2025-2027 жылға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 384 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94, 96-баптарына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 479 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. "2025-2027 жылдарға арналған Қауылжыр ауылдық округінің бюджеті бекіту тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 64388,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8221,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 550,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 55617,0 мың теңге;
2) шығындар – 65258,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -870,1 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 870,1 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 870,1 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 479 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салынатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде жерді сату.

Об утверждении бюджета Кауылжырского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2024 года № 384
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула изложена в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18.07.2025 № 479 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Кауылжырского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 64388,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8221,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 550,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –55617,0 тысяч тенге;
2) затраты – 65258,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тенге:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -870,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 870,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 870,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18.07.2025 № 479 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе поступления за использование природных и других ресурсов;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности; прочие доходы от государственной собственности;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, включая продажу земли и нематериальных активов, включая продажу земли.

3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған ауылдық бюджетке республикалық бюджеттен мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға 63,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 55617,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 479 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Учесть и руководствоваться тем, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы-85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель- 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для расчета размеров базовых социальных выплат - 46 228 тенге.
4. Учесть, что в сельский бюджет на 2025 год из республиканского бюджета поступили целевые текущие трансферты на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета, в сумме 63,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета в сумме 55617,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Кауылжырского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18.07.2025 № 479 (вводится в действие с 01.01.2025).

6. 2025 жылға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы:
Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 желтоқсандағы № 384
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджеті

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета Кауылжырского скльского округа на 2025 год, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата:
Ж. Шамбалаев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 30 декабря 2024
года № 384
Бюджет Кауылжырского сельского округа на 2025 год