2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № С 33-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 9-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 088 481,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 967 756,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 010,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –30 179,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 050 535,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 952 994,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 13 828,1 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23 592,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 763,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 121 658,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -121 658,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 02.12.2025 № С 50-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 252 347,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
Урюпин ауылдық округіне 41 129,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне 39 468,0 мың теңге;
Наумов ауылдық округіне 33 926,0 мың теңге;
Қарасай ауылдық округіне 26 679,0 мың теңге;
Новорыбин ауылдық округіне 26 811,0 мың теңге;
Еңбек ауылдық округіне 30 630,0 мың теңге;
Жалғызқарағай ауылдық округіне 34 880,0 мың теңге;
Азат ауылы 18 824,0 мың теңге.
3. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің белгіленген сомаларының бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
4. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің белгіленген сомаларының бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № С 33-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 781 420,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 673 002,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 138,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 282 986,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 789 899,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 645 201,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 828,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 592,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 763,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 122 391,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -122 391,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2025 № С 47-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов в сумме 252 347,0 тысяч тенге, в том числе:
Урюпинский сельский округ 41 129,0 тысяч тенге;
Кенесский сельский округ 39 468,0 тысяч тенге;
Наумовский сельский округ 33 926,0 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ 26 679,0 тысяч тенге;
Новорыбинский сельский округ 26 811,0 тысяч тенге;
Енбекский сельский округ 30 630,0 тысяч тенге;
Жалгызкарагайский сельский округ 34 880,0 тысяч тенге;
село Азат 18 824,0 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

5. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 390 489,0 мың теңге сомасында қарыз өтелуі ескерілсін.
6. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен субвенция көлемі 1 004 024,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Ауданның 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 34 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 390 489,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2025 год предусмотрен объем субвенции из областного бюджета в сумме 1 004 024,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 34 000,0 тысячи тенге.

8. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне 7-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін.

8. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год, предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов согласно приложению 6.
9. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год, предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов согласно приложению 7.

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
57 863,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57 863,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
274 125,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
274 125,1
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
47 696,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 696,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110 854,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 811,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 251,6
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1 235,7
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 556,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
34 179,7
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 179,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 386 163,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 125,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
549 988,9
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
791 049,1
02
Қорғаныс
49 864,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49 864,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 194,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
15 124,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24 545,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 750,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 750,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
57 863,9
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
57 863,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
249 307,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
249 307,9
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
46 551,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
46 551,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
107 080,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
100 469,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 555,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
2 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 556,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
32 492,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
32 492,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 388 092,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
46 091,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
549 988,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
792 011,6
02
Оборона
46 282,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46 282,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 990,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 248,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24 043,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 750,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 750,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

8 750,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
401 103,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
387 122,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 107,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 205,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 916,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
79 469,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
630,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
925,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109 211,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33 883,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
47 857,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 916,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 980,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
13 980,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 584 421,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 360 295,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
270 077,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
44 515,6
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
83 057,5
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
962 645,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

8 750,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
419 671,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
405 691,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 907,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 846,6
005
Государственная адресная социальная помощь
22 835,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
79 504,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
956,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
925,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109 211,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
38 229,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 548,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 727,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 980,4
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 980,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 309 467,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 085 341,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
270 087,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
44 516,5
005
Развитие коммунального хозяйства
83 057,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
687 680,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

956,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
925,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111 139,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
23 767,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
25 543,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 811,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
303 205,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
220 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
220 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
83 205,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
67 500,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15 705,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
601 993,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
74 357,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 322,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 035,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
527 636,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 514,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
248 018,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
131 598,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
18 141,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 500,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
105 865,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

956,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
925,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111 139,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
23 767,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 543,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 811,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
303 205,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
220 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
220 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
83 205,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
67 500,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15 705,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
601 993,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
74 357,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
34 322,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 035,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
527 636,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
20 514,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
248 018,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
131 598,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18 141,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 500,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
105 865,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

1 315 276,4
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 517,5
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
7 916,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
7 770,0
Мүгедектерді атаулы әлеуметтік қамсыздандыруға
47 967,7
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
30 846,6
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
5 111,5
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
8 905,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
979 418,9
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
12 182,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
546 038,2
Автомобиль жолдарын жөндеуге
296 566,7
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2024-2025 жылдарға жылу беру мезгілін аяқтауға (көмір сатып алу)
50 516,0
Ақкөл қаласының қазандықтарын ағымдағы жөндеу
74 116,0
Вокзал маңындағы аумақтарды жөндеуге
0,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
227 340,0
Мәдениет объектілерін жөндеуге
227 340,0
Нысаналы даму трансферттерi
1 740 728,2
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 356 531,2
Тұрғын үй құрылыс, инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыру
304 592,5
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
958 881,2
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
10 000,0
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
83 057,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
384 197,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
384 197,0
Ақкөл аудандық мәслихатының

1 315 276,4
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 517,5
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 916,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
7 770,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
47 967,7
На оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
30 846,6
На социальную помощь отдельным категориям граждан
5 111,5
На социальную поддержку пожилых людей
8 905,7
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
979 418,9
На обеспечение льготного проезда
12 182,0
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
546 038,2
На ремонт автомобильных дорог
296 566,7
На завершение отопительного сезона 2024-2025 годов теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
50 516,0
Текущий ремонт котельных города Акколь
74 116,0
На ремонт привокзальных территорий
0,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
227 340,0
На ремонт объектов культуры
227 340,0
Целевые трансферты на развитие
1 469 527,4
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 085 330,4
Жилищное строительство, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
304 592,5
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
687 680,4
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
10 000,0
Развитие теплоэнергетической системы
83 057,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
384 197,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
384 197,0
Приложение 6 к решению
Аккольского районного маслихата

2024 жылғы 24 желтоқсандағы
С 33-1 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 23.10.2025 С 47-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
377 502,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
377 502,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
377 502,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
377 502,5
Ақкөл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы

от 24 декабря 2024 года
№ С 33-1
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 23.10.2025 № С 47-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
377 502,5
Целевые текущие трансферты
377 502,5
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
377 502,5
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
377 502,5
Приложение 7 к решению
Аккольского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года