Ақтоғай ауданының кенттерінің, ауыл, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 251 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 374518 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 40909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 525 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 332804 мың теңге;
2) шығындар – 380907 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -6389 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6389 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6389 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 22.07.2025 № 311 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181607 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36552 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 1068 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 143987 мың теңге;
2) шығындар – 181609 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 22.07.2025 № 311 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 235810 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21592 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 985 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9067 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 204166 мың теңге;

О бюджете поселков, села, сельских округов Актогайского района на 2025-2027 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2024 года № 251.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 374518 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 525 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 332804 тысяч тенге;
2) затраты – 380907 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -6389 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6389 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6389 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 22.07.2025 № 311 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 181607 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36552 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1068 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 143987 тысяч тенге;
2) затраты – 181609 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 22.07.2025 № 311 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 235810 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21592 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 985 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9067 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 204166 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 31.03.2025 № 280 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
15. 2025 – 2027 жылдарға арналған Тасарал ауылдық округінің бюджеті 43, 44, 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 111221 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6294 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 104927 мың теңге;
2) шығындар – 111222 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 22.07.2025 № 311 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
16. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шабанбай би ауылдық округінің бюджеті 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18653 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49310 мың теңге;
2) шығындар – 67963 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 31.03.2025 № 280 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
17. 2025 жылға арналған кенттер, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 49 қосымшасына сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
18. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 574293 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 101697 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 47962 мың теңге;
Шашубай кентіне – 67725 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 39072 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 21195 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 24673 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 39022 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 31050 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 30023 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 43529 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 31381 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 48354 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 48610 мың теңге.

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 31.03.2025 № 280 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Тасаралского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 43, 44, 45 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 111221 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6294 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 104927 тысяч тенге;
2) затраты – 111222 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 22.07.2025 № 311 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить бюджет Шабанбай биского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 46, 47, 48 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67963 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49310 тысяч тенге;
2) затраты – 67963 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 31.03.2025 № 280 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Учесть, что в составе расходов бюджета поселков, села, сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 49.
18. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025 год в сумме 574293 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 101697 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 47962 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 67725 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 39072 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 21195 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 24673 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 39022 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 31050 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 30023 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 43529 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 31381 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 48354 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 48610 тысяч тенге.