"Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 325 бұйрығына өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 25 тамыздағы № 419 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 26 тамызда № 39694 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 325 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28451 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құндылықты дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2026 жылғы 25 тамыздағы
№ 419 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2022 жылғы 8 маусымдағы
№ 325 бұйрығына
қосымша
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын бақылау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын бақылау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 40) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленді және өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын бақылау тәртібін анықтайды.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2022 года № 325 "Об утверждении Правил планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 25 августа 2026 года № 419. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2026 года № 39694
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2022 года № 325 "Об утверждении Правил планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28451) следующие изменения и дополнения:
Правила планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2026 года
№ 419
Приложение
к приказу Министра
индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 8 июня 2022 года
№ 325
Правила планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 40) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" (далее – Закон) и определяют порядок планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения.

2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) кепілдендірілген сатып алу шарты – қолда бар өндірістік қуаттарда өндірілген тауарларды сатып алудың ұзақ мерзімді кепілдік берілген көлемін көздейтін шарт;
2) келісімшарттық сатып алу шарты – өңдеу өнеркәсібінің тауарларын, оның ішінде жүзеге асырылатын жұмыстар мен көрсетілген қызметтер шеңберінде сатып алудан бөлек, шарт сомасынан қаражаттың бір бөлігін Қазақстан Республикасының экономикасына инвестициялау бойынша елеулі талаптарды көздейтін шарт.
3) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорны – сатып алынған өнімді шығаратын немесе сатып алынған өнімнің жаңа өндірісін ашуға дайын және саланы дамытуға бағытталған келісім жасасуға өтініш беретін тұлға;
4) ірі тапсырыс берушілер – кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда, қатты пайдалы қазбаларды өндіру құқығына ие жер қойнауын пайдаланушылар; квазимемлекеттік сектордың жеке субъектілері; қуаты аз табиғи монополиялар субъектілерін қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілері; жүйелік маңызы бар кәсіпорындар;
5) мониторинг – ірі тапсырыс беруші мен кәсіпорынның саланы дамытуға бағытталған шарттар талаптарын орындауын тексеру жөніндегі іс-шаралар кешені;
6) мониторинг есебі – ірі тапсырыс берушінің және кәсіпорынның саланы дамытуға бағытталған шарттар талаптарын орындауын және (немесе) орындамауын талдау нәтижелері бойынша қорытындыны қамтитын есеп;
7) офтейк-келісімшарты – өндірісін өнім беруші ұйымдастыратын және өндірісі бұрын болмаған, өңдеу өнеркәсібінің тауарларын, оның ішінде жүзеге асырылатын жұмыстар мен көрсетілген қызметтер шеңберінде сатып алынатын тауарларын ұзақ мерзімді кепілдендірілген сатып алуды көздейтін келісімшарт;
8) жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізу кезінде пайдаланылатын ТЖҚ және оларды өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды және оларды өндірушілерді бақылауға және бақылауға, сондай-ақ электрондық сатып алуды жүргізуге және жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тізбесін қалыптастыруға арналған мемлекеттік ақпараттық жүйе;
9) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – өнеркәсіп саласында басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді және өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды жүзеге асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) договор гарантированного закупа - договор предусматривающий долгосрочный гарантированный объем закупа товаров, произведенных на имеющихся производственных мощностях;
2) договор контрактных закупок - договор, предусматривающий помимо закупа товаров обрабатывающей промышленности, в том числе приобретаемых в рамках осуществляемых работ и оказываемых услуг, существенные условия по инвестированию части средств от суммы договора в экономику Республики Казахстан.
3) предприятие обрабатывающей промышленности – лицо, производящее закупаемую продукцию, либо готовое открыть новое производство закупаемой продукции, и претендующее на заключение договора, направленного на развитие промышленности;
4) крупные заказчики – недропользователи, обладающие правом на добычу твердых полезных ископаемых, за исключением общераспространенных полезных ископаемых; отдельные субъекты квазигосударственного сектора; субъекты естественных монополий, за исключением субъектов естественной монополии малой мощности; системообразующие предприятия;
5) мониторинг – комплекс мероприятий по проверке исполнения крупным заказчиком и предприятием обрабатывающей промышленности условий договоров, направленных на развитие промышленности;
6) мониторинговый отчет – отчет, содержащий заключение по результатам анализа соответствия и (или) несоответствия исполнения крупным заказчиком и предприятием обрабатывающей промышленности условий договоров, направленных на развитие промышленности;
7) офтейк-контракт - контракт предусматривающий долгосрочный гарантированный закуп товаров обрабатывающей промышленности, в том числе приобретаемых в рамках осуществляемых работ и оказываемых услуг, производство которых будет организовано предприятием обрабатывающей промышленности и ранее отсутствовало;
8) реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей (далее – реестр) – государственная информационная система, предназначенная для контроля и мониторинга закупок ТРУ, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, а также проведения электронных закупок и формирования перечня товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию;
9) уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственного стимулирования промышленности;

2-тарау. Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу тәртібі
3. Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар Заңның 46-бабына сәйкес өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жасасуға мүдделі ірі тапсырыс беруші мен өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны арасында жасалады.
4. Уәкілетті орган жыл сайын, 10 желтоқсанға дейінгі мерзімде Заңның 47-бабының 1-тармағына сәйкес ірі тапсырыс берушілерден сатып алу жоспарларын (бағдарламаларын, тауарлар тізімдерін) алады.
5. Заңның 47-бабының 1-тармағында көрсетілген сатып алу жоспарларында (бағдарламаларында, тауарлар тізбелерінде) ішкі нарықта сатып алынатын тауарларды немесе кепілдік міндеттемелері қолданылатын шетелде шығарылған тауарларды қоспағанда, сатып алуға жоспарланатын тауарлардың тізбесі көзделеді.
Сатып алу жоспарлары (бағдарламалар, тауарлар тізбелері) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қалыптастырылады.
6. Уәкілетті орган елішілік құндылықты дамыту саласындағы ұлттық даму институтын тарта отырып, күнтізбелік отыз күн ішінде ірі тапсырыс берушілердің сатып алу жоспарларының (бағдарламаларының, тауарлар тізбелерінің) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген ерекшеліктерге сәйкестігін қарайды.
Уәкілетті орган осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкессіздіктер анықталған жағдайда, ірі тапсырыс берушілерге сатып алу жоспарларына (бағдарламаларына, тауарлар тізбелеріне) ескертулерді көрсете отырып хабарлама жібереді.
Ірі тапсырыс берушілер уәкілетті органнан хабарлама алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өздерінің сатып алу жоспарларына (бағдарламаларға, тауарлар тізбелеріне) өзгерістер енгізеді және оларды уәкілетті органға қайта жібереді.
Бұл ретте уәкілетті орган ірі тапсырыс берушілердің сатып алу жоспарларын (бағдарламаларын, тауарлар тізбелерін) келісу мерзімі он жұмыс күнін құрайды.
7. Сатып алуға жоспарланған тауарлардың келісілген тізбесі 1 ақпанға дейінгі мерзімде тізілімге орналастырылады.
8. Ірі тапсырыс берушілер тауарлар тізімін жариялап, оны тізілімге орналастырғаннан кейін, өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға мүдделі кәсіпорындардан өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға, сатып алуға жоспарланатын тауарлар тізбесі жарияланғаннан кейін күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде өтінімдер қабылдауды жүзеге асырады.
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға мүдделі кәсіпорындардың өтінімдерді ұсынуы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
9. Оффтейк-келісімшарттар бойынша өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:

Глава 2. Порядок планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности
3. Договора, направленные на развитие промышленности, заключаются между крупным заказчиком и предприятием обрабатывающей промышленности, заинтересованным в заключении договоров, направленных на развитие промышленности в соответствии со статьей 46 Закона.
4. Уполномоченный орган ежегодно в срок до 10 декабря получает от крупных заказчиков планы закупок (программы, перечни товаров) в соответствии с пунктом 1 статьи 47 Закона.
5. Планы закупок (программы, перечни товаров), указанные в пункте 1 статьи 47 Закона, предусматривают перечень товаров, планируемых к закупу, за исключением товаров, закупаемых на внутреннем рынке у предприятий, включенных в реестр казахстанских товаропроизводителей или товаров иностранного происхождения, на которые распространяются гарантийные обязательства.
Планы закупок (программы, перечни товаров) формируются согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Уполномоченный орган с привлечением национального института развития в области развития внутристрановой ценности в течение тридцати календарных дней рассматривает планы закупок (программы, перечни товаров) крупных заказчиков на соответствие исключениям, указанным в пункте 5 настоящих Правил.
Уполномоченный орган в случае выявления несоответствий требованиям, указанным в пункте 5 настоящих Правил, направляет крупным заказчикам уведомление с указанием замечаний к планам закупок (программам, перечням товаров).
Крупные заказчики в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления уполномоченного органа вносят изменения в свои планы закупок (программы, перечни товаров) и повторно направляют в уполномоченный орган.
При этом срок согласования уполномоченным органом планов закупок (программ, перечней товаров) крупных заказчиков составляет десять рабочих дней.
7. Согласованный перечень товаров, планируемых к закупу, в срок до 1 февраля размещается в реестре.
8. После размещения крупным заказчиком перечня товаров и размещения его в реестре осуществляется прием заявок от предприятий обрабатывающей промышленности заинтересованных в заключении договоров, направленных на развитие промышленности в срок не более тридцати календарных дней после опубликования перечня товаров, планируемых к закупу.
Подача заявки предприятий обрабатывающей промышленности заинтересованным в заключении договоров, направленных на развитие промышленности осуществляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. К заявке по офтейк-контрактам прилагаются:

1) кәсіпорынға қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы қойылған, кәсіпорынның банк немесе банк филиалы алдындағы міндеттемелері бойынша мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (бірнеше екінші деңгейдегі банктердің немесе олардың филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылатын кәсіпорын мұндай анықтаманы әрбір осындай банктен ұсынады). Анықтама өтінім берілген күнге дейінгі бір айдан ерте емес мерзімде берілген болуы тиіс;
2) Қазақстан Республикасының Салық кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес төлем мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, қарыздың жоқтығы туралы немесе өтініш берілген күннен бір айдан ерте емес күнге бір теңгеден аз қарыздың болуы туралы тиісті салық органынан анықтаманың электрондық көшірмесі;
3) уәкілетті тұлға берген, Қазақстан Республикасының резидент емес кәсіпорынының қызметі осы кәсіпорынның банкрот деп танылуына байланысты тоқтатылмағанын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) тауарлардың функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының сипаттамасы бар техникалық сипаттамалардың электрондық көшірмелері.
Тауарлардың техникалық сипаттамаларын нақтылау кезінде кәсіпорын өтінімдерді беру мерзімі аяқталғанға дейін 10 жұмыс күнінен кешіктірмей тізілім арқылы сұраныс жібереді, оған ірі тұтынушы 3 жұмыс күні ішінде жауап жібереді.
5) кәсіпорынның баға ұсынысы, оның ішінде тауарды Тапсырыс берушінің баратын жеріне жеткізумен байланысты барлық шығындар (ҚҚС-сыз).
6) Заңды тұлға болып табылатын кәсіпорын келесі құжаттарды ұсынады:
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" Заң) 7-бабына сәйкес бекітілген жарғының электрондық көшірмесі;
құрылтайшылар (қатысушылар) немесе құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамы туралы ақпаратты қамтитын құрылтай құжаттарынан үзінді көшірменің электрондық көшірмесі (егер жарғыда құрылтайшылар (қатысушылар) немесе құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамы туралы ақпарат болмаса);
тендерлік өтінімдерді ашу күніне дейін бір айдан кешіктірілмей берілген акционерлер тізілімінен үзінді көшірменің электрондық көшірмесі (акционерлік қоғамдар үшін);
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңның 12-бабына сәйкес белгіленген тәртіппен алынған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың электрондық көшірмесі.

1) электронная копия справки банка или филиала банка с подписью, в котором обслуживается предприятие обрабатывающей промышленности, об отсутствии просроченной задолженности по обязательствам предприятия обрабатывающей промышленности перед банком или филиалом банка (предприятие, являющийся клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Справка выдается не ранее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки;
2) электронная копия справки соответствующего налогового органа об отсутствии задолженности, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс), либо о наличии задолженности менее одного тенге, по состоянию на дату не ранее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки;
3) электронная копия документа, что деятельность предприятия-нерезидента Республики Казахстан не прекращена в связи с признанием данного предприятия обрабатывающей промышленности банкротом, выданная уполномоченным на то лицом;
4) электронные копии технической спецификации с описанием функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров.
При уточнении технических характеристик товаров предприятие обрабатывающей промышленности направляет запрос посредством реестра не позднее 10 рабочих дней до истечения срока представления заявок, на который крупный заказчик направляет ответ в течении 3 рабочих дней;
5) ценовое предложение предприятия обрабатывающей промышленности, включающее все расходы, связанные с доставкой товара до места назначения Заказчика (без учета НДС);
6) Предприятие обрабатывающей промышленности, являющийся юридическим лицом, представляет следующие документы:
электронную копию устава, утвержденного в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее – Закон о государственной регистрации юридических лиц);
электронную копию выписки из учредительных документов, содержащей сведения об учредителях (участниках) или составе учредителей (участников) (при отсутствии сведений об учредителях (участниках) или составе учредителей (участников) в уставе);
электронную копию выписки из реестра держателей акций, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок (для акционерных обществ);
электронную копию свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, полученных в порядке, установленном в соответствии со статьей 12 Закона о государственной регистрации юридических лиц.

10. Кепілдендірілген сатып алу шарттары бойынша өтінімге қосымша мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес берілген рұқсаттың немесе хабарлама жіберілгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмелері (рұқсат беру және хабарлама беру тәртібі енгізілген тауарларды сатып алу кезінде);
2) қазақстандық өндірушілер тізілімінен үзінді көшірме;
3) өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға мүдделі жеке кәсіпкер өзінің жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесін және жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу құжатының электрондық көшірмесін (жеке кәсіпкерлер үшін) ұсынады. Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға мүдделі жеке кәсіпкер келесі құжаттарды ұсынады:
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" Заң) 7-бабына сәйкес бекітілген жарғының электрондық көшірмесі;
құрамындағы құрылтай құжаттарынан үзіндінің электрондық көшірмесі құрылтайшылар (қатысушылар) немесе құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамы туралы ақпарат (егер жарғыда құрылтайшылар (қатысушылар) немесе құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамы туралы ақпарат болмаса);
тендерлік өтінімдерді ашу күніне дейін бір айдан кешіктірілмей берілген акционерлер тізілімінен үзінді көшірменің электрондық көшірмесі (акционерлік қоғамдар үшін);
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңның 12-бабына сәйкес белгіленген тәртіппен алынған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының резидент еместері осы тармақшада көрсетілген ақпаратқа ұқсас ақпаратты қамтитын және Қазақстан Республикасының резидент емесінің мемлекетінде белгіленген тәртіппен алынған құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады;
4) егер өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға мүдделі, қазақстандық тауар өндірушілерінің тізіліміне енгізілген немесе кәсіпорын өндіруші болмаса, сатып алынған тауарды өндіруші берген, өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасуға мүдделі осы кәсіпорынның компанияның ресми сату өкілі болып табылатынын және өндірушімен тең дәрежеде толық кепілдік міндеттемелерін атқаратынын және онымен сауда және делдалдық қарым-қатынаста екенін көрсететін құжаттың электрондық көшірмесі.
11. Егер өтінішті Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлға берсе, осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген ақпаратқа ұқсас ақпаратты қамтитын және Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғаның мемлекетінде белгіленген тәртіппен алынған құжаттардың электрондық көшірмелері ұсынылады.

10. К заявке по договорам гарантированного закупа дополнительно прилагаются:
1) электронные копии выданного разрешения или документа, подтверждающего направление уведомления, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (при приобретении товаров, для которых введен разрешительный и уведомительный порядок);
2) выписка из реестра казахстанских товаропроизводителей;
3) предприятие обрабатывающей промышленности заинтересованный в заключении договоров, направленных на развитие промышленности, являющийся юридическим лицом, представляет следующие документы:
электронную копию устава, утвержденного в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (далее – Закон о государственной регистрации юридических лиц);
электронную копию выписки из учредительных документов, содержащей сведения об учредителях (участниках) или составе учредителей (участников) (при отсутствии сведений об учредителях (участниках) или составе учредителей (участников) в уставе);
электронную копию выписки из реестра держателей акций, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конкурсных заявок (для акционерных обществ);
электронную копию свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, полученных в порядке, установленном в соответствии со статьей 12 Закона о государственной регистрации юридических лиц.
Нерезидентами Республики Казахстан представляются электронные копии документов, содержащих информацию, аналогичную информации, указанной в настоящем подпункте, и полученных в установленном в государстве нерезидента Республики Казахстан порядке;
4) в случае если предприятие обрабатывающей промышленности заинтересованный в заключении договоров, направленных на развитие промышленности, включенное в реестр казахстанских товаропроизводителей не является производителем, электронная копия документа выданного производителем приобретаемого товара, о том, что это предприятие обрабатывающей промышленности заинтересованный в заключении договоров, направленных на развитие промышленности является официальным торговым представителем компании, и несет полные гарантийные обязательства наравне с завод изготовителем и находится с ним в торгово-посреднических отношениях.
11. В случае подачи заявки нерезидентом Республики Казахстан представляются электронные копии документов, содержащих информацию, аналогичную информации, указанной в пункте 10 настоящих Правил, и полученных в установленном в государстве нерезидента Республики Казахстан порядке.

12. Ірі тапсырыс берушілер өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындардың өтінімдерін қарайды және өтінімдерді беру мерзімі аяқталғаннан кейін күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде офтейк-келісімшарттарды немесе кепілдендірілген сатып алу шарттарын жасасады.
13. Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар жасасқаннан кейін, ірі тапсырыс беруші жеткізуге дейін Заңның 47-бабының 8-тармағына сәйкес өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынынан алынған тауарлардың сынақ партиясын зертханалық және/немесе өнеркәсіптік сынақтан өткізеді.
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттар шеңберінде тауар жеткізілгенге дейін ірі тапсырыс берушілер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тауарды сатып ала алады.
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шартқа қол қойылғаннан кейін қосымша техникалық сипаттамаларды, физикалық және/немесе химиялық қасиеттерді, сондай-ақ тауарларды жинауға қойылатын талаптарды ұсынуға тыйым салынады.
14. Ірі тапсырыс беруші Заңның 48-бабына сәйкес, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес офтейк-келісімшарттарды жасасуға қойылатын үлгілік талаптарына сәйкес өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынмен офтейк-келісімшарт жасасады.
15. Ірі тапсырыс беруші Заңның 48-1-бабына сәйкес, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Кепілдендірілген шарттарды жасасуға қойылатын стандартты талаптарға сәйкес өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынымен кепілдікпен сатып алу шартын жасасады.
16. Ірі тапсырыс беруші Заңның 49-бабына сәйкес, сондай-ақ осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес келісімшарттық сатып алу шарттарын жасасуға қойылатын үлгілік талаптарға сәйкес өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынымен берушімен келісімшарттық сатып алу шартын жасасады.
17. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының өтінімі ірі тапсырыс берушімен келесі жағдайларда қабылданбайды:
1) осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
2) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны бұрын жасалған шарттар бойынша міндеттемелерін екі жылдан аспайтын уақыт бұрын орындамаған немесе тиісінше орындамаған;
3) кәсіпорынның өнімдерді жеткізу мерзімдері сатып алу жоспарында көзделген рұқсат етілген жеткізу мерзімдерінен асып кету.
Сонымен қатар, ірі тапсырыс беруші өнімді жеткізу мерзімі сатып алу жоспарында көзделген мерзімнен асып кеткен өтінімдерді қарастырады;
4) ұсынылған баға жоспарда көзделген өнімді сатып алу үшін ірі тапсырыс беруші бөлген бағадан асып түседі.
Сонымен қатар, ірі тапсырыс берушінің бағасы ірі тапсырыс беруші белгілеген бағадан асатын өтінімдерді қарастырады;

12. Крупные заказчики рассматривают заявки от предприятий обрабатывающей промышленности и заключают офтейк-контракты или договоры гарантированного закупа в срок не более тридцати календарных дней с даты окончания подачи заявок.
13. После заключения договоров, направленных на развитие промышленности, крупный заказчик до момента поставок проводит лабораторные и (или) индустриальные испытания опытно-промышленной партии товара предприятия обрабатывающей промышленности в соответствии с пунктом 8 статьи 47 Закона.
До момента поставки товара в рамках договоров, направленных на развитие промышленности, крупные заказчики могут приобретать товар в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Выставление дополнительных технических характеристик, физических и (или) химических свойств, требований к комплектации товара после подписания договора, направленного на развитие промышленности, запрещается.
14. Крупный заказчик заключает офтейк-контракт с предприятием обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 48 Закона, а также в соответствии с Типовыми требованиями к заключению офтейк-контрактов согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. Крупный заказчик заключает договор гарантированного закупа с предприятием обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 48-1 Закона, а также в соответствии с Типовыми требованиями к заключению гарантированных договоров согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
16. Крупный заказчик заключает договор контрактных закупок с предприятием обрабатывающей промышленности в соответствии со статьей 49 Закона, а также в соответствии с Типовыми требованиями к заключению договоров контрактных закупок согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. Заявка предприятия обрабатывающей промышленности отклоняется крупным заказчиком, если:
1) не представлены документы, указанные в пункте 9 и 10 настоящих Правил;
2) предприятие обрабатывающей промышленности не исполнило либо ненадлежащим образом исполнило свои обязательства по ранее заключенным договорам в течение последних двух лет;
3) сроки поставки продукции предприятием обрабатывающей промышленности превышают допустимые сроки поставки, предусмотренных планом закупок.
При этом, крупный заказчик рассматривает заявки, где сроки поставки продукции превышают сроки, предусмотренные планом закупок;
4) предложенная цена превышает выделенную крупным заказчиком цену на закуп продукции, предусмотренных в плане.
При этом, крупный заказчик рассматривает заявки, где цена превышает выделенную крупным заказчиком цену;

5) Салық кодексіне сәйкес төлем мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, тиісті салық органының анықтамасында бір теңге немесе одан да көп сомада қарыз туралы ақпараттың болуы;
6) әлеуетті өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының міндеттемесінің кемінде бір түрі бойынша мерзімі өткен берешек туралы қолы мен мөрі бар банктен немесе банк филиалынан анықтаманың электрондық көшірмесінің болуы;
7) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны сот шешімімен банкрот деп танылған;
8) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес келмейтін техникалық сипаттаманы ұсынуы;
9) жалған ақпарат беру фактісі анықталған;
10) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны белгіленген тәртіппен терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен жеке тұлғалардың тізіміне енгізілген "Жалпы кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы;
11) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының атқарушылық құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелері бар және атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты және қызметті мемлекеттік реттеуді іске асыратын уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған Борышкерлердің бірыңғай тізіліміне енгізілген;
12) өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны дегеніміз:
Салық кодексіне сәйкес әрекетсіз;
оның тіркеуі заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жарамсыз деп танылған;
заңды күшіне енген сот актісі негізінде жалған кәсіпорын;
салық тексеруінің нәтижелері бойынша тіркеу деректерінде көрсетілген жерде жоқ;
Салық кодексін бұза отырып қайта ұйымдастырылған.
Ірі тапсырыс беруші Салық кодексіне сәйкес бюджетке салықтар мен төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласына басшылық ететін уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарастырады.
3-тарау. Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалуын мониторингілеу
18. Мониторингті уәкілетті орган осы Қағидаларға сәйкес тапсырыс берушілер ұсынған саланы дамытуға бағытталған шарттардың талаптарын орындау туралы есептерді талдау арқылы жүзеге асырады.
19. Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалуын мониторингілеу жыл сайын жүзеге асырылады.

5) наличие в справке соответствующего налогового органа сведений о задолженности в размере одного тенге и более, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Налоговым кодексом;
6) наличие в электронной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью просроченной задолженности, хотя бы по одному виду обязательств потенциального предприятия обрабатывающей промышленности;
7) предприятие обрабатывающей промышленности признано банкротом по решению суда;
8) представление предприятием обрабатывающей промышленности технической спецификации, не соответствующей требованиям заказчика;
9) установлен факт представления недостоверной информации;
10) предприятие обрабатывающей промышленности включено в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в порядке, установленном статьей 12 Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов";
11) предприятие обрабатывающей промышленности имеет неисполненные обязательства по исполнительным документам и включен в Единый реестр должников, размещенный на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего реализацию государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов;
12) предприятие обрабатывающей промышленности является:
бездействующим в соответствии с Налоговым кодексом;
его регистрация признана недействительной на основании вступившего в законную силу судебного акта;
лжепредприятием на основании вступившего в законную силу судебного акта;
отсутствует по месту нахождения, указанному в регистрационных данных, по результатам налогового обследования;
реорганизован с нарушением норм Налогового Кодекса;
по результатам категорирования, осуществленного в соответствии с Налоговым кодексом, деятельность предприятия обрабатывающей промышленности отнесена к категории высокой степени риска.
Крупным заказчиком рассматривается информация, размещенная в соответствии с Налоговым кодексом, на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет.
Глава 3. Мониторинг исполнения договоров, направленных на развитие промышленности
18. Мониторинг осуществляется уполномоченным органом посредством анализа отчетов по исполнению условий договоров, направленных на развитие промышленности, представляемых крупными заказчиками в соответствии с настоящими Правилами.
19. Мониторинг исполнения договоров, направленных на развитие промышленности, проводится ежегодно.

20. Ірі тапсырыс беруші тізілім арқылы уәкілетті органға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есепті есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей жыл сайын ұсынады.
Бұл ретте ірі тапсырыс берушілер тізілім арқылы уәкілетті органға ішкі нарықта сатып алынған тауарлар туралы есепті және тауарлар бойынша кепілдік міндеттемелерін растайтын құжаттарды жолдайды.
21. Келісімшарттық сатып алу шарттары бойынша өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны келіссөздер аяқталған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде уәкілетті орган мен ірі тапсырыс берушінің қарауына Заңның 49-бабының 2-тармағына сәйкес қосымша шарттардың бірін орындау туралы ұсыныс енгізуге міндетті.
Уәкілетті орган мен ірі тапсырыс беруші ұсынысты алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қосымша шарттарды қарап, бекітеді.
22. Келісімшарттық сатып алу шарты кәсіпорын бекітілген Заңның 49-бабының 2-тармағына сәйкес қосымша талаптарды орындаған күннен бастап орындалған болып есептеледі.
23. Осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мониторинг мерзімі есепті алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспауы тиіс.
24. Анықталған бұзушылық күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімде жойылмаған жағдайда, уәкілетті орган осы Қағидалармен бекітілген офтейк-келісімшарттарды жасасуға қойылатын Үлгілік талаптарға және кепілдендірілген сатып алу шарттарын жасасуға қойылатын Үлгілік талаптарға сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шараларды жыл сайын қолданады.
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Заттай және ақшалай мәнде бекітілген жылдық ұзақ мерзімді қажеттілік көлемі
Тауар нөмірі
Өнім атауы
тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының коды
Қысқаша сипаттама
Қосымша сипаттамалар
Өлшем бірлігі
Деректер парағы
____жыл
Ұзақ мерзімді кезеңге жиыны
Тапсырыс берушілер
Құндық көрсеткіштегі көлем (теңге)
Физикалық тұрғыдан көлем
Құндық көрсеткіштегі көлем (теңге)
Өлшем бірлігін көрсете отырып, физикалық көлем
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
4
ЖАЛПЫ
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтінім
_____________________________________________________________________
(кәсіпорынның атауы)
осы арқылы
________________________________________________________________ -мен
(тапсырыс берушінің атауы)
офтейк-келісімшарттар/кепілдендірілген сатып алу шарттарын жасасуға мүдделі екенін білдіреді.
Қазақстан Республикасында өндірісті ұйымдастыру (офтейк-келісімшарттары үшін) немесе қолданыстағы өндірістік нысандарда өндірілген тауарларды жеткізу (кепілдендірілген сатып алу шарттары үшін) мақсатында өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын бақылау қағидаларына сәйкес: ________________________________________________________________
(өнім атауы),
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының коды: ______________________________.
Қысқаша сипаттама: _____________________________________________.
Осы арқылы жобаны іске асыруға (офтейк-келісімшарттары үшін) өтінім жібереміз.
Өз кезегімізде, өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын бақылау қағидалармен таныс екенімізді хабарлаймыз.
Сонымен қатар, өзіміздің құқықтық қабілеттілігімізді растаймыз және ұсынылған ақпараттың дұрыстығы мен толықтығына кепілдік береміз.
Лауазымы тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
3-қосымша
Офтейк-келісімшарттарын жасасуға қойылатын үлгілік талаптар

20. Крупный заказчик предоставляет посредством реестра в уполномоченный орган отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) января, следующего за отчетным годом. При этом, крупные заказчики направляют в уполномоченный орган посредством реестра отчет о приобретенных товарах на внутреннем рынке и документы на товары подтверждающие гарантийные обязательства.
21. По договорам контрактных закупок, предприятие обрабатывающей промышленности с даты завершения переговоров в течении 5 рабочих дней предоставляет на рассмотрение уполномоченному органу и крупному заказчику предложение по исполнению одного из дополнительных условий в соответствии с пунктом 2 статьи 49 Закона.
Уполномоченный орган и крупный заказчик рассматривают и утверждают дополнительные условия в течение 10 рабочих дней с момента получения предложения.
22. Договор контрактных закупок считается исполненным с даты выполнения предприятием обрабатывающей промышленности утвержденных дополнительных условий в соответствии с пунктом 2 статьи 49 Закона.
23. Срок мониторинга, указанного в пункте 19 настоящих Правил, не должен превышать 30 (тридцати) календарных дней со дня получения отчета.
24. При не устранении выявленного нарушения в течение не более 30 (тридцати) календарных дней уполномоченным органом применяются меры предусмотренные законодательством Республики Казахстан на ежегодной основе, установленные Типовыми требованиями к заключению офтейк-контрактов, Типовыми требованиями к заключению договоров контрактных закупок и Типовыми требованиями к заключению договоров гарантированного закупа, утвержденными настоящими Правилами.
Приложение 1
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Форма
Объемы утвержденной годовой долгосрочной потребности в натуральном и денежном выражении
№ п/п
Наименование товара
код единого номенклатурного справочника товаров, работ и услуг
Краткая характеристика
Дополнительные характеристика
Единица измерения
Техническая спецификация
____год
ИТОГО на долгосрочный период
Заказчики
Объем в стоимостном выражении (теңге)
Объем в натуральном выражении
Объем в стоимостном выражении (теңге)
Объем в натуральном выражении с указанием единицы измерения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
4
ИТОГО
Приложение 2
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Заявка
_________________________________________________________
(наименование предприятие)
настоящим выражает заинтересованность в заключении офтейк-контракта
/договора гарантированного закупа)
с ________________________________________________________________
(наименование заказчика)
в соответствии с Правилами планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения, в целях организации в Республике Казахстан производства (для офтейк-контрактов) или поставки товаров, произведенных на имеющихся производственных мощностях (для договоров гарантированного закупа)
_____________________________________________________________
(наименование товара),
включенного в Перечень товаров.
Код единого номенклатурного справочника товаров, работ и услуг: ___,
Краткая характеристика ________________________________________
Направляем заявку по проекту ____________ (для офтейк-контрактов).
В свою очередь сообщаем, что с Правилами планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения ознакомлены.
При этом, подтверждаем дееспособность и гарантируем достоверность и полноту представленной информации.
Должность                                           ФИО
Приложение 3
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Типовые требования к заключению офтейк-контрактов

1. Офтейк-келісімшарттарда:
1) тараптардың атауы, офтейк-келісімшартты жасасу орны;
2) тауарлардың егжей-тегжейлі техникалық сипаттамалары, физикалық және (немесе) химиялық қасиеттері, жиынтықталуы көрсетіле отырып, олардың нақты атаулары;
3) шарттың барлық қолданылу мерзімі ішіндегі жеткізу көлемі және кестесі;
4) елішілік құндылықтың ең төменгі деңгейі бойынша және елішілік құндылықтың көрсеткішін арттыру бағдарламасын әзірлеу жөніндегі талаптар көрсетіледі.
2. Жасалған офтейк-келісімшарттарға өзгерістер мен толықтырулар тараптардың өзара келісімі бойынша енгізіледі.
3. Банктік қарыз алған жағдайда, жасалған офтейк-келісімшарттарға өзгерістер банктік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғамен келісіледі.
4. Офтейк-келісімшарттың қолданылу мерзімін тараптар айқындайды және жасалатын оффтейк-келісімшартта көрсетіледі.
5. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны шарттың талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында, оның ішінде тапсырыс берушіден алынған қаражат есебінен тиісті тауар өндіруді ұйымдастыруды және тараптар олар жасайтын офтейк-келісімшарттың ережелерінде келіскен жағдайларды қоспағанда, осы тауарды офтейк-келісімшарттың барлық қолданылу мерзімі ішінде төмендетуге жатпайтын баға бойынша жеткізуді қамтамасыз етуді талап етеді.
6. Ірі тапсырыс беруші өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны офтейк-келісімшарт талаптарын тиісті дәрежеде орындаған жағдайда, офтейк-келісімшарт талаптарына сәйкес тауарлар қабылдауды және олардың ақысын:
- офтейк-келісімшарт қолданылатын бірінші жылда – жүз пайыз мөлшерінде;
- офтейк-келісімшарт қолданылатын екінші және одан кейінгі жылдарда – кемінде елу пайыз мөлшерінде төлеуді қамтамасыз етуге міндетті.
7. Осы талаптардың 6-тармағында белгіленген міндеттемелер тиісті күнтізбелік жылға арналған шартта көзделген тауарды беру көлемін негізге ала отырып есептеледі.
8. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны жасасқан офтейк-келісімшарт бойынша міндеттемелерді тиісті дәрежеде орындамаған жағдайда, ірі тапсырыс беруші жасалған шартқа сәйкес алған аванс сомасына барабар мөлшердегі соманы ұстап қалады.
9. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны шарт талаптарын орындамаған жағдайда, кәсіпорын ірі тапсырыс берушінің сатып алуларына екі жылдан аспайтын мерзімге қатыстырылмайды.
10. Ірі тапсырыс беруші өндірілген тауардың ескерілген көлемін сатып алудан өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының кінәсі болмай бас тартқан жағдайда, Заңның 48-бабының 4-тармағына сәйкес бірінші жылы 100% және кейінгі жылдары 50% мөлшерінде тұрақсыздық айыбы көзделеді.
11. Барлық дауларды тараптар келіссөздер арқылы шешеді. Тараптар өзара келісімге келе алмаған жағдайда даулар мен келіспеушіліктер бір тараптың өтініші бойынша сот тәртібінде шешіледі.

1. В офтейк-контрактах указываются:
1) наименование сторон, место заключения офтейк-контракта;
2) конкретные наименования товаров с указанием их подробных технических характеристик, физических и химических свойств, комплектации;
3) объем и график поставок в течение всего срока действия договора;
4) требования по минимальному уровню внутристрановой ценности и по разработке программы повышения показателя внутристрановой ценности.
2. Изменения и дополнения к заключаемым офтейк-контрактам вносятся по обоюдному согласию сторон.
3. Изменения к заключенным офтейк-контрактам, при получении банковского займа, согласуются с юридическим лицом, осуществляющим банковскую деятельность.
4. Срок действия офтейк-контракта определяется сторонами и указывается в заключаемом офтейк-контракте.
5. Предприятию обрабатывающей промышленности, согласно условиям договора, требуется организовать производство соответствующего товара на территории Республики Казахстан, в том числе за счет средств, полученных от крупного заказчика, и обеспечивать поставку этого товара по цене, не подлежащей снижению в течение всего срока действия офтейк-контракта, за исключением случаев, согласованных сторонами в положениях заключаемого ими офтейк-контракта.
6. Крупный заказчик при условии надлежащего исполнения предприятием условий офтейк-контракта обеспечивает прием и оплату товаров, согласно условиям офтейк-контракта:
- в первый год действия офтейк-контракта – в стопроцентном размере;
- во второй и последующие годы действия офтейк-контракта – в размере не менее пятидесяти процентов.
7. Условия, установленные в пункте 6 настоящих требований, исчисляются исходя из объема поставки товара, предусмотренного договором на соответствующий календарный год.
8. При ненадлежащем исполнении предприятия обрабатывающей промышленности условий по заключенному с ним офтейк-контрактом, крупный заказчик удерживает сумму в размере пропорционально полученной авансовой сумме, согласно заключенному договору.
9. При неисполнении условий договора предприятием обрабатывающей промышленности, предприятие обрабатывающей промышленности не будет допускаться к закупкам заказчика не более двух лет.
10. При отказе заказчика от выкупа оговоренного объема произведенного товара не по вине предприятия обрабатывающей промышленности предусматривается неустойка размером 100% стоимости невыкупленного товара в первый год и 50% стоимости невыкупленного товара в последующие годы, согласно заключенному договору в соответствии с пунктом 4 статьи 48 Закона.
11. Все споры разрешаются сторонами путем переговоров. При не достижении взаимного соглашения, споры и разногласия разрешаются в судебном порядке по заявлению одной из сторон.

12. Офтейк-келісімшарттар Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 10-бабының 6-тармағына сәйкес жасалады.
13. Офтейк-келісімшарттарында тәжірибелік-өнеркәсіптік сынақтарды жүргізудің негізгі шарттары (егер ірі тапсырыс берушінің талабы болса) көзделуі тиіс.
14. Офтейк-келісімшарттарды іске асырғаннан кейін кәсіпорын қазақстандық өндірушілердің тізіліміне енгізілуі тиіс.
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
4-қосымша
Кепілдендірілген сатып алу шарттарын жасасуға қойылатын үлгілік талаптар
1. Кепілдендірілген сатып алу келісімшарттарына мынадай ақпаратты:
1) тараптардың атауын, шарт жасалған орнын;
2) тауарлардың егжей-тегжейлі техникалық сипаттамаларын, физикалық және химиялық қасиеттерін, сондай-ақ толық жиынтығын көрсете отырып, олардың нақты атауларын;
3) шарттың бүкіл қолданылу мерзіміне жеткізу көлемін;
4) елішілік құн үлесін қамтиды;
4. Кепілдендірілген сатып алу шартының мерзімін тараптар анықтайды және жасалған кепілдендірілген сатып алу шартында көрсетіледі.
5. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны шарт талаптарын орындамаған жағдайда, өңдеу өнеркәсібі кәсіпорын ірі тапсырыс берушінің сатып алуларына екі жылдан аспайтын мерзімге қатыстырылмайды.
Егер тапсырыс беруші кәсіпорынның кінәсінен емес, келісілген көлемдегі өндірілген тауарларды сатып алудан бас тартса, ірі тапсырыс берушінің өтініші бойынша өндірілген тауарлардың көлеміне тең айыппұл қарастырылған.
6. Барлық дауларды тараптар келіссөздер арқылы шешеді. Егер тараптар өзара келісімге келе алмаса, даулар мен келіспеушіліктер тараптардың бірінің өтініші бойынша сотта шешіледі.
7. Кепілдендірілген сатып алу шарттары Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 10-бабының 6-тармағына сәйкес жасалады.
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
5-қосымша
Келісімшарттық сатып алу шарттарын жасасуға қойылатын үлгілік талаптар
1. Келісімшарттық сатып алу шарты мынадай ақпаратты:
1) тараптардың атауын, шарт жасасу орнын;
2) тауарлардың егжей-тегжейлі техникалық сипаттамалары, физикалық және (немесе) химиялық қасиеттері, жиынтықталуы көрсетіле отырып, олардың нақты атауларын;
3) шарт қолданылатын бүкіл мерзімге беру көлемдерін;
4) келісімшарттық шарттардың мәні мен құнын;
5) келісімшарттық шарттарды орындау кестесін;
6) бекітілген қосымша шарттар мен оларды орындау тәртібін;
7) тараптардың, оның ішінде қосымша шарттарды орындамағаны және тиісінше орындамағаны үшін айыппұл санкцияларын төлеу жөніндегі жауапкершілігін қамтиды.

12. Офтейк-контракты заключаются в соответствии с пунктом 6 статьи 10 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
13. Офтейк-контракты должны предусматривать основные условия проведения опытно-промышленных испытаний (при наличии требования со стороны крупного заказчика).
14. По реализации офтейк-контракта, предприятие обрабатывающей промышленности должно включится в реестр казахстанских производителей.
Приложение 4
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Типовые требования к заключению договоров гарантированного закупа
1. В договора гарантированного закупа включают следующую информацию:
1) наименование сторон, место заключения договора;
2) конкретные наименования товаров с указанием их подробных технических характеристик, физических и химических свойств, комплектации;
3) объем поставок на весь срок действия договора;
4) долю внутристрановой ценности;
4. Срок действия договора гарантированного закупа определяется сторонами и указывается в заключаемом договоре гарантированного закупа.
5. При неисполнении условий договора предприятием обрабатывающей промышленности, предприятие обрабатывающей промышленности не будет допускаться к закупкам заказчика не более двух лет.
При отказе крупного заказчика от выкупа оговоренного объема произведенного товара не по вине предприятия обрабатывающей промышленности предусматривается неустойка равная сумме произведенного товара согласно заявке крупного заказчика.
6. Все споры разрешаются сторонами путем переговоров. При не достижении взаимного соглашения, споры и разногласия разрешаются в судебном порядке по заявлению одной из сторон.
7. Договора гарантированного закупа заключаются в соответствии с пунктом 6 статьи 10 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
Приложение 5
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Типовые требования к заключению договоров контрактных закупок
1. В договора контрактных закупок включают следующую информацию:
1) наименование сторон, место заключения договора;
2) конкретные наименования товаров с указанием их подробных технических характеристик, физических и химических свойств, комплектации;
3) объем поставок на весь срок действия договора;
4) предмет и стоимость дополнительных условий;
5) график выполнения дополнительных условий;
6) утвержденные дополнительные условия и порядок их выполнения;
7) ответственность сторон, в том числе по уплате штрафных санкций за неисполнение и ненадлежащее исполнение дополнительных.

2. Қосымша шарттардың құны осы Қағидаларға сәйкес ірі тапсырыс беруші және өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны арасында келісіледі және шарт сомасының 5%-нан кем болмауы тиіс.
3. Келісімшарттық сатып алу шарттарына өзгерістер мен толықтырулар тараптардың өзара келісімі бойынша енгізіледі.
4. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны Заңның 49-бабының 2-тармағында көзделген қосымша талаптарды орындамаған кезде келісімшарттық сатып алу шарты жарамсыз деп есептеледі.
5. Барлық дауларды тараптар келіссөздер арқылы шешеді. Тараптар өзара келісімге келе алмаған жағдайда даулар мен келіспеушіліктер бір тараптың өтініші бойынша сот тәртібінде шешіледі.
6. Келісімшарттық сатып алу шарттары Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 10-бабының 6-тармағына сәйкес жасалады.
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне.
Әкімшілік деректерді тегін түрде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсы (https://public.tizilim.gov.kz/).
Әкімшілік нысанның атауы: өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық белгіленуі): ЦЭФ16.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есептік кезең: ____ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Ірі тапсырыс беруші.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей жыл сайын.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке тұлғалар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: ақпаратты ұсыну жөніндегі өкілеттіктер берілген жер қойнауын пайдаланушының лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыра отырып, Тізілімде электрондық нысанды толтыру арқылы.
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды орындау барысы туралы есеп
Ірі тапсырыс берушінің атауы
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты (лицензияны) мемлекеттік тіркеу туралы актінің тіркеу нөмірі (жер қойнауын пайдаланушылар үшін)
Мониторинг субъектісінің типі
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарт түрі
Шарт №
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттың жасалған күні (күн, ай, жыл)
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттыңмерзімі (күн, ай, жыл)
Шарттың мәртебесі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
ҚҚС-сыз шарттың жалпы сомасы, теңге
Кәсіпорынның ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны
Кәсіпорын елі
Кәсіпорынның атауы
Кәсіпорынның БСН (ЖСН) (бар болса)
Жеткізушінің электрондық мекенжайы
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Кәсіпорынның байланыс телефоны
ТЖҚ БНА сәйкес өнім коды
Сатып алынған тауарлардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
____ жылдағы заттай сатып алу көлемі
Өлшем бірлігі
___ жыл ішіндегі ҚҚС-сыз сатып алу көлемі, құндық көрсеткіште, теңге
Қазақстан Республикасының экономикасына салынған инвестиция көлемі
Инвестицияның мақсатты бағыты
15
16
17
18
19
20
21
22
Атауы __________________________
________________________________
Мекенжайы _____________________
________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _______________________________________ /_________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ /_________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
_______________ Мөрге арналған орын (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚҚС - қосылған құн салығы;
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ТЖҚ БНА – тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы.
"Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттардың
орындалу барысы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (ЦЭФ16, жыл сайын)

2. Стоимость дополнительных условий согласуются между крупным заказчиком и предприятием обрабатывающей промышленности и составляет не менее 5% от суммы договора.
3. Изменения и дополнения к заключаемым договорам о контрактных закупках вносятся по обоюдному согласию сторон.
4. При неисполнении предприятием обрабатывающей промышленности дополнительных условий, предусмотренных пунктом 2 статьи 49 Закона, договор контрактных закупках считается недействительным.
5. Все споры разрешаются сторонами путем переговоров. При не достижении взаимного соглашения, споры и разногласия разрешаются в судебном порядке по заявлению одной из сторон.
6. Договора контрактных закупок заключаются в соответствии с пунктом 6 статьи 10 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
Приложение 6
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет–ресурсе: Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk).
Наименование административной формы: отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЦЭФ16.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: __ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Крупные заказчики.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) января, следующего за отчетным годом
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: путем заполнения электронной формы в Реестре и подписания электронной цифровой подписью должностного лица недропользователя, наделенного полномочиями за представление информации.
Отчет об исполнении договоров, направленных на развитие промышленности
Наименование крупного заказчика
Регистрационный номер акта государственной регистрации контракта (лицензии) на проведение операций по недропользованию (для недропользователей)
Тип субъекта мониторинга
Вид договора, направленного на развитие промышленности
№ договора
Дата заключения договора, направленного на развитие промышленности (день месяц, год)
Дата окончания действия договора, направленного на развитие промышленности (день месяц, год)
Статус договора
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Общая сумма договора без учета НДС, теңге
Организационно-правовая форма предприятия
Страна предприятия
Наименование предприятие
БИН (ИИН) предприятия (при наличии)
Электронный адрес поставщика
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Контактный телефон предприятия
Код товара по ЕНС ТРУ
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров
Объем закупа в натуральном выражении за ____ год
Единица измерения
Объем закупа без учета НДС в стоимостном выражении за ___ год, теңге
Сумма инвестирования в экономику Республики Казахстан
Целевое направление инвестиции
15
16
17
18
19
20
21
22
Наименование __________________
Адрес _____________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель _____________________________ /______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________/_______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
_________________________
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
НДС - налог на добавленную стоимость;
БИН - бизнес идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
ЕНС ТРУ– единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о ходе исполнения
договоров, направленных на
развитие промышленности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности" (ЦЭФ16, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 40) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан: ақпаратты ұсыну жөніндегі өкілеттіктер берілген жер қойнауын пайдаланушының лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыра отырып, Тізілімде электрондық нысанды толтыру арқылы есепті жылдан кейінгі 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей жыл сайын.
4. Нысанға ірі тапсырыс беруші немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және жауапты тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
Нысан келесі ретпен толтырылады:
1) 1-бағанда ірі тапсырыс берушінің аты-жөні көрсетіледі;
2) 2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты (лицензияны) мемлекеттік тіркеу туралы актінің тіркеу нөмірі көрсетіледі. (Бұл баған тек жер қойнауын пайдаланушылармен толтырылады)
3) 3-бағанда мониторинг субъектісінің типі көрсетіледі:
- квазимемлекеттік сектордың "1" жеке субъектілері;
- "2" жүйе құраушы кәсіпорындар;
- Табиғи монополиялардың "3" субъектілері;
"4" жер қойнауын пайдаланушылар;
4) 4-бағанда өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарт түрі көрсетіледі:
- "OK" - офтейк-келісімшарты;
- "КСШ" - кепілдендірілген сатып алу шарты;
- "СШ" - сатып алу шарт;
5) 5-бағанда шарт нөмірі көрсетіледі;
6) 6-бағанда шарт жасалған күн (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
7) 7-бағанда шарттың қолданылуы аяқталатын күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
8) 8-бағанда шарттың мәртебесі көрсетіледі:
- орындалу үстіндегі шарттар үшін "0" мәртебесі көрсетіледі;
- орындалған шарттар үшін "1" мәртебесі көрсетіледі;
- мерзімінен бұрын тоқтатылған шарттар үшін "2" мәртебесі көрсетіледі;
9) 9-бағанда сатып алуды растайтын шарттың жалпы сомасы ҚҚС-сыз теңгемен көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы көрсетілмесе, осы шарт бойынша тауарларды сатып алуға жоспарланған сома көрсетіледі. Шарт жасалған кезде шот-фактура ұсынылады және әрбір есепті кезең үшін есептеу сомасы көрсетіледі.
10) 10-бағанда өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының Кәсіпкерлік субъектілерінің ұйымдастырушылық-құқықтық нысандарының жіктеуішіне сәйкес ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Егер өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны Қазақстан Республикасының резиденті болмаса, бұл баған толтырылмайды;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 40) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике".
3. Форма представляется: ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) января, следующего за отчетным годом путем заполнения электронной формы в Реестре и подписания электронной цифровой подписью должностного лица недропользователя, наделенного полномочиями за представление информации.
4. Форму подписывают крупные заказчики или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1. Форма заполняется в следующем порядке:
1) в графе 1 указывается наименование крупного заказчика;
2) в графе 2 указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта (лицензии) на проведение операций по недропользованию (графа заполняется исключительно недропользователями)
3) в графе 3 указывается тип субъекта мониторинга:
- "1" отдельные субъекты квазигосударственного сектора;
- "2" системообразующие предприятия;
- "3" субъекты естественных монополий;
- "4" недропользователи;
4) в графе 4 указывается вид договора, направленного на развитие промышленности:
- "ОК" - офтейк-контракт;
- "ДГП" - договор гарантированного закупа;
- "ДКЗ" - договор контрактных закупок;
5) в графе 5 указывается номер договора;
6) в графе 6 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
7) в графе 7 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
8) в графе 8 указывается статус договора:
- статус "0" указывается по договорам, находящихся на исполнении;
- статус "1" указывается по исполненным договорам;
- статус "2" указывается по досрочно расторгнутым договорам;
9) в графе 9 указывается общая сумма договора без учета НДС в теңге, подтверждающего закупку. Если в договоре не оговорена общая сумма договора, указывается запланированная сумма на приобретение товаров по данному договору по мере исполнения договора предоставляется счет фактура и указывается сумма с нарастанием за каждый отчетный период;
10) в графе 10 указывается организационно-правовая форма предприятия обрабатывающей промышленности товара в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если предприятие обрабатывающей промышленности не является резидентом Республики Казахстан;

11) 11-бағанда тауарларды өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының елі Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Егер өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны Қазақстан Республикасының резиденті болса, Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
12) 12-бағанда өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны атауы көрсетіледі. Егер тауар өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны Қазақстан Республикасының резиденті болса, атауы заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлікке (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке (жеке тұлғалар үшін) сәйкес көрсетіледі;
13) 13-бағанда тауар өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер тауар өңдеу өнеркәсібі кәсіпорыны Қазақстан Республикасының резиденті болмаса, бұл баған толтырылмайды;
14) 14-бағанда өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының электрондық пошта мекенжайы көрсетіледі;
15) 15-бағанда өңдеу өнеркәсібі кәсіпорынының байланыс телефонының нөмірі көрсетіледі;
16) 16-бағанда Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес өнім коды көрсетіледі;
17) 17-бағанда сатып алынған өнімнің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық жағдайлары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
18) 18-бағанда тауарлардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес сатып алу көлемі заттай көріністе көрсетіледі;
19) 19-бағанда өлшем бірлігі мен есепке алу бірліктерінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес тауарлардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
20) 20-бағанда қосылған құн салығын есептемегенде, сатып алудың нақты көлемі теңгемен көрсетілген;
21) 21-бағанда келісімшарттық сатып алу шарттары бойынша Қазақстан Республикасының экономикасына салынған инвестициялардың көлемі көрсетіледі;
22) 22-бағанда келісімшарттық сатып алу шарттары бойынша Қазақстан Республикасының экономикасына салынған инвестициялық сомалар қайда бағытталғаны көрсетіледі.
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
бақылау қағидаларына
7-қосымша
Мониторинг есебі
№____/____ "______" _______________202_ күні
1. Жеткізушінің атауы: _______________________________
___________________________________________________
2. Бақылау кезеңі: 20___ жылғы "__" ______ бастап "__" _______ дейін.
3. Бақылау нәтижелері:
Лауазымы Толық аты-жөні

11) в графе 11 указывается страна предприятия обрабатывающей промышленности товара в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если предприятие обрабатывающей промышленности является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
12) в графе 12 указывается наименование предприятия обрабатывающей промышленности. В случае если предприятие обрабатывающей промышленности товара является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
13) в графе 13 указывается бизнес - идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер предприятия обрабатывающей промышленности товара. Графа не заполняется в случае, если предприятие обрабатывающей промышленности товара не является резидентом Республики Казахстан;
14) в графе 14 указывается электронный адрес предприятия обрабатывающей промышленности;
15) в графе 15 указывается контактный телефон предприятия обрабатывающей промышленности;
16) в графе 16 указывается код товара в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг;
17) в графе 17 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара (технические условия, свойства и характеристики);
18) в графе 18 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара;
19) в графе 19 указывается единица измерения товара в соответствии с Межгосударственным классификатором единиц измерения и счета;
20) в графе 20 указывается фактический объем закупа в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в теңге;
21) в графе 21 указывается сумма инвестирования в экономику Республики Казахстан по договорам контрактных закупок;
22) в графе 22 указывается куда были направлены суммы инвестирования в экономику Республики Казахстан по договорам контрактных закупок.
Приложение 7
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Мониторинговый отчет
№____/____ от "______" _______________202_ года
1. Наименование поставщика:
_______________________________________________________________
2. Сроки проведения мониторинга: с "__" _____ по "__" _____ 20___года.
3. Результаты мониторинга:
Должность ФИО