Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 243/32-VIII шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 547 751 712 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 032 000 000 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 19 335 568 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 15 200 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 481 216 144 мың теңге;
2) шығындар – 1 249 430 474,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 600 230 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 21 560 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 959 770 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 359 212 826 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 359 212 826 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-81 491 818,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 81 491 818,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 14 155 399 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-19 755 075) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 091 494,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 12.06.2025 № 298/38-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 573 219 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 32 360 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы" от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII следующие изменения и дополнения:
1) доходы – 1 547 751 712 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 032 000 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 335 568 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 200 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 481 216 144 тысяч тенге;
2) затраты – 1 249 430 474,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 600 230 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 21 560 000 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов – 959 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 359 212 826 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 359 212 826 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-81 491 818,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 491 818,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 14 155 399 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-19 755 075) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 87 091 494,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 12.06.2025 № 298/38-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 573 219 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 32 360 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 5 500 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 12.06.2025 № 298/38-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2025 год в сумме 5 500 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 12.06.2025 № 298/38-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. 21, 22, 23-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарайшық" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджеті

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарайшык" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 21, 22, 23.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Бюджет города Астаны на 2025 год

329 973,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
329 973,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 096 793,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 228,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
962 960,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 632 261,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7 632 261,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
662 531,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
657 224,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 307,0
02
Қорғаныс
7 288 900,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
626 552,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
626 552,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
3 608 201,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
412 734,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
3 195 467,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
3 054 147,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 323,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
754 995,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
334 801,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 654 528,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
202 500,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
39 098 448,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 874 546,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 874 546,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы

329 973,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
329 973,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 096 793,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
133 228,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
962 960,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 632 261,0
061
Развитие объектов государственных органов
7 632 261,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
662 531,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
657 224,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 307,0
02
Оборона
7 288 900,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
626 552,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
626 552,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
3 608 201,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
412 734,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
3 195 467,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
3 054 147,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
106 323,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
754 995,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
334 801,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 654 528,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
202 500,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
39 098 448,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 874 546,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 874 546,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы

35 957 143,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
32 144 744,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
26 529,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
55 850,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 730 020,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
266 759,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
266 759,0
04
Бiлiм беру
372 661 923,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 086,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 086,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 099 954,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
034
Қоғамдық денсаулық жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
100 000,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
529 195,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
270 194,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
304 592 748,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 492 505,0
003
Жалпы білім беру
46 621 530,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 475 738,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
4 204 723,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 103 267,0
008
Балаларға қосымша білім беру
7 090 609,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
364 205,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 860,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
799 930,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 130 372,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

35 957 143,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
32 144 744,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
26 529,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
55 850,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3 730 020,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
266 759,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
266 759,0
04
Образование
372 661 923,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 086,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 086,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 099 954,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
034
Капитальные расходы государственных организаций образования системы общественного здравоохранения
100 000,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
529 195,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
270 194,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
304 592 748,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
2 492 505,0
003
Общеобразовательное обучение
46 621 530,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 475 738,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
4 204 723,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 103 267,0
008
Дополнительное образование для детей
7 090 609,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
364 205,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 860,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
799 930,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
2 130 372,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
27 027 121,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 149 238,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
57 044 929,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
117 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
95 934 698,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 371 541,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
27 304 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
53 316 473,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
9 843 534,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
3 000,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
15 020 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
28 449 939,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 642 662,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 642 662,0
05
Денсаулық сақтау
35 102 029,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
26 983 461,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
568 857,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
983 850,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
150 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
178 202,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 293 747,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 994,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
27 027 121,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 149 238,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
57 044 929,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
117 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
95 934 698,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 371 541,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
27 304 783,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
53 316 473,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
9 843 534,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
3 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
15 020 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
28 449 939,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
13 642 662,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
13 642 662,0
05
Здравоохранение
35 102 029,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
26 983 461,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
568 857,0
006
Услуги по охране материнства и детства
983 850,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
150 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
178 202,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 293 747,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
214 994,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

2 939 206,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
327 626,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 125,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
17 586 814,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
646 835,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 088 205,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 118 568,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
8 118 568,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
56 061 977,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
54 551 056,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
754 852,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 225 375,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 191 977,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 742 502,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 786 909,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
11 592 781,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 549 356,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 429 242,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
467 072,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 141 983,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 136 117,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 939 206,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
327 626,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 125,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
17 586 814,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
646 835,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 088 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
8 118 568,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 118 568,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
56 061 977,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
54 551 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
754 852,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 225 375,0
003
Программа занятости
7 191 977,0
004
Государственная адресная социальная помощь
3 742 502,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 786 909,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 592 781,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 549 356,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 429 242,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
467 072,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 141 983,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 136 117,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 983 262,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 144 176,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 119,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 795,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
257 473,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
778 104,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 270 170,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
4 190 269,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
676 265,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
7 164,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
133 605,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
41 288,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 009 921,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
995 709,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
14 212,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
302 894 313,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
124 275 031,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 141 611,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
60 661 763,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
212 307,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
57 259 350,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы

2 983 262,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 144 176,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 119,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 795,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
257 473,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
778 104,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 270 170,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 190 269,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
676 265,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
7 164,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
133 605,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
41 288,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 009 921,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
995 709,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
14 212,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
302 894 313,0
123
Аппарат акима района в городе
124 275 031,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
6 141 611,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
60 661 763,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
212 307,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
57 259 350,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы

16 700 126,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
663 313,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
655 841,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 200,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 498 818,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
232 000,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
11 300 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
500 000,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
802 954,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 500 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
5 500 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
341 930,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
341 930,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 263 929,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 263 929,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 416 192,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
102 765,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 313 427,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
338 801,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
338 801,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
154 537,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
154 537,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
629 798,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

16 700 126,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
663 313,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
655 841,0
004
Капитальные расходы государственного органа
2 200,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
2 498 818,0
015
Поддержка субъектов предпринимательства
232 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
11 300 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
500 000,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
802 954,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 500 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
5 500 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
341 930,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
341 930,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 263 929,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 263 929,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 416 192,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
102 765,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 313 427,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
338 801,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
338 801,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
154 537,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
154 537,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
629 798,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

689 114,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
686 474,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 640,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
655 703,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
653 063,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 640,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
332 720,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 782,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
64 618,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 320,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
595 570,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
591 012,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 558,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
341 317,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
341 317,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
803 446,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 841,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
700 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 445 496,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 445 496,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
440 735,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
438 928,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 807,0
02
Қорғаныс
3 958 609,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 935 837,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 935 837,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы

689 114,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
686 474,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 640,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
655 703,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
653 063,0
005
Капитальные расходы государственного органа
2 640,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
332 720,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
266 782,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
64 618,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 320,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
595 570,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
591 012,0
004
Капитальные расходы государственного органа
4 558,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
341 317,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
341 317,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
803 446,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
102 841,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
700 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 445 496,0
061
Развитие объектов государственных органов
1 445 496,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
440 735,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
438 928,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 807,0
02
Оборона
3 958 609,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 935 837,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 935 837,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы

012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 954 018,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
357 589,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 078 536,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
17 180 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
9 992 545,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
617 150,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 101 391,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 705,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
8 000 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
250 000,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 240 896,0
001
Жергiлiктi деңгейде коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
228 348,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 155,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 000 000,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 162 250,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
309 592,0
010
Нөсер кәрізін дамыту
539 551,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
33 921 669,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 830 512,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
640 360,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
825,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
2 189 327,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 561 350,0
021
Туристік қызметті реттеу
1 519 367,0
063
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
41 983,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы
1 045 280,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мұрағат істері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 954 018,0
013
Развитие благоустройства города
357 589,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 078 536,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
17 180 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
9 992 545,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
617 150,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 101 391,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 705,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
8 000 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
250 000,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
5 240 896,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства
228 348,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 155,0
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 000 000,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 162 250,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
309 592,0
010
Развитие ливневой канализации
539 551,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
33 921 669,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 830 512,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
640 360,0
004
Капитальные расходы государственного органа
825,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
2 189 327,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 561 350,0
021
Регулирование туристской деятельности
1 519 367,0
063
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
41 983,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы
1 045 280,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и архивного дела

019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі

518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 6
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025 год