Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 79 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 530 234,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 576 037,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 45 831,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4 167,3 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 3 904 198,2 мың теңге;
2) шығындар - 5 823 463,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 20 763,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 57 532,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 36 769,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 191 741,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 505 732,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 505 732,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.12.2024 № 162 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар қөлемі 105 322,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 258 053,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 61 130,0 мың теңге;
Теңіз ауылы -19 997,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 14 522,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 18 709,0 мың теңге;
Введен ауылдық округі - 10 141,0 мың теңге;
Қарақоға ауылдық округі - 22 858,0 мың теңге;
Краснопреснен ауылдық округі - 21 183,0 мың теңге;
Ломоносов ауылдық округі - 16 109,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 20 596,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 29 264,0 мың теңге;
Соснов ауылдық округі - 23 544,0 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 286 924,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 55 075,0 мың теңге;
Теңіз ауылы -22 820,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 18 580,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 24 461,0 мың теңге;

О районном бюджете Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 25 декабря 2023 года № 79. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 530 234,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 576 037,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 45 831,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 4 167,3 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 904 198,2 тысяч тенге;
2) затраты - 5 823 463,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 20 763,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 57 532,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 36 769,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 191 741,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 505 732,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 505 732,7 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.12.2024 № 162 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 105 322,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2024 год в сумме 258 053,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 61 130,0 тысяч тенге;
село Тенизовское - 19 997,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 14 522,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 18 709,0 тысяч тенге;
Введенский сельский округ - 10 141,0 тысяч тенге;
Каракогинский сельский округ - 22 858,0 тысяч тенге;
Краснопресненский сельский округ - 21 183,0 тысяч тенге;
Ломоносовский сельский округ - 16 109,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 20 596,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 29 264,0 тысяч тенге;
Сосновский сельский округ - 23 544,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2025 год в сумме 286 924,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 55 075,0 тысяч тенге;
село Тенизовское - 22 820,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 18 580,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 24 461,0 тысяч тенге;

Соснов ауылдық округі - 24 091,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 15 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 79 шешіміне
1-қосымша
Меңдіқара ауданының 2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.12.2024 № 162 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

Сосновский сельский округ - 24 091,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 15 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 79
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2024 год
Cноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.12.2024 № 162 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

1880,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
314896,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
66093,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66093,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66093,1
2
Әлеуметтiк көмек
170185,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170185,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34165,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4897,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
83328,7
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
47793,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78618,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78618,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46491,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21440,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10335,3
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1098060,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
386443,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
386443,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1920,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
384523,2
2
Коммуналдық шаруашылық
711617,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22611,9
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5190,9
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
17421,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
689005,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

1880,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
314896,7
1
Социальное обеспечение
66093,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66093,1
005
Государственная адресная социальная помощь
66093,1
2
Социальная помощь
170185,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170185,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34165,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4897,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
83328,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно - ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно - курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
47793,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78618,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78618,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46491,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21440,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10335,3
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
1098060,2
1
Жилищное хозяйство
386443,2
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
386443,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1920,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
384523,2
2
Коммунальное хозяйство
711617,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22611,9
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5190,9
028
Развитие коммунального хозяйства
17421,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
689005,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

41603,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
19658,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1690,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
17968,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
201,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
201,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай - ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5364,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5364,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
16380,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
16380,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
9301,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
9301,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
9301,0
4
Трансферттердің түсімдері
5493244,9
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
5493244,9
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
5493244,9
Функционалдық топ
Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
II. Шығындар
7548010,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
481986,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
249166,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
48042,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48042,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
201124,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
201124,0
2
Қаржылық қызмет
47365,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
47365,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45600,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1400,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу

41603,0
01
Доходы от государственной собственности
19658,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
1690,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
17968,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
201,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
201,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
5364,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
5364,0
06
Прочие неналоговые поступления
16380,0
1
Прочие неналоговые поступления
16380,0
3
Поступления от продажи основного капитала
9301,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
9301,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
9301,0
4
Поступления трансфертов
5493244,9
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
5493244,9
2
Трансферты из областного бюджета
5493244,9
Функциональная группа
Наименование
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
II. Затраты
7548010,9
01
Государственные услуги общего характера
481986,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
249166,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
48042,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
48042,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
201124,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
201124,0
2
Финансовая деятельность
47365,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
47365,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
45600,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1400,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим

192595,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46884,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5625,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91172,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
48894,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69377,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69377,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47012,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1050,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14415,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6900,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1005000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1005000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5000,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1000000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1000000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
633073,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
180975,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
180975,0
003
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
180975,0
2
Спорт
89445,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
89445,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17408,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
46337,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
9200,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

192595,0
006
Оказание жилищной помощи
20,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46884,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5625,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91172,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
48894,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69377,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69377,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47012,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1050,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14415,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6900,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
1005000,0
2
Коммунальное хозяйство
1005000,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5000,0
028
Развитие коммунального хозяйства
5000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1000000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1000000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
633073,0
1
Деятельность в области культуры
180975,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
180975,0
003
Поддержка культурно - досуговой работы
180975,0
2
Спорт
89445,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
89445,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
17408,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
46337,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
9200,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

16500,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
234308,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
215108,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
173658,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
41450,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14200,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14200,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5000,0
075
Байланыс желілерін салу
5000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
128345,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
75333,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26333,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
49000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
53012,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26865,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
26147,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
85501,0
6
Жер қатынастары
58501,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
58501,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25929,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
32572,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
27000,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27000,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30369,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30369,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30369,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

16500,0
3
Информационное пространство
234308,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
215108,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
173658,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
41450,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14200,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14200,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5000,0
075
Строительство сетей связи
5000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
128345,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
75333,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26333,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
49000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
53012,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
26865,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
26147,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
85501,0
6
Земельные отношения
58501,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
58501,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25929,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
32572,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
27000,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27000,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30369,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30369,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30369,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)