2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 982 091 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 394 195 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 778 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 517 292 мың теңге;
2) шығындар – 12 619 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 636 968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 636 968 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 343 715 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 253 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.12.2025 № 324 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 427 737 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 412 737 мың теңге;

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2024 года № 219.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 982 091 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 394 195 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 826 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 778 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 517 292 тысяч тенге;
2) затраты – 12 619 059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 636 968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 636 968 тысяч тенге:
поступление займов – 2 343 715 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 253 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.12.2025 № 324 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 427 737 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем – 412 737 тысяч тенге;

Шалғы кентіне – 15 000 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеттеріне 5 - қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 106 554 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

поселку Шалгинский – 15 000 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский, согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2025 год в сумме 106 554 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

25464
2
Әлеуметтiк көмек
172386
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172386
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3388
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63470
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
551
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55704
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
49273
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37989
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37989
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35906
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
733
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5139301
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3846346
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2005459
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
529785
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1475674
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1840887
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
22490
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1818397
2
Коммуналдық шаруашылық
1023460
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
451000
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
451000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
572460
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
12460
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
560000
3
Елді-мекендерді көркейту
269495
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

25464
2
Социальная помощь
172386
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172386
006
Оказание жилищной помощи
3388
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63470
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
551
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55704
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
49273
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37989
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37989
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35906
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
733
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5139301
1
Жилищное хозяйство
3846346
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2005459
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
529785
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1475674
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1840887
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
22490
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1818397
2
Коммунальное хозяйство
1023460
467
Отдел строительства района (города областного значения)
451000
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
451000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
572460
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
12460
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
560000
3
Благоустройство населенных пунктов
269495
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

1486255
оның ішінде:
Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан берлетін нысаналы трансферт есебінен
805255
Облыстық бюджет есебінен
230000
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
1035255
Облыстық бюджет есебінен
451000
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
301000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
150000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1490207
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
1490207
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
511629
Жәйрем кентінде көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
401340
Қаражал қаласының жеке тұрғын үй құрылысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу
49999
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 1 кезең
72393
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 2 кезең
50000
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 3 кезең
54846
Қаражал қаласының 12 - орамында (1 үй, 3 үй, 4 үй) көпқабатты тұрғын үй қорының объектілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу
50000
Қаражал қаласында көпфункционалды орталықтың құрылысы
100000
Ұлытау облысы, Қаражал қаласында жабық хоккей кортының құрылыс кешенін салу
200000
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне
5 - қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.12.2025 № 324 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:
808153
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
600
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
807553
Жәйрем кенті:
805390
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
537
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
537
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
494
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
804853
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

1486255
в том числе:
За счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805255
за счет областного бюджета
230000
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
1035255
за счет областного бюджета
451000
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
301000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
150000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1490207
в том числе:
за счет областного бюджета
1490207
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал
511629
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в поселке Жайрем
401340
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки города Каражал
49999
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем,1 этап
72393
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем, 2 этап
50000
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем,3 этап
54846
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к объектам многоэтажного жилищного фонда на 12 квартал города Каражал (д. 1, д. 3, д. 4)
50000
Строительство многофункционального центра в городе Каражал
100000
Строительство крытого хоккейного корта в городе Каражал, области Ұлытау
200000
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 219
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.12.2025 № 324 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:
808153
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
600
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
807553
Поселок Жайрем:
805390
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
537
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
537
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
494
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
804853
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

69293
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
277321
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
235264
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
36879
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14018
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
172078
Шалғы кенті:
2763
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
63
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
2700
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2700

69293
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
277321
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
235264
Организация водоснабжения населенных пунктов
36879
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
14018
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
172078
Поселок Шалгинский
2763
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
63
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
63
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
2700
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2700