"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің - 6 тармағымен.
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 16 287 402,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 384 838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 148 096 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 713 450,2 мың теңге;
2)шығындар – 16 654 353,5 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – 2 996 402 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 313.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1)доходы – 16 287 402,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 384 838 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 148 096 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 713 450,2 тысяч тенге;
2)расходы – 16 654 353,5 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 2 996 402 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттер – 3 043 131 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 729 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 4 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 367 353,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 367 353,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 043 131 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46729 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 370951,3 мың теңге.

бюджетные кредиты – 3 043 131 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 729 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 4 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 367 353,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 3 367 353,3 тысяч тенге;
поступление займов – 3 043 131 тысяч тенге;
погашение займов – 46 729 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 370 951,3 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 23.07.2025 № 394 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23.07.2025 № 394 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет в 2025 году в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;

2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 4 619 513 мың теңге, 2026 жылға 4 619 513 мың теңге, 2027 жылға 4 619 513 мың теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025-2027 жылдарға төмендегіше көзделсін, оның ішінде:
(мың теңге)
Қала, кент, ауылдық округ атауы
Жылдар

2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Учесть, что установлены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год - 4 619 513 тысяч тенге, на 2026 год - 4 619513 тысяч тенге, на 2027 год – 4 619 513 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы нижеследующие объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселков и сельских округов, в том числе:
(тыс тенге)
Наименование города, поселка, сельских округов
Годы

69 259
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 980
02
Қорғаныс
27 243
Әскери мұқтаждар
11 516
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 516
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 516
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
15 727
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 727
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15 727
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
36 800
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
36 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 800
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
36 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 617 491,8
Әлеуметтiк қамсыздандыру
130 523
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130 523
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
130 523
Әлеуметтiк көмек
1 252 708,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 252 708,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 107
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 214
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
158 215
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
359
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 024
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210 724
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
754 139,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
78 926
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
234 260,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

69 259
003
Капитальные расходы государственным органам
11 980
02
Оборона
27 243
Военные нужды
11 516
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 516
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 516
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
15 727
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 727
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15 727
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
36 800
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
36 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
36 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 617 491,8
Социальное обеспечение
130 523
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130 523
005
Государственная адресная социальная помощь
130 523
Социальная помощь
1 252 708,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 252 708,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 107
006
Жилищная помощь
1 214
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
158 215
009
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 024
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210 724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
754 139,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
78 926
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
234 260,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)