"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің - 6 тармағымен.
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 819032,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –3 069 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 518 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 145 268 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 575 080,7 мың теңге;
2) шығындар – 16 189 984 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 110551 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 157280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46729 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 313.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1)доходы – 15 819 032,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 069 166тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 518тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 145 268 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 575 080,7тысяч тенге;
2)расходы – 16 189 984 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 110551 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 157280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46729 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 481 502,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 481 502,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 157280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46729 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 370951,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 13.06.2025 № 385 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– -481502,3тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 481502,3 тысяч тенге;
поступление займов – 157280 тысяч тенге;
погашение займов – 46729 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 370 951,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 13.06.2025 № 385 (вводится в действие с 01.01.2025).

2. 2025 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 4 619 513 мың теңге, 2026 жылға 4 619 513 мың теңге, 2027 жылға 4 619 513 мың теңге болып белгіленгені ескерілсін.

2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет в 2025 году в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Учесть, что установлены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год - 4 619 513 тысяч тенге, на 2026 год - 4 619513 тысяч тенге, на 2027 год – 4 619 513 тысяч тенге.

865232
040
Мемлекеттік органның объектілерін дамыту
865232
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
81239
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69259
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11980
02
Қорғаныс
27243
Әскери мұқтаждар
11516
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11516
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11516
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
15727
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15727
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15727
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
33800
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
33800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33800
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
33800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1585197,6
Әлеуметтiк қамсыздандыру
250712
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
250712
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
250712
Әлеуметтiк көмек
1108733,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1108733,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40107
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3214
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
154599
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
359
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9024
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210724
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

865232
040
Развитие объектов государственных органов
865232
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
81239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
69259
003
Капитальные расходы государственным органам
11980
02
Оборона
27243
Военные нужды
11516
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11516
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11516
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
15727
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15727
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15727
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
33800
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
33800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
33800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1585197,6
Социальное обеспечение
250712
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
250712
005
Государственная адресная социальная помощь
250712
Социальная помощь
1108733,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1108733,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40107
006
Жилищная помощь
3214
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
154599
009
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9024
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью