтеке Би
2 679
18
На текущий ремонт 16 спортивных площадок, расположенных в поселке Айтеке би
0,5