О внесении изменений в решение Курчатовского городского маслихата от 30 апреля 2024 года № 17/108-VIII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Курчатов"
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 10 апреля 2026 года № 40/250-VIII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2026 года № 38401
Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчатовского городского маслихата от 30 апреля 2024 года № 17/108-VIII "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Курчатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 279-18) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и правил оказания жилищной помощи в городе Курчатов";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить размер и правила оказания жилищной помощи в городе Курчатов согласно приложению к настоящему решению.";
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Курчатов, утвержденных указанным решением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Размер и правила оказания жилищной помощи в городе Курчатов";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящий размер и правила оказания жилищной помощи разработаны в соответствии с Правилами предоставления жилищной помощи, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26793) (далее - Правила).";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели. Предельно допустимый уровень расходов услугополучателя на эти цели устанавливается в размере 5 (пяти) процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств услугополучателям.

Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 сәуірдегі № 17/108-VIII "Курчатов қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 40/250-VIII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 13 сәуірде № 38401 болып тіркелді
Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 сәуірдегі № 17/108-VIII "Курчатов қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 279-18 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Курчатов қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасын айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Курчатов қаласында тұрғын үй көмегінің мөлшері мен көрсету қағидасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешіммен бекітілген Курчатов қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Курчатов қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидасы";
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы тұрғын үй көмегінің мөлшері мен көрсету қағидасы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 117 бұйрығымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26793 болып тіркелген) сәйкес әзірленді (бұдан әрі – Қағида)";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретiнде айқындалды.
Көрсетілетін қызметті алушының жиынтық табысына шекті жол берілетін шығыстар үлесі 5 (бес) пайыз мөлшерінде айқындалды.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Тұрғын үй көмегі көрсетілген қызметті алушыларға кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.

Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил.";
пункт 8 исключить;
пункт 11 исключить;
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Курчатовского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в государственном учреждении "Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Курчатовского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Курчатовского городского маслихата
Г. Хусайнова

Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Қағидалардың 4-1-тармағына сәйкес есептейді.";
8-тармақ алып тасталсын;
11-тармақ алып тасталсын;
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы құжаттардың толық топтамасы қабылданған күннен бастап тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешім қабылдау не оны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.".
2. "Курчатов қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Курчатов калалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы
Г. Хусайнова