Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 24 қарашадағы № 301 қаулысы. Күші жойылды - Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 83 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 31.03.2025 № 83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына, сәйкес Отырар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ереженің заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Отырар ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Отырар ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С.Сұлтанханов
Отырар ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "24" қарашадағы
№ 301 қаулысына қосымша
Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі аудан әкімі қызметін қамтамасыз ететін және жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района
Постановление акимата Отырарского района Туркестанской области от 24 ноября 2022 года № 301. Утратило силу постановлением акимата Отырарского района Туркестанской области от 31 марта 2025 года № 83
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Отырарского района Туркестанской области от 31.03.2025 № 83 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Отырарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района.
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Отырарского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Отырарского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района С.Сұлтанханов
Приложение к постановлению
акимата Отырарского
района от "24" ноября 2022 года
№ 301
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения деятельности акима и местного государственного управления.

2. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбасы, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процессуалдық кодексінде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде көзделген Отырар ауданы әкімінің құқықтық актілерімен ресiмделетiн шешiмдерді қабылдайды, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерімен, сондай-ақ осы ережемен реттеледі.

2. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Гражданским кодексом Республики Казахстан, Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", Законом Республики Казахстан "О правовых актах", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, а также настоящим положением.
4. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района, правовыми актами акима Отырарского района, предусмотренными Гражданским кодексом Республики Казахстан, Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", Законом Республики Казахстан "О правовых актах", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, а также настоящим положением.

8. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 160700, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, 25 үй.
10. Осы Ереже Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
12. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі"мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы міндеттері мен өкілеттіктері
13. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы - экономикалық және бюджеттік жоспарлау мәселелерінде мемлекеттік саясатты аудандық деңгейде іске асырады.
14. Міндеттер:
1) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) ауданның бірыңғай бюджеттік саясатын қалыптастыру және оның жүзеге асырылуын қамтамасыз ету;
3) аудан экономикасын дамыту жоспарларының көрсеткіштерін әзірлеу, нақтылау;
4) ауданның әлеуметтік – экономикалық дамуы және бюджет мәселелері бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметін үйлестіру;
5) бюджетаралық қатынастарды реттеу;
6) мемлекеттiк коммуналдық меншiктi мемлекет мүддесiнде тиiмдi басқару;
7) Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені мамандарына, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну.
15. Өкілеттіктер:
1. құқықтар:
Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне жүктелген міндеттерді орындау және осы Ережеде көзделген өкілеттіктерді іске асыру үшін Қазақстан Республликасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құқылы:
1) жергілікті басқару органдарының орта мерзімді және басқа жоспарларды әзірлеу мен іске асыруды үйлестіруді жүзеге асыруға;
2) мемлекеттік мекеменің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша өзге ұйымдардың мемлекеттік органдарынан, лауазымды тұлғалардан қажетті ақпаратты белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
3) мемлекеттік мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Отырар ауданының әкімдігі мен әкімінің қарауына ұсыныстар енгізуге;
4) мемлекеттік мекеменің қызмет саласына жататын экономика және бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша қызметтік хат алмасуды жүргізуге;
5) мемлекеттік мекеменің құзыретіне кіретін экономика және бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша семинарлар мен кеңестер дайындау;

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района утверждаются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим Положением.
9. Местонахождение юридического лица:160700, Республика Казахстан, Туркестанская область, Отырарский район, село Шаульдер, проспект Жибек жолы, дом 25.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района.
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района.
Если государственному учреждению "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) формирование основных направлений социально – экономического развития района;
2) формирование единой бюджетной политики района и обеспечение ее реализации;
3) разработка, уточнение показателей планов развития экономики района;
4) координация деятельности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета по вопросам социально-экономического развития и бюджета района;
5) регулирование межбюджетных отношений;
6) эффективное управление коммунальной государственной собственностью в интересах государства;
7) предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
14. Полномочия:
1. права:
государственное учреждение "Отдел экономики и финансов" для выполнения возложенных на него задач и реализации полномочий, предусмотренных настоящим Положением, имеет право в порядке, установленном бюджетным и трудовым законодательством Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" :
1) осуществлять координацию разработки и реализации среднесрочных и других планов местными органами управления;
2) запрашивать и получать, в установленном порядке от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию по вопросам связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением;
3) вносить на рассмотрение акимата и акима Отырарского района предложения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения;
4) вести служебную переписку по вопросам экономики и бюджетного планирования, относящимся к сфере деятельности государственного учреждения;
5) готовить семинары и совещания по вопросам экономики и бюджетного планирования, входящим в компетенцию государственного учреждения;
6) разрабатывать штатное расписание государственного учреждения в пределах установленной численности штата работников и фонда оплаты труда;
7) заключать договоры, соглашения и иные юридические сделки;
8) осуществлять контроль за сроками и результатом исполнения обращений граждан, адресованных в отдел экономики и бюджетного планирования района.
2. обязанности:
1) давать юридическим лицам, финансируемым из районного бюджета, обязательные для исполнения указания по исполнению и применению бюджетного законодательства Республики Казахстан;
2) вести учет результатов своей деятельности, осуществлять контроль за ее ходом, вести оперативный бухгалтерский и статистический отчеты;
15. Функции:
1) ежегодная разработка, уточнение прогнозных параметров социально – экономического развития района;
2) проведение постоянного мониторинга социально-экономического развития района;
3) проведение ежегодного мониторинга социально-экономического развития сельских населенных пунктов;
4) разработка, корректировка, мониторинг показателей, целевых индикаторов включенных в План развития области и План мероприятий по ее реализации;
5) разработка социально-экономического паспорта Отырарского района;

6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес қызметкерлер штаты мен еңбекақы қорының белгіленген саны шегінде мемлекеттік мекеменің штат кестесін әзірлеу;
7) шарттар, келісімдер және заңды мәмілелер жасау;
8) ауданның экономика және бюджеттік жоспарлау бөліміне жолданған азаматтардың өтініштерінің орындалу мерзімі мен нәтижесіне бақылауды жүзеге асыру.
2. міндеттер:
1) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын орындау және қолдану бойынша орындалуы міндетті нұсқаулар беру;
2) өз қызметінің нәтижелерін есепке алуды жүргізу, оның барысын бақылауды жүзеге асыру, жедел бухгалтерлік және статистикалық есептерді жүргізу.
16. Функциялар:
1) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды параметрлерін жыл сайын әзірлеу, нақтылау;
2) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуына тұрақты мониторинг жүргізу;
3) ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына жыл сайынғы мониторинг жүргізу;
4) облыстың даму жоспарына және оны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына енгізілген көрсеткіштерді, нысаналы индикаторларды әзірлеу, түзету, мониторингілеу;
5) Отырар ауданының әлеуметтік-экономикалық төлқұжатын әзірлеу;
6) жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мониторингі;
7) жоспарлы кезеңге арналған аудандық бюджеттің жобасын әзірлеу, ағымдағы қаржы жылына арналған аудан бюджетін нақтылау, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, аудандық бюджет комиссиясының қарауына енгізу;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округтер бюджеттерінің жобаларын қарау, ауылдық округтер бюджеттеріне түсетін түсімдерді және бюджеттің 4- деңгейінің басқа да мәселелерін келісу;
9) аудандық бюджетке түсетін түсімдерді үш жылдық кезеңге болжамдау;
10) аудан бюджетіне, ауылдық округтер бюджеттеріне түсетін кірістер түсімдерінің мониторингі;
11) аудандық бюджеттік бағдарламалар және ауылдық округтер бағдарламалары бойынша шығыстар лимиттерін айқындау;
12) аудандық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және ауылдық округтердің бюджеттік өтінімдерін қарау, олар бойынша қорытындылар дайындау;
13)басым инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру, олар бойынша экономикалық қорытындылар дайындау;
14) құзыреті шегінде аудандық мәслихат сессиялары шешімдерінің, аудан әкімдігі қаулыларының, аудан бюджетін бекіту, аудан бюджетін нақтылау және басқа да мәселелер бойынша әкім өкімдерінің жобаларын әзірлеу;
15) аудандық бюджет комиссиясының қызметін ұйымдастыру;
16) инвестициялық жобаларды мониторингілеу;
17) аудандық бюджеттің ағымдағы және күрделі шығындарының мониторингі;
18) Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені мамандарына, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну бойынша мемлекеттік қызмет көрсету;
19) құзыреті шегінде ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және басқа да мәселелер бойынша жиынтық материалдарды, баяндамаларды, түсіндірме жазбаларды, ақпараттық талдау материалдарын және анықтамаларды қалыптастыру;
20) әкімшісі мемлекеттік мекеме болып табылатын бухгалтерлік есеп пен есептілікті ұйымдастыруды, қаржыландыру жоспарларын қалыптастыруды, бекітуді және орындауды, қамтамасыз ету;
21) аудандық коммуналдық мүлікті басқарады, оны қорғау бойынша шараларды жүзеге асырады;
22) мемлекеттік коммуналдық меншік объектілерін, оның ішінде акциялардың мемлекеттік пакеттерін және шаруашылық серіктестіктердегі қатысу үлестерін сатуға құжаттарды дайындайды және мониторингті жүзеге асырады;
23) шарттарға қол қоюға қатысады, сондай-ақ мүліктік жалдау (жалға алу), сенімгерлік басқару, мемлекеттік меншікті сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын және орындалуын қамтамасыз етеді;
24) коммуналдық мемлекеттік меншік және оның мүліктік құқықтарын қорғау мәселелері бойынша мемлекет мүддесін білдіреді;
25) аудан аумағында коммуналдық мемлекеттік мүліктің сақталуы мен пайдаланылуы мәселесі бойынша тексеруді жүзеге асырады;

6) мониторинг развития местного самоуправления;
7) разработка проекта районного бюджета на плановый период, внесение предложений по уточнению, корректировке бюджета района на текущий финансовый год, внесение на рассмотрение районной бюджетной комиссии;
8) рассмотрение проектов бюджетов сельских округов, согласование поступлений в бюджеты сельских округов и других вопросов четвертого уровня бюджета в пределах компетенции;
9) прогнозирование поступлений в районный бюджет на трехлетний период;
10) мониторинг поступлений доходов в бюджет района, бюджеты сельских округов;
11) определение лимитов расходов по районным бюджетным программам и программам сельских округов;
12) рассмотрение бюджетных заявок администраторов районных бюджетных программ и сельских округов, подготовка заключений по ним;
13) формирование перечня приоритетных инвестиционных проектов, подготовка экономических заключений по ним;
14) разработка проектов решений сессий районного маслихата, постановлений акимата района, распоряжений акима по утверждению районного бюджета, уточнениям районного бюджета и другим вопросам, в пределах компетенции;
15) организация деятельности районной бюджетной комиссии;
16) мониторинг инвестиционных проектов;
17) мониторинг текущих и капитальных затрат районного бюджета;
18) оказание государственной услуги по предоставлению мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
19) формирование сводных материалов, докладов, пояснительных записок, информационно - аналитических материалов и справок по социально – экономическому развитию района, бюджету и другим вопросам в пределах компетенции;
20) обеспечение организации бухгалтерского учета и отчетности, формирование, утверждение и исполнение планов финансирования, администратором которых является государственное учреждение;
21) управляет районным коммунальным имуществом, осуществляет меры по его защите;
21) подготавливает документы на продажу объектов государственной коммунальной собственности, в том числе государственных пакетов акций и долей участия в хозяйственных товариществах, и осуществляет мониторинг;
22) участвует в подписании договоров, а также обеспечивает соблюдение условий и исполнение договоров имущественного найма (аренды), доверительного управления, купли-продажи государственной собственности;
23) представляет интересы государства по вопросам коммунальной государственной собственности и защиты его имущественных прав;
24) осуществляет проверки по вопросу сохранности и использования коммунального государственного имущества на территории района;
25) организует учет, хранение, оценку и дальнейшее использование районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, бесхозяйным;

26) коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен иесі жоқ деп танылған аудандық коммуналдық мүлікті есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастырады;
27) уәкілетті органға және облыстың жергілікті атқарушы органдарына мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті және басқа да ақпаратты жинауды, жинақтауды және ұсынуды жүзеге асырады;
28) өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
30) облыстың жергілікті атқарушы органының алдын ала келісімімен жекешелендіру жүргізілуі мүмкін аудандық коммуналдық мүлік объектілерінің тізбесін дайындайды;
31) аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға береді;
32) аудандық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
33) коммуналдық мүліктің тізілімін жүргізеді;
34) мемлекеттік мүлікті коммуналдық мүлікті жергілікті мемлекеттік басқарудың бір деңгейінен екіншісіне беру туралы шешім қабылданғаннан кейін беруші және қабылдаушы Тараптардың уәкілетті лауазымды адамдары қол қойған тапсыру актісін бекітеді;
39) Бөлімнің мемлекеттік сатып алу веб-порталында мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарландыруды орналастырады;
40) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк органның, алқалы органдардың (бар болса) бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
17. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Отырар ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:

26) осуществляет сбор, свод и предоставление отчетности и другой информации по государственным закупкам в уполномоченный орган и местные исполнительные органы области;
27) разрабатывает нормативные правовые акты, регулирующие отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции;
29) подготавливает перечень объектов районного коммунального имущества, приватизация которых может производиться с предварительного согласия местного исполнительного органа области;
30) предоставляет районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъекта;
31) осуществляет приватизацию районного коммунального имущества, в том числе привлекает посредника для организации процесса приватизации, обеспечивает оценку объекта приватизации, осуществляет подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли – продажи;
32) ведет реестр коммунального имущества;
33) утверждает передаточный акт, подписанный уполномоченными должностными лицами передающей и принимающей сторон, после принятия решения о передаче государственного имущества из одного уровня местного государственного управления коммунальным имуществом в другой;
39) размещает на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
45) осуществляет функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа, коллегиальных органов (при наличии)
16. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района задач и осуществление им своих функций.
17. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района назначается на должность и освобождается от должности акимом Отырарского района.
18. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района:

1) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан өкілдік етеді;
2) Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
3) Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шараларды қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы тиісті шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады;
4) Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді және жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға дербес жауапты болады;
5) бұйрықтар шығарады;
6) қызметтік құжаттамаға қол қояды;
7) техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын және Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын, еңбек қатынастарының мәселелері оның құзыретіне жататын Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, жұмыстан босатады, тәртіптік жазаға тартады және оларға мадақтау шараларын қолданады;
8) жеке тұлғалардың және заңды тұлғалар өкілдерінің жеке қабылдауын жүзеге асырады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының бұйрығымен бекітілген жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
19. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
20. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын басшысы басқарады.

1) представляет государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района в государственных органах, иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан;
2) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района;
3) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района, и несет персональную ответственность за принятие ненадлежащих антикоррупционных мер;
4) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района и несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и функций;
5) издает приказы;
6) подписывает служебную документацию;
7) назначает, освобождает, налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района и не являющихся государственными служащими, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
8) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Режим работы устанавливается в соответствии с регламентом работы государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района, утвержденного приказом первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим положением.
19. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района возглавляется руководителем отдела, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим положением.

4. Мемлекеттiк органның мүлкi
20. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
21. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару турал" Қазақстан Республикасының Заңында,"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленбесе, Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество государственного органа
20. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
21. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района, относится к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Отрарского района" акимата Отрарского района осуществляются в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, Трудовой кодекс Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", Закон Республики Казахстан "О государственном имуществе", Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим положением.