Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 243/32-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 647 410 940 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 117 000 000 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 33 676 936 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16 200 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 480 534 004 мың теңге;
2) шығындар – 1 360 527 575,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 491 301 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 21 560 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 068 699 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 359 955 243 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 359 955 243 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-93 563 179,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 93 563 179,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 14 155 399 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-7 683 714) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 091 494,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.09.2025 № 317/42-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 74 573 219 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 32 360 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 447 481 392 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 952 000 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 165 248 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 100 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 481 216 144 тысяч тенге;
2) затраты – 1 134 463 550,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 569 474 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 560 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 990 526 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 357 519 515 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 357 519 515 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-65 071 147,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 071 147,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 5 000 000 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-27 020 347) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 87 091 494,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 28.11.2025 № 345/46-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 74 573 219 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" с 1 января 2025 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 32 360 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 10 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.09.2025 № 317/42-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2025 год в сумме 13 757 635 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Астаны от 28.11.2025 № 345/46-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 163 265,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 228,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
1 004 432,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 470 988,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
15 470 988,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
662 531,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
657 224,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 307,0
521
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
488 027,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
488 027,0
02
Қорғаныс
10 364 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
910 533,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
910 533,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техно- гендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
6 064 409,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 903 242,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
3 161 167,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
3 389 841,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемле- кеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 954,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
758 375,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорға- ныс
334 801,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 986 211,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
202 500,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
40 029 691,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
3 436 278,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 436 278,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
36 128
006,0

369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 074 006,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
132 841,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
940 560,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 523 061,0
061
Развитие объектов государственных органов
7 523 061,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
440 735,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
438 928,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 807,0
02
Оборона
6 786 400,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
326 552,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
326 552,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
3 608 201,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
87 634,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
3 520 567,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 851 647,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
106 323,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
754 995,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
334 801,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 654 528,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 796 981,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 174 546,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 174 546,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
33 385 676,0

001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласын- дағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
32 287 618,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
26 529,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
55 850,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 758 009,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
465 407,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
465 407,0
04
Білім беру
382 730 631,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
15 307,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
15 307,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 099 954,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
034
Қоғамдық денсаулық жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
100 000,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
529 195,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әле- уметтік қолдау көрсету
270 194,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
313 569 259,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 492 505,0
003
Жалпы білім беру
45 321 530,0
004
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
4 558 100,0
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
3 295 783,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
6 003 357,0
008
Балаларға қосымша білім беру
9 742 360,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс- шараларды өткізу
443 304,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 860,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медици- налық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
789 373,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 219 297,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
353 654,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау

001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
29 945 296,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
26 529,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
55 850,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3 358 001,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
236 759,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
236 759,0
04
Образование
349 575 587,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 086,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 086,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
999 954,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
529 195,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
270 194,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
291 041 901,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
2 492 505,0
003
Общеобразовательное обучение
46 179 325,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 475 738,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
4 204 723,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 603 267,0
008
Дополнительное образование для детей
6 527 752,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
351 416,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 860,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
799 930,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 798 323,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования

27 027 121,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асы- рап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 246 900,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
58 044
929,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
117 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
97 234 698,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 247 517,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
27 304 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
54 950 778,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
9 909 125,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
16 591 714,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
28 449 939,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 095 333,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 095 333,0
05
Денсаулық сақтау
35 075 490,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
26 922 125,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызмет- тер
568 857,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
983 850,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
131 809,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іс- ке асыру
178 202,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамта- масыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді та- лап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 232 411,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 990,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 939 206,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
327 626,0

27 027 121,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 076 734,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
53 218 529,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
200 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
93 072 387,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 348 809,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
27 304 783,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
46 194 473,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 743 534,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
11 000 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
28 449 939,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
11 329 173,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 329 173,0
05
Здравоохранение
33 478 152,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
25 882 422,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
528 369,0
006
Услуги по охране материнства и детства
983 850,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
150 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
178 202,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 293 747,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
132 409,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 939 206,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
288 913,0

030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 125,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
17 652 826,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтар- дың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
599 018,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша те- гін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 088 205,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 153 365,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
8 153 365,0
06
Әлеуметгік көмек және әлеуметгік қамсыздандыру
59 605 514,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
58 151 219,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
842 309,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 247 581,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 264 977,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 341 773,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 793 832,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
27 480,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
12 363 661,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 060 966,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтер- ге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құрал- дармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке кө- мекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететш тіл маманының қызмет- терін ұсыну
5 998 988,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
481 008,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орта- лығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 141 983,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 619 696,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызмет- тер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық ауру- лармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 926 262,0

030
Капитальные расходы государственного органа
3 125,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
16 647 561,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
646 835,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 088 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 595 730,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 595 730,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
53 311 606,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
51 791 161,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
664 637,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 225 375,0
003
Программа занятости
7 191 977,0
004
Государственная адресная социальная помощь
3 742 502,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 841 025,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 089 879,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 137 206,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 429 242,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
467 072,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 141 983,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 662 813,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 983 262,0

022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеумет- тік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрология- лық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 148
990,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс беру- шінің шығындарын субсидиялау
1 119,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 795,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобын- дағы адамдарға қызметтер
257 473,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
798 048,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 318 695,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
4 587 561,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
716 765,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық або- нентгік жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
7 164,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
133 605,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
41 288,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 201 695,0
016
Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 187 483,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қол- дау
14 212,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
100,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
252 500,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
252 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336 143 202,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
135 620 420,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 891 611,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
69 809 634,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
212 307,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
58 706 868,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
38 701 295,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
507 669,0

022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 133 321,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 119,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 795,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
223 458,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
763 959,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 228 495,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 190 269,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
441 515,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500,0
062
Развитие системы квалификаций
7 164,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
133 605,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
41 288,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 019 445,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
995 709,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
23 736,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
244 728 239,0
123
Аппарат акима района в городе
113 752 950,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
5 703 350,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
54 220 900,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
173 700,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
53 655 000,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
21 972 407,0

004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 200,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 839 135,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
135 000,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
11
365 061,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
287 219,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
802 954,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
10 000 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резерві
10 000 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
366 888,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жеке- шелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
366 888,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 263 929,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 263 929,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 402 999,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
89 572,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 313 427,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
338 801,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
338 801,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
154 537,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
154 537,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
629 798,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
629 798,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 049 294,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 049 294,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 017 455,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
31 839,0
15
Трансферттер
81 822 691,6

004
Капитальные расходы государственного органа
2 200,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
1 898 778,0
015
Поддержка субъектов предпринимательства
300 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
10 500 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
500 000,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
802 954,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
13 757 635,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
13 757 635,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
292 930,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
292 930,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 263 929,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 263 929,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 416 192,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
102 765,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 313 427,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
338 801,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
338 801,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
115 725,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
115 725,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
3 000,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
3 000,0
14
Обслуживание долга
4 023 625,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 023 625,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 017 455,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 170,0
15
Трансферты
78 995 242,6

336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрісін реттеудщ техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32-VIII шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 18.09.2025 № 317/42-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
644 892,0

518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 6
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата города Астаны от 28.11.2025 № 345/46-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
514 289,0