Ақтоғай ауданының кенттерінің, ауыл, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 251 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 421810 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43686 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 377804 мың теңге;
2) шығындар – 429000 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -7190 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7190 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7190 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 328 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229254 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49509 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6446 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 173299 мың теңге;
2) шығындар – 228166 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 1088 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1088 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -1088 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 328 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 282581 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27951 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1025 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9067 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 244538 мың теңге;

О бюджете поселков, села, сельских округов Актогайского района на 2025-2027 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2024 года № 251.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 421810 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43686 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 377804 тысяч тенге;
2) затраты – 429000 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -7190 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7190 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7190 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.09.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 229254 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49509 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6446 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 173299 тысяч тенге;
2) затраты – 228166 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 1088 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1088 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – - 1088 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.09.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 282581 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27951 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1025 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9067 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 244538 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – -10950 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10950 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10950 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 328 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
15. 2025 – 2027 жылдарға арналған Тасарал ауылдық округінің бюджеті 43, 44, 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128748 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7439 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 613 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 120696 мың теңге;
2) шығындар – 128459 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 289 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -289 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -289 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 328 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
16. 2025 – 2027 жылдарға арналған Шабанбай би ауылдық округінің бюджеті 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97474 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23020 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 74454 мың теңге;
2) шығындар – 93207 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 4267 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4267 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -4267 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 328 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
17. 2025 жылға арналған кенттер, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 49 қосымшасына сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
18. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 574293 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 101697 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 47962 мың теңге;
Шашубай кентіне – 67725 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 39072 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 21195 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 24673 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 39022 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 31050 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 30023 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 43529 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 31381 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 48354 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 48610 мың теңге.

4) дефицит (профицит) бюджета – -10950 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10950 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10950 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.09.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Тасаралского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 43, 44, 45 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 128748 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7439 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 613 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 120696 тысяч тенге;
2) затраты – 128459 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 289 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -289 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – -289 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.09.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить бюджет Шабанбай биского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 46, 47, 48 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 97474 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23020 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74454 тысяч тенге;
2) затраты – 93207 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 4267 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4267 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – -4267 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.09.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Учесть, что в составе расходов бюджета поселков, села, сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 49.
18. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025 год в сумме 574293 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 101697 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 47962 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 67725 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 39072 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 21195 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 24673 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 39022 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 31050 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 30023 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 43529 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 31381 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 48354 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 48610 тысяч тенге.