2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Екпін ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 25/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсуат ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Екпін ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 445,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 261,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 989,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 177,3 мың теңге;
2) шығындар – 111 896,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 451,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 451,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 20 451,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 22.10.2025 № 34 /3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Ақсуат ауданы Екпін ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 795,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Ақсуат ауданы Екпін ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 12 026,3 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 22.10.2025 № 34 /3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Екпинского сельского округа района Ақсуат на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 30 декабря 2024 года № 25/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Ақсуат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Екпинского сельского округа района Ақсуат на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 445,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 261,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 989,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 177,3 тысяч тенге;
2) затраты – 111 896,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 451,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 451,6 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 451,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 22.10.2025 № 34/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете Екпинского сельского округа района Ақсуат на 2025 год установлен объем субвенции, передаваемый из районного бюджета в сумме 795,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете Екпинского сельского округа района Ақсуат на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 12 026,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 22.10.2025 № 34/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

4. 2025 жылға арналған Ақсуат ауданы Екпін ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен 356,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
4-1. 20 451,6 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 16.05.2025 № 29/3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в бюджете Екпинского сельского округа района Ақсуат на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 356,0 тысяч тенге.
4-1. Используемые остатки бюджетных средств 20 451,6 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата района Ақсуат области Абай от 16.05.2025 № 29/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев
Ақсуат ауданы мәслихатының
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 25/3-VIII шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Екпін ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 22.10.2025 № 34 /3-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. КIРICТЕР

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев
Приложение 1 к решению
маслихата района Ақсуат
от 30 декабря 2024 года
№ 25/3-VIII
Бюджет Екпинского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 22.10.2025 № 34/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 25/3-VIII шешіміне
4-қосымша
Бюджет қаражаты бос қалдықтарының пайдалануы
Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 16.05.2025 № 29/3-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 24.07.2025 № 31/3-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
II. ШЫҒЫНДАР

от 30 декабря 2024 года
№ 25/3-VIII
Использование свободных остатков бюджетных средств
Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата района Ақсуат области Абай от 16.05.2025 № 29/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения маслихата района Аксуат области Абай от 24.07.2025 № 31/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
II. ЗАТРАТЫ