Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 23 қазандағы № 178 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 545 358 230,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 84 441 897,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 360 596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 77 264 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 439 478 473,2 мың теңге;
2) шығындар – 579 413 495,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 30 818 495,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 395 348 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 576 852,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64 873 760,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 873 760,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 42 978 075 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 681 884,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 577 570 мың теңге.";
2-тармақ:
1) және 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 34%, Хромтау ауданына – 50%, және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100%;";
"2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 33%, Хромтау ауданына – 55%, және Әйтеке би, Алға, Байғанин, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100%;";
9-тармақ:
11), 12) және 13) мазмұндағы тармақшаларымен толықтырылсын:
"11) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";
"12) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 23 октября 2024 года № 178. Прекращено действие в связи с истечением срока
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 74 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 545 358 230,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 84 441 897,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 360 596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 77 264 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 439 478 473,2 тысячи тенге;
2) затраты – 579 413 495,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 818 495,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 395 348 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 576 852,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64 873 760,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64 873 760,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 42 978 075 тысяч тенге;
погашение займов – 13 681 884,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 577 570 тысяч тенге.";
пункт 2:
подпункты 1) и 2) изложить в новой редакции:
"1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе – 34%, Хромтаускому району – 50% и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100%;";
"2) по социальному налогу: по городу Актобе – 33%, Хромтаускому району – 55%, и Айтекебийскому, Алгинскому, Байганинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;";
пункт 9:
дополнить подпунктами 11), 12) и 13) следующего содержания:
"11) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;";
"12) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;";

"13) мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбекақысын төлеуді ұлғайтуға.".
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру көзделсін.
Аталған кредит беру сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

"13) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта.".
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год кредитование районных бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.";

175 915
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
84 316
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
99 909
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
150 000
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 567
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 162 227
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 841 771,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 337 982,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 613 635
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
728 665
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 116 859
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
599 683
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 154 368
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 060
261
Облыстың білім басқармасы
570 692
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
477 842
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
92 850
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 153 655,2
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 153 655,2
2
Әлеуметтiк көмек
9 194 952
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 194 952
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 194 952
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 308 837,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 145 925
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

175 915
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
84 316
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
99 909
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
150 000
030
Капитальные расходы государственного органа
25 567
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 162 227
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 841 771,4
1
Социальное обеспечение
6 337 982,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 613 635
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
728 665
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 116 859
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
599 683
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 154 368
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 060
261
Управление образования области
570 692
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
477 842
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
92 850
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 153 655,2
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 153 655,2
2
Социальная помощь
9 194 952
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 194 952
068
Программа занятости
9 194 952
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 308 837,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 145 925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

36 161 217
1
Отын және энергетика
401 818
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
401 818
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
401 818
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
35 759 399
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
35 759 399
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
35 759 399
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24 619 204
1
Ауыл шаруашылығы
20 513 855
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
16 599 728
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
679 666
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
250 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 185
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
7 297
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
481 089
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
284 298
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 791
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
623 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 721 430
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
40 217
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 480 290
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 525 839
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
453 912
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 910 593
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

36 161 217
1
Топливо и энергетика
401 818
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
401 818
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
401 818
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
35 759 399
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
35 759 399
071
Развитие газотранспортной системы
35 759 399
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24 619 204
1
Сельское хозяйство
20 513 855
255
Управление сельского хозяйства области
16 599 728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
679 666
002
Субсидирование развития семеноводства
250 000
003
Капитальные расходы государственного органа
7 185
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
7 297
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
481 089
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
284 298
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 791
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
623 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 721 430
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
40 217
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 480 290
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 525 839
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
453 912
719
Управление ветеринарии области
3 910 593
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

288 668
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
23 725
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
59 638
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
150 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
224 921
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 687 981
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
367 853
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 200
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
59 864
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 534
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 534
2
Су шаруашылығы
249 671
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
249 671
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
249 671
3
Орман шаруашылығы
2 305 330
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 305 330
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 257 830
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
47 500
4
Балық шаруашылығы
47 434
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
47 434
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
47 434
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 382 900
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 018 191
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 167
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
333 210
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 835
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

288 668
009
Организация санитарного убоя больных животных
23 725
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
59 638
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
150 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
224 921
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 687 981
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
367 853
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 200
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
59 864
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 534
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 534
2
Водное хозяйство
249 671
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
249 671
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
249 671
3
Лесное хозяйство
2 305 330
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 305 330
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 257 830
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
47 500
4
Рыбное хозяйство
47 434
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
47 434
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
47 434
5
Охрана окружающей среды
1 382 900
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 018 191
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
162 167
008
Мероприятия по охране окружающей среды
333 210
013
Капитальные расходы государственного органа
28 835
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций