Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 243/32-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 647 410 940 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 117 000 000 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 33 676 936 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16 200 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 480 534 004 мың теңге;
2) шығындар – 1 360 527 575,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 491 301 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 21 560 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 068 699 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 359 955 243 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 359 955 243 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-93 563 179,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 93 563 179,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 14 155 399 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-7 683 714) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 091 494,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.09.2025 № 317/42-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 573 219 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 32 360 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 647 410 940 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 117 000 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 33 676 936 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 200 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 480 534 004 тысяч тенге;
2) затраты – 1 360 527 575,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 491 301 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 560 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 068 699 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 359 955 243 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 359 955 243 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-93 563 179,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93 563 179,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 14 155 399 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-7 683 714) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 87 091 494,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 18.09.2025 № 317/42-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 573 219 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 32 360 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 10 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.09.2025 № 317/42-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2025 год в сумме 10 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 18.09.2025 № 317/42-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. 21, 22, 23-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарайшық" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджеті

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарайшык" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 21, 22, 23.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Бюджет города Астаны на 2025 год

338 875,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 163 265,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 228,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
1 004 432,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 470 988,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
15 470 988,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
662 531,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
657 224,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 307,0
521
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
488 027,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
488 027,0
02
Қорғаныс
10 364 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
910 533,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
910 533,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техно- гендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
6 064 409,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 903 242,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
3 161 167,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
3 389 841,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемле- кеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 954,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
758 375,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорға- ныс
334 801,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 986 211,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
202 500,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
40 029 691,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы

338 875,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 163 265,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
158 228,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
1 004 432,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 470 988,0
061
Развитие объектов государственных органов
15 470 988,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
662 531,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
657 224,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 307,0
521
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
488 027,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
488 027,0
02
Оборона
10 364 783,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
910 533,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
910 533,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
6 064 409,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 903 242,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
3 161 167,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
3 389 841,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
106 954,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
758 375,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
334 801,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 986 211,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
202 500,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
40 029 691,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы

27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
353 654,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
27 027 121,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асы- рап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 246 900,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
58 044
929,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
117 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
97 234 698,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 247 517,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
27 304 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
54 950 778,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
9 909 125,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
16 591 714,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
28 449 939,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 095 333,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 095 333,0
05
Денсаулық сақтау
35 075 490,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
26 922 125,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызмет- тер
568 857,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
983 850,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
131 809,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іс- ке асыру
178 202,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамта- масыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді та- лап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 232 411,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер

27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
353 654,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
27 027 121,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 246 900,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
58 044 929,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
117 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
97 234 698,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 247 517,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
27 304 783,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
54 950 778,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
9 909 125,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
16 591 714,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
28 449 939,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
13 095 333,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
13 095 333,0
05
Здравоохранение
35 075 490,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
26 922 125,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
568 857,0
006
Услуги по охране материнства и детства
983 850,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
131 809,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
178 202,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 232 411,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения

214 990,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 939 206,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
327 626,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 125,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
17 652 826,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтар- дың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
599 018,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша те- гін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 088 205,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 153 365,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
8 153 365,0
06
Әлеуметгік көмек және әлеуметгік қамсыздандыру
59 605 514,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
58 151 219,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
842 309,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 247 581,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 264 977,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 341 773,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 793 832,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
27 480,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
12 363 661,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 060 966,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтер- ге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құрал- дармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке кө- мекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететш тіл маманының қызмет- терін ұсыну
5 998 988,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
481 008,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орта- лығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 141 983,0

214 990,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 939 206,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
327 626,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 125,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
17 652 826,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
599 018,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 088 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
8 153 365,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 153 365,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
59 605 514,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
58 151 219,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
842 309,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 247 581,0
003
Программа занятости
7 264 977,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 341 773,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 793 832,0
007
Оказание жилищной помощи
27 480,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 363 661,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 060 966,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
5 998 988,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
481 008,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 141 983,0

019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 619 696,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызмет- тер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық ауру- лармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 926 262,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеумет- тік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрология- лық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 148
990,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс беру- шінің шығындарын субсидиялау
1 119,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 795,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобын- дағы адамдарға қызметтер
257 473,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
798 048,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 318 695,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
4 587 561,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
716 765,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық або- нентгік жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
7 164,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
133 605,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
41 288,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 201 695,0
016
Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 187 483,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қол- дау
14 212,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
100,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
252 500,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
252 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336 143 202,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты

019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 619 696,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 926 262,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 148 990,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 119,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 795,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
257 473,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
798 048,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 318 695,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 587 561,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
716 765,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
7 164,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
133 605,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
41 288,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 201 695,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 187 483,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
14 212,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
100,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
100,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
252 500,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
252 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336 143 202,0
123
Аппарат акима района в городе

46 028 554,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқарма- сы
6 879 379,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6 879 379,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
16 992 223,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекет- тік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
904 813,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
655 841,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 200,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 839 135,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
135 000,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
11
365 061,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
287 219,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
802 954,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
10 000 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резерві
10 000 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
366 888,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жеке- шелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
366 888,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 263 929,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 263 929,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 402 999,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
89 572,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 313 427,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
338 801,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
338 801,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
154 537,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

46 028 554,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
6 879 379,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
6 879 379,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
16 992 223,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
904 813,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
655 841,0
004
Капитальные расходы государственного органа
2 200,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
2 839 135,0
015
Поддержка субъектов предпринимательства
135 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
11 365 061,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
287 219,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
802 954,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
10 000 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
10 000 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
366 888,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
366 888,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 263 929,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 263 929,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 402 999,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
89 572,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 313 427,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
338 801,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
338 801,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
154 537,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

1 935 837,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 022 772,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 377,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
754 895,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
334 801,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
837 699,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
34 267 849,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
1 964 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 964 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
32 303 094,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
30 720 715,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
26 529,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
55 850,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500 000,0
04
Бiлiм беру
253 647 430,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
3 298,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
3 298,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
863 647,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
206 582,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
544 731,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
112 334,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
242 214 438,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
974 341,0
003
Жалпы білім беру
46 140 913,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 479 971,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
4 229 057,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

1 935 837,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 022 772,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
94 377,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
754 895,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
334 801,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
837 699,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
34 267 849,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 964 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 964 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
32 303 094,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
30 720 715,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
26 529,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
55 850,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 500 000,0
04
Образование
253 647 430,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
3 298,0
019
Обучение участников избирательного процесса
3 298,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
863 647,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
206 582,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
544 731,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
112 334,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
242 214 438,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
974 341,0
003
Общеобразовательное обучение
46 140 913,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 479 971,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
4 229 057,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы

3 603 267,0
008
Балаларға қосымша білім беру
6 605 966,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
273 237,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 860,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
657 345,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 577 769,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
20 686 565,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 041 239,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
46 122 835,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 000 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
93 799 412,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 383 267,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 363 848,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 337 875,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 337 875,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 228 172,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
6 228 172,0
05
Денсаулық сақтау
23 082 735,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
22 801 145,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
419 320,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
828 353,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 500,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 409,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

3 603 267,0
008
Дополнительное образование для детей
6 605 966,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
273 237,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 860,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
657 345,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 577 769,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
20 686 565,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 041 239,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
46 122 835,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 000 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
93 799 412,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
3 383 267,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 363 848,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 337 875,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 337 875,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
6 228 172,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
6 228 172,0
05
Здравоохранение
23 082 735,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
22 801 145,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
419 320,0
006
Услуги по охране материнства и детства
828 353,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 500,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 409,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

459 745,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 154 215,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 616 000,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 961 129,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 070 341,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 119,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 795,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
221 975,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
764 998,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 942 512,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
441 515,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
4 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
901 615,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
877 879,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
23 736,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
149 773 007,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
99 368 168,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
5 874 450,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
54 444 667,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
178 911,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
38 870 140,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
5 601 255,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту

459 745,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 154 215,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 616 000,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 961 129,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 070 341,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 119,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 795,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
221 975,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
764 998,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 942 512,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
441 515,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
4 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
901 615,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
877 879,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
23 736,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
149 773 007,0
123
Аппарат акима района в городе
99 368 168,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
5 874 450,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
54 444 667,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
178 911,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
38 870 140,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
5 601 255,0
017
Развитие благоустройства города

90 953,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
90 953,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
264 140 806,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-264 140 806,0
16
Қарыздарды өтеу
-264 140 806,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
-264 140 806,0
009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-264 140 806,0
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе
ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Астана
қаласының 2025 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму
бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.09.2025 № 317/42-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
02
Қорғаныс
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
04
Білім беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объ- ектілерін салу
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметгік көмек және әлеуметгік қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту

90 953,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
90 953,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
264 140 806,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-264 140 806,0
16
Погашение займов
-264 140 806,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
-264 140 806,0
009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-264 140 806,0
Приложение 4
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 18.09.2025 № 317/42-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
061
Развитие объектов государственных органов
02
Оборона
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
004
Развитие объектов органов внутренних дел
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города

017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
010
Нөсер кәрізін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістж
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Спорт объектілерін дамыту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешеш және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрісін реттеудщ техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
010
Развитие ливневой канализации
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі

518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 6
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025 год