2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
салықтық түсімдер – 2 853 517 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 202 419 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 168 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 580 614 мың теңге;
2) шығындар – 9 225 736 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 321 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 86 504 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 541 697 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 541 697 мың теңге;
қарыздар түсiмi – 86 504 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 89 825 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 545 018 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 04.04.2025 № 38-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған субвенция көлемі 3 321 548 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2025 жылы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 401 336 мың теңге сомасында белгіленсін:
Жаңатас қаласына – 79 682 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 44 829 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 43 256 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 42 404 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне – 33 998 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 42 525 мың теңге;

О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2024 года № 36-2.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 680 718 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 853 517 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 202 419 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 168 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 580 614 тысяч тенге.
2) затраты – 9 225 736 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 541 697 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 541 697 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 86 504 тысяч тенге;
погашение займов – 89 825 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 545 018 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 04.04.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить на 2025 год объем субвенции в размере 3 321 548 тысяч тенге.
3. Установить на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 401 336 тысяч тенге:
Городу Жанатас – 79 682 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 44 829 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 43 256 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 42 404 тысяч тенге;
Жанаталапскому сельскому округу – 33 998 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 42 525 тысяч тенге;

Тоғызкент ауылдық округіне – 31 162 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 35 051 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 24 133 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 24 296 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылы – 68 764 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Тогызкентскому сельскому округу – 31 162 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 35 051 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 24 133 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 24 296 тысяч тенге.
4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2025 год в размере – 68 764 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2025-2027 годы согласно приложению 4.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.

546147
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30571
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6128
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
116775
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5663
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113239
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
273771
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75343
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56409
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
797
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1137
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17000
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2500319
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
328150
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
185430
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
142720
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28452
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27224
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1228
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1732740
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
1507909
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
7153
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдануды ұйымдастыру

546147
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30571
006
Оказание жилищной помощи
6128
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
116775
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5663
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113239
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
273771
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56409
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
797
021
Капитальные расходы государственного органа
1137
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17000
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2500319
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
328150
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
185430
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
142720
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
28452
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
27224
003
Капитальные расходы государственного органа
1228
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
1732740
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1507909
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
7153
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

63487
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
63487
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
130239
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
34689
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34289
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7210
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7210
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46748
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30948
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
800
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41592
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41592
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
63370
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
63370
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
51513
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11401
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
456
12
Көлік және коммуникация
109568
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29568
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
28703
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
865
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
80000
13
Басқалар
91319
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
68764
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

63487
036
Развитие газотранспортной системы
63487
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
130239
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
34689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34289
006
Капитальные расходы государственного органа
400
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7210
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7210
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46748
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30948
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15000
007
Капитальные расходы государственного органа
800
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41592
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41592
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
63370
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
63370
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
51513
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11401
015
Капитальные расходы государственного органа
456
12
Транспорт и коммуникации
109568
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
29568
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
28703
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
865
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
80000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
80000
13
Прочие
91319
452
Отдел финансов района (города областного значения)
68764
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

31385
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
42301
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40801
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33145
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33145
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
836896
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31215
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
115000
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
690681
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
30307
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30307
02
Қорғаныс
19475
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7655
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7655
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11820
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7133
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4687
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық сот, қылмыстық атқару қызметі
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3000
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
3000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
814631
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
300102
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
300102
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
439000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

31385
452
Отдел финансов района (города областного значения)
42301
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40801
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33145
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
33145
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
836896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог
31215
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
690681
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
30307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
30307
02
Оборона
19475
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7655
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7655
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11820
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7133
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4687
03
Общественный порядок, безопасность, правовой суд, уголовно-исполнительная деятельность
3000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3000
005
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
3000
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
814631
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
300102
005
Государственная адресная социальная помощь
300102
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
439000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Басқалар
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
011
Развитие объекты культуры
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объекты спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
13
Прочие
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства