Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 "2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 қазандағы № 207 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 035 234,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 137 310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 108 757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 828 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 778 339,9 мың теңге;
2) шығындар – 11 109 422,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 205 721 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 405 176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 199 455 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36 718 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 36 718 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 316 626,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 316 626,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 943 275 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 100 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30 октября 2024 года № 207. Прекращено действие в связи с истечением срока
Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 100 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 10 035 234,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 137 310 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 108 757 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 828 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 778 339,9 тысяч тенге;
2) затраты – 11 109 422,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 205 721 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 405 176 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 199 455 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 718 тенге:
приобретение финансовых активов - 36 718 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 316 626,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 316 626,5 тенге:
поступление займов – 943 275 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 199 462,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 814,2 теңге.";
көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының
2024 жылғы 30 қазандағы № 207
шешіміне қосымша
Алға аудандық мәслихатының

погашение займов – 199 462,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 814,2 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Приложение к решению
Алгинского районного
маслихата от 30 октября 2024
года № 207
Приложение 1 к решению
Алгинского районного

180 978
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
29 745
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 676
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
357 162
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 766
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 766
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 558
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13 713
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 095
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 466 303,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 851 744
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
208 080
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 100
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
155 261
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
4 437
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
46 282
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 643 664
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 822
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
903 944
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
733 898
2
Коммуналдық шаруашылық
549 955,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
514 700,1
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
14 193
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
224 219,2
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

180 978
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 745
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 676
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
357 162
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 766
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 766
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 558
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
900
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
13 713
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 095
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 466 303,1
1
Жилищное хозяйство
1 851 744
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
208 080
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 100
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
155 261
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
4 437
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
46 282
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 643 664
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 822
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
903 944
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
733 898
2
Коммунальное хозяйство
549 955,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
514 700,1
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
14 193
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
224 219,2
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

27 494
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
93 747,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
93 747,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 067,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 067,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 300
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
62 380
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 380
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 666
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 666
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
44 666
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 464
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 202
12
Көлік және коммуникация
2 790 657,6
1
Автомобиль көлігі
2 790 657,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 790 657,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 580 326,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
85 152
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 765
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 122 414
13
Басқалар
280 403,6
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 000
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
1 000
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 000
9
Басқалар
279 403,6
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2 254,6
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

27 494
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
93 747,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
93 747,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 067,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 067,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 300
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
62 380
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
62 380
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 666
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 666
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
44 666
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42 464
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 202
12
Транспорт и коммуникации
2 790 657,6
1
Автомобильный транспорт
2 790 657,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 790 657,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 580 326,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
85 152
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 765
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 122 414
13
Прочие
280 403,6
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 000
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
1 000
012
Поддержка предпринимательской деятельности
1 000
9
Прочие
279 403,6
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2 254,6
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)