2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 186 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 27.06.2025 № 219 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 550 793 422,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 85 750 564,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 600 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 368 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 445 442 331,2 мың теңге;
2) шығындар – 568 264 282,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 15 219 918,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 326 745 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 106 826,1 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 696 600 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 696 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 387 379 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 387 379 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 21 527 602 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 737 450,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 597 227,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2025 № 274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 34 %, Хромтау ауданына – 59 %, және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 33 %, Хромтау ауданына – 59 %, және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша Ақтөбе қаласы бойынша – 100%, Хромтау ауданына – 60 % және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Актюбинского областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 186
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 27.06.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 550 793 422,7 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 85 750 564,5 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 19 600 159 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 368 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 445 442 331,2 тысяча тенге;
2) затраты – 568 264 282,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 219 918,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 326 745 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 106 826,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 696 600 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 696 600 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 387 379 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 387 379 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 21 527 602 тысячи тенге;
погашение займов – 10 737 450,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 597 227,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 10.12.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе – 34 %, Хромтаускому району – 59% и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100%;
2) по социальному налогу: по городу Актобе – 33 %, Хромтаускому району – 59%, и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора: по городу Актобе – 100%, Хромтаускому району – 60 % и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;

4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 27.06.2025 № 219 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандық бюджеттерден бюджеттік алып қоюлардың көлемі 57 861 414 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
- Ақтөбе қаласынан – 39 858 488 мың теңге;
- Байғанин ауданынан – 2 453 027 мың теңге;
- Мұғалжар ауданынан – 8 252 326 мың теңге;
- Темір ауданынан – 1 144 017 мың теңге;
- Хромтау ауданынан – 5 771 853 мың теңге;
- Шалқар ауданынан – 381 703 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандық бюджеттерден трансферттердің түсімдері 1 201 683 мың теңге көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 62 771 мың теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.
6. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының Заңына сәйкес 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 13-бабына сәйкес 2025 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 318 046 527 мың теңге сомасында көзделді.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 10 421 686 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекеби ауданына – 861 092 мың теңге;
Алға ауданына – 1 447 700 мың теңге;
Ырғыз ауданына – 1 452 788 мың теңге;
Қарғалы ауданына – 1 321 694 мың теңге;

4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Актюбинского областного маслихата от 27.06.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Актобе и районов в областной бюджет в сумме 57 861 414 тысячи тенге, в том числе:
- города Актобе – 39 858 488 тысяч тенге;
- Байганинского района – 2 453 027 тысяч тенге;
- Мугалжарского района – 8 252 326 тысяч тенге;
- Темирского района – 1 144 017 тысяч тенге;
- Хромтауского района – 5 771 853 тысячи тенге;
- Шалкарского района – 381 703 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления трансфертов из бюджетов города Актобе и районов в сумме 1 201 683 тысячи тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов города Актобе и районов определяется на основании постановления акимата области.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлен с 1 января 2025 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
7. В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" предусмотрена на 2025 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 318 046 527 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 10 421 686 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому району – 861 092 тысячи тенге;
Алгинскому району – 1 447 700 тысяч тенге;
Иргизскому району – 1 452 788 тысяч тенге;
Каргалинскому району – 1 321 694 тысячи тенге;

Мәртөк ауданына – 1 548 235 мың теңге;
Ойыл ауданына – 1 771 506 мың теңге;
Қобда ауданына – 2 018 671 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
3) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
5) алып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2025 № 274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
7) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
8) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
9) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
11) мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
12) алып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2025 № 274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
14) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
15) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
16) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
17) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
18) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
19) мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
20) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2025 № 274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

Мартукскому району – 1 548 235 тысяч тенге;
Уилскому району – 1 771 506 тысяч тенге;
Кобдинскому району – 2 018 671 тысяча тенге.
9. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
2) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
3) проведение противоэпизоотических мероприятий;
4) приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
5) исключен решением Актюбинского областного маслихата от 10.12.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025);
6) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
7) обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
8) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
9) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
10) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
11) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
12) исключен решением Актюбинского областного маслихата от 10.12.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025);
13) размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
14) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
15) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
16) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
17) повышение заработной платы работников организаций в области здравохранения местных исполнительных органов;
18) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
19) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта;
20) обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Актюбинского областного маслихата от 10.12.2025 № 274 (вводится в действие с 01.01.2025).

10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) ауыл тұрғындарының табысын арттыру бойынша жобаны масштабтау үшін ауыл тұрғындарына микрокредиттер беруге;
2) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беруге;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қаланың бюджетіне және аудандық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
4) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
4-1) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына;
5) мемлекеттік органдар объектілерін дамыту;
6) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
7) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
8-1) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
9) қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамыту;
10) спорт нысандарын дамыту;
11) мәдениет объектілерін дамыту;
12) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
13) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
14) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
14-1 коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға;
14-2) коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
14-3) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
14-4) мәдениет объектілерін күрделі жөндеуғе;
14-5) мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
14-6) күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтерге;
14-7) зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығына;
14-8) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
15) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
Аталған трансферттер сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

10. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского бюджета на:
1) предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
3) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата области.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам города Актобе и районов на:
1) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
4-1) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
5) развитие объектов государственных органов;
6) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
7) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
8-1) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
9) развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
10) развитие объектов спорта;
11) развитие объектов культуры;
12) развитие газотранспортной системы;
13) развитие транспортной инфраструктуры;
14) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
14-1) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
14-2) развитие коммунального хозяйства;
14-3) организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
14-4) капитальный ремонт объектов культуры;
14-5) организацию сохранения государственного жилищного фонда;
14-6) услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия;
14-7) территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью;
14-8) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
15) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 07.02.2025 № 206 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.06.2025 № 219 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2025 № 245 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2025 № 262 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11-2. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне:
1) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге;
2) тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрғын үй сатып алу үшін қоса қаржыландыруға кредит беру ескерілсін.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Актюбинского областного маслихата от 07.02.2025 № 206 (вводится в действие с 01.01.2025); от 27.06.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025); от 27.08.2025 № 245 (вводится в действие с 01.01.2025); от 22.10.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
11-2. Учесть в областном бюджете на 2025 год кредитование районных (города областного значения) бюджетов на:
1) проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
2) со финансирование для приобретения жилья гражданам, нуждающихся в жилище.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. Шешім 11-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 27.06.2025 № 219 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2025 № 262 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздар шығару есебінен халықтың әлеуметтік осал топтары үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздар түсімі ескерілсін.
Аталған кредит беру сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Актюбинского областного маслихата от 27.06.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 22.10.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
11-3. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление займов для приобретения жилья гражданам, нуждающихся в жилище за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. Шешім 11-3 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2025 № 262 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 8 375 111 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2025 № 262 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-3 в соответствии с решением Актюбинского областного маслихата от 22.10.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 8 375 111 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 22.10.2025 № 262 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4.

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 051 167
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 706 871
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
581 070
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 622 254
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
473 771
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 874
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 095 322
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 682 956
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 949
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
299 745
05
Денсаулық сақтау
18 952 118
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3 819 614
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 179 506
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
289 543
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
32 570
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 027 554
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
322
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
829 517
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 640 108
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 640 108
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 308 659
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 308 659
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 308 659
4
Емханалар
244 735
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
244 735
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 051 167
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
1 706 871
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
581 070
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 622 254
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
473 771
013
Капитальные расходы государственного органа
3 874
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 095 322
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 682 956
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 949
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
299 745
05
Здравоохранение
18 952 118
2
Охрана здоровья населения
3 819 614
253
Управление здравоохранения области
2 179 506
006
Услуги по охране материнства и детства
289 543
007
Пропаганда здорового образа жизни
32 570
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 027 554
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
322
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
829 517
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 640 108
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 640 108
3
Специализированная медицинская помощь
2 308 659
253
Управление здравоохранения области
2 308 659
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 308 659
4
Поликлиники
244 735
253
Управление здравоохранения области
244 735
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

244 735
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
130 170
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
130 170
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
130 170
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
12 448 940
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 448 940
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
305 613
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
188 683
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
70 388
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
99 909
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
444 500
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
19 668
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 320 179
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 344 139
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 821 709
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 554 552
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
833 327
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 306 285
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 150 632
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 260 625
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 683
261
Облыстың білім басқармасы
605 011
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
516 370
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
88 641
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
662 146
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
662 146
2
Әлеуметтiк көмек

244 735
5
Другие виды медицинской помощи
130 170
253
Управление здравоохранения области
130 170
029
Областные базы специального медицинского снабжения
130 170
9
Прочие услуги в области здравоохранения
12 448 940
253
Управление здравоохранения области
12 448 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
305 613
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
188 683
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
70 388
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
99 909
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
444 500
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
19 668
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 320 179
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 344 139
1
Социальное обеспечение
5 821 709
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 554 552
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
833 327
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 306 285
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 150 632
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 260 625
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 683
261
Управление образования области
605 011
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
516 370
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
88 641
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
662 146
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
662 146
2
Социальная помощь

4 589 091
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
274 101
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
13 557
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
96 350
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
68 705
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
224 921
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 951 410
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
817 603
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 499
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
68 202
2
Су шаруашылығы
268 736
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
156 600
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
156 600
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
112 136
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
112 136
3
Орман шаруашылығы
2 660 811
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 660 811
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 645 811
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
15 000
4
Балық шаруашылығы
10 210
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 210
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 210
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 110 547
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

4 589 091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
274 101
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
13 557
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
96 350
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
68 705
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
224 921
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 951 410
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
817 603
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 499
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
68 202
2
Водное хозяйство
268 736
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
156 600
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
156 600
255
Управление сельского хозяйства
112 136
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
112 136
3
Лесное хозяйство
2 660 811
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 660 811
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 645 811
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
15 000
4
Рыбное хозяйство
10 210
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 210
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 210
5
Охрана окружающей среды
1 110 547
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

242 130
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
322 771
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 484
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
194 287
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
420 416
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
338 075
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
82 341
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
322 543
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
322 543
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
322 543
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
322 543
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 814 759
1
Ауыл шаруашылығы
15 341 790
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
11 960 501
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
208 363
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
480 986
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
304 458
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 231
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 378 405
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
38 666
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 592 790
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 983 976
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

242 130
273
Управление культуры, архивов и документации области
322 771
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
128 484
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
194 287
283
Управление по вопросам молодежной политики области
420 416
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
338 075
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
82 341
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
322 543
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
322 543
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
322 543
071
Развитие газотранспортной системы
322 543
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 814 759
1
Сельское хозяйство
15 341 790
255
Управление сельского хозяйства
11 960 501
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
208 363
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
480 986
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
304 458
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 231
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 378 405
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
38 666
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 592 790
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 983 976
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

257
Облыстың қаржы басқармасы
8 252 172
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8 252 172
Облыстық мәслихаттың
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 186 шешіміне 4 - Қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламаларының ТІЗБЕСІ
Функ. топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
04
Бiлiм беру
261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету

257
Управление финансов области
8 252 172
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8 252 172
Приложение 4 к решению
областного маслихата
от 12 декабря 2024 года № 186
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Функ. группа
Администратор
Программа
Н а и м е н о в а н и е
04
Образование
261
Управление образование области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей