Панфилов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-148 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 09.06.2025 № 8-42-184 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 16 806 743 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6 215 092 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 108 942 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 723 969 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 758 740 мың теңге;
2) шығындар 20 811 960 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 188 219 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 255 753 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 67 534 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 193 436 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 193 436 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 5 084 393 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 371 885 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 480 928 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8-49-215 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласы мен ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 611 001 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаркент қаласынан 567 207 мың теңге;
Атамекен ауылдық округінен 34 220 мың теңге;
Көктал ауылдық округінен 9 574 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 312 885 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 34 977 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 27 281 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 15 510 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 21 625 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 36 899 мың теңге;

О бюджете Панфиловского района на 2025-2027 годы
Решение Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 25 декабря 2024 года № 8-36-148.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан:
Сноска. Преамбула в редакции решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 09.06.2025 № 8-42-184 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 16 806 743 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 215 092 тысячи тенге;
неналоговые поступления 108 942 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 723 969 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 758 740 тысяч тенге;
2) затраты 20 811 960 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 188 219 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 255 753 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 67 534 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 193 436 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 193 436 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 5 084 393 тысячи тенге;
погашение займов 1 371 885 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 480 928 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 21.11.2025 № 8-49-215 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Жаркент и сельских округов в районной бюджет в сумме 611 001 тысяча тенге, в том числе:
города Жаркент 567 207 тысяч тенге;
Атамекенского сельского округа 34 220 тысяч тенге;
Кокталского сельского округа 9 574 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 312 885 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 34 977 тысяч тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 27 281 тысяча тенге;
Бирликскому сельскому округу 15 510 тысяч тенге;
Жаскентскому сельскому округу 21 625 тысяч тенге;
Конуроленскому сельскому округу 36 899 тысяч тенге;

Сарыбел ауылдық округіне 37 913 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 27 754 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 39 280 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 3 872 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 29 912 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 37 862 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сарыбельскому сельскому округу 37 913 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 27 754 тысячи тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 39 280 тысяч тенге;
Улкеншыганскому сельскому округу 3 872 тысячи тенге;
Ушаралскому сельскому округу 29 912 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 37 862 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
капитальные расходы государственных органов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

5. Панфилов ауданы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 142 605 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Панфилов аудандық мәслихатының төрағасы Е. Шоқпаров
Панфилов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-148 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 21.11.2025 № 8-49-215 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

5. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2025 год в сумме 142 605 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Панфиловского районного маслихата Е. Шокпаров
Приложение 1 к решению Панфиловского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 8-36-148
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 21.11.2025 № 8-49-215 (вводится в действие с 01.01.2025).
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
1. Доходы

604 594
1
Құқық қорғау қызметi
549 105
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
549 105
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
549 105
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
55 489
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
55 489
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
55 489
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 218 052
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
811 603
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
811 603
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
803 464
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
8 139
2
Әлеуметтiк көмек
1 199 610
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 199 610
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
55 481
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
30
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
190 283
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 654
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185 620
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
755 542
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
206 839
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
202 130
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 475
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 280
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 143
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
81 115
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

604 594
1
Правоохранительная деятельность
549 105
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
549 105
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
549 105
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
55 489
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
55 489
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
55 489
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 218 052
1
Социальное обеспечение
811 603
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
811 603
005
Государственная адресная социальная помощь
803 464
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
8 139
2
Социальная помощь
1 199 610
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 199 610
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
55 481
006
Оказание жилищной помощи
30
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
190 283
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 654
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185 620
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
755 542
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
206 839
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
202 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 475
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 280
021
Капитальные расходы государственного органа
1 143
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
81 115
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

73 017
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
880
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
52 813
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 933
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
880
02
Қорғаныс
259 921
1
Әскери мұқтаждар
52 651
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52 651
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
52 651
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
207 270
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
207 270
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
158 467
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
48 803
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 455
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
16 455
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 455
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16 455
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 154 480
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 738 309
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 738 309
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 738 309
2
Әлеуметтiк көмек
1 191 860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 191 860
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65 321
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
173
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
182 358
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 243
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185 503
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

73 017
015
Капитальные расходы государственного органа
880
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
52 813
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
51 933
013
Капитальные расходы государственного органа
880
02
Оборона
259 921
1
Военные нужды
52 651
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52 651
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
52 651
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
207 270
122
Аппарат акима района (города областного значения)
207 270
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
158 467
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
48 803
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 455
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
16 455
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 455
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16 455
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 154 480
1
Социальное обеспечение
1 738 309
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 738 309
005
Государственная адресная социальная помощь
1 738 309
2
Социальная помощь
1 191 860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 191 860
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65 321
006
Оказание жилищной помощи
173
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
182 358
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 243
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185 503
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью