Меңдіқара ауданының 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 174 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Меңдіқара ауданының 2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 342 698,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 698 955,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 37 539,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 11 410,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 4 594 793,6 мың теңге;
2) шығындар - 6 242 243,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - – 826,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 34 450,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 35 276,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 206 477,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 105 195,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 105 195,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 22.12.2023 № 76 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар қөлемі 199 423,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 299 011,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 70 533,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 23 110,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 23 978,0 мың теңге;
Введен ауылдық округі - 22 677,0 мың теңге;
Қарақоға ауылдық округі - 24 445,0 мың теңге;
Краснопреснен ауылдық округі - 25 209,0 мың теңге;
Ломоносов ауылдық округі - 23 847,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 25 458,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 29 826,0 мың теңге;
Соснов ауылдық округі - 8 377,0 мың теңге;
Теңіз ауылдық округі - 21 551,0 мың теңге;
2) 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 268 215,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 66 322,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 21 355,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 21 358,0 мың теңге;

О районном бюджете Мендыкаринского района на 2023 - 2025 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 28 декабря 2022 года № 174. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 342 698,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 698 955,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 37 539,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 11 410,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4 594 793,6 тысяч тенге;
2) затраты - 6 242 243,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - – 826,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 34 450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 35 276,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 206 477,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 105 195,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 105 195,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 22.12.2023 № 76 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 199 423,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2023 год в сумме 299 011,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 70 533,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 23 110,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 23 978,0 тысяч тенге;
Введенский сельский округ - 22 677,0 тысяч тенге;
Каракогинский сельский округ - 24 445,0 тысяч тенге;
Краснопресненский сельский округ - 25 209,0 тысяч тенге;
Ломоносовский сельский округ - 23 847,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 25 458,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 29 826,0 тысяч тенге;
Сосновский сельский округ - 8 377,0 тысяч тенге;
Тенизовский сельский округ - 21 551,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2024 год в сумме 268 215,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 66 322,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 21 355,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 21 358,0 тысяч тенге;

Теңіз ауылдық округі - 20 747,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 10 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ж. Байболатова
Мәслихаттың
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 174 шешіміне
1 - қосымша
Меңдіқара ауданының 2023 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 22.12.2023 № 76 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

Тенизовский сельский округ - 20 747,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 10 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата Ж. Байбулатова
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2022 года
№ 174
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 22.12.2023 № 76 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы