"Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 1 сәуірдегі № 122 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Лисаков қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Лисаков қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі А. Ибраев
Әкімдіктің
2022 жылғы "01" сәуірдегі
№ 122 қаулысымен
бекітілді
"Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі) Қазақстан Республикасының мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің ведомстволары бар:
1) "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жанындағы "Қалалық мәдениет және спорт орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
2) "Лисаков қаласы әкімдігі мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің тілдерді оқыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска"
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 1 апреля 2022 года № 122.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Лисаковска после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Лисаковска.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города А. Ибраев
Утверждено
постановлением акимата
от "01" апреля 2022 года
№ 122
Положение о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска" (далее – Отдел культуры и развития языков) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры и развития языков.
2. Отдел культуры и развития языков имеет ведомства:
1) государственное коммунальное казенное предприятие "Городской центр культуры и спорта" при государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска";
2) коммунальное государственное учреждение "Центр обучения языкам отдела культуры и развития языков акимата города Лисаковска";

3) "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Лисаков орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі;
4) "Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Россия" мәдениет үйі" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
3. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тілінде мемлекеттік мекеменің өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары бар, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басшының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111200, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Лисаков қаласы, Мир көшесі, 32.
10. Осы ереже Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Мәдениет және тілдерді дамыту бөліміне кәсіпкерлік субъектілерімен Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынастар жасауға тыйым салынады. Егер Мәдениет және тілдерді дамыту бөліміне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары және өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мәдениет және тілдерді дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
мәдениет және тілдерді дамыту саласында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өкілеттіктер шегінде қызмет тиімділігін арттыру;
мәдениет және тілдерді дамыту саласында іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру.

3) государственное учреждение "Лисаковская централизованная библиотечная система" отдела культуры и развития языков акимата города Лисаковска";
4) государственное коммунальное казенное предприятие "Дом культуры "Россия" государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска".
3. Отдел культуры и развития языков осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел культуры и развития языков является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Отдел культуры и развития языков вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел культуры и развития языков имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Отдел культуры и развития языков по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами начальника и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдел культуры и развития языков утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 111200, Республика Казахстан, Костанайская область, город Лисаковск, улица Мира, 32.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела культуры и развития языков.
11. Финансирование деятельности Отдела культуры и развития языков осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Отделу культуры и развития языков запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Отдела культуры и развития языков. Если Отделу культуры и развития языков законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
обеспечение реализации государственной политики в сфере культуры и развития языков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
повышение эффективности деятельности в сфере культуры и развития языков в пределах полномочий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
организация проведения мероприятий в сфере культуры и развития языков.

14. Өкілеттіктері:
құқықтары:
1) мемлекеттiк органдар мен лауазымды тұлғалардан және өзге де ұйымдардан Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің құзыретiне жататын мәселелер бойынша қажетті ақпараттарды, құжаттар және басқа да материалдарды сұрау және қабылдау;
2) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің ведомствосына бағынысты ұйымдарының басшыларына қажетті тапсырмалар беру;
3) тиісті аймақтағы мемлекеттік басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен бірлесіп әрекет ету;
4) Қазақстан Республикасының мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асырады.
міндеттері:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама мен құқық бұзушылықтың алдын алу саласындағы заңнаманың нормаларын сақтауды қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялары:
1) қаланың мәдениет мекемелерінің, кәсіпорындарының қызметін үйлестіреді;
2) жалпы қалалық мерекелер, фестивальдар, байқаулар, конкурстар және өзге іс-шаралардың өткізілуін ұйымдастырады;
3) статистикалық бақылауды іске асырады және белгіленген нысанда статистикалық есептерді ұсынады;
4) қаланың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметкерлерін аттестациядан өткізеді;
5) тарихи ескерткiштерді есепке алу, сақтау және пайдалану жұмыстарын ұйымдастырады;
6) мемлекеттік және басқа да тілдерді дамытуға бағытталған іс-шараларды өткізеді;
7) азаматтарды тілдік қағидат бойынша кемсітуге жол бермеу үшін түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
8) Лисаков қаласында және Октябрь кентінде көрнекі ақпаратты орналастыру туралы хабарламаларды қабылдауды және қарауды жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 20.02.2024 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2025 № 151 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді) қаулыларымен.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімін басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол басшылықты Мәдениет және тілдерді дамыту бөліміне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін дербес жауапты болады.
17. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің бірінші басшысының өкілеттіктері:

14. Полномочия:
права:
1) запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и организаций по вопросам компетенции Отдела культуры и развития языков;
2) давать необходимые поручения руководителям подведомственных организаций Отдела культуры и развития языков;
3) взаимодействовать с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности государственного управления на соответствующей территории;
4) осуществляет иные права в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в сфере культуры и развития языков.
обязанности:
1) обеспечивать соблюдение норм антикоррупционного законодательства и законодательства в сфере профилактики правонарушений;
2) осуществлять иные обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в сфере культуры и развития языков.
15. Функции:
1) координирует деятельность учреждений, предприятий культуры города;
2) организует проведение общегородских праздников, фестивалей, смотров, конкурсов и других мероприятий;
3) осуществляет статистические наблюдения и представляет статистические отчеты установленной формы;
4) проводит аттестацию руководителей государственных организаций культуры города;
5) организует работу по учету, охране и использованию памятников истории;
6) проводит мероприятия, направленные на развитие государственного и других языков;
7) проводит разъяснительную работу по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу;
8) осуществляет прием и рассмотрение уведомлений о размещении вывески в городе Лисаковске и в посҰлке Октябрьский.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Лисаковска Костанайской области от 20.02.2024 № 62 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 10.06.2025 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Отделом культуры и развития языков осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел культуры и развития языков задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Отдела культуры и развития языков назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия первого руководителя Отдела культуры и развития языков:

1) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда ұсынады;
2) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады және аппаратқа жүктелген қызметтер мен міндеттерді орындауда дербес жауапты болады;
3) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі туралы ережені, құрылымы мен штаттық кестесі бойынша ұсыныстарды әзірлейді және оларды әкімдікке бекітуге енгізеді, еңбекақы қорының үнемделуі шегінде мемлекеттік қызметшілерге қосымша ақыны, материалдық ынталандыру (сыйлық) белгілейді;
4) ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
5) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің қызметшілерін лауазымға тағайындайды, босатады және тәртiптiк жауапкершілікке тартады;
6) Мәдениет және тілдерді дамыту бөліміндегі мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) әкімге қол қоюға әкімдіктің қаулыларының жобаларын ұсынады;
8) қабылданған қала әкімдігінің қаулыларын, әкімінің өкімдері мен шешімдерін орындалуын бақылау бойынша жұмыстарды үйлестіреді;
9) мемлекеттік қызмет туралы қолданыстағы заңнамасы және еңбек заңнамасына сәйкес кадрлармен жұмысты бақылайды;
10) құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
11) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің қызметшілерін іссапарларға жібереді;
12) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады;
13) нормативтік құқықтық актілер жобаларын, бағдарламалар және өзге де құжаттарды әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;
14) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің ақшалай қаражаттарына билік етеді, қаржы құжаттарына қол қояды;
15) Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің қызметшілерімен орындау үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
16) әкіммен және әлеуметтік мәселелер бойынша әкімнің орынбасарымен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға жүзеге асырады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
19. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Қазақстан Республикасының атынан өзiне бекiтiлген, өзiнiң балансындағы мүлiктi иелену, пайдалану және оған билiк ету құқықтарын дербес жүзеге асырады.

1) представляет Отдел культуры и развития языков в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой Отдела культуры и развития языков и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат функций и задач;
3) разрабатывает положение об Отделе культуры и развития языков, предложения по структуре и штатной численности и вносит их акимату на утверждение, устанавливает доплаты, материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии фонда оплаты труда;
4) устанавливает внутренний трудовой распорядок;
5) назначает, освобождает и привлекает к дисциплинарной ответственности в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан работников Отдела культуры и развития языков;
6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в Отделе культуры и развития языков;
7) представляет на подпись акиму проекты постановлений акимата;
8) координирует работу по контролю за исполнением принятых постановлений акимата, решений и распоряжений акима города;
9) контролирует работу с кадрами в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
10) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
11) направляет работников Отдела культуры и развития языков в командировки;
12) осуществляет личный приҰм граждан;
13) образовывает рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
14) распоряжается денежными средствами Отдела культуры и развития языков, подписывает финансовые документы;
15) издаҰт приказы и даҰт указания, обязательные для исполнения работниками Отдела культуры и развития языков;
16) выполняет другие функции, возлагаемые на него акимом и заместителем акима по социальным вопросам.
Исполнение полномочий первого руководителя Отдела культуры и развития языков в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
19. Отдел культуры и развития языков может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела культуры и развития языков формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан. Национальный Банк Республики Казахстан от имени Республики Казахстан самостоятельно осуществляет права владения, пользования и распоряжения закрепленным за ним имуществом, находящимся на его балансе.

20. Мәдениет және тілдерді дамыту бөліміне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
22. Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi:
"Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жанындағы "Қалалық мәдениет және спорт орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
"Лисаков қаласы әкімдігі мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің тілдерді оқыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
"Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Лисаков орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі;
"Лисаков қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Россия" мәдениет үйі" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.

20. Имущество, закрепленное за Отделом культуры и развития языков, относится к коммунальной собственности.
21. Отдел культуры и развития языков не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение Отдела культуры и развития языков осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска":
государственное коммунальное казенное предприятие "Городской центр культуры и спорта" при государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска";
коммунальное государственное учреждение "Центр обучения языкам отдела культуры и развития языков акимата города Лисаковска";
государственное учреждение "Лисаковская централизованная библиотечная система" отдела культуры и развития языков акимата города Лисаковска";
государственное коммунальное казенное предприятие "Дом культуры "Россия" государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Лисаковска".