2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 347 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 12 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18351496,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2839915 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 97253 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 392 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 15413936,5 мың теңге;
2) шығындар – 19879115,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45458 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 306696 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 261238 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 347.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 18351496,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2839915 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 97253 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 392 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15413936,5 тысяч тенге;
2) затраты – 19879115,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45458 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 306696 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 261238 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1573077 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1573077 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1725472 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 261238 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108843 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1573077 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1573077 тысяч тенге;
поступление займов – 1725472 тысяч тенге;
погашение займов – 261238 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108843 тысяч тенге;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 483 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі төмендегідей көлемде белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 483 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Определить на 2025 год нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;

4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) "Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыру;
2) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету;
3) санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмек;
4) мүгедектігі бар адамдардың құқығын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
5) абаттандыру;
6) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
7) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
8) цифрландыру, даму сызбаларын әзірлеу және түзету;
9) тұрғын үй сатып алу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 483 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) газбен жабдықтау жүйесін дамыту;
2) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
3) мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
2) электрмен жабдықтау желілерін дамыту;
3) газбен жабдықтау жүйесін дамыту;
4) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту.

4. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых текущих трансфертов бюджету района определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) реализация социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области";
2) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
3) оказание социальной помощи по возмещению затрат сопровождающего для лиц с инвалидностью получающи услуги санаторно-курортного лечения;
4) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
5) благоустройство;
6) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог;
7) реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
8) цифровизацию, разработку и корректировку схемы развития;
9) приобретения жилья.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 03.10.2025 № 451 (вводится в действие с 01.01.2025); от 11.12.2025 № 483 (вводится в действие с 01.01.2025)..
5. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых трансфертов на развитие бюджету района определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) развитие системы газоснабжения;
2) развитие систем водоснабжения и водоотведения;
3) развитие объектов государственных органов.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых текущих трансфертов бюджету района за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) выплата государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых трансфертов на развитие бюджету района за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) развитие систем водоснабжения и водоотведения;
2) развитие сетей электроснабжения;
3) развитие системы газоснабжения;
4) реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
5) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей несие қаралғаны ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру;
2) тұрғын үй жобалау және салу;
3) тұрғын үй сатып алу.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 03.10.2025 № 451 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) әкім аппараты қызметін қамтамасыз ету шығындары;
2) мәдениет саласы;
3) жарықтандыруға, санитарияға, абаттандыруға;
4) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 46468,2 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 483 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год в бюджет района за счет средств республиканского бюджета предусмотрен нижеследующий кредит:
1) реализация мер социальной поддержки специалистов;
2) проектирование и строительство жилья;
3) приобретения жилья.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 03.10.2025 № 451 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам города, кента и сельских округов на 2025 год за счет средств районного бюджета определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) расходы на обеспечение деятельности аппарата акима;
2) сферу культуры;
3) освещение, санитария, благоустройство;
4) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 46468,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 483 (вводится в действие с 01.01.2025).

10-1. Қала, кент, ауылдық округ бюджеттерінен 2024 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің түсімдері 2220,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 377 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 4 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10-1. предусмотреть поступления неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов из бюджетов города, поселка, сельского округа в 2024 году в сумме 2220,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 26.04.2025 № 377 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2025 год согласно приложению 4.

12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ. ӘЛІШ
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 347 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 483 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. Кірістер

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. АЛИШ
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "23" декабря 2024 года №347
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 11.12.2025 № 483 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

77325
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
752
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
482384
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
469792
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12592
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
420049,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88550,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29407
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
302091,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
144761,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118069
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
450
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4210,2
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1125
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20907
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
41127
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40360,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
766,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
727799
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
727799
02
Қорғаныс
18825
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18825
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11263
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7562
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16437
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16437
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16437
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1418041,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1418041,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

77325
003
Капитальные расходы государственного органа
752
122
Аппарат акима района (города областного значения)
482384
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
469792
003
Капитальные расходы государственного органа
12592
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
420049,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
88550,9
013
Капитальные расходы государственного органа
29407
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
302091,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
144761,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
118069
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
450
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4210,2
015
Капитальные расходы государственного органа
1125
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20907
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
41127
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
40360,9
003
Капитальные расходы государственного органа
766,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
727799
040
Развитие объектов государственных органов
727799
02
Оборона
18825
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18825
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11263
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7562
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16437
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16437
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16437
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1418041,6
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1418041,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

154635,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63151
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
72602,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
101
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109760,1
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
48
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9205,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
408
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
274538,5
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
585868,1
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3698
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
55713
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37970,9
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
44373
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5969
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3087085,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1188009,8
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
4121
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
799570
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
2709
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
72525,7
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
292991
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
607
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
15486,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

154635,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63151
005
Государственная адресная социальная помощь
72602,5
006
Оказание жилищной помощи
101
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109760,1
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
48
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9205,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
408
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
274538,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
585868,1
021
Капитальные расходы государственного органа
3698
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
55713
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
37970,9
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
44373
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5969
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3087085,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1188009,8
015
Освещение улиц в населенных пунктах
4121
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
799570
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2709
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
72525,7
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
292991
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
607
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
15486,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

117616
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
14341,2
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
92315,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
158905
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
158905
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124624
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
34281
12
Көлiк және коммуникация
1682728,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1682728,8
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6742
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
103355
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
10501
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1562130,8
13
Басқалар
3700943,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1962480,3
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
762095,7
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
392759
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
807625,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
46468,2
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46468,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1689806,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1689806,3
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
2189
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
2189
14
Борышқа қызмет көрсету
103165
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
103165
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
103165
15
Трансферттер
4126166,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

117616
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
14341,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
92315,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
158905
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
158905
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
124624
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
34281
12
Транспорт и коммуникации
1682728,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1682728,8
022
Развитие транспортной инфраструктуры
6742
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
103355
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
10501
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1562130,8
13
Прочие
3700943,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1962480,3
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
762095,7
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
392759
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
807625,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
46468,2
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46468,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1689806,3
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1689806,3
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
2189
006
Поддержка предпринимательской деятельности
2189
14
Обслуживание долга
103165
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
103165
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
103165
15
Трансферты
4126166,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)