"Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 14 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ережені заңнамада белгіленген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны оның ресми жарияланғаннан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мұхамбетов
Қостанай облысы әкімдігінің
2022 жылғы 13 қаңтардағы
№ 14 қаулысымен
бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) өз құзыреттілігі шегінде облыстың білім беру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың осы Ереженің қосымшасына сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление образования акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 13 января 2022 года № 14.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление образования акимата Костанайской области".
2. Государственному учреждению "Управление образования акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
Костанайской области
от 13 января 2022 года
№ 14
Положение о государственном учреждении "Управление образования акимата Костанайской области"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление образования акимата Костанайской области" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере образования области в пределах своей компетенции.
2. Управление имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма мемлекеттік мекеме ретінде ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі атауы мемлекеттік тілде жазылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқарманың егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гоголь көшесі, 75-құрылыс.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарма қызметін каржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер заңнамада өзгеше көзделмесе мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтар, ғылым мен практика жетістіктері негізінде жеке адамды қалыптастыруға, дамытуға және кәсіптік шыңдауға бағытталған сапалы білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) жеке адамның шығармашылық, рухани және күш-қуат мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік пен салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке адам даралығын дамыту үшін жағдайлардың жасалу жолдары арқылы ой-өрісін байыту;
3) азаматтық пен патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына деген сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздер мен мемлекеттік тілді құрметтеуге, халық дәстүрлерін қастерлеуге, Конституцияға қайшы және қоғамға жат кез келген көріністерге немқұрайды қарамауға тәрбиелеу;
4) белсенді азаматтық ұстанымы бар жеке адамды тәрбиелеу, республиканың қоғамдық-саяси, экономикалық және мәдени өміріне қатысу қажеттігін, жеке адамның өз құқықтары мен міндеттеріне саналы көзқарасын қалыптастыру;

4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 110000, Костанайская область, город Костанай, улица Гоголя, строение 75.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Управлению не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) создание необходимых условий для получения качественного образования, направленного на формирование, развитие и профессиональное становление личности на основе национальных и общечеловеческих ценностей, достижений науки и практики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта путем создания условий для развития индивидуальности;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине - Республике Казахстан, уважения к государственным символам и государственному языку, почитания народных традиций, нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям;
4) воспитание личности с активной гражданской позицией, формирование потребностей участвовать в общественно-политической, экономической и культурной жизни республики, осознанного отношения личности к своим правам и обязанностям;

5) отандық және әлемдік мәдениеттің жетістіктеріне баулу; қазақ халқы мен республиканың басқа да халықтарының тарихын, әдет-ғұрпы мен дәстүрлерін зерделеу, мемлекеттік тілді, орыс, шетел тілдерін меңгерту;
6) педагогтердің әлеуметтік мәртебесін арттыруды қамтамасыз ету;
7) білім беру ұйымының автономдығын, дербестігін кеңейту, білім беруді басқаруды демократияландыру;
8) оқытудың жаңа технологияларын, оның ішінде кәсіптік білім беру бағдарламаларының қоғам мен еңбек нарығының өзгеріп отыратын қажеттіліктеріне тез бейімделуіне ықпал ететін, қашықтан оқыту, ақпараттық-коммуникативтік технологияларды енгізу және тиімді пайдалану;
9) оқушылардың кәсіптік уәждемесін қамтамасыз ету;
10) жұмыс берушілермен және басқа да әлеуметтік әріптестермен белсенді өзара іс-қимыл арқылы техникалық және кәсіптік білім берудің озық қарқынмен дамытылуын қамтамасыз ету;
11) ерекше білім берілуіне қажеттіліктері бар тұлғалардың (балалардың) білім алуына арнайы жағдайлар жасау;
12) балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан, мемлекет қатысатын заңды тұлғалардан және басқа ұйымдар мен жеке тұлғалардан өз функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сұратуға және алуға;
осы Ережеде көрсетiлген құқықтарымен қатар, оған Қазақстан Республикасының заңдарында берiлген басқа да құқықтары бар;
2) міндеттері:
білім беру ұйымдарында оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру сапасын талдау;
өз құзыреті шегінде "Білім туралы", "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарының орындалуын сақтау;
өз құзыреті шегінде белгіленген тәртіпте білім беру ұйымдарының педагогтерін аттестаттаудан өткізу;
орта білім беру жүйесін ақпараттандыруды қамтамасыз ету;
жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындау;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнама нормаларын сақтау;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
15. Функциялары:
1) білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен және білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша облыс аудандарының, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің бірінші басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында, сондай-ақ білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіпте ведомстволық бағынысты мемлекеттік білім беру ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

5) приобщение к достижениям отечественной и мировой культуры; изучение истории, обычаев и традиций казахского и других народов республики, овладение государственным, русским, иностранным языками;
6) обеспечение повышения социального статуса педагогов;
7) расширение автономности, самостоятельности организаций образования, демократизация управления образованием;
8) внедрение и эффективное использование новых технологий обучения, в том числе дистанционной, информационно-коммуникационных, способствующих быстрой адаптации профессионального образования к изменяющимся потребностям общества и рынка труда;
9) обеспечение профессиональной мотивации обучающихся;
10) обеспечение опережающего развития технического и профессионального образования путем активного взаимодействия с работодателями и другими социальными партнерами;
11) создание специальных условий для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
12) защита прав и законных интересов детей.
14. Полномочия:
1) права:
в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организаций и физических лиц необходимую информацию и документы для осуществления своих функций;
наряду с правами, указанными в настоящем Положении, имеет и другие права, предоставленные ему законодательством Республики Казахстан;
2) обязанности:
анализировать качество организации учебно-воспитательного процесса в организациях образования;
в пределах своей компетенции соблюдать исполнение законов Республики Казахстан "Об образовании", "О статусе педагога";
в пределах своей компетенции проводить в установленном порядке аттестацию педагогов организаций образования;
обеспечивать информатизацию системы среднего образования;
исполнять поручения вышестоящих органов;
соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
осуществляют иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) реализует государственную политику в области образования;
2) назначает на должности и освобождает от должностей первых руководителей отделов образования районов области, городов областного значения по согласованию с местным исполнительным органом района, города областного значения и уполномоченным органом в области образования;
3) назначает на должности и освобождает от должностей руководителей подведомственных государственных организаций образования в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан, а также уполномоченным органом в области образования;

4) облыс аудандарының, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерін әкімшілендіру және қаржыландыру функцияларын орындайды;
5) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді қамтамасыз етеді;
6) балаларды арнайы оқу бағдарламалары бойынша оқытуды қамтамасыз етеді;
7) мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды оқытуды қамтамасыз етеді;
8) облыс аумағында мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, сондай-ақ қосымша білім беруді ұйымдастырады және оған жауапты болады;
9) білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруді және негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және арнайы, мамандандырылған, қосымша білім берудің, техникалық пен кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беретін бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын солармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады және олардың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
10) облыстың жергілікті атқарушы органына білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің ұсынуы бойынша мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын - мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте құру, қайта ұйымдастыру және тарату туралы ұсыныстар енгізеді;
11) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің ұсынысы бойынша қолданыстағы заңнама талапатарын ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, сондай-ақ ата-ананың төлемақы мөлшерін облыстың жергілікті атқарушы органдарының бекітуіне енгізеді;
12) білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысының мөлшерін облыстың жергілікті атқарушы органдарының бекітуіне енгізеді;
13) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысының мөлшерін облыстың жергілікті атқарушы органдарының бекітуіне енгізеді;
14) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысының мөлшерін облыстың жергілікті атқарушы органдарының бекітуіне енгізеді;

4) выполняет функции администрирования и финансирования отделов образования районов области, городов областного значения;
5) обеспечивает предоставление технического и профессионального, послесреднего образования;
6) обеспечивает обучение детей по специальным учебным программам;
7) обеспечивает обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
8) организует и ответственно за предоставление дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, а также дополнительного образования на территории области;
9) организует заказ и обеспечивает организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и образовательные программы специального, специализированного, дополнительного образования, технического и профессионального, послесреднего образования, бланками документов государственного образца об образовании и осуществляют контроль за их использованием;
10) вносит в местный исполнительный орган области предложения о создании, реорганизации и ликвидации в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственных организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, дополнительные образовательные программы для детей по представлению отделов образования районов, городов областного значения, по согласованию с уполномоченным органом в области образования – государственных организаций образования, реализующих специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования;
11) вносит на утверждение местному исполнительному органу области размер государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, а также размер родительской платы с учетом требований действующего законодательства по представлению отделов образования районов, городов областного значения;
12) вносит на утверждение местному исполнительному органу области размер государственного образовательного заказа на среднее образование в организациях образования;
13) вносит на утверждение местному исполнительному органу области размер государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием;
14) вносит на утверждение местному исполнительному органу области размер государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием;

15) мүдделі ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады;
16) білім алушылардың ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысуын ұйымдастырады;
17) облыстың білім беру саласындағы кадр саясатын іске асырады, сондай-ақ білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіпте білім беру ұйымдарының басшыларын тағайындау үшін педагогтерді аттестаттауды, тестілеуді өткізеді және ұйымдастырады;
18) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын (қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
19) жыл сайын мектепалды даярлықтың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, мамандандырылған жалпы білім беретін және арнайы оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік білім берудің оқу бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына оқу жылына білім беру органдары болжайтын көлемде оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуды және жеткізуді ұйымдастырады;
20) жалпы білім беретін пәндер бойынша облыстық мектеп олимпиадаларын және ғылыми жобалар конкурстарын, балаларға арналған орындаушылар конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етеді, сондай-ақ балалар мен педагогтер арасында олимпиадалар мен конкурстар өткізуді үйлестіреді;
21) облыстық деңгейде жүзеге асырылатын балаларға қосымша білім беруді қамтамасыз етеді;
22) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрларын қайта даярлауды және қызметкерлердің біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
23) балалар мен жасөспірімдерді тексеріп-қарауды үйлестіреді және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуді қамтамасыз етеді;
24) дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді қамтамасыз етеді;
25) жетім балаларды, ата-анаcының қамқорлығынсыз қалған балаларды, сондай-ақ жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының тәрбиеленушілерін белгіленген тәртіппен мемлекеттік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
26) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде бітірген адамдарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдеседі;

15) размещает государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом предложений заинтересованных организаций;
16) организует участие обучающихся в едином национальном тестировании;
17) реализует кадровую политику в сфере образования области, а также проводит и организует аттестацию педагогов, тестирование для назначения руководителей организаций образования в порядке, определенном уполномоченным органом в области образования;
18) осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы (за исключением организаций образования в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы);
19) ежегодно обеспечивает приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы предшкольной подготовки, начального, основного среднего, общего среднего образования, специализированные общеобразовательные и специальные учебные программы, образовательные программы технического и профессионального образования на основе государственного образовательного заказа в объеме, прогнозируемом органами образования на учебный год;
20) обеспечивает организацию и проведение областных школьных олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства для детей, а также координируют проведение олимпиад и конкурсов среди детей и педагогов;
21) обеспечивает дополнительное образование детей, осуществляемое на областном уровне;
22) организует переподготовку кадров и повышение квалификации работников государственных организаций образования, финансируемых за счет бюджетных средств;
23) координирует и обеспечивает обследование детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи;
24) обеспечивает реабилитацию и социальную адаптацию детей и подростков с проблемами в развитии;
25) осуществляет в установленном порядке государственное обеспечение детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, а также воспитанников организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
26) содействует трудоустройству лиц, окончивших на основе государственного образовательного заказа организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;

27) берілген өтінімдерге сәйкес кейіннен жұмысқа орналастыра отырып, ауылдық жердің кадр қажеттігі туралы өтінімді, оның ішінде ауылдық жердің, білім беру саласындағы уәкілетті органға жыл сайын 15-ші сәуірге дейін ұсынады;
28) мәслихатқа жергілікті атқарушы органы арқылы білім алушылардың қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы ұсыныстар енгізеді;
29) білім беру мониторингін жүзеге асырады;
30) жыл сайын белгіленген мерзімдерде білім беру саласындағы уәкілетті органның ақпараттандыру объектілерінде статистикалық байқаулар деректерін жинауды қамтамасыз етеді;
31) кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарының және өмірлік қиын жағдайда жүрген балаларға қолдау орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
32) кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарында және өмірлік қиын жағдайда жүрген балаларды қолдау орталықтарында тұратын адамдарға жағдай жасауды қамтамасыз етеді;
33) облыстың білім беру ұйымдарында қамқоршылық кеңестердің жұмыстарына жәрдем көрсетеді;
34) ведомстволық бағынысты мемлекеттік білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен білім алушылардың жекелеген санаттарын тамақтандыруды ұйымдастырады;
35) ведомстволық бағынысты мемлекеттік білім беру ұйымдарының тарификациялық тізімдерін, штат кестесін, жұмыс оқу жоспарларын, сондай-ақ сынып-жинақталымдардың, олардағы топтардың санын келіседі;
36) облыстың мемлекеттік білім беру ұйымдарының кадрмен қамтамасыз етілуін ұйымдастырады және жүзеге асырады;
37) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте облыстың білім басқармасына бағынысты білім беру ұйымдарының оқушылары мен тәрбиеленушілеріне медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
38) конкурстар өткізуді қамтамасыз етеді, конкурс жеңімпаздары – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын төлейді;
39) негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында, мамандырылған және арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, сондай-ақ мәдениет және өнер, дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат береді;
40) облыстық әдістемелік кабинеттің (орталықтың) материалдық-техникалық базасын қамтамасыз етеді;
41) орта білім беру ұйымдарында психологиялық қызметтің жұмыс істеу қағидаларын бекітеді;
42) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 29.07.2025 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі);

27) ежегодно до 15 апреля предоставляет в уполномоченный орган в области образования заявки на потребность в кадрах, в том числе в сельской местности, с последующим трудоустройством согласно представленным заявкам;
28) вносит предложения в маслихат области о льготном проезде обучающихся на общественном транспорте (кроме такси), через местный исполнительный орган;
29) осуществляет образовательный мониторинг;
30) ежегодно в установленные сроки обеспечивает сбор данных статистических наблюдений в объектах информатизации уполномоченного органа в области образования;
31) обеспечивает функционирование центров адаптации несовершеннолетних и центров поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации;
32) обеспечивает условия лицам, содержащимся в центрах адаптации несовершеннолетних и центрах поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации;
33) оказывает содействие в работе попечительских советов в организациях образования области;
34) организует питание отдельных категорий обучающихся в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан в подведомственных государственных организациях образования;
35) согласовывает тарификационные списки, штатное расписание, рабочие учебные планы подведомственных государственных организаций образования, а также численность классов-комплектов, групп в них;
36) организует и осуществляет кадровое обеспечение государственных организаций образования области;
37) организует в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, медицинское обслуживание обучающихся и воспитанников организаций образования, подведомственных управлению образования области;
38) обеспечивает проведение конкурсов, организуют выплату победителям конкурса – государственным организациям среднего образования грант "Лучшая организация среднего образования";
39) выдает разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования, организациях образования, реализующих специализированные и специальные общеобразовательные учебные программы, а также образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям культуры и искусства, физической культуры и спорта;
40) обеспечивает материально-техническую базу областного методического кабинета (центра);
41) утверждает правила деятельности психологической службы в организациях среднего образования;
42) исключен постановлением акимата Костанайской области от 29.07.2025 № 212 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);

43) дуальды оқыту бойынша білікті жұмысшы кадрлар мен орта буын мамандарын даярлауды ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
44) конкурстар өткізуді қамтамасыз етеді, мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына "Техникалық және кәсіптік, орта бiлiмнен кейінгі білім беретін үздiк ұйым" грантын төлейді;
45) білім беру ұйымдарында ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдардың (балалардың) білім алуы үшін арнайы жағдайлар жасайды;
46) білім беру саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетеді және үйлестіреді;
47) облыстың коммуналдық қазыналық білім беру кәсіпорындары өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекітеді;
48) облыстың жергілікті атқарушы органына аудандардың және облыстық маңызы қалалардың білім бөлімдерінің мемлекеттік қызметшілерінің штат санын бекіту туралы ұсыныстар енгізеді;
49) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің жекелеген лауазымдарын (азаматтық қызметшілерін) тағайындауға келісім береді: басшының орынбасарын, бас бухгалтерді және әдістемелік кабинет меңгерушісін;
50) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімі басшысының ұсынуы бойынша ауданның, облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімінің құрылымын келіседі;
51) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша облыстың білім беруді басқару құрылымын бекітеді;
52) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің бірінші басшыларын және ведомстволық бағынысты мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тәртіптік жауаптылыққа тартады;
53) неғұрлым ерекшеленген білім беру қызметкерлерін көтермелейді және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік және ведомстволық наградалармен, жергілікті атқарушы органның ерекшелік белгілерімен марапаттауға, құрметті атақтар беруге кандидатураларды ұсынады;
54) кәмелетке толмағандар арасында есірткіге қарсы идеология және салауатты өмір салтын насихаттау жүйесін іске асырады;
55) білім беру саласындағы жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелетін және қарсы келмейтін өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 29.07.2025 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Басқарманы басқаруды бiрiншi басшы жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген мiндеттердiң орындалуына және өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болады.

43) обеспечивает организацию подготовки квалифицированных рабочих кадров и специалистов среднего звена по дуальному обучению;
44) обеспечивает проведение конкурсов, организует выплату гранта "Лучшая организация технического и профессионального, послесреднего образования" государственным организациям технического и профессионального, послесреднего образования;
45) создает в организациях образования специальные условия для получения образования лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями;
46) координирует и оказывает государственные услуги в сфере образования;
47) утверждает цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые коммунальными казенными предприятиями образования области;
48) вносит в местный исполнительный орган области предложения об утверждении штатной численности государственных служащих отделов образования районов и городов областного значения;
49) согласовывает назначение отдельных должностей (гражданские служащие) отделов образования районов, городов областного значения: заместителя руководителя, главного бухгалтера и заведущего методическим кабинетом;
50) согласовывает структуру отдела образования района, города областного значения по представлению руководителя отдела образования района, города областного значения;
51) утверждает структуру управления образованием области, по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
52) привлекает к дисциплинарной ответственности первых руководителей отделов образования районов, городов областного значения и первых руководителей подведомственных государственных организаций образования;
53) поощряет наиболее отличившихся работников образования и вносит представления в установленном законодательством Республики Казахстан порядке кандидатуры к награждению государственными и ведомственными наградами, знаками отличия местного исполнительного органа, присвоению почетных званий;
54) реализует систему антинаркотической идеологии и пропаганды здорового образа жизни среди несовершеннолетних;
55) осуществляет в интересах местного государственного управления в области образования иные функции, возлагаемые законодательством Республики Казахстан и не противоречащие им.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 29.07.2025 № 212 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Управления осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих полномочий.

17. Басқарманың бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Басқарманың бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) Басқарманың жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді;
2) Басқармаға жүктелген функциялардың орындалуына дербес жауапты болады;
3) Басқарма қызметкерлерін заңнамада белгіленген тәртіпте қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Басқарма қызметкерлеріне, облыстық білім беру ұйымдарының директорларына заңнамада белгіленген тәртіппен тәртіптік жаза қолданады, сондай-ақ көтермелеу шараларын қабылдайды;
5) Басқарманың құрылымын бекітеді;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
7) бұйрықтарға қол қояды және Басқарма қызметкерлеріне орындалуға міндетті нұсқаулықтарды береді;
8) атқарушы органдарда және өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Басқарманы білдіреді;
9) оның құзыретіне жататын өзге де мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Басқарманың бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
21. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкiн.
Басқарманың мүлкі оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ, өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
22. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарманың өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай облысы әкімдігінің
білім басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге
қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің тізбесі

17. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Управления:
1) организует и руководит работой Управления;
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление функций;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников Управления в установленном законодательством порядке;
4) налагает дисциплинарные взыскания, а также поощряет работников Управления, директоров областных организаций образования в установленном законодательством порядке;
5) утверждает структуру Управления;
6) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
7) подписывает приказы и дает обязательные для исполнения работниками Управления указания;
8) представляет Управление в исполнительных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
9) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
21. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
23. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Положению о государственном
учреждении "Управление
образования акимата
Костанайской области"
Перечень государственных предприятий и учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление образования акимата Костанайской области"

Ескерту. Ережеге қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 29.07.2025 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Арқалық политехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Әулиекөл ауыл шаруашылығы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Денисов кәсіптік-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Жітіқара политехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қазақстан агротехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қарасу ауыл шаруашылығы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай жоғары педагогикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай автомобиль көлігі колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
10. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қызмет көрсету саласының колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай жоғары политехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай ауыл шаруашылығы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай құрылыс колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
14. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Лисаков техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
15. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Кәмшат Дөненбаева атындағы кәсіптік-техникалық колледж" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
16. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный тау-кен технологиялық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

Сноска. Приложение к Положению в редакции постановления акимата Костанайской области от 29.07.2025 № 212 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Коммунальное государственное казенное предприятие "Аркалыкский политехнический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
2. Коммунальное государственное казенное предприятие "Аулиекольский сельскохозяйственный колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
3. Коммунальное государственное казенное предприятие "Денисовский профессионально-технический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
4. Коммунальное государственное казенное предприятие "Житикаринский политехнический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
5. Коммунальное государственное казенное предприятие "Казахстанский агротехнический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
6. Коммунальное государственное казенное предприятие "Карасуский сельскохозяйственный колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
7. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский высший педагогический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
8. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский индустриально-педагогический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
9. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский колледж автомобильного транспорта" Управления образования акимата Костанайской области.
10. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский колледж сферы обслуживания" Управления образования акимата Костанайской области.
11. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский политехнический высший колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
12. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский сельскохозяйственный колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
13. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский строительный колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
14. Коммунальное государственное казенное предприятие "Лисаковский технический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
15. Коммунальное государственное казенное предприятие "Профессионально-технический колледж имени Камшат Доненбаевой" Управления образования акимата Костанайской области.
16. Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский горно-технологический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.

17. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный құрылыс және көлік колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
18. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный технологиялар мен қызмет көрсету колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
19. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный музыкалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
20. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный политехникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
21. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ы. Алтынсарин атындағы Рудный әлеуметтік-гуманитарлық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
22. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Сарыкөл агробизнес және құқық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
23. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Нәзипа Құлжанова атындағы Торғай гуманитарлық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
24. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Федоров ауыл шаруашылығы колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
25. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Арқалық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Алтынсарин ауданының психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Амангелді ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
31. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Әулиекөл ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
32. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Арқалық қаласының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
33. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қаласының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

17. Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский колледж строительства и транспорта" Управления образования акимата Костанайской области.
18. Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский колледж технологии и сервиса" Управления образования акимата Костанайской области.
19. Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский музыкальный колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
20. Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский политехнический колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
21. Коммунальное государственное казенное предприятие "Рудненский социально-гуманитарный колледж имени И. Алтынсарина" Управления образования акимата Костанайской области.
22. Коммунальное государственное казенное предприятие "Сарыкольский колледж агробизнеса и права" Управления образования акимата Костанайской области.
23. Коммунальное государственное казенное предприятие "Торгайский гуманитарный колледж имени Назипы Кульжановой" Управления образования акимата Костанайской области.
24. Коммунальное государственное казенное предприятие "Федоровский сельскохозяйственный колледж" Управления образования акимата Костанайской области.
25. Коммунальное государственное учреждение "Аркалыкская психолого- медико-педагогическая консультация" Управления образования акимата Костанайской области.
26. Коммунальное государственное учреждение "Костанайская психолого- медико-педагогическая консультация" Управления образования акимата Костанайской области.
27. Коммунальное государственное учреждение "Психолого-медико-педагогическая консультация" Управления образования акимата Костанайской области.
28. Коммунальное государственное учреждение "Рудненская психолого- медико-педагогическая консультация" Управления образования акимата Костанайской области.
29. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Алтынсаринского района" Управления образования акимата Костанайской области.
30. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Амангельдинского района" Управления образования акимата Костанайской области.
31. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Аулиекольского района" Управления образования акимата Костанайской области.
32. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции города Аркалыка" Управления образования акимата Костанайской области.
33. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции города Костаная" Управления образования акимата Костанайской области.

34. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Лисаков қаласының психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
35. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный қаласының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
36. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Денисов ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
37. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Жітіқара ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
38. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қарабалық ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
39. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қарасу ауданының психологиялық-педагогикалық түзету кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
40. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
41. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Меңдіқара ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
42. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Науырзым ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
43. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Сарыкөл ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
44. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ұзынкөл ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
45. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Федоров ауданының психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
46. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған Арқалық арнайы мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
47. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған "балабақша-мектеп-интернат" Қостанай арнайы кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
48. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "№ 2 ерекше білім білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған "балабақша-мектеп-интернат" Қостанай арнайы кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

34. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции города Лисаковска" Управления образования акимата Костанайской области.
35. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции города Рудного" Управления образования акимата Костанайской области
36. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Денисовского района" Управления образования акимата Костанайской области.
37. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Житикаринского района" Управления образования акимата Костанайской области.
38. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Карабалыкского района" Управления образования акимата Костанайской области.
39. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Карасуского района" Управления образования акимата Костанайской области.
40. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Костанайского района" Управления образования акимата Костанайской области.
41. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Мендыкаринского района" Управления образования акимата Костанайской области.
42. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Наурзумского района" Управления образования акимата Костанайской области.
43. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Сарыкольского района" Управления образования акимата Костанайской области.
44. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Узункольского района" Управления образования акимата Костанайской области.
45. Коммунальное государственное учреждение "Кабинет психолого-педагогической коррекции Федоровского района" Управления образования акимата Костанайской области.
46. Коммунальное государственное учреждение "Аркалыкская специальная школа-интернат для детей с особыми образовательными потребностями" Управления образования акимата Костанайской области.
47. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский специальный комплекс "детский сад-школа-интернат" для детей с особыми образовательными потребностями" Управления образования акимата Костанайской области.
48. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский специальный комплекс "детский сад-школа-интернат" для детей с особыми образовательными потребностями № 2" Управления образования акимата Костанайской области.

49. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған Лисаков арнайы мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
50. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған Рудный арнайы мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
51. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Отбасылық үлгідегі "Жанұя" балалар ауылы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
52. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Облыстық жасөспірімдер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
53. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный жасөспірімдер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
54. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
55. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Жітіқара ауданының арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж балаларды қолдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
56. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қаласының арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж балаларды қолдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
57. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный қаласының арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж балаларды қолдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
58. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный қаласының ерекше білім беру қажеттілігі бар балаларды қолдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
59. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Боровской облыстық санаторлық мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
60. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Дарынды балаларға арналған БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ лицей-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
61. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ы. Алтынсарин атындағы мамандандырылған мектеп-гимназия-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
62. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Озат" мамандандырылған ақпараттық технологиялар мектеп-лицей-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
63. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ақпараттандыру және білім сапасын бағалаудың әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
64. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

49. Коммунальное государственное учреждение "Лисаковская специальная школа-интернат для детей с особыми образовательными потребностями" Управления образования акимата Костанайской области.
50. Коммунальное государственное учреждение "Рудненская специальная школа для детей с особыми образовательными потребностями" Управления образования акимата Костанайской области.
51. Коммунальное государственное учреждение "Детская деревня семейного типа "Жанұя" Управления образования акимата Костанайской области.
52. Коммунальное государственное учреждение "Областной дом юношества" Управления образования акимата Костанайской области.
53. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский дом юношества" Управления образования акимата Костанайской области.
54. Коммунальное государственное учреждение "Центр адаптации несовершеннолетних" Управления образования акимата Костанайской области.
55. Коммунальное государственное учреждение "Центр поддержки детей, нуждающихся в специальных социальных услугах, Житикаринского района" Управления образования акимата Костанайской области.
56. Коммунальное государственное учреждение "Центр поддержки детей, нуждающихся в специальных социальных услугах, города Костаная" Управления образования акимата Костанайской области.
57. Коммунальное государственное учреждение "Центр поддержки детей, нуждающихся в специальных социальных услугах, города Рудного" Управления образования акимата Костанайской области.
58. Коммунальное государственное учреждение "Центр поддержки детей с особыми образовательными потребностями города Рудного" Управления образования акимата Костанайской области.
59. Коммунальное государственное учреждение "Боровская областная санаторная школа-интернат" Управления образования акимата Костанайской области.
60. Коммунальное государственное учреждение "Лицей-интернат БІЛІМ-ИННОВАЦИЯ для одаренных детей" Управления образования акимата Костанайской области.
61. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная школа-гимназия-интернат имени И. Алтынсарина" Управления образования акимата Костанайской области.
62. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная школа-лицей-интернат информационных технологий "Озат" Управления образования акимата Костанайской области.
63. Коммунальное государственное учреждение "Методический центр информатизации и оценки качества образования" Управления образования акимата Костанайской области.
64. Коммунальное государственное учреждение "Методический центр" Управления образования акимата Костанайской области.

65. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай дарыны" өңірлік оқу-әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
66. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Психологиялық қолдау мен тәрбие жұмысының өңірлік оқу-әдістемелік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
67. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Дене тәрбиесі және қосымша білім беру өңірлік орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

65. Коммунальное государственное учреждение "Региональный учебно-методический центр "Қостанай дарыны" Управления образования акимата Костанайской области.
66. Коммунальное государственное учреждение "Региональный учебно-методический центр психологической поддержки и воспитательной работы" Управления образования акимата Костанайской области.
67. Коммунальное государственное учреждение "Региональный центр физической культуры и дополнительного образования" Управления образования акимата Костанайской области.