2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, кенттердің және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 131 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Нұра кентінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 486 234 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 158 030 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 975 мың теңге;
трансферттер түсімі – 318 229 мың теңге;
2) шығындар – 500 210 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 976 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 976 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 976 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 195 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шұбаркөл кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 365 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 969 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 26 396 мың теңге;
2) шығындар – 36 765 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 400 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 400 теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 195 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2024 года № 131.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Нура на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 486 234 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 158 030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 975 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 318 229 тысяч тенге;
2) затраты – 500 210 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 976 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 976 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 976 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2025 № 195 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Шубарколь на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 365 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 969 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 26 396 тысяч тенге;
2) затраты – 36 765 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 400 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2025 № 195 (вводится в действие с 01.01.2025).

3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Мұзбел ауылы бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 604 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 509 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 400 теңге;
трансферттер түсімі – 25 695 мың теңге;
2) шығындар – 36 924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 320 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 320 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 320 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 195 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 – 2027 жылдарға арналған Тассуат ауылы бюджеті 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 182 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 229 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 279 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 674 мың теңге;
2) шығындар – 38 820 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -638 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 638 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 638 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 02.12.2025 № 195 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Егінді ауылы бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 787 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 213 мың теңге;

3. Утвердить бюджет села Мұзбел на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 604 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 509 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 400 тенге;
поступления трансфертов – 25 695 тысяч тенге;
2) затраты – 36 924 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 320 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 320 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 320 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2025 № 195 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет села Тассуат на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 182 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 229 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 279 тысяч тенге;
поступления трансфертов –30 674 тысяч тенге;
2) затраты – 38 820 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 638 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 638 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 638 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2025 № 195 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет села Егінді на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 787 тысяч тенге в том числе:
налоговые поступления – 8 371 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 213 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
26. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұра аудандық мәслихатының төрағасы К. Жунусбеков
Нұра аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 131 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Нұра кентінің бюджеті

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Нуринского районного маслихата К. Жунусбеков
Приложение 1 к
решению Нуринского
районного маслихата
от 24 декабря 2024 года № 131
Бюджет поселка Нура на 2025 год