"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің - 6 тармағымен.
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 205073 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 887 155,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 537 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 38996 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 13 243 203,3 мың теңге;
2) шығындар – 17 218 092,6 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – 1 010 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 1 057 454 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 729 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 014 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 313.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1) доходы – 16 863 242,1 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 537 748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 996 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 13 229 290,1 тыс. тенге;
2) затраты – 17 204 179,4 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 010 725 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 1 057 454 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 729 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 014 тысяч тенге;

қаржы активтерін сатып алу – 30 014 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 381 676,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 381 676,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 057 454 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 729 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 370 951,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 460 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

приобретение финансовых активов – 30 014 тысяч тенге;
поступления от продажи государственных финансовых активов - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 381 676,3 тыс. тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 381 676,3 тыс. тенге;
поступление займов – 1 057 454 тыс. тенге;
погашение займов – 46 729 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 370 951,3 тыс. тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 29.12.2025 № 496 (вводится в действие с 01.01.2025).

2. 2025 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 4 619 513 мың теңге, 2026 жылға 4 619 513 мың теңге, 2027 жылға 4 619 513 мың теңге болып белгіленгені ескерілсін.

2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет в 2025 году в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Учесть, что установлены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год - 4 619 513 тысяч тенге, на 2026 год - 4 619513 тысяч тенге, на 2027 год – 4 619 513 тысяч тенге.