Жетісу облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 24-143 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 20-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 8, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Республикасы Заңының 6–бабының 1–тармағының 1) тармақшасына, Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 513 903 296 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 59 786 990 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 15 430 712 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 106 951 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 438 578 643 мың теңге;
2) шығындар 527 698 989 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 43 973 789 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 52 679 053 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8 705 264 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 2 400 298 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 400 298 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 60 169 780 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
60 169 780 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 47 703 347 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 366 112 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 17 832 545 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 14.11.2025 № 32-196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.
3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.

Об областном бюджете области Жетісу на 2025-2027 годы
Решение маслихата области Жетісу от 11 декабря 2024 года № 24-143.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 20 настоящего решения.
В соответствии со статьями 8, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 513 903 296 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 59 786 990 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 15 430 712 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 106 951 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов 438 578 643 тысячи тенге;
2) затраты 527 698 989 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 43 973 789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 52 679 053 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 8 705 264 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 400 298 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 2 400 298 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 60 169 780 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 60 169 780 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 47 703 347 тысяч тенге;
погашение займов 5 366 112 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 17 832 545 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата области Жетісу от 14.11.2025 № 32-196 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" по районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.
3. Установить, что поступления по кодам классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.

5. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бойынша 100% мөлшерінде аудандық және облыстық маңызы бар қалалық бюджетке түсетіні белгіленсін.
6. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары" коды бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 37 910 165 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
– 3 977 534 мың теңге;
Алакөл ауданына
– 2 400 792 мың теңге;
Ескелді ауданына
– 3 360 299 мың теңге;
Қаратал ауданына
– 3 816 021 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
– 3 828 966 мың теңге;
Көксу ауданына
– 3 116 496 мың теңге;
Панфилов ауданына
– 2 070 600 мың теңге;
Сарқан ауданына
– 2 984 451 мың теңге;
Талдықорған қаласына
– 10 619 115 мың теңге;
Текелі қаласына
– 1 735 891 мың теңге.
Көрсетілген бюджеттік субвенцияларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бағыттар бойынша бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 28.05.2025 № 28-173 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 15 198 693 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 5 808 346 мың теңге;
денсаулық сақтауға 2 544 737 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 831 853 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 213 419 мың теңге;
мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 51 936 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 047 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге 198 763 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға 3 665 978 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 966 619 мың теңге;

5. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" по районам и городам областного значения зачисляются в размере 100% в районный и городской бюджет областного значения.
6. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты, в сумме 37 910 165 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району
– 3 977 534 тысячи тенге;
Алакольскому району
– 2 400 792 тысячи тенге;
Ескельдинскому району
– 3 360 299 тысяч тенге;
Каратальскому району
– 3 816 021 тысяча тенге;
Кербулакскому району
– 3 828 966 тысяч тенге;
Коксускому району
– 3 116 496 тысяч тенге;
Панфиловскому району
– 2 070 600 тысяч тенге;
Сарканскому району
– 2 984 451 тысяча тенге;
городу Талдыкорган
– 10 619 115 тысяч тенге;
городу Текели
– 1 735 891 тысяча тенге.
Распределение указанных бюджетных субвенций районным (городов областного значения) бюджетам по направлениям определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
Cноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата области Жетісу от 28.05.2025 № 28-173 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 15 198 693 тысячи тенге, в том числе на:
образование 5 808 346 тысяч тенге;
здравоохранение 2 544 737 тысяч тенге;
социальную помощь 831 853 тысячи тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 213 419 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 51 936 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 4 047 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 198 763 тысячи тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 3 665 978 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 966 619 тысяч тенге;

эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 808 434 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға 104 561 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 14.11.2025 № 32-196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 38 507 887 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге 3 532 776 мың теңге;
әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға 1 000 000 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 430 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 3 652 014 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 4 968 137 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға 7 909 105 мың теңге;
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 5 039 782 мың теңге;
Сарқан ауданының Лепсі ауылы Балқаш көлінің жағалауында "Балқаш" туристік-рекреациялық демалыс аймағының инженерлік-коммуникациялық желісін салуға 2 172 484 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 7 613 612 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтұға 2 189 977 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 14.11.2025 № 32-196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 374 947 741 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 14.11.2025 № 32-196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 18 306 754 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.
12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз етуге;
төтенше жағдайлардың алдын алу шеңберінде іс-шара өткізуге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
блокты-модульдік конструкцияларды орнатуға;
тұрғын-үй шарушылығы саласында іс-шараларды іске асыруға;
жер қатынастары саласында іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымы саласында іс-шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

проведение противоэпизоотических мероприятий 808 434 тысячи тенге;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных 104 561 тысяча тенге.
Cноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата области Жетісу от 14.11.2025 № 32-196 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 38 507 887 тысяч тенге, в том числе на:
строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения 3 532 776 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения 1 000 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах 430 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 3 652 014 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 4 968 137 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы 7 909 105 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 5 039 782 тысячи тенге;
строительство инженерно-коммуникационной сети туристско-рекреационной зоны отдыха "Балхаш" на побережье озера Балхаш с.Лепсы Сарканского района 2 172 484 тысячи тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 7 613 612 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 2 189 977 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата области Жетісу от 14.11.2025 № 32-196 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления субвенций из республиканского бюджета в сумме 374 947 741 тысяча тенге.
Cноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата области Жетісу от 14.11.2025 № 32-196 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 18 306 754 тысячи тенге.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
выплату государственной адресной социальной помощи;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
обеспечение деятельности государственных органов
проведение мероприятия в рамках предупреждения чрезвычайных ситуаций;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения;
установку блочно-модульных конструкций;
проведение мероприятий в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
проведение мероприятий в сфере земельных отношений;
проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.

13. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау және электрмен жабдықтау жүйесін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
14. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер;
бастапқы жарнаны ішінара төлеуге азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсетуге жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Жетісу облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
15. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 950 536 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 14.11.2025 № 32-196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 26 565 971 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облыстық мәслихатының 14.11.2025 № 32-196 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-1. Жетісу облысы бойынша 2025 жылға 29 396 593 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын, оның ішінде:
тұрғын үй сатып алуға 14 640 194 мың теңге,
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 13 338 507 мың теңге,
тұрғын үй жобалауға және салуға 1 417 892 мың теңге.
Ескерту. 16-1-тармақпен толықтырылды – Жетісу облыстық мәслихатының 28.05.2025 № 28-173 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие системы теплоснабжения и электроснабжения;
развитие транспортной инфраструктуры;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам на предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса.
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата области Жетісу.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 950 536 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата области Жетісу от 14.11.2025 № 32-196 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 26 565 971 тысяча тенге.
Cноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата области Жетісу от 14.11.2025 № 32-196 (вводится в действие с 01.01.2025).
16-1. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по области Жетісу на 2025 год в сумме 29 396 593 тысячи тенге, в том числе на:
приобретение жилья 14 640 194 тысячи тенге,
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 13 338 507 тысяч тенге,
проектирование и строительство жилья 1 417 892 тысячи тенге.
Cноска. Дополнено пунктом 16-1 в редакции решения маслихата области Жетісу от 28.05.2025 № 28-173 (вводится в действие с 01.01.2025).

17. Жетісу облысы әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 1 066 304 мың теңге сомасында бекітілсін.
17-1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына және "Жетісу облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттарын айқындау туралы" Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 20 мамырдағы № 144 қаулысына сәйкес, "Jetisy Jastary", "Дін саласындағы мәселелерді зерттеу және оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына облыстық бюджет қаражаты есебінен ынталандыру үстемеақылары белгіленсін.
Ескерту. 17-1-тармақпен толықтырылды – Жетісу облыстық мәслихатының 22.01.2025 № 25-153 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

17. Утвердить резерв акимата области Жетісу на 2025 год в сумме 1 066 304 тысячи тенге.
17-1. Установить за счет средств областного бюджета стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунальных государственных учреждений "Jetisy Jastary", "Центр исследования проблем и реабилитации в сфере религий" в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и постановлением акимата области Жетісу от 20 мая 2024 года № 144 "Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам из бюджета области Жетісу".
Cноска. Дополнено пунктом 17-1 решения маслихата области Жетісу от 22.01.2025 № 25-153 (вводится в действие с 01.01.2025).

18. 2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
19. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
20. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. Тойлыбаева

18. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
19. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата области Г.Тойлыбаева

429 206
010
Сейсмикалық күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеу
429 206
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 004 153
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 764 362
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 557 792
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 455 176
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 317 634
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 409 428
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 085 221
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 796
075
Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
227 728
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
50 809
261
Облыстың білім басқармасы
857 138
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
550 527
037
Әлеуметтік сауықтандыру
198 553
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
56 571
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
51 487
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 349 432
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 349 432
2
Әлеуметтiк көмек
10 642 226
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 180 798
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 188 530
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 992 268
261
Облыстың білім басқармасы
461 428
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
461 428
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 597 565
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

429 206
010
Капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
429 206
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 004 153
1
Социальное обеспечение
10 764 362
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 557 792
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 455 176
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 317 634
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 409 428
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 085 221
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 796
075
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
227 728
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
50 809
261
Управление образования области
857 138
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
550 527
037
Социальная реабилитация
198 553
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
56 571
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
51 487
271
Управление строительства области
1 349 432
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 349 432
2
Социальная помощь
10 642 226
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 180 798
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 188 530
068
Программа занятости
8 992 268
261
Управление образования области
461 428
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
461 428
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 597 565
256
Управление координации занятости и социальных программ области

23 841 951
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
23 841 951
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
23 841 951
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
35 601 203
1
Ауыл шаруашылығы
29 115 076
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
22 627 999
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
462 953
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 054 282
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 113
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
4 926 587
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
499 659
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
154 522
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
170 693
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 926
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
12 398
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 712 435
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 466 992
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 838 395
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 007 622
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 073 160
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
4 800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
196 462
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 517 879
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 517 879
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 969 198
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
216 080
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру

23 841 951
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
23 841 951
071
Развитие газотранспортной системы
23 841 951
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
35 601 203
1
Сельское хозяйство
29 115 076
255
Управление сельского хозяйства области
22 627 999
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
462 953
002
Субсидирование развития семеноводства
1 054 282
003
Капитальные расходы государственного органа
2 113
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
4 926 587
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
499 659
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
154 522
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
170 693
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 926
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 398
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 712 435
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 466 992
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 838 395
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 007 622
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 073 160
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
4 800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
196 462
271
Управление строительства области
1 517 879
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 517 879
719
Управление ветеринарии области
4 969 198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
216 080
003
Капитальные расходы государственного органа
950
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек

56 600
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 719
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
7 184
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
86 435
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 743 694
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
646 704
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
10 989
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
104 561
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
10 833
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
77 449
2
Су шаруашылығы
137 966
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
37 539
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
37 539
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
100 427
069
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
100 427
3
Орман шаруашылығы
3 786 810
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 786 810
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 681 289
006
Жануарлар дүниесін қорғау
105 521
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 153 014
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 153 014
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
202 478
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
221 617
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
728 919
6
Жер қатынастары
447 414
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
447 414
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

56 600
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
7 719
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
7 184
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
86 435
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 743 694
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
646 704
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
10 989
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
104 561
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
10 833
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
77 449
2
Водное хозяйство
137 966
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
37 539
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
37 539
255
Управление сельского хозяйства области
100 427
069
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
100 427
3
Лесное хозяйство
3 786 810
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 786 810
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 681 289
006
Охрана животного мира
105 521
5
Охрана окружающей среды
1 153 014
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 153 014
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
202 478
008
Мероприятия по охране окружающей среды
221 617
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
728 919
6
Земельные отношения
447 414
251
Управление земельных отношений области
447 414
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области

1 953 690
4
Емханалар
391 206
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
391 206
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
391 206
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
65 230
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
65 230
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
65 230
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
11 288 903
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 288 903
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
297 335
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
108 655
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
21 274
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
81 361
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
680 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
3 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 097 278
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
39 888 345
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 567 323
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 136 892
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 488 506
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 338 594
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 323 489
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
973 917
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
12 386
261
Облыстың білім басқармасы
874 531
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
503 361
037
Әлеуметтік сауықтандыру
211 366
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
80 437
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау

1 953 690
4
Поликлиники
391 206
253
Управление здравоохранения области
391 206
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
391 206
5
Другие виды медицинской помощи
65 230
253
Управление здравоохранения области
65 230
029
Областные базы специального медицинского снабжения
65 230
9
Прочие услуги в области здравоохранения
11 288 903
253
Управление здравоохранения области
11 288 903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
297 335
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
108 655
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
21 274
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
81 361
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
680 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
3 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 097 278
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
39 888 345
1
Социальное обеспечение
16 567 323
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 136 892
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 488 506
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 338 594
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 323 489
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
973 917
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
12 386
261
Управление образования области
874 531
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
503 361
037
Социальная реабилитация
211 366
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
80 437
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

257
Облыстың қаржы басқармасы
4 131 891
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 24-143 шешіміне 4-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

257
Управление финансов области
4 131 891
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 131 891
Приложение 4 к решению маслихата области Жетісу от 11 декабря 2024 года № 24-153
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы