2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-38-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2586467,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1291484,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32446,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7870,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1254665,6 мың теңге;
2) шығындар – 2567764,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31082 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 49150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18068 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 12378,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12378,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 01.12.2025 № 8С-49-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен 676885 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемдері 362221 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылына 25645 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 28539 мың теңге;
Жақсы ауылына 51609 мың теңге;
Жаңа Қийма ауылдық округіне 37073 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 29895 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 27787 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 19901 мың теңге;
Киев ауылына 20303 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 20372 мың теңге;
Новокиенка ауылына 22063 мың теңге;
Подгорное ауылына 18026 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 20220 мың теңге;
Терісаққан ауылына 22725 мың теңге;
Чапай ауылына 18063 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С-38-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2678517,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1457194 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15224 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5211 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1200888,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2659814,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31082 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18068 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 12378,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12378,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2025 № 8С-44-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 676885 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 362221 тысяч тенге, в том числе:
селу Белагаш 25645 тысяч тенге Беловодскому сельскому округу 28539 тысяч тенге;
селу Жаксы 51609 тысяч тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 37073 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 29895 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 27787 тысяч тенге Калининскому сельскому округу 19901 тысяча тенге;
селу Киевское 20303 тысячи тенге; Кызылсайскому сельскому округу 20372 тысячи тенге;
селу Новокиенка 22063 тысячи тенге;
селу Подгорное 18026 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 20220 тысяч тенге;
селу Терсакан 22725 тысяч тенге;
селу Чапаевское 18063 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

2228784
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
792726
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
47399
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
47399
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
189646
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
189292
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
354
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
37913
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37913
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64498
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63592
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
906
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29376
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29376
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
423894
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42972
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9095
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
371827
02
Қорғаныс
10099
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10099
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6173
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3645
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
281
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14269
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14269
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
14269
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
285700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

2228784
01
Государственные услуги общего характера
792726
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
47399
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района
(города областного значения)
47399
122
Аппарат акима района (города областного значения)
189646
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
189292
003
Капитальные расходы государственного органа
354
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
37913
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
37913
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64498
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63592
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
906
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29376
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29376
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения))
423894
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
42972
013
Капитальные расходы государственного органа
9095
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
371827
02
Оборона
10099
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10099
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6173
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3645
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
281
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14269
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14269
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14269
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
285700
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)

285700
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47948
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9530
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
59589
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85207
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1546
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71060
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
8538
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1337
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
41679
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
41679
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2440
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10700
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3561
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
7000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
17978
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
483895
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
483895
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72363
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30544
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16828
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
118144
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
18809
009
Мәдени – демалыс жұмысын қолдау
212474
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
5702
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6145
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

285700
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47948
005
Государственная адресная социальная помощь
9530
006
Оказание жилищной помощи
59589
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85207
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1546
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71060
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
8538
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1337
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41679
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
41679
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2440
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10700
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3561
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
7000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
17978
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
483895
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
483895
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
72363
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30544
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16828
007
Функционирование районных (городских) библиотек
118144
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18809
009
Поддержка культурно-досуговой работы
212474
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5702
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6145
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций