Ақтоғай ауданының кенттерінің, ауыл, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 251 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 421810 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43798 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 208 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 377804 мың теңге;
2) шығындар – 429000 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -7190 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7190 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7190 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 03.12.2025 № 345 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229254 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49509 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6446 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 173299 мың теңге;
2) шығындар – 228166 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 1088 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1088 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -1088 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 328 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 252351 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28677 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1178 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9283 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 213213 мың теңге;

О бюджете поселков, села, сельских округов Актогайского района на 2025-2027 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2024 года № 251.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 421810 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43798 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 377804 тысяч тенге;
2) затраты – 429000 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -7190 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7190 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7190 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 03.12.2025 № 345 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 229254 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49509 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6446 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 173299 тысяч тенге;
2) затраты – 228166 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 1088 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1088 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – - 1088 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.09.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 252351 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28677 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1178 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 213213 тысяч тенге;

18. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 574293 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 101697 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 47962 мың теңге;
Шашубай кентіне – 67725 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 39072 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 21195 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 24673 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 39022 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 31050 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 30023 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 43529 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 31381 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 48354 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 48610 мың теңге.

18. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025 год в сумме 574293 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 101697 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 47962 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 67725 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 39072 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 21195 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 24673 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 39022 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 31050 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 30023 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 43529 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 31381 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 48354 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 48610 тысяч тенге.