2024-2026 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1. Ақсу ауылдық округі:
1)кірістер – 65979 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8730 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57249 мың теңге;
2)шығындар – 67654 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1675 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1675 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1675 мың теңге.
1.2. Алға ауылдық округі:
1)кірістер – 88656 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15121 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67035 мың теңге;
2)шығындар – 113074 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -24418 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24418 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-24418 мың теңге.
1.3. Ақтөбе ауылдық округі:
1)кірістер – 195265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі –188255 мың теңге;

О бюджете города Шу и сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2023 года № 15-2.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1-19 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1.1 Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2024 согласно приложению 1 соответственно в следующих объемах:
1) доходы – 67490 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10677 тысяч тенге;
неналоговые поступления –1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –495 тысяч тенге;
поступления трансфертов –56317 тысяч тенге;
2) затраты – 69165 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1675 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1675 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1675 тысяч тенге.
1.2 Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2024 согласно приложению 2 соответственно в следующих объемах:
1) доходы - 94996 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23375 тысяч тенге;
неналоговые поступления –6467 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –125 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65029 тысяч тенге;
2) затраты – 119414 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 24418 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 24418 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -24418 тысяч тенге.
1.3 Утвердить бюджет Актюбинского сельского округа на 2024 согласно приложению 3 соответственно в следующих объемах:
1) доходы - 184634 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7164 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –46 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 177424 тысяч тенге;

1)кірістер – 60428 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7608 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 52820 мың теңге;
2)шығындар – 61862 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1434 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1434 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1434 мың теңге.
1.19. Шу қаласы:
1)кірістер – 803991 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 342756 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 448035 мың теңге;
2)шығындар – 821765 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -17774 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17774 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-17774 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 20.03.2024 № 19-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 801280 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі - 41817 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі – 39272 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі - 31797 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі - 32780 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 41729 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі - 37699 мың теңге;
Далақайнар ауылы - 32121 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 28341 мың теңге;
Ескі - Шу ауылдық округі - 39805 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 35119 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 39721 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі – 31061 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 37851 мың теңге;
Қонаев ауылы - 46410 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 30982 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 84861 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 32987 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі - 39769 мың теңге;
Шу қаласы - 97158 мың теңге.

1) доходы – 60315 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления -7608 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 707 тысяч тенге;
2) затраты – 61 749 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1434 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1434 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -1434 тысяч тенге.
1.19 Утвердить бюджет города Шу на 2024 согласно приложению 19 соответственно в следующих объемах:
1) доходы – 1 234 847 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 556 613 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 369 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –17482 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 660 383 тысяч тенге;
2) затраты –1 252 621 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 17774 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 17774 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -17774 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 20.03.2024 № 19-2 (вводится в действие с 1 января 2024 года); в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 10.07.2024 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 11.09.2024 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 04.11.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Объем субвенции на 2024 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 801280 тысяч тенге.
Алгинского сельского округа-41817 тысяч тенге;
Аксуского сельского округа – 39272 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа-31797 тысяч тенге;
Балуан Шолакского сельского округа- 32780 тысяч тенге;
Берликского сельского округа-41729 тысяч тенге;
Берликустемского сельского округа-37699 тысяч тенге;
село Далакайнар-32121 тысяч тенге;
Дулатского сельского округа-28341 тысяч тенге;
Ески-Шуского сельского округа-39805 тысяч тенге;
Жанажолского сельского округа-35119 тысяч тенге;
Жанакогамского сельского округа-39721 тысяч тенге;
Коккайнарского сельского округа-31061 тысяч тенге;
Корагатинского сельского округа-37851 тысяч тенге;
село Конаева-46410 тысяч тенге;
Тасуткельского сельского округа-30982 тысяч тенге;
Толебийского сельского округа-84861 тысяч тенге;
Ондирисского сельского округа-32987 тысяч тенге;
Шокпарскогосельского округа-39769 тысяч тенге;
город Шу -97158 тысяч тенге.