Прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 26 қаңтардағы № 187 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 93 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 10.07.2025 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ғ. Нұрдәулетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Е. Жамаубаев
"___" ______________ 2021 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2022 жылғы 26 қаңтардағы
№ 187 бұйрығына қосымша
Прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары
р/с
Арнайы көлік құралдарын пайдалануға құқығы бар құрылымдық бөлімшелердің атауы
Заттай нормалардың атауы
Жеңіл автокөліктер базасында
Жүк автомобильдері мен жолаушылар автобустарының шассиінде
Айына 1 а/м жүріс лимиті (км)
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппараты
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
2
Қылмыстық қудалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 20 бірлігіне бір көлік құралы
2100
3
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 13 бірлігіне бір көлік құралы
2100
4
Қоғамдық мүдделерді қорғау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 12 бірлігіне бір көлік құралы
2100
5
Арнайы прокурорлар бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 7 бірлігіне бір көлік құралы
2100
6
Кадрларды дамыту бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
7
Стратегиялық дамыту бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
8
Халықаралық ынтымақтастық бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
9
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметі мен жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
10
Қаржы бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
11
Норма шығармашылық қызметін үйлестіру бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
12
Өтініштермен жұмыс және іс жүргізу бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
13
Мемлекеттік құпияларды қорғау бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
14
Ішкі тергеп-тексеру бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
15
Материалдық-
техникалық қамсыздандыру басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты алты жолаушы автобусы; үш аз тонналы жүк автомобилі
2100
16
Шаруашылық басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушы автобусы, бір аз тонналы жүк автомобилі
2100
17
Бас прокуратураның Алматы қаласындағы өкілдігі
Бір көлік құралы
2100
18
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет
Бір көлік құралы
Бір аз тонналы жүк автокөлігі
2000
19
Құқық қорғау органдары академиясы
штат санының 35 бірлігіне бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты екі жолаушылар автобусы; аз тонналы екі жүк автомобилі
2100
Облыстар прокуратуралары және оларға теңестірілген прокуратуралар
20
Қылмыстық қудалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
21
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
22
Қоғамдық мүдделерді қорғау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
23
Арнайы прокурорлар бөлімшесі
Тергеу топтарының басшыларына арналған бір көлік құралы
2100
24
Қаржы бөлімшесі
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушылар автобусы
2100
25
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметі мен жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
26
Ішкі тергеп-тексеру бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
27
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің бөлімшесі
Бір көлік құралы
2000
Аудандар (қалалар) және оларға теңестірілген прокуратуралар
28
Аудандар (қалалар) және оларға теңестірілген прокуратуралар
жұмыскерлер саны 35 болған жағдайда, бір көлік құралы
2100
29
Мамандандырылған табиғат қорғау прокуратурасы
"Өзен-теңіз" сыныпты бір катер

Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2022 года № 187. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 93.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 10.07.2025 № 93 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры.
2. Департаменту финансов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов Республики Казахстан
_______________ Е. Жамаубаев
"___" ______________ 2021года
Приложение
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 26 января 2022 года № 187
Натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры
№ п/п
Наименование структурного подразделения, имеющие право использования специальных транспортных средств
Наименование натуральных норм
На базе легковых автомобилей
На шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов
Лимит пробега 1 а/м в месяц (км)
1
2
3
4
5
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1
Аппарат Генерального Прокурора Республики Казахстан
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
2
Подразделение уголовного преследования
Одно транспортное средство на 20 единиц штатной численности подразделения
2100
3
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 13 единиц штатной численности подразделения
2100
4
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 12 единиц штатной численности подразделения
2100
5
Подразделение специальных прокуроров
Одно транспортное средство на 7 единиц штатной численности подразделения
2100
6
Подразделение кадрового развития
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
7
Подразделение стратегического развития
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
8
Подразделение международного сотрудничества
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
9
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
10
Подразделение финансов
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
11
Подразделение координации нормотворческой деятельности
Одно транспортное средство
2100
12
Подразделение по работе с обращениями и делопроизводству
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
13
Подразделение по защите государственных секретов
Одно транспортное средство
2100
14
Подразделение внутренних расследований
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
15
Управление материально- технического обеспечения
Одно транспортное средство
Шесть пассажирских автобусов среднего или малого класса; три грузовых малотоннажных автомобиля
2100
16
Хозяйственное управление
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса, один грузовой малотоннажный автомобиль
2100
17
Представительство Генеральной прокуратуры в г. Алматы
Одно транспортное средство
2100
18
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Одно транспортное средство
Один грузовой малотоннажный автомобиль
2000
19
Академия правоохранительных органов
Одно транспортное средство на 35 единиц штатной численности
Два пассажирских автобуса среднего или малого класса; два грузовых малотоннажных автомобиля
2100
Областные и приравненные к ним прокуратуры
20
Подразделение уголовного преследования
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
21
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
22
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
23
Подразделение специальных прокуроров
Одно транспортное средство для руководителей следственных групп
2100
24
Подразделение финансов
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса
2100
25
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
26
Подразделение внутренних расследований
Одно транспортное средство
2100
27
Подразделение Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Одно транспортное средство
2000
Прокуратуры районов (городов) и приравненных к ним
28
Прокуратуры районов (городов) и приравненных к ним
Одно транспортное средство при численности от 35 работников
2100
29
Специализированная природоохранная прокуратура
Один катер класса "Река-Море"