2025-2027 жылдарға арналған Мергенсай ауылдық округінің бюджеті туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 333 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 3 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Мергенсай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 453 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 689 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 74 750 мың теңге;
2) шығындар – 82 803 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -350 мың теңге;

"О бюджете сельского округа Мергенсай на 2025-2027 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 27 декабря 2024 года № 333.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Мергенсай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 453 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 689 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 14 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 750 тысяч тенге;
2) затраты – 82 803 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -350 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 350 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 350 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 452 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Мергенсай ауылдық округінің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 350 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 350 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 02.12.2025 № 452 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа Мергенсай на 2025 год согласно приложения 4.

6. бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
қарыздар түсімі
қарыздарды өтеу
8
Бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
2
Есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
01
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Арал аудандық мәслихатының
2024 жылғы "27" желтоқсандағы
№ 333 .шешіміне 4-қосымша
2025 жылға арналған Мергенсай ауылдық округі бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
поступления займов
погашение займов
8
Используемые остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
01
Свободные остатки бюджетных средств
2
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
01
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Приложение 4 к решению
Аральского районного маслихата
от "27" декабря 2024 года № 333
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа Мергенсай на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь