2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-38-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2678517,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1457194 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15224 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5211 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1200888,7 мың теңге;
2) шығындар – 2659814,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31082 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 49150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18068 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 12378,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12378,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 27.06.2025 № 8С-44-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен 676885 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемдері 362221 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылына 25645 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 28539 мың теңге;
Жақсы ауылына 51609 мың теңге;
Жаңа Қийма ауылдық округіне 37073 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 29895 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 27787 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 19901 мың теңге;
Киев ауылына 20303 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 20372 мың теңге;
Новокиенка ауылына 22063 мың теңге;
Подгорное ауылына 18026 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 20220 мың теңге;
Терісаққан ауылына 22725 мың теңге;
Чапай ауылына 18063 мың теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С-38-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2678517,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1457194 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15224 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5211 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1200888,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2659814,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31082 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18068 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 12378,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12378,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2025 № 8С-44-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 676885 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 362221 тысяч тенге, в том числе:
селу Белагаш 25645 тысяч тенге Беловодскому сельскому округу 28539 тысяч тенге;
селу Жаксы 51609 тысяч тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 37073 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 29895 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 27787 тысяч тенге Калининскому сельскому округу 19901 тысяча тенге;
селу Киевское 20303 тысячи тенге; Кызылсайскому сельскому округу 20372 тысячи тенге;
селу Новокиенка 22063 тысячи тенге;
селу Подгорное 18026 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 20220 тысяч тенге;
селу Терсакан 22725 тысяч тенге;
селу Чапаевское 18063 тысячи тенге.

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

27980,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
272919,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44963,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
108579
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
119376,7
02
Қорғаныс
9528
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9528
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5824
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3439
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
265
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16240
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16240
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16240
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
367393,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
367393,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48509,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29549,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46027,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
27472,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
93876
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1445
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
883
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76028
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

27980,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
272919,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
44963,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
108579
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
119376,7
02
Оборона
9528
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9528
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5824
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3439
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
265
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16240
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16240
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16240
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
367393,1
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
367393,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48509,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29549,3
005
Государственная адресная социальная помощь
46027,8
006
Оказание жилищной помощи
27472,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
93876
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1445
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
883
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76028
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

375
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
38200
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38200
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65154
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64194
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
960
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29593
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29593
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
499769
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43559
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
446510
02
Қорғаныс
10705
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10705
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6543
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3864
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
298
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14405
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14405
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
14405
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
295769
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
295769
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49952
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10197
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
61660
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

375
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
38200
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
38200
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65154
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
64194
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
960
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29593
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29593
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
499769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
43559
013
Капитальные расходы государственного органа
9700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
446510
02
Оборона
10705
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10705
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6543
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3864
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
298
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14405
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14405
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14405
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
295769
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
295769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49952
005
Государственная адресная социальная помощь
10197
006
Оказание жилищной помощи
61660
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

89071
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1655
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1011
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71657
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
9136
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1430
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
43319
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
43319
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2537
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
11130
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3596
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
7000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
19056
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
490643
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
490643
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73299
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
31335
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17837
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
119356
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
18968
009
Мәдени – демалыс жұмысын қолдау
214292
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
6044
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6453
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3059
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
26879
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23844
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23844
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі

89071
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1655
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1011
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71657
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9136
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1430
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
43319
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
43319
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2537
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
11130
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3596
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
7000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
19056
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
490643
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
490643
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
73299
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
31335
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17837
007
Функционирование районных (городских) библиотек
119356
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18968
009
Поддержка культурно-досуговой работы
214292
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6044
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6453
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3059
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
26879
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23844
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23844
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

9646
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
10800
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
18741
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
6605
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
24300
Қарт адамдарды әлеуметтік қолдауға
27845
Ауданның ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
32880,3
Спорт саласындағы іс-шараларды іске асыруға
32880,3
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
24634
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
24634
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
184164,4
оның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі
57426
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
57426
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
126738,4
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
126738,4

9646
На выплату государственной адресной социальной помощи
10800
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
18741
На социальную помощь отдельным категориям граждан
6605
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
24300
На социальную поддержку пожилых людей
27845
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района
32880,3
На реализацию мероприятий в сфере спорта
32880,3
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
24634
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
24634
Целевые трансферты на развитие
184164,4
в том числе:
Отдел строительства района
57426
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
57426
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
126738,4
На развитие теплоэнергетической системы
126738,4