2025-2027 жылдарға арналған Велихов ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 266 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 3-тармағына, 91 және 96-баптарының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 334 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Велихов ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 126,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 186,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33 940,0 мың теңге;
2) шығындар – 44 600,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 2 474,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 2 474,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 474,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 334 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
3. Қазақстан Республикасының "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 33 849,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

Об утверждении бюджета Велиховского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 266
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 334 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Велиховского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 126,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 186,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 940,0 тысяч тенге;
2) затраты – 44 600,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 474,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 474,6 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 2 474,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 334 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 33 849,0 тысяч тенге.

5. 2025 жылға арналған ауылдық округтің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысан арттыруға – 91,0 мың теңге сомасында.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме – 91,0 тысяча тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.