О внесении изменений в решение Актогайского районного маслихата от 19 марта 2024 года № 118/16 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи по Актогайскому району"
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 19 марта 2026 года № 259/48. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2026 года № 38224
Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи по Актогайскому району" от 19 марта 2024 года № 118/16 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7513-14) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи по Актогайскому району";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи по Актогайскому району согласно приложению к настоящему решению.";
заголовок в приложении к указанному решению изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи по Актогайскому району";
в приложении к указанному решению пункт 3 исключить;
в приложении к указанному решению пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели.
Предельно допустимый уровень расходов к совокупному доходу услугополучателя установлен в размере пяти (5) процентов.";
в приложении к указанному решению пункт 6 исключить;
в приложении к указанному решению пункт 7 исключить;
в приложении к указанному решению пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";
в приложении к указанному решению пункт 13 изложить в новой редакции:

Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы "Ақтоғай ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" № 118/16 шешіміне өзгеріс еңгізу туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 19 наурыздағы № 259/48 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 30 наурызда № 38224 болып тіркелді
Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы "Ақтоғай ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" № 118/16 шешіміне (Нормативтық құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7513-14 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақтоғай ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақтоғай ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақтоғай ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 3 - тармақ жойылсын;
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалды.
Көрсетілетін қызметті алушының жиынтық кірісіне шығыстарының шекті жол берілетін деңгейі бес (5) процент мөлшерінде айқындалды.";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 6 - тармақ жойылсын;
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 7 - тармақ жойылсын;
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауап не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.";
көрсетілген шешімнің қосымшасындағы 13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"13. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств услугополучателям.
Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Актогайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Актогайского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Актогайского районного маслихата
Ж. Ташенев

"13. Тұрғын үй көмегі көрсетілген қызметті алушыларға кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағидалардың 4-1-тармағына сәйкес есептейді.".
2. "Ақтоғай аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Ақтоғай аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай аудандық мәслихатының төрағасы
Ж. Ташенев