"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 31 шiлдедегi № 517 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 тамызда № 39484 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңыңың 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада сатуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада сатуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Кеден өкiлдерiнiң тiзiлiмiне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Халықаралық тасымалдау көлiк құралын кедендiк пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жiберу туралы куәлiк беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес "Транзиттік декларацияны қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын.".

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2026 года № 517. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2026 года № 39484
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20955) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство табачных изделий", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство этилового спирта", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство алкогольной продукции", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр уполномоченных экономических операторов" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений о происхождении товаров" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Принятие предварительного решения о классификации товара" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Прием таможенной декларации на транспортное средство" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Прием пассажирской таможенной декларации" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу;
Правила оказания государственной услуги "Прием транзитной декларации" утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
1-қосымша
"Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Лицензияны алу және/немесе қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесімен электрондық құжат нысанындағы өтініші портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов Республики Казахстан М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство табачных изделий"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство табачных изделий" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство табачных изделий" (далее – государственная услуга) Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
При получении и/или переоформлении лицензии заявление в форме электронного документа с перечнем необходимых документов для оказания государственной услуги, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на производство табачных изделий" (далее – Перечень) указан в приложении 1 к настоящим Правилам.

Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде бар жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
4. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар туралы заң) 33 бабына сәйкес лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиат Рұқсаттар туралы заңның 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиаттың, қызметінің нысанасы қаржылық қызметтер көрсету болып табылатын шетелдік заңды тұлға-лицензиат филиалының атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжай көрсетілген кезде);
5) егер нақты лицензияның иеліктен шығарылатындығы Рұқсаттар туралы заңның 1-қосымшасында көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығарған;
6) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
7) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 4) және 6) тармақшаларының күші дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетіле отырып, лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жері мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болған жағдайларға қолданылмайды. Лицензиаттар мен лицензия объектісі мекенжайларының бұлай өзгеруі мемлекеттік цифрлық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.

Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
4. Согласно статье 33 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях) лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона о разрешениях;
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, филиала иностранного юридического лица-лицензиата, предметом деятельности которого является оказание финансовых услуг (при указании адреса в лицензии);
5) отчуждения лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость конкретной лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону о разрешениях;
6) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
7) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
Действия подпунктов 2), 4) и 6) части первой настоящего пункта не распространяются на случаи, когда изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов и объекта лицензии осуществляются посредством интеграции государственных цифровых систем.

Осы тармақтың бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көзделген жағдайларда лицензияны қайта ресімдеуге өтініш беру "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес проактивті көрсетілетін қызмет арқылы қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді.
Лицензияны проактивті көрсетілетін қызмет арқылы қайта ресімдеу үшін өтініш берген күн осы көрсетілетін қызметті ұсынуға келісім алған күн болып есептеледі.
Рұқсат беру тәртібі енгізілген қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда, лицензиаттың лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу туралы өтініш беруге құқығы бар.
Атауы өзгерген қызмет түріне лицензиясы бар лицензиат лицензияны алдын ала қайта ресімдеген жағдайда, лицензияға қосымшаны алады.
Рұқсаттар туралы заңның 35 бабының 2-тармағына сәйкес осы 35 баптың 1-тармағының 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысы тоқтатылған немесе лицензия электрондық нысанда ғана ресімделген жағдайларды қоспағанда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысы тоқтатылған кезде лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны он жұмыс күні ішінде лицензиарға қайтаруға міндетті.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық еместігін анықтаған кезде көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан уәжделген бас тартуды береді.
Тапсырылған құжаттар толық болған кезде құжаттарды өңдеуге жауапты адам құжаттарды "е-лицензиялау" цифрлық жүйесіне енгізеді, өңдейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін:
1) лицензия беру не осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап кезінде – 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде– 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті е-лицензиялау цифрлық жүйесі арқылы көсеткен жағдайда оны көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.
7. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

Представление заявлений на переоформление лицензии в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) части первой настоящего пункта, не требуется при переоформлении через проактивную услугу в соответствии с Законом.
Днем обращения для переоформления лицензии через проактивную услугу считается день получения согласия на предоставление данной услуги.
При изменении наименования вида и (или) подвида деятельности, для которых введен разрешительный порядок, лицензиат подает заявление о переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
Лицензиат, имеющий лицензию на вид деятельности, по которому произошло изменение наименования, получает приложение к лицензии в случае предварительного переоформления лицензии.
Согласно пункту 2 статьи 35 Закона о разрешениях при прекращении действия лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиат обязан в течение десяти рабочих дней вернуть лицензию и (или) приложение к лицензии лицензиару, за исключением оформления лицензии только в электронной форме, а также случаев прекращения действия лицензии и (или) приложения к лицензии по следующим основаниям, предусмотренным подпунктами 6) и 7) пункта 1 статьи 35 Закона о разрешениях:
исключения лицензии или отдельного вида деятельности и (или) подвида деятельности или действия (операции) из приложения 1 к Закону о разрешениях;
исключения лицензиата из числа лиц, подлежащих лицензированию.
5. Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
При установлении факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При установлении факта полноты представленных документов работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности по производству табачных изделий.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
Работник, ответственный за обработку документов, вводит документы, обрабатывает в цифровой системе "е-лицензировании" и результат государственной услуги направляет услугополучателю:
1) при выдаче лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) при прекращении лицензии - в течение 3 (трех) рабочих дней.
6. При оказании государственной услуги посредством цифровой системы е-лицензирование, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
7. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 30 (отыз) минут ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторының (Оператор) мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, өтініш бойынша әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (ӘҚНЖК), немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі (ӨБСН), әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (ӘҚНЖК РҚ), немесе рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі (РҚБСН), көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) бойынша ақпаратты міндетті түрде көрсету арқылы, авторизациялау сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате пайда болған сәтке дейінгі қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып бірыңғай қолдау қызметі sd@nitec.kz электрондық поштасына сұрау салуды жіберу арқылы хабардар етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің әрекетіне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
салықтардың және бюджетке төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның басшысының атына;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызмет көрсетуші немесе шағым жасалған лауазымды тұлға егер шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын оң шешім қабылдаса немесе әкімшілік әрекетті жүзеге асырса, шағымды қарайтын органға жібермейді, алайда бұл 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25 бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
10. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4 бабы 1-тармағы 6)-тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
"Темекі өнімдерінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрінің атауы:

8. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (минут) с момента сбоя уведомляет оператора "цифрового правительства" (Оператор) посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления (НИКАД), или уникальный идентификационный номер заявления (УИНЗ), номера и кода административного документа (НИКАД РД), или уникальный идентификационный номер разрешительного документа (УИНРД), индивидуальный идентификационный номер (ИИН), или бизнес-идентификационный номер (БИН) услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучателем подается жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
на имя руководителя услугодателя;
на имя руководителя уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, непосредственно оказывающего государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
10. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
табачных изделий"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на производство табачных изделий"
Наименование подвида государственной услуги:

1. Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру;
2. Темекі өнімдерін өндіруге лицензияны қайта ресімдеу;
3. Темекі өнімдерін өндіруге лицензияның қолданылуын тоқтату.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәсілдері
"цифрлық үкімет" веб-порталы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
1) осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде– 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабының 4-тармағына сәйкес жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым мөлшерлемелері (бұдан әрі – лицензиялық алым) республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшері негізге алына отырып белгіленеді және мынаны:
1) лицензияны беру кезінде – 500 АЕК;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Портал арқылы сұрау салу берілген кезде төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;

1. Выдача лицензии на производство табачных изделий;
2. Переоформление лицензии на производство табачных изделий;
3. Прекращение лицензии на производство табачных изделий.
1
Наименование услугодателя
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Сроки оказания государственной услуги
1) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
2) переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) прекращение лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
лицензия, переоформленная лицензия, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должностного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового кодекса Республики Казахстан ставки лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (далее – лицензионный сбор) устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя (далее – МРП), установленного законом о республиканском бюджете, и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
1) при выдаче лицензии – 500 МРП;
2) при переоформлении лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подаче запроса через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП).
7
График работы услугодателя, объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) лицензияны алу үшін:
осы Қағиданың 2 немесе 3-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
темекі өнімдерін өндіруші әзірлеген және толтырған өндіріс паспортының электрондық көшірмесі;
аталған шарттарды бір жылдан аз мерзімге жасаған жағдайда жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі электрондық көшірмесі;
осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы темекі өнімдерінің өндірісі жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағиданың 5 немесе 6-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілетін қызметті алушылардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 2 или 3 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронная копия паспорта производства, разработанного и заполненного производителем табачных изделий;
электронная копия договора аренды или безвозмездного пользования в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству табачных изделий в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 5 или 6 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающая уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии, за исключением документов, содержащихся в государственных цифровых системах.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на производство табачных изделий имеющихся у услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрета деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю - должнику лицензию;

6) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайда;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
8) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
9) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
"Темекі өнімдерінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-ч
сәйкестендіру нөмірі)__________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта
_____ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банк шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ____________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
____________________________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы________ ________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Темекі өнімдерінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
3-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта
______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою
керек) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы___________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Темекі өнімдерінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
4-қосымша
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары

6) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
табачных изделий"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________
полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у головного юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
__________________________________________________________________
указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе_____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/ здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения)
Руководитель
____________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
табачных изделий"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) (далее – Ф.И.О.) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе ___ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Физическое лицо ______________ ___________________________________
(подпись) (Ф.И.О.) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
табачных изделий"
Форма
Формы сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по производству табачных изделий

1. Темекі өнімдерін өндірушінің өндірістік паспортында көрсетілген өндірістің технологиялық схемасына сәйкес келетін темекі өнімдерін өндіру кезінде пайдаланылатын технологиялық жабдық:
мыналар:
1) жабдықтың атауы _______________________________________________;
2) түрі ___________________________________________________________;
3) маркасы _______________________________________________________;
4) жабдықтың өнімділігі ___________________________________________;
5) саны __________________________________________________________;
6) жабдықты сатып алуды растайтын құжаттың нөмірі мен күні __________;
7) соңғы және кейінгі тексеру (калибрлеу) күні ______________ көрсетілсін.
2. Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін өлшем құралдары:
мыналар:
1) өлшем құралының атауы _________________________________________;
2) түрі ___________________________________________________________;
3) маркасы _______________________________________________________;
4) саны __________________________________________________________;
5) соңғы және кейінгі тексеру (калибрлеу) күні _______________ көрсетілсін.
3. Темекі өнімдерінің өндірісін технологиялық бақылау бойынша зертханалар:
Болған кезде мыналар:
1) аккредиттеу аттестатын (куәлігін) берген орган ______________________;
2) аттестаттың (куәліктің) қолданыс мерзімі ___________________________;
3) аккредиттеу (аттестаттау) саласы __________________________________;
4) аккредиттеу аттестатының (куәлігінің) нөмірі және күні _______________;
5) берген орны _________________________________________ көрсетілсін.
4. Барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін
өнім тізбесі:
мыналар:
1) барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін
өнімнің дәл және толық атауы _______________________________;
2) тауар белгісін тіркеу нөмірі және күні ___________________ көрсетілсін.
5. "Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы
Заңының талаптарына сәйкес келетін нормативтік техникалық құжаттар:
техникалық құжаттаманың болуы көрсетілсін:

1. Технологическое оборудование, используемое при производстве табачных изделий,
соответствующее технологической схеме производства, указанной в паспорте
производства производителя табачных изделий, указать:
1) наименование оборудования _______________________________________;
2) тип ____________________________________________________________;
3) марку __________________________________________________________;
4) производительность оборудования __________________________________;
5) количество ______________________________________________________;
6) номер и дату документа, подтверждающего приобретение оборудования
__________________________________________________________________;
(не заполняется при истечении установленного законодательством срока
хранения документа);
7) дату последней и последующей поверки (калибровки)
__________________________________________________________________.
2. Средства измерений, соответствующие требованиям законодательства
Республики Казахстан в области обеспечения единства измерений, указать:
1) наименование средства измерения __________________________________;
2) наименование производителя с указанием территориального места производства
__________________________________________________________________;
3) тип_____________________________________________________________;
4) модель _________________________________________________________;
5) заводской номер _________________________________________________;
6) номер сертификата о поверке (калибровке) с указанием даты последней
и последующей поверки (калибровки)
__________________________________________________________________.
3. Лаборатория по технологическому контролю производства табачных изделий,
указать при наличии:
1) орган, выдавший аттестат (свидетельство) аккредитации
__________________________________________________________________;
2) срок действия аттестата (свидетельства) _____________________________;
3) области аккредитации (аттестации) _________________________________;
4) номер и дату аттестата (свидетельства) аккредитации __________________;
5) место выдачи ____________________________________________________.
4. Перечень производимой продукции с указанием точных и полных наименований
всех товарных знаков, указать:
1) точное и полное наименование производимой продукции с указанием
наименований всех товарных знаков ____________________________________;
2) номер и дату регистрации товарного знака_____________________________.
5. Нормативные технические документы, соответствующие требованиям Закона
Республики Казахстан "О техническом регулировании", указать наличие технической
документации:

1) стандарттың нөмірі және күні ___________________________________;
2) техникалық регламенттің нөмірі және күні ________________________;
3) технологиялық нұсқаулық нөмірі және күні (болған кезде)
________________________________________________________________;
4) басқа құжаттама (болған кезде) __________________________________.
"Темекі өнімдерінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы "___" ________ № ____________, _____________________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың
атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою
қажет):
бірігу _________________________________________________________
қайта құру _____________________________________________________
қосылу ________________________________________________________
бөліп шығару __________________________________________________
бөліну ___________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _____________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
___________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _____________

1) номер и дату стандарта______________________________________________;
2) номер и дату технического регламента _________________________________;
3) номер и дату технологической инструкции (при его наличии) ______________;
4) другую документацию (при его наличии) _______________________________.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
табачных изделий"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения(й) к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у головного юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть) №__________ от "___" _________ 20___ года,
выданную(ое)(ых)_______________ (номер(а) лицензии и (или) приложения(й)
к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или)
приложение(я) к лицензии) на осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям)
(укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
а) слияния __________________________________________________________
б) преобразования ___________________________________________________
в) присоединения ____________________________________________________
г) выделения ________________________________________________________
д) разделения _______________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _______________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" ______________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов ________________________

6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ___________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ___________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ____________________________
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банк шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____________________________________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Темекі өнімдерінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
6-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы "___" ___________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың
атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
___________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности __________________________
8) изменение наименования подвида деятельности
___________________________________________________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Руководитель ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
табачных изделий"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность)
(далее – Ф.И.О.) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть) №________ от ________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
________ (номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление _________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) өзгеруі _______________________________
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ________
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі
_____________________________________________________________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
___________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ______________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ___________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ___________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
2-қосымша
"Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаты

1) изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица-лицензиата
_________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его наименования __________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его юридического адреса ____________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если
отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики
Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ______________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов
_____________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ____________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _________ на бумажном носителе
_____________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес местожительства физического лица ________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Физическое лицо ______________ ___________________________________
(подпись) (Ф.И.О.) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" ________ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство этилового спирта"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Лицензияны алу және/немесе қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесімен электрондық құжат нысанындағы өтініші портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде бар жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
4. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар туралы заң) 33 бабына сәйкес лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство этилового спирта" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство этилового спирта" (далее – государственная услуга) Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
При получении и/или переоформлении лицензии заявление в форме электронного документа с перечнем необходимых документов для оказания государственной услуги, удостоверенного цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается через портал.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на производство этилового спирта" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных цифровых системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
4. Согласно статье 33 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях) лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;

5. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісін анықтаған жағдайда көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжделген түрде бас тартады.
Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды өңдеуге жауапты тұлға құжататрды "е-лицензиялау" цифрлық жүйесіне енгізеді, өңдейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жібереді:
1) лицензия беру әлде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы – 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде– 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті е-лицензиялау цифрлық жүйесі арқылы көсеткен жағдайда оны көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.
7. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 30 (отыз) минут ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторының (Оператор) мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, өтініш бойынша әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (ӘҚНЖК), немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі (ӨБСН), әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (ӘҚНЖК РҚ), немесе рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі (РҚБСН), көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) бойынша ақпаратты міндетті түрде көрсету арқылы, авторизациялау сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате пайда болған сәтке дейінгі қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып бірыңғай қолдау қызметі sd@nitec.kz электрондық поштасына сұрау салуды жіберу арқылы хабардар етеді.

5. Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
При установлении факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При установлении факта полноты представленных документов работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности по производству этилового спирта.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
Работник, ответственный за обработку документов, вводит документы, обрабатывает в цифровой системе "е-лицензировании" и результат государственной услуги направляет услугополучателю:
1) при выдаче лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) при прекращении лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней.
6. При оказании государственной услуги посредством цифровой системы е-лицензирование, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
7. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору "цифрового правительства", Государственной корпорацию, услугодателю.
8. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (минут) с момента сбоя уведомляет оператора "цифрового правительства" (Оператор) посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления (НИКАД), или уникальный идентификационный номер заявления (УИНЗ), номера и кода административного документа (НИКАД РД), или уникальный идентификационный номер разрешительного документа (УИНРД), индивидуальный идентификационный номер (ИИН), или бизнес-идентификационный номер (БИН) услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

1) лицензияны алу үшін:
осы Қағиданың 2 немесе 3-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
этил спиртін өнімдерін өндіруші әзірлеген және толтырған өндіріс паспортының электрондық көшірмесі;
этил спиртінің қажетті көлемін өндіруге мүмкіндік беретін жабдықтың пайдалану - техникалық сипаттамасын қамтитын жабдықтың паспорттарының көшірмелерін қоса бере отырып, өтініш беруші жүргізетін өндірістік қуат есебінің электрондық көшірмесі;
ұйымның теңгеріміне технологиялық жабдықты қабылдау туралы бухгалтерлік (есептік) құжаттардың электрондық көшірмелері;
осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы темекі өнімдерінің өндірісі жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағиданың 5 немесе 6-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілетін қызметті алушылардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 2 или 3 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронная копия паспорта производства, разработанного и утвержденного производителем этилового спирта;
электронная копия расчета производственной мощности, произведенного заявителем, с приложением копий паспортов оборудования, содержащих эксплуатационно-технические характеристики оборудования, позволяющего выработать необходимый объем этилового спирта;
электронная копия бухгалтерских (учетных) документов о принятии технологического оборудования на баланс организации;
форма сведений к квалификационным требованиям, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта в форме электронного документа, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 5 или 6 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии, за исключением документов, содержащихся в государственных цифровых системах.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на производство этилового спирта имеющихся у услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю - должнику лицензию.
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
7) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

1. Этил спиртін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
1.1 Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік
құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі __________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі ______________________;
3) меншік құқығы туындауының негізі _____________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
______________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) ______________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы __________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы _________________________________;
8) салынған жыл ________________________________________________
1.2 Стационарлық үй-жайда этил спиртін өндіруді қамтамасыз ететін сумен
жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттың
(шарттардың) атауы _______________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні __________________________.
1.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, этил спиртінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға арналған шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні __________________________________;
2) аспаптар саны ________________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы ___________________________.
2. Алкоголь өнімін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
2.1 Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін
меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жайдың)
___________________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі ______________________;
3) меншік құқығы туындаудың негіздемесі __________________________;

1. Для вида деятельности в сфере производства этилового спирта:
1.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства этилового спирта: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
_______________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения ____________________;
3) основание возникновения права собственности ____________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение
права собственности ____________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) ____________________________;
6) общую площадь стационарного помещения _______________________;
7) общую площадь складского помещения __________________________;
8) год постройки _______________________________________________.
1.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие
производство этилового спирта в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
______________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) _____________________________.
1.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания
электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному
органу и его территориальным подразделением в режиме реального времени данных
об объемах производства этилового спирта:
указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
_________________________________________________________________;
2) количество приборов ____________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять
автоматизированную передачу информации
_________________________________________________________________.
2. Для вида деятельности в сфере производства алкогольной продукции:
2.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства алкогольной продукции:
указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
____________________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения _________________________;
3) основание возникновения права собственности _________________________;

4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі және
күні _____________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) ______________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы __________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы _________________________________;
8) салынған жыл ________________________________________________.
2.2 Стационарлық үй-жайда алкоголь өнімін өндіруді қамтамасыз ететін сумен
жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы ____________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні __________________________.
2.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға шарттың (шарттардың) нөмірі
мен күні __________________________________________;
2) аспапттар саны _______________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін
бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы _____________________________.
2.3 Өлшемдердің бірыңғайлығын қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық - ылғалдық режимі бойынша шикізатты, қосалқы материалдарды және алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні __;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы ____________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні ______________________________.
3. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және көтерме саудада сату
жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату
саласындағы қызмет түрі үшін:
3.1 Жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі:
1) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні көрсетіңіз _________________;
2) қойма үй-жайдың кадастрлық нөмірі _____________________________.
3.2 Қойма үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:

4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права
собственности _______________________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) __________________________________;
6) общую площадь стационарного помещения ____________________________;
7) общую площадь складского помещения _______________________________;
8) год постройки _____________________________________________________.
2.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство
алкогольной продукции в стационарном помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
____________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ___________________________________.
2.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания
электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному
органу и его территориальным подразделением в режиме реального времени данных
об объемах производства алкогольной продукции: указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
____________________________________________________________________;
2) количество приборов _______________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять
автоматизированную передачу информации ______________________________.
2.3 Приборы, позволяющие контролировать условия хранения сырья,
вспомогательных материалов и алкогольной продукции по температурно-
влажностному режиму, поверенные в соответствии с требованиями государственной
системы обеспечения единства измерений:
указать:
1) номер и дату документа (документов), подтверждающего приобретение приборов
____________________________________________________________________;
2) наименование организации, осуществляющей поверку, приборов
____________________________________________________________________;
3) дату последней и последующей поверок _______________________________.
3. Для вида деятельности в сфере хранения и оптовой реализации алкогольной
продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации
алкогольной продукции на территории ее производства:
3.1 Наименование договора аренды или безвозмездного пользования:
1) указать номер и дату договора (договоров) _______________________;
2) кадастровый номер складского помещения _______________________.
3.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в складском помещении:
указать:

1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы ____________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні __________________________.
3.3 Мәлімделген қойма үй-жайларында алкоголь өнімдерін сақтау және көтерме
саудамен сату бойынша қызметті жүзеге асыратын екі және одан да көп лицензиаттың
болуы немесе болмауы туралы мәліметтер:
қойма үй-жайында екі немесе одан көп лицензиаттың болуы немесе болмауын
көрсетіңіз _____________________________________________________.
3.4 Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары
туралы мәлімет:
бақылау-кассалық машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін
көрсетіңіз
_______________________________________________________________.
4. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі
қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы
қызмет түрі үшін:
4.1 Стационарлық үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы ______________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні __________________________;
3) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі ______________________.
4.2 Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары
туралы мәлімет:
бақылау-кассалық машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін
көрсетіңіз
______________________________________________________________.
"Этил спиртінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы "___" ________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению складского
помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
____________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ___________________________________.
3.3 Сведения о наличии или отсутствии в заявленном складском помещении двух
и более лицензиатов, осуществляющих деятельность по хранению и оптовой
реализации алкогольной продукции: указать наличие или отсутствие двух и более
лицензиатов в одном складском помещении _____________________________.
3.4 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или)
передачи данных:
указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию контрольно-
кассовой машины ____________________________________________________.
4. Для вида деятельности в сфере хранения и розничной реализации алкогольной
продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации
алкогольной продукции на территории ее производства:
4.1 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в стационарном помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
____________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) __________________________________;
3) кадастровый номер стационарного помещения _________________________.
4.2 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или) передачи
данных: указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию
контрольно-кассовой машины ______________________________.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
этилового спирта"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения(й) к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у головного юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии (нужное
подчеркнуть) №__________ от "___"_20___года, выданную(ое) (ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление_____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________
Телефондары _______________________________________________
Факс ______________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ______ парақта
қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ____ ________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Этил спиртінің өндірісіне
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
6-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы "___" ___________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың
атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
а) слияния _________________________________________________________
б) преобразования__________________________________________________
в) присоединения ___________________________________________________
г) выделения _______________________________________________________
д) разделения ______________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _______________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"
____________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов
____________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности
____________________________________________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ___на бумажном носителе __
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
____________________________________________________________________
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Руководитель_____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
этилового спирта"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное
подчеркнуть) №____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
__________________________________________________________________
(номер(а)
лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара,
выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
__________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) өзгеруі _________________________________
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі _____________
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі
______________________________________________________________________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
_______________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ______________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ___________________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________
Телефондары _______________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
___________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға _____________________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
3-қосымша
"Алкоголь өнімін өндіруге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаты

1) изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица-лицензиата
__________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его наименования
___________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его юридического адреса ______________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" ________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ___
7) изменение наименования вида деятельности _________
8) изменение наименования подвида деятельности _________
на бумажном носителе _____(поставить знак Х в случае, если необходимо
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Физическое лицо ______________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" ________ 20__ года
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство алкогольной продукции"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Алкоголь өнімін өндіруге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) "Алкоголь өнімін өндіруге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Лицензияны алу және/немесе қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесімен электрондық құжат нысанындағы өтініші портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Алкоголь өнімін өндіруге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсертілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, құқық белгілейтін құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
4. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар туралы заң) 33 бабына сәйкес лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство алкогольной продукции" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на производство алкогольной продукции" (далее – государственная услуга) Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
При получении и/или переоформлении лицензии заявление в форме электронного документа с перечнем необходимых документов для оказания государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал "цифрового правительства" (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на производство алкогольной продукции" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о правоустанавливающих документах, содержащихся в государственных цифровых системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
4. Согласно статье 33 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях) лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:

Рұқсаттар туралы заңның 35 бабының 2-тармағына сәйкес осы 35 баптың 1-тармағының 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысы тоқтатылған немесе лицензия электрондық нысанда ғана ресімделген жағдайларды қоспағанда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысы тоқтатылған кезде лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны он жұмыс күні ішінде лицензиарға қайтаруға міндетті.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық болмауын анықтаған кезде көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады.
Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды өңдеуге жауапты тұлға құжататрды "е-лицензиялау" цифрлық жүйесіне енгізеді, өңдейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жібереді:
1) лицензия беру әлде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы – 12 (он екі) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде– 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті е-лицензиялау цифрлық жүйесі арқылы көсеткен жағдайда оны көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.
7. Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде құжаттарды өңдеуге жауапты қызметкер салық өтінішін алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің цифрлық жүйесіне құжаттарды енгізеді және өңдейді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 30 (отыз) минут ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторының (Оператор) мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, өтініш бойынша әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (ӘҚНЖК), немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі (ӨБСН), әкімшілік құжаттың нөмірі және коды (ӘҚНЖК РҚ), немесе рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі (РҚБСН), көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) бойынша ақпаратты міндетті түрде көрсету арқылы, авторизациялау сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате пайда болған сәтке дейінгі қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып бірыңғай қолдау қызметі sd@nitec.kz электрондық поштасына сұрау салуды жіберу арқылы хабардар етеді.

Согласно пункту 2 статьи 35 Закона о разрешениях при прекращении действия лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиат обязан в течение десяти рабочих дней вернуть лицензию и (или) приложение к лицензии лицензиару, за исключением оформления лицензии только в электронной форме, а также случаев прекращения действия лицензии и (или) приложения к лицензии по следующим основаниям, предусмотренным подпунктами 6) и 7) пункта 1 статьи 35 Закона о разрешениях:
исключения лицензии или отдельного вида деятельности и (или) подвида деятельности или действия (операции) из приложения 1 к Закону о разрешениях;
исключения лицензиата из числа лиц, подлежащих лицензированию.
5. Ответственное структурное подразделение услугодателя за прием документов в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
При установлении факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При установлении факта полноты представленных документов работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги направляет запрос в государственный орган для осуществления согласования выдачи лицензии в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан.
При получении услугодателем ответа от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям, услугополучателю направляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При получении услугодателем ответа от соответствующего согласующего государственного органа о соответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям, работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности по производству алкогольной продукции.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку документов, вводит документы, обрабатывает в цифровой системе "е-лицензировании" и результат государственной услуги направляет услугополучателю:
1) при выдаче лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги – не позднее 12 (двенадцати) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) при прекращении лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней.
6. При оказании государственной услуги посредством цифровой системы е-лицензирование, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
7. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору "цифрового правительства".
8. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (минут) с момента сбоя уведомляет оператора "цифрового правительства" (Оператор) посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления (НИКАД), или уникальный идентификационный номер заявления (УИНЗ), номера и кода административного документа (НИКАД РД), или уникальный идентификационный номер разрешительного документа (УИНРД), индивидуальный идентификационный номер (ИИН), или бизнес-идентификационный номер (БИН) услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

1) осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 12 (он екі) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде– 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасыны электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабы.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабының 4-тармағына сәйкес жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым мөлшерлемелері (бұдан әрі – лицензиялық алым) республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшері негізге алына отырып белгіленеді және мынаны:
1) лицензияны беру кезінде:
мыналарға:
сыра өнімінен басқа алкоголь өнімдерін өндіруге – 3000 АЕК;
сыра өнімдерін өндіруге - 2000 АЕК;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10%-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Портал арқылы сұрау салу берілген кезде төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы ҚР Еңбек кодексіне ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі

1) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня – не позднее 12 (двенадцати) рабочих дней;
2) переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) прекращение лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
лицензия, переоформленная лицензия, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должностного лица услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового кодекса Республики Казахстан ставки лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (далее – лицензионный сбор) устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя (далее – МРП), установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
1) при выдаче лицензии:
на производство алкогольной продукции, кроме пивоваренной продукции – 3000 МРП;
на производство пивоваренной продукции – 2000 МРП;
2) при переоформлении лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подаче запроса через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП).
7
График работы услугодателя, объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) лицензияны алу үшін:
осы Қағиданың 2 немесе 3-қосымшаларына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алкоголь өнімдерін өндіруші әзірлеген және толтырған өндіріс паспортының электрондық көшірмесі;
арақтардың, айрықша арақтардың, тауардың шығарылған жерінің атауы қорғалған арақтардың қажетті көлемін өндіруге мүмкіндік беретін жабдықтың пайдалану – техникалық сипаттамасын қамтитын жабдықтың паспорттарының көшірмелерін қоса бере отырып, өтініш беруші жүргізетін өндірістік қуат есебінің электрондық көшірмесі;
ұйымның теңгеріміне технологиялық жабдықты қабылдау туралы бухгалтерлік (есептік) құжаттардың электрондық көшірмелері;
осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы алкоголь өнімдерінің өндірісі саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағиданың 5 немесе 6-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілетін қызметті алушылардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;

1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 2 или 3 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронная копия паспорта производства, разработанного и утвержденного производителем алкогольной продукции;
электронная копия расчета производственной мощности, произведенный заявителем, с приложением копий паспортов оборудования, содержащих эксплуатационно-технические характеристики оборудования, позволяющего выработать необходимый объем водок, водок особых, водок с защищенным наименованием места происхождения товара;
электронная копия бухгалтерских (учетных) документов о принятии технологического оборудования на баланс организации;
форма сведений к квалификационным требованиям, для осуществления деятельности в сферах производства алкогольной продукции, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 5 или 6 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии, за исключением документов, содержащихся в государственных цифровых системах.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на производство алкогольной продукции имеющихся у услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю – должнику лицензию;

7) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайда;
8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
9) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
10) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
"Алкоголь өнімін өндіруге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
2-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға өтініші
Кімге____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) кіші түрі (-лері) көрсетілсін)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
____________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда, X белгісін қою керек)
беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
_________________________________________________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық поштасы ________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лар)
___________________________________________________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайлар) нөмір
Қоса берілген құжаттар ____________ парақ
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге соттың лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады
Басшы ______________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "___" _________________
"Алкоголь өнімін өндіруге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
3-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға өтініші
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) кіші түрі (-лері) көрсетілсін)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткі
_______________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда, X белгісін қою керек)
беруді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық поштасы __________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс__________________________________________________________________
Банктік шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) _________________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Қоса берілген құжаттар ____________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге соттың лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы _______________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "___" ______________
"Алкоголь өнімін өндіруге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2013 жылғы
30 қаңтардағы № 60
қаулысымен Бекітілген
Алкоголь өнімдерін өндіру
аумағында оны сақтау, көтерме
және (немесе) бөлшек саудада
сату жөніндегі қызметті қоспағанда, этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімін сақтау, көтерме және (немесе) бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға қойылатын
біліктілік талаптары және оларға
сәйкестігін растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Алкоголь өнімін өндіру, саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары
Этил спиртін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:

7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
алкогольной продукции"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у головного юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица __________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/
здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Руководитель ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
алкогольной продукции"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Физическое лицо ______________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
алкогольной продукции"
Приложение
к Квалификационным
требованиям и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им,
для осуществления
деятельности в сферах
производства этилового спирта,
производства алкогольной
продукции, хранения
и оптовой реализации
алкогольной продукции,
за исключением деятельности
по хранению и оптовой
реализации алкогольной
продукции на территории ее
производства, а также
хранения и розничной
реализации алкогольной
продукции, за исключением
деятельности по хранению
и розничной реализации
алкогольной продукции
на территории ее производства
утвержденный приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 60
Форма
Формы сведений к квалификационным требованиям, для осуществления деятельности в сферах производства алкогольной продукции
1. Для вида деятельности в сфере производства этилового спирта:

1.1 Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі
_____________________________________________________________________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі ____________________________;
3) меншік құқығы туындауының негізі ___________________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
________________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) ____________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы ________________________________;
7) салынған жыл ______________________________________________________.
1.2 Стационарлық үй-жайда этил спиртін өндіруді қамтамасыз ететін сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттың (шарттардың) атауы
_____________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні _________________________________.
1.3 Лицензиарға өндіру көлемі туралы ақпаратты автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін спирт өлшеуіш аппараттар/есепке алудың бақылау аспаптары, іркіліссіз электр энергиясының қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде этил спирті өнімінің өндірілу көлемі туралы, автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аппараттарды/ аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға арналған шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ____________________________________;
2) аппараттар/аспаптар саны _____________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы _____________________________.
1.4 Этил спиртін өндіруге шикізатты сақтау, дайындау (өңдеу), беру үшін арналған қойма:
мыналарды көрсетіңіз:
1) меншік құқығы туындауының негізі ____________________________________;
2) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) _____________________________;
3) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
_____________________________________________;
4) қойманың алаңы _____________________________________________________;
5) біржолғы сақтау көлемі _______________________________________________.
1.5 Өлшемдердің бірыңғайлығын мемлекеттік қамтамасыз ету жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық ылғалдық режимі бойынша шикізатты, қосалқы материалдарды, этил спиртін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы ___________________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні _____________________________________.
2. Алкоголь өнімін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
2.1 Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін
меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жайдың)
______________________________________________________________________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі _____________________________;
3) меншік құқығы туындаудың негіздемесі _________________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі және
күні__________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) _____________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы _________________________________;
7) салынған жылы ______________________________________________________.
2.2 Стационарлық үй-жайда алкоголь өнімін өндіруді қамтамасыз ететін сумен
жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
_____________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні __________________________________.
2.3 Лицензиарға өндіру көлемі туралы ақпаратты автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін алкоголь өнімдерінің өндірілу көлемін есептеу аспаптары (көмір қостотығымен қаныққанынан және шарап материалынан басқа)/есепке алудың бақылау аспаптары, іркіліссіз электр энергиясының қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы, деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға шарттың (шарттардың) нөмірі
мен күні ____________________________________;
2) аспаптар саны _______________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін
бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы________________________________.
2.4 Алкоголь өнімін өндіруге шикізатты сақтауға, дайындауға (өңдеуге), беруге
арналған қойма:
мыналарды көрсетіңіз:
1) меншік құқығы туындауының негізі ____________________________________;
2) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) _____________________________;
3) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
_______________________________;
4) қойманың алаңы _____________________________________________________;
5) біржолғы сақтау көлемі _______________________________________________.
2.5 Өлшемдердің бірыңғайлығын мемлекеттік қамтамасыз ету жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық ылғалдық режимі бойынша шикізатты, қосалқы материалдарды, алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
_____________________________________________________________________;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы ____________________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні ______________________________________.

1.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства этилового спирта: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
_______________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения ____________________;
3) основание возникновения права собственности ____________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение
права собственности ____________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) ____________________________;
6) общую площадь стационарного помещения _______________________;
7) общую площадь складского помещения __________________________;
8) год постройки ________________________________________________.
1.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие
производство этилового спирта в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
_______________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________.
1.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания
электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному
органу и его территориальным подразделением в режиме реального времени данных
об объемах производства этилового спирта:
указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
_______________________________________________________________;
2) количество приборов __________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять
автоматизированную передачу информации _________________________.
2. Для вида деятельности в сфере производства алкогольной продукции:
2.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства алкогольной продукции: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
_______________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения ____________________;
3) основание возникновения права собственности ____________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение
права собственности ____________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) ____________________________;
6) общую площадь стационарного помещения ______________________;
7) общую площадь складского помещения _________________________;
8) год постройки _______________________________________________.
2.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие
производство алкогольной продукции в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
______________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________.
2.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного
питания электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу
уполномоченному органу и его территориальным подразделением в режиме
реального времени данных об объемах производства алкогольной продукции: указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
______________________________________________________________;
2) количество приборов _________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять
автоматизированную передачу информации ________________________.

3. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және көтерме саудада сату
жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату
саласындағы қызметтің түрі үшін:
3.1 Жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі:
шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні көрсетіңіз ______________________.
3.2 Қойма үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
_____________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ____________________________.
3.3 Мәлімделген қойма үй-жайда алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті жүзеге асыратын екі немесе одан көп лицензиаттың бар немесе жоқ болуы туралы мәліметтер:
қойма үй-жайында екі немесе одан көп лицензиаттың бар немесе жоқ болуын көрсетіңіз ____________________________________________________.
3.4 Өлшемдердің бірыңғайлығын мемлекеттік қамтамасыз ету жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық ылғалдық режимі бойынша алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі және күні
___________________________________________________________________;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы
_______________________________________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні ________________________________.
4. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметтің түрі үшін:
4.1 Стационарлық үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
_____________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні _________________________________.
4.2 Бақылау-кассалық машина:
бақылау-кассалық машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін
көрсетіңіз __________________________.
4.3 Өлшемдердің бірыңғайлығын мемлекеттік қамтамасыз ету жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық ылғалдық режимі бойынша алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
__________________________________________________________________;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы______________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні ________________________________.
"Алкоголь өнімін өндіруге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына 5-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтініші
Кімге ____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) кіші түрі (-лері) көрсетілсін)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
_____
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________
_________________________________________________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық почтасы ______________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банктік шоты______________________________________________________
_________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) _____________________________
_________________________________________________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар___________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге соттың лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы ____________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "___" _________
"Алкоголь өнімін өндіруге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына 6-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтініші
Кімге ____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) кіші түрі (-лері) көрсетілсін)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
______ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек) беруді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы _______________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық почтасы ______________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банктік шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) _____________________________
(почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Қоса берілген құжаттар___________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге соттың лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға ____________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
4-қосымша
"Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет қағидасы

3. Для вида деятельности в сфере хранения и оптовой реализации алкогольной
продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации
алкогольной продукции на территории ее производства:
3.1 Наименование договора аренды или безвозмездного пользования:
1) указать номер и дату договора (договоров) _______________________;
2) кадастровый номер складского помещения _______________________.
3.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в складском помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
складского помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
______________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________.
3.3 Сведения о наличии или отсутствии в заявленном складском помещении двух
и более лицензиатов, осуществляющих деятельность по хранению и оптовой
реализации алкогольной продукции: указать наличие или отсутствие двух и более
лицензиатов в одном складском помещении _________________________.
3.4 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или) передачи
данных: указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию
контрольно-кассовой машины _____________________________________.
4. Для вида деятельности в сфере хранения и розничной реализации алкогольной
продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации
алкогольной продукции на территории ее производства:
4.1 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в стационарном помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению
стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
_______________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________;
3) кадастровый номер стационарного помещения ____________________.
4.2 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или)
передачи данных:
указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию
контрольно-кассовой машины
________________________________________________________________
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
алкогольной продукции"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения(й) к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у головного юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№ __________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
___________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
а) слияния ____________________________________________________________
б) преобразования _____________________________________________________
в) присоединения ______________________________________________________
г) выделения __________________________________________________________
д) разделения _________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата __________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _______________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" _________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов ___________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ____________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _________________________
на бумажном носителе _________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес юридического лица ______________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через
центр обслуживания населения).
Руководитель_____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на производство
алкогольной продукции"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№ ____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего
____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица-лицензиата
____________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его наименования ____________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его юридического адреса ______________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" _______________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов _________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _________ на бумажном носителе
___________________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном
носителе)
Адрес местожительства физического лица _______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения
к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника центра обслуживания населения
(в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо ______________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" ________ 20__ года
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1)-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Лицензияны алу және/немесе қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесімен электрондық құжат нысанындағы өтініші портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, құқық белгілейтін құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
4. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар туралы заң) 33 бабына сәйкес лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лица (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
При получении и/или переоформлении лицензии заявление в форме электронного документа с перечнем необходимых документов для оказания государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается через портал.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о правоустанавливающих документах, содержащихся в государственных цифровых системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
4. Согласно статье 33 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях) лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:

Рұқсаттар туралы заңның 35 бабының 2-тармағына сәйкес осы 35-баптың 1-тармағының 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысы тоқтатылған немесе лицензия электрондық нысанда ғана ресімделген жағдайларды қоспағанда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысы тоқтатылған кезде лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны он жұмыс күні ішінде лицензиарға қайтаруға міндетті.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық болмауын анықтаған кезде көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады.
Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды өңдеуге жауапты тұлға құжататрды "е-лицензиялау" цифрлық жүйесіне енгізеді, өңдейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жібереді:
1) лицензия беру әлде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы – көрсетілген өтінішті тіркеген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның қолданысын тоқтау – көрсетілген өтінішті тіркеген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде – көрсетілген өтінішті тіркеген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті е-лицензиялау цифрлық жүйесі арқылы көсеткен жағдайда оны көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.
7. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

Согласно пункту 2 статьи 35 Закона о разрешениях при прекращении действия лицензии и (или) приложения к лицензии лицензиат обязан в течение десяти рабочих дней вернуть лицензию и (или) приложение к лицензии лицензиару, за исключением оформления лицензии только в электронной форме, а также случаев прекращения действия лицензии и (или) приложения к лицензии по следующим основаниям, предусмотренным подпунктами 6) и 7) пункта 1 статьи 35 Закона:
исключения лицензии или отдельного вида деятельности и (или) подвида деятельности или действия (операции) из приложения 1 к Закону;
исключения лицензиата из числа лиц, подлежащих лицензированию.
5. Структурное подразделение услугодателя ответственное за прием документов в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
При установлении факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку документов, вводит документы, обрабатывает в цифровой системе "е-лицензировании" и результат государственной услуги направляет услугополучателю:
1) при выдаче лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 1 статьи 32 Закона о разрешениях – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления;
2) при переоформлении лицензии – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления;
3) при прекращении лицензии – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления.
6. При оказании государственной услуги посредством цифровой системы е-лицензирование, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
7. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства".

1. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру;
2. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензияны қайта ресімдеу;
3. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензияның қолданылуын тоқтату.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
www.​egov.​kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
1) осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу көрсетілген өтінішті тіркеген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде – көрсетілген өтінішті тіркеген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабы.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабының 4-тармағына сәйкес жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым мөлшерлемелері (бұдан әрі – лицензиялық алым) республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшері негізге алына отырып белгіленеді және мынаны:
1) лицензияны беру кезінде – 200 АЕК;
мыналарға:
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10%-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Портал арқылы сұрау салу берілген кезде төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі

1. Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства;
2. Переоформление лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства;
3. Прекращение действия лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Сроки оказания государственной услуги
1) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 настоящего Перечня – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления;
2) переоформление лицензии – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления;
3) прекращение лицензии – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
лицензия, переоформленная лицензия в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должностного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового кодекса Республики Казахстан ставки лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (далее – лицензионный сбор) устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя (далее – МРП), установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
1) при выдаче лицензии – 200 МРП;
2) при переоформлении лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подаче запроса через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП).
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы www.​egov.​kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) лицензияны алу үшін:
осы Қағиданың 2 немесе 3-қосымшаларына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
аталған шарттарды бір жылдан аз мерзімге жасаған жағдайда – жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шартының электрондық көшірмесі;
осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы, алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағиданың 4 немесе 5-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
3) лицензияның қолданысын тоқтату үшін:
ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияның қолданысын тоқтату үшін сұрау салу.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе портал www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 2 или 3 к настоящим Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронная копия договора аренды или безвозмездного пользования – в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
форма сведений к квалификационным требованиям, для осуществления деятельности хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства документы, в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, согласно приложениям 4 или 5 к настоящему Правилам;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, содержащихся в государственных цифровых системах;
3) для прекращения действия лицензии:
запрос для прекращения действия лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции имеющихся у услугополучателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілетін қызметті алушылардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы - борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
6) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайда;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
8) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
9) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
"Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және
көтерме саудада өткізу
жөніндегі қызметті қоспағанда,
алкоголь өнімдерін сақтауға
және көтерме саудада өткізуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
_______________________________________________________________________
_____________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу
қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банк шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_________________________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы________ _________________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "_" _________________
"Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
3-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта
____ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_______________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
___________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда,
алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 60 бұйырығымен бекітілген
Этил спиртін өндіру, алкоголь
өнімін өндіру, алкоголь
өнімдерін өндіру аумағында оны
сақтау және көтерме саудада
сату жөніндегі қызметті
қоспағанда, алкоголь өнімін
сақтау және көтерме саудада
сату, сондай-ақ алкоголь
өнімдерін өндіру аумағында оны
сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін
сақтау және бөлшек саудада
сату саласындағы қызметті
жүзеге асыруға қойылатын
біліктілік талаптары және оларға
сәйкестігін растайтын құжаттар
тізбесіне қосымша
Нысан
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру, саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрета деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю – должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
8) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
9) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на хранение
и оптовую реализацию
алкогольной продукции,
за исключением деятельности
по хранению и оптовой
реализации алкогольной
продукции на территории
ее производства"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес - идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у головного юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ________________________________________________ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами
и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче
лицензии и (или) приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на хранение
и оптовую реализацию алкогольной
продукции, за исключением
деятельности по хранению и оптовой
реализации алкогольной продукции
на территории ее производства"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности) на бумажном носителе ___________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ________________________________________________ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами
и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен
на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра
обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо________________________________________________
(подпись)(фамилия, имя, отчество (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на хранение
и оптовую реализацию алкогольной
продукции, за исключением
деятельности по хранению и оптовой
реализации алкогольной
продукции на территории
ее производства"
Приложение
к Квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления
деятельности в сферах производства
этилового спирта, производства
алкогольной продукции, хранения
и оптовой реализации алкогольной
продукции, за исключением
деятельности по хранению и оптовой
реализации алкогольной продукции
на территории ее производства, а также
хранения и розничной реализации
алкогольной продукции,
за исключением
деятельности по хранению
и розничной реализации
алкогольной продукции
на территории ее производства
утвержденный приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 60
Форма
Формы сведений к квалификационным требованиям, для осуществления деятельности хранения
и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности
по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства

1. Этил спиртін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
1.1 Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі
___________________________________________________________________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі __________________________;
3) меншік құқығы туындауының негізі _________________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
___________________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) __________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы ______________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы _____________________________________;
8) салынған жыл ____________________________________________________.
1.2 Стационарлық үй-жайда этил спиртін өндіруді қамтамасыз ететін сумен
жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттың
(шарттардың) атауы ____________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________.
1.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, этил спиртінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға арналған шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні_____________________________________________;
2) аспаптар саны _____________________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы ________________________________.
2. Алкоголь өнімін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
2.1 Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жайдың)
___________________________________________________________________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі __________________________;

1. Для вида деятельности в сфере производства этилового спирта:
1.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства этилового спирта: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
____________________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения _________________________;
3) основание возникновения права собственности _________________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права собственности
____________________________________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) __________________________________;
6) общую площадь стационарного помещения ____________________________;
7) общую площадь складского помещения _______________________________;
8) год постройки _____________________________________________________.
1.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство
этилового спирта в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного
помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
____________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ___________________________________.
1.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания
электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному
органу и его территориальным подразделением в режиме реального времени данных
об объемах производства этилового спирта:
указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
____________________________________________________________________;
2) количество приборов _______________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять автоматизированную
передачу информации _________________________________________________.
2. Для вида деятельности в сфере производства алкогольной продукции:
2.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства алкогольной продукции: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
____________________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения _________________________;

3) меншік құқығы туындаудың негіздемесі ______________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі және
күні ______________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) __________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы ______________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы _____________________________________;
8) салынған жыл ____________________________________________________.
2.2 Стационарлық үй-жайда алкоголь өнімін өндіруді қамтамасыз ететін сумен жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
___________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні _______________________________.
2.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға шарттың (шарттардың) нөмірі
мен күні_________________________________________________________;
2) аспапттар саны ___________________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін
бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы ________________________________.
2.3 Өлшемдердің бірыңғайлығын қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық - ылғалдық режимі бойынша шикізатты, қосалқы материалдарды және алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
___________________________________________________________________;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы ________________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні __________________________________.
3. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату саласындағы қызмет түрі үшін:
3.1 Жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі:
1) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні көрсетіңіз _____________________;

3) основание возникновения права собственности _________________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права собственности
___________________________________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) _________________________________;
6) общую площадь стационарного помещения ___________________________;
7) общую площадь складского помещения ______________________________;
8) год постройки ____________________________________________________.
2.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство
алкогольной продукции в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного
помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
___________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ___________________________________.
2.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания электроэнергией,
обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному органу и его территориальным
подразделением в режиме реального времени данных об объемах производства алкогольной продукции: указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
___________________________________________________________________;
2) количество приборов ______________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять автоматизированную передачу информации
___________________________________________________________________.
2.4 Приборы, позволяющие контролировать условия хранения сырья, вспомогательных материалов
и алкогольной продукции по температурно- влажностному режиму, поверенные в соответствии
с требованиями государственной системы обеспечения единства измерений: указать:
1) номер и дату документа (документов), подтверждающего приобретение приборов
__________________________________________________________________;
2) наименование организации, осуществляющей поверку, приборов
___________________________________________________________________;
3) дату последней и последующей поверок ______________________________.
3. Для вида деятельности в сфере хранения и оптовой реализации алкогольной продукции,
за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства:
3.1 Наименование договора аренды или безвозмездного пользования:
1) указать номер и дату договора (договоров) _______________________;

2) қойма үй-жайдың кадастрлық нөмірі ________________________________.
3.2 Қойма үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
_____________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні _______________________________.
3.3 Мәлімделген қойма үй-жайларында алкоголь өнімдерін сақтау және көтерме саудамен сату бойынша қызметті жүзеге асыратын екі және одан да көп лицензиаттың болуы немесе болмауы туралы мәліметтер:
қойма үй-жайында екі немесе одан көп лицензиаттың болуы немесе болмауын көрсетіңіз______________________________________________________________.
3.4 Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет:
бақылау-кассалық машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін көрсетіңіз______________________________________________________________.
4. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызмет түрі үшін:
4.1 Стационарлық үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
___________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні _______________________________;
3) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі __________________________.
4.2 Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет:
бақылау-кассалық машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін көрсетіңіз______________________________________________________________.
"Алкоголь өнімін өндіру
аумағында оны сақтау және
көтерме саудада өткізу
жөніндегі қызметті қоспағанда,
алкоголь өнімдерін сақтауға
және көтерме саудада өткізуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы "___" ________ № ____________, ______________ берілген, (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

2) кадастровый номер складского помещения _______________________.
3.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в складском помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению складского помещения водоснабжением,
электроснабжением и канализацией _____________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________.
3.3 Сведения о наличии или отсутствии в заявленном складском помещении двух и более лицензиатов,
осуществляющих деятельность по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции:
указать наличие или отсутствие двух и более лицензиатов в одном складском помещении
_________________________________________________________________________________.
3.4 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или) передачи данных:
указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию контрольно-кассовой машины
_________________________________________________________________________________.
4. Для вида деятельности в сфере хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности
по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства:
4.1 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного помещения водоснабжением,
электроснабжением и канализацией ____________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ___________________________________________________;
3) кадастровый номер стационарного помещения _________________________________________.
4.2 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или) передачи данных:
указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию контрольно-кассовой машины
___________________________________________________________________________________.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на хранение
и оптовую реализацию алкогольной
продукции, за исключением
деятельности по хранению
и оптовой реализации алкогольной
продукции на территории
ее производства"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения (й) к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный номер филиала
или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного
номера у головного юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) ____________ (номер(а) лицензии
и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или)
приложение(я) к лицензии) на осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу _______________________________________________________________
қайта құру __________________________________________________________
қосылу _____________________________________________________________
бөліп шығару _______________________________________________________
бөліну ________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _______________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ___________________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ______________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ______________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ___________________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________________
Телефондары ________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
___________________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _________ ____________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Алкоголь өнімін өндіру
аумағында оны сақтау және
көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
6-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_______________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы "___" ___________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың
атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34
Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
а) слияния ___________________________________________________________
б) преобразования_____________________________________________________
в) присоединения _____________________________________________________
г) выделения _________________________________________________________
д) разделения ________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _____________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты",
вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1
к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ______________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ____________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ____________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица______________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ________________________________________________ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на хранение
и оптовую реализацию алкогольной
продукции, за исключением
деятельности по хранению
и оптовой реализации алкогольной
продукции на территории
ее производства"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) өзгеруі ____________________________
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі _____________
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі
__________________________________________________________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
______________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ______________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда _____________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _________________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ______________________
________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________________
Телефондары ________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
__________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
5-қосымша
"Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет қағидасы

1) изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
физического лица- лицензиата __________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования
_____________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса
_____________________________________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты",
вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии,
выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений
к лицензии с указанием объектов_____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности
_______________________________________________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ___________________________
на бумажном носителе ___________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица __________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____________________________ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано
в документе, удостоверяющем личность)
Дата заполнения: "__" ________ 20__ года.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1)-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Лицензияны алу және/немесе қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесімен электрондық құжат нысанындағы өтініші портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, құқық белгілейтін құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
При получении и/или переоформлении лицензии заявление в форме электронного документа с перечнем необходимых документов для оказания государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается через портал "цифрового правительства" (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении на портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о правоустанавливающих документах, содержащихся в государственных цифровых системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.

1. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру;
2. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензияны қайта ресімдеу.
3. Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензияның қолданылуын тоқтату.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
1) осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензия беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – көрсетілген өтініш түскен күнен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – көрсетілген өтініш түскен күнен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) лицензияның қолданулуы тоқтатылған кезде – көрсетілген өтінішті тіркеген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабының 4-тармағына сәйкес жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым мөлшерлемелері (бұдан әрі – лицензиялық алым) республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшері негізге алына отырып белгіленеді және мынаны:
1) лицензияны беру кезінде:
Астанада, республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда – 100 АЕК;
аудандық маңызы бар қалалар мен кенттерде – 70 АЕК;
ауылдық елді мекендерде – 30 АЕК;

1. Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства;
2. Переоформление лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Сроки оказания государственной услуги
1) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 настоящего Перечня – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления;
2) переоформление лицензии – не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
лицензия, переоформленная лицензия в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должностного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового кодекса Республики Казахстан ставки лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (далее – лицензионный сбор) устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя (далее – МРП), установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты сбора, и составляют:
1) при выдаче лицензии:
в столице, городах республиканского и областного значения – 100 МРП;
в городах районного значения и поселках – 70 МРП;
в сельских населенных пунктах – 30 МРП;

1. Этил спиртін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
1.1 Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (почта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі _______________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі ___________________________;
3) меншік құқығы туындауының негізі __________________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
___________________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) __________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы ______________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы _____________________________________;
8) салынған жыл ____________________________________________________.
1.2 Стационарлық үй-жайда этил спиртін өндіруді қамтамасыз ететін сумен
жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттың
(шарттардың) атауы _____________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні _______________________________.
1.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған,
уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, этил
спиртінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз
ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға арналған шарттың
(шарттардың) нөмірі мен күні
___________________________________________________________________;
2) аспаптар саны ____________________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін
бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы _______________________________.
2. Алкоголь өнімін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
2.1 Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін
меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жайдың)
_____________________________________________________________________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі __________________________;
3) меншік құқығы туындаудың негіздемесі ______________________________;

1. Для вида деятельности в сфере производства этилового спирта:
1.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям, указанным в паспорте производства этилового спирта: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения) _____________________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения ____________________;
3) основание возникновения права собственности ____________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права собственности ____________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) ____________________________;
6) общую площадь стационарного помещения _______________________;
7) общую площадь складского помещения __________________________;
8) год постройки _______________________________________________.
1.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство этилового спирта в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией _____________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________.
1.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному органу и его территориальным подразделением в режиме реального времени данных об объемах производства этилового спирта: указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов _____________________________________________________________________;
2) количество приборов _________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять автоматизированную передачу информации _____________________________.
2. Для вида деятельности в сфере производства алкогольной продукции:
2.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям, указанным в паспорте производства алкогольной продукции: указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения) ___________________________________________________________________ ;
2) кадастровый номер стационарного помещения ____________________;
3) основание возникновения права собственности _________________________;

4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі және
күні ___________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) ___________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы _______________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы ______________________________________;
8) салынған жыл _____________________________________________________.
2.2 Стационарлық үй-жайда алкоголь өнімін өндіруді қамтамасыз ететін сумен
жабдықтау, электрмен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және
кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы
_____________________________________________________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________.
2.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға шарттың (шарттардың) нөмірі
мен күні ______________________________________________________;
2) аспапттар саны ___________________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін
бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы ________________________________.
2.3 Өлшемдердің бірыңғайлығын қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің
талаптарына сәйкес тексерілген температуралық - ылғалдық режимі бойынша
шикізатты, қосалқы материалдарды және алкоголь өнімін сақтау шарттарын
бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
_____________________________________________________________________;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы _________________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні ___________________________________.
3. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және көтерме саудада сату
жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату
саласындағы қызмет түрі үшін:
3.1 Жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі:
1) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні көрсетіңіз ______________________;
2) қойма үй-жайдың кадастрлық нөмірі __________________________________.
3.2 Қойма үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:

4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права собственности
_______________________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) ____________________________;
6) общую площадь стационарного помещения _______________________;
7) общую площадь складского помещения __________________________;
8) год постройки _______________________________________________.
2.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство алкогольной продукции в стационарном помещении: указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией
_____________________________________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ______________________________.
2.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному органу и его территориальным подразделением в режиме реального времени данных об объемах производства алкогольной продукции: указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
_____________________________________________________________;
2) количество приборов _________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять автоматизированную передачу информации ______________________________.
2.3 Приборы, позволяющие контролировать условия хранения сырья, вспомогательных материалов и алкогольной продукции по температурно- влажностному режиму, поверенные в соответствии с требованиями государственной системы обеспечения единства измерений: указать:
1) номер и дату документа (документов), подтверждающего приобретение приборов
_____________________________________________________________;
2) наименование организации, осуществляющей поверку, приборов
_____________________________________________________________________;
3) дату последней и последующей поверок __________________________.
3. Для вида деятельности в сфере хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства:
3.1 Наименование договора аренды или безвозмездного пользования:
1) указать номер и дату договора (договоров) _______________________;
2) кадастровый номер складского помещения _______________________.
3.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в складском помещении: указать:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 10 бабы 1)-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, "Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электрондық түрде жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Портал, "KEDEN" ЦЖ арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды электрондық түрде ұсынған кезде құжаттарды өңдеу автоматтандырылған түрде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, географических указаний, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (далее – государственная услуга) Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые содержатся в цифровых системах, не допускается.
При обращении через портал, ЦС "KEDEN" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в электронном виде, обработка документов проводится автоматизировано.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында сәйкес толық құжаттар топтамасын табыс етпеген және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтініш келіп түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде оны қарайды және зияткерлік меншік объектілерін кедендік тізілімге енгізу туралы немесе зияткерлік меншік объектілерін кедендік тізілімге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу мақсатында ұсынылған құжаттарды қарау кезінде өтініш беруші ұсынған сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының барлық кодтары тауар белгілеріне берілген куәліктерде көрсетілген Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық жіктемесіне (ТҚХЖ) сәйкестігі тұрғысынан тексеріледі. МКТУ бойынша тексеру уәкілетті https://nclpub.wipo.int. портал арқылы жүзеге асырылады.
Зияткерлік меншiк объектiлерін кедендік тiзілімге енгізу туралы шешiмдi уәкілетті орган қабылдайды және мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесінде қалыптастырылады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку, рассматривает заявление в срок, не превышающий 20 (двадцати) рабочих дней со дня его поступления, и принимает решение о включении объектов интеллектуальной собственности в таможенный реестр или об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в таможенный реестр.
При рассмотрении документов на включение в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности проверке подлежат все предоставленные заявителем коды товаров товарной номенклатуры внешне экономической деятельности на соответствие международной классификации товаров и услуг (МКТУ), указанной в свидетельствах на товарные знаки. Проверка МКТУ осуществляется на портале https://nclpub.wipo.int.
Решение о включении объектов интеллектуальной собственности в таможенный реестр принимается уполномоченным органом и формируется в цифровой системе органов государственных доходов.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету үшін қажет ақпараттарды сақтайтын цифрлық жүйелер істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті берушілер істен шыққан уақыттан бастап 30 (отыз) минут ішінде электронды пошта арқылы keden_support@kgd.minfin.gov.kz қолдау қызметіне сұрау жолдайды, онда мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға берген өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), көрсетілетін қызметті алышуның атауы, жүйелі және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудің нұсқасы көрсетіледі және қатеге әкеліп соққан әрекеттер тізбегі мазмұндап берілуі қажет.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
7. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің әрекетіне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
салықтардың және бюджетке төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның басшысының атына;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызмет көрсетуші немесе шағым жасалған лауазымды тұлға егер шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын оң шешім қабылдаса немесе әкімшілік әрекетті жүзеге асырса, шағымды қарайтын органға жібермейді, алайда бұл 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25 бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
8. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4 бабы 1-тармағы 6)-тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
"Авторлық құқық пен сабақтас
құқық объектілерін, тауар
белгілерін, географиялық
нұсқамаларды, қызмет көрсету
белгілері мен тауарлардың
шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
1-қосымша
"Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
1) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап - 20 (жиырма) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мен мәліметтердің дұрыстығын тексеру мақсатында көрсетілетін қызметті беруші аккредиттелген сараптама ұйымдарынан, патенттік сенім білдірілген өкілдерден, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тиісті мемлекеттік органдарынан құжаттарды және (немесе) мәліметтерді сұратады. Мұндай жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қарау мерзімін ұзартады, бірақ жиырма жұмыс күнінен аспайтын мерзімге, бұл ретте ұзарту себептері мен жолданған сұрау салулардың тізбесі көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті алушыға бір жұмыс күні ішінде міндетті түрде хабарлама жолданады.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның бұйрығымен ресімделген авторлық және сабақтас құқықтар объектілерін, тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, қызмет көрсету белгілерін және тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу туралы шешімді немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
Портал және "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы:

6. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (тридцати) минут с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте keden_support@kgd.minfin.gov.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), или бизнес-идентификационному номеру (БИН), наименованию услугополучателя, описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты поясняющие возникшую проблему.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
7. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучателем подается жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
на имя руководителя услугодателя;
на имя руководителя уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, непосредственно оказывающего государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
8. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение объектов авторских
прав и смежных прав, товарных
знаков, знаков обслуживания,
географических указаний
и наименований мест происхождения
товаров в таможенный реестр
объектов интеллектуальной
собственности"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности"
1
Наименование услугодателя
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 (двадцать) рабочих дней.
В целях проверки достоверности представленных услугополучателем документов и сведений услугодатель запрашивает у аккредитованных экспертных организаций, патентных поверенных, а также у соответствующих государственных органов Республики Казахстан документы и (или) сведения, в этих случаях услугодатель продлевает срок рассмотрения заявления, но не более чем на двадцать рабочих дней с обязательным направлением уведомления услугополучателю в течение одного рабочего дня с указанием причин продления и перечня направленных запросов.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
выдача решения о включении объектов авторских и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7
График работы услугодателя, объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:

1) портал www.egov.kz;
2) "KEDEN" ЦЖ www.keden.kgd.gov.kz
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге: Қағиданың 2- қосымшасына сәйкес өтініш; портал арқылы, "KEDEN" ЦЖ:
ЭЦҚ-мен қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш. Өтінішке онда мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттар қоса беріледі. Егер көрсетілетін қызметті беруші осындай құжаттар туралы мәліметтерді және (немесе) олардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші пайдаланатын цифрлық жүйелерден, сондай-ақ ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде мемлекеттік органдардың (ұйымдардың) цифрлық жүйелерінен ала алатын болса, көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды ұсынумен қоса берілмейді.
Өтінішке электрондық түрде қоса беріледі:
1) зияткерлік меншік құқығының бар екендігін және тиесілілігін растайтын құжаттар (түпнұсқалар не олардың нотариат куәландырған көшірмелері) (куәлік немесе құқық беру туралы, оның ішінде лицензиялық шарт не Қазақстан Республикасы зияткерлік меншік объектілерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме немесе халықаралық тіркеу бойынша тауар белгісінің құқықтық мәртебесі туралы анықтама (үзінді көшірме) немесе құқық иеленуші немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлға зияткерлік меншік объектілеріне өзінің құқықтарын растауға ұсына алатын басқа да құжаттар);
2) құқық иеленуші өзінің мүдделерін білдіретін тұлғаға берген сенімхат;
3) зияткерлік меншік объектілері бар бірегей тауарлардың және зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды бұзушылық белгілері бар тауарлардың айырым белгілерінің бейнелері;
4) зияткерлік меншік объектілерін қамтитын тауарларды шығаруды тоқтата тұруға байланысты туындауы мүмкін, оларға қатысты олардың зияткерлік меншік объектілеріне құқықтар бұзылған болып табылатын тауарлар деген болжам жасалған – егер тауарлардың зияткерлік меншік объектілеріне құқықтар бұзылған тауарлар болып табылмайтыны анықталса, құқық иеленушінің немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлғаның декларантқа және өзге тұлғаларға мүліктік зиянды өтеу туралы міндеттемесі;
5) басқа тұлғаларға зиян келтіргені үшін жауапкершілікті сақтандыру шарты.
Бұл ретте сақтандыру сомасы республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 1000 еселенген мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы немесе көрсетілетін қызметті алушының мүддесін білдіретін өзге де тұлға зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың және зияткерлік меншік объектілеріне құқықтар бұзылған тауарларды көрсетілетін қызметті берушінің анықтауына мүмкіндік беретін зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды бұзушылық белгілері бар тауарлардың үлгілерін де өтінішке қоса береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері

1) портала www.egov.kz;
2) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
через портал, ЦС "KEDEN":
заявление в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
К заявлению прилагаются документы, подтверждающие заявленные в нем сведения.
Заявление не сопровождается представлением услугодателю документов, если сведения о таких документах и (или) сведения из них могут быть получены услугодателем из цифровых систем, используемых услугодателем, а также из цифровых систем государственных органов (организаций) в рамках информационного взаимодействия.
К заявлению в электронном виде прилагаются:
1) документы (оригиналы либо нотариально засвидетельствованные их копии), подтверждающие наличие и принадлежность права интеллектуальной собственности (свидетельство или договор о передаче прав, в том числе лицензионный, либо выписка из государственного реестра объектов интеллектуальной собственности Республики Казахстан или справка (выписка) о правовом статусе товарного знака по международной регистрации или другие документы, которые правообладатель или иное лицо, представляющее интересы правообладателя, может представить в подтверждение своих прав на объекты интеллектуальной собственности);
2) доверенность, выданная правообладателем лицу, представляющему его интересы;
3) изображения отличительных признаков оригинальных товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, и товаров, содержащих признаки нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности;
4) обязательство правообладателя или иного лица, представляющего интересы правообладателя, о возмещении имущественного вреда декларанту и иным лицам, который может возникнуть в связи с приостановлением выпуска товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, в отношении которых предполагается, что они являются товарами с нарушением прав на объекты интеллектуальной собственности, – в случаях, если будет установлено, что товары не являются товарами с нарушением прав на объекты интеллектуальной собственности;
5) договор страхования ответственности заявителя за причинение вреда другим лицам.
При этом страховая сумма не может быть менее 1000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Услугополучатель или иное лицо, представляющее интересы услугополучателя прилагает к заявлению также образцы товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, и товаров, содержащих признаки нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности, позволяющие услугодателю выявлять товары с нарушением прав на объекты интеллектуальной собственности.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының Қағидаға осы 1-қосымшаның 8–тармағында көрсетілген мәліметтерді толық емес немесе анық емес ұсынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының Қағидаға осы 1-қосымшаның 8–тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы;
3) зияткерлік меншік объектілері бар бірегей тауарлардың және зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды бұзушылық белгілері бар тауарлардың айырым белгілерінің сипаттамалары мен бейнелерін ұсынбауы негіздемелер болып табылады;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті электрондық нысанда портал арқылы және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы арқылы алу мүмкіндігі бар www.keden.kgd.gov.kz электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ЭЦҚ немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Авторлық құқық пен сабақтас
құқық объектілерін, тауар
белгілерін, географиялық
нұсқамаларды, қызмет көрсету
белгілері мен тауарлардың
шығарылған жерлерінің
атауларын зияткерлік меншік
объектілерінің кедендік
тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына 2-қосымша
Нысан
________________
________________
(жеке/заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы/тұрғылықты жері) ____________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Зияткерлік меншік объектілерінің құқықтарын қорғау туралы туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан
Республикасының Кодексі 461-бабының 2-тармағына сәйкес
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тиісті зияткерлік меншік объектiлерi туралы ақпарат)
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің
зияткерлік меншік объектiлерiнің кедендік тiзiлiмiне енгізуді сұраймыз.
құқық иеленуші туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаның толық атауы,
_______________________________________________________________
заңды, нақты мекен-жайы, ЖСН/БСН, электрондық мекен-жайы, веб-сайт, телефон)
Өкілі туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаның толық атауы,
____________________________________________________________________
заңды, нақты мекен-жайы, ЖСН/БСН, электрондық мекен-жайы, веб-сайт, телефон)
Өтінішке қоса берілетін құжаттардың қолданылу мерзімі ескеріле отырып, жаңа/қолданыста болған, Қазақстан Республикасына/ Қазақстан Республикасынан әкелінетін/әкетілетін (қажеттісінің астын сызу) зияткерлік меншік объектілері бар тауарларға құқық иеленушіге оның құқықтарын қорғауда кеден органдарының жәрдемдесуі қажет болатын мерзім _______________________________________________ туралы ақпарат.
(күн/ай/жыл)
Фотосуреттерді қоса бере отырып (фотосуреттер бейнелеу форматтағы электрондық
түрде қоса беріледі), зияткерлік меншiк объектiсi бар тауарлардың
сипаттамасы_________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Мемлекеттік кірістер органдарына зияткерлік меншік құқықтары бұзылған тауарын анықтауға мүмкiндiк беретiн тауарлар туралы егжей-тегжейлі мәлімет, ерекше белгілерінің сипаттамасы (фотосуреттер бейнелеу форматтағы электрондық түрде қоса беріледі)
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Құқық иеленуші зияткерлік меншік объектілерін пайдалануға келісім берген адамдар
тұлғалар (уәкілетті импорттаушылар/экспортаушылар)
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы, ЖСН/БСН)
___________ данадан аз немесе тең зияткерлік меншiк объектiсi бар тауарларды өткізуге құқық иеленушінің немесе құқық иеленушінің мүддесін білдіретін өзге де тұлғаның келісімі қажет емес.
Кестеге сәйкес сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес бірінші алты таңба деңгейінде тауарлар коды, атауы көрсетіле отырып, мемлекеттік және орыс тілдерінде зияткерлік меншік объектілері бойынша деректер:
р/с №
Зияткерлік меншік объектісінің атауы (түрі, бейнесі)
Тауарлардың атауы, ТҚХЖ бойынша тауарлардың класы/ ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша ірінші алты таңба деңгейіндегі тауарлардың коды
Құқық иеленушi туралы мәліметтер, мекен-жайы
Қорғау құжатының атауы, нөмірі және берілген күні
Зияткерлік меншік объектісінің қорғау мерзімі
Құқық иеленушінің сенімді тұлғалары туралы мәліметтер
Кестеде мемлекеттік және орыс тілдерінде мына мәліметтер толтырылады:
зияткерлік меншік объектісінің атауы (түрі, сипаттамасы, бейнесі);
тауарлардың атауы, тізілімге енгізуге жататын тауарлардың қорғау құжатына сәйкес тауарлар мен қызметтің халықаралық жіктеуіші бойынша тауарлардың класы, Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша бірінші алты таңба деңгейіндегі тауарлар коды;
құқық иеленушi туралы мәліметтер (ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген ұйымның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), орналасқан жері, почталық мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық мекен-жайы);
қорғау құжатының атауы, нөмірі және берілген күні;
құқық иеленушіге оның құқығын қорғауда мемлекеттік кірістер органдарының жәрдемі қажет болатын зияткерлік меншік объектісіне қорғау мерзімі;
құқық иеленушінің оның мүдделерін сенімхат бойынша не лицензиялық шарттың негізінде білдіретін сенімді тұлғалары туралы мәліметтер (ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), орналасқан жері, почталық мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық мекен-жайы).
Тек қана "Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбалары, географиялық нұсқамаларды қызмет көрсету таңбалары обьектілерін және тауарларды шығарған жерлердің атауларын зияткерлік меншік обьектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету шеңберінде цифрлық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісемін_______________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:
Зияткерлік меншік құқығының бар екендігін және тиесілі екендігін растайтын (куәлік, лицензиялық шарт, Қазақстан Республикасы тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірме, халықаралық тіркеу бойынша тауар таңбасының құқықтық мәртебесі туралы анықтама немесе зияткерлік меншік объектілеріне құқық иеленушінің өзінің мүдделерін білдіретін тұлға өз құқығын растауға бере алатын басқа құжаттар) құжаттар (түпнұсқалар не олардың нотариат куәландырған көшірмелері)
___________________________________________________________________.
Құқық иеленушінің өзінің мүдделерін білдіретін тұлғаға берген сенімхаты;
Зияткерлік меншік объектісі бар тауарларды шығаруды тоқтата тұруға байланысты туындауы мүмкін декларантқа және өзге адамдарға залалды, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органының шығынын өтеу туралы өтініш берушінің міндеттемесі;
Өтініш иесінің басқа тұлғаларға зиян келтіргені үшін жауапкершілікті сақтандыру шарты;
Зияткерлік меншік құқығын бұзу фактілерін растайтын құжат;
Зияткерлік меншiк объектiсi бар тауарлардың (мүмкіндігі бойынша) және зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауарлардың үлгілері, оның ішінде олардың электрондық түрдегі бейнелері
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Электрондық тасымалдағыш (барлық қағаз тасымалдағышта ұсынылатын құжаттар электрондық тасымалдағышқа көшірілген) _________________________.
Ескертпе:
*ТҚХС – Тауарлар мен қызметтің халықаралық жіктеуіші;
*ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Қосымша:________ парақта.
Берген күні: _____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)______________________________________________________
Қолы ___________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
7-қосымша
"Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

1) представление услугополучателем неполных или недостоверных сведений, указанных в пункте 8 настоящего Перечня;
2) непредставление услугополучателем документов, указанных в пункте 8 настоящего Перечня;
3) непредставление описания и изображений отличительных признаков оригинальных товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности и товаров, содержащих признаки нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя www.keden.kgd.gov.kz. при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение объектов авторских
прав и смежных прав, товарных
знаков, знаков обслуживания,
географических указаний и наименований
мест происхождения товаров
в таможенный реестр объектов
интеллектуальной собственности"
____________________________
(полное наименование
юридического/физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Форма
Заявление о защите прав на объекты интеллектуальной собственности
Просим Вас согласно пункту 2 стати 461 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" включить в таможенный реестр
объектов интеллектуальной собственности Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
(информация о соответствующих объектах интеллектуальной собственности)
сведения о правообладателе:
____________________________________________________________________________
(полное наименование физического/юридического лица, юридический,
____________________________________________________________________________
фактический адрес, ИНН/БИН, электронный адрес, веб-сайт, телефон)
сведения о представителе: _____________________________________________________
(полное наименование физического/юридического лица,
____________________________________________________________________________
юридический, фактический адрес, ИНН/БИН, электронный адрес, веб-сайт, телефон)
срок, в течение которого правообладателю потребуется содействие органов государственных доходов
в защите его прав с учетом сроков действия прилагаемых к нему документов ____________ на товары,
содержащие объекты интеллектуальной собственности,_______________________________
(день/месяц/год) новые/бывшие в употреблении, ввозимые/вывозимые в/из Республики Казахстан
______________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) описание товаров, содержащих
объекты интеллектуальной собственности с приложением фотографий в формате .jpg, .png
______________________________________________________________________________
Подробные сведения о товарах, позволяющие органам государственных доходов выявить товары
с нарушением прав интеллектуальной собственности, описание отличительных признаков
с приложением фотографий в формате jpg,png ______________________________________
Сведения, подтверждающие факты нарушения прав интеллектуальной собственности
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Лица, которым дано согласие на перемещение товаров, содержащих объекты
интеллектуальной собственности (уполномоченные импортеры)
______________________________________________________________________________.
(наименование юридического лица, адрес, ИНН/БИН)
Согласие правообладателя или иного лица, представляющее интересы правообладателя,
на перемещение товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности,
менее или равно ___ штук не требуется.
К заявлению прилагаем следующие документы:
Документы (оригиналы либо нотариально засвидетельствованные их копии), подтверждающие
наличие и принадлежность права интеллектуальной собственности (свидетельство,
лицензионный договор, выписка из государственного реестра товарных знаков Республики Казахстан,
справка о правовом статусе товарного знака по международной регистрации или другие документы,
которые правообладатель или иное лицо, представляющее интересы правообладателя может представить
в подтверждение своих прав на объекты интеллектуальной собственности)
______________________________________________________________________________.
Доверенность, выданная правообладателем лицу, представляющему его интересы;
Обязательство заявителя о возмещении вреда декларанту и иным лицам, а также затрат органов
государственных доходов, которые могут возникнуть в связи с приостановлением выпуска товаров,
содержащих объекты интеллектуальной собственности; договор страхования ответственности заявителя
за причинение вреда другим лицам; Образцы товаров (по возможности), содержащих объекты интеллектуальной
собственности, и товаров с нарушением прав интеллектуальной собственности, в том числе их изображения
в электронном виде ____________________________________________________________________.
Электронный носитель (все предоставляемые документы на бумажном носителе продублированы на электронный носитель)
_____________________________________________________________________________________.
Данные по объектам интеллектуальной собственности на государственном и русском языках с указанием наименования, кодов товаров на уровне первых шести знаков в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности, согласно таблице:
№ п/п
Наименование (вид, изображение) объекта интеллектуальной собственности
Наименование товаров, класс товаров по МКТУ/ код товаров на уровне первых шести знаков по ТН ВЭД ЕАЭС
Сведения о правообладателе, адрес
Название, номер и дата охранного документа
Срок защиты на объект интеллектуальной собственности
Сведения о доверенных лицах правообладателя
Примечание:
МКТУ – Международная классификация товаров и услуг;
ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
В таблице заполняются следующие данные на государственном и русском языках:
наименование (вид, изображение) объекта интеллектуальной собственности;
наименование товаров, класс товаров по международной классификации товаров и услуг, согласно охранному документу, к которому относятся товары,
подлежащие включению в реестр, код товаров по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Таможенного союза на уровне первых шести знаков;
сведения о правообладателе (наименование организации с указанием организационно-правовой формы или фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, место нахождения, почтовый адрес, телефон, факс, электронный адрес);
название, номер и дата охранного документа;
срок защиты на объект интеллектуальной собственности, в течение которого правообладателю потребуется содействие органов государственных доходов
в защите его прав;
сведения о доверенных лицах правообладателя, представляющих его интересы по доверенности либо на основании лицензионного договора
(наименование юридического лица с указанием организационно-правовой формы или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица, место нахождения, почтовый адрес, телефон, факс, электронный адрес).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах, исключительно в рамках оказания
государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания, географических указаний
и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" ____________________________________.
К настоящему заявлению прилагаем:
1) документы, на _______________ листах,
2) образцы товаров _____________ штук,
3) электронный носитель ________ штук.
Дата подачи: __________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр уполномоченных экономических операторов"

3) өтініш Кеден кодексінің 534-бабы 7-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша заңды тұлға уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінен шығарылған күннен бастап бір жыл өткенге дейін берілсе;
4) Кеден кодексінің 532-бабында белгіленген шарттар сақталмаса.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабында көзделген бас тарту үшін негіздер болған кезде;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
6) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал және "KEDEN" ЦЖ арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ЭЦҚ немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Уәкілетті экономикалық
операторлардың тізіліміне енгізу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
2017 жылғы 26 қыркүйектегі
Еуразиялық экономилық
комиссия коллегиясының
шешімімен бекітілген
Нысан
Уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы өтініш
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық және қысқа (ол болған жағдайда) атауы)
____________________________________________________________________
(СТТН (Армения Республикасы үшін), ТТН (Беларусь Республикасы үшін), БСН
(Қазақстан Республикасы үшін), ССН (Қырғызстан Республикасы үшін), СТЖСН/ТСК
(Ресей федерациясы үшін))
уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне (бұдан әрі - тізілім)
бірінші
екінші
бірінші және екінші
үшінші
типтегі куәлікті (куәліктерді) беру туралы өтінеді
Еуразиялық экономика одағының кедендік Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 433 бабымен белгілінген тізілімге енгізу шарттарына сәйкес мәліметтерді ұсыну туралы мәліметтер және типке(тип) байланысты еңгізу туралы өтініш
I. Жалпы мәлімет
Тізілімге енгізу шарттары
Шарртарды сақтау туралы мағына немесе белгі
Ең төмен мағына
п/п
1
2
3
4
1
Сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар, жыл
3
Кеден ісі саласындағы тұлғалар:
кеден өкілдері, жыл
3
, лет
уақытша сақтау қоймасы иесі, жыл
кеден қоймасы иесі, жыл
кедендік тасымалдаушы, жыл
2
мерзімі бойынша:
тауарларды тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша қызметті қоспағанда, сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар әрбір жыл үшін саны кемінде он тауарға декларация береді, даналар
1.1
10*
еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілген тауарлардың жиынтық құны әрбір жыл үшін, өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге қолданыста болатын валюта бағамы бойынша бес жүз мың еуроға баламалы сомадан кем болмайтын шаманы құрайды, евро**
500 000*
сыртқы экономикалық қызметтерді жүзеге асыру бойынша тауарларды тауарларды тасымалдау бойынша қызмет көрсету бойынша әр жылға транзиттік декларация табыс етілді, даналар
250
1.2
1.3
кеден өкілі ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар әрбір жыл үшін саны кемінде екі жүз кедендік декларация табыс етілді, даналар
200*
өздері берген кедендік декларацияларда мәлімделген тауарлардың жиынтық құны әрбір жыл үшін, өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге қолданыста болатын валюта бағамы бойынша бес жүз мың еуроға баламалы сомадан кем болмайтын шаманы құрайды, евро**
500 000*
1.4
уақытша сақтау қоймаларының, кеден қоймаларының иелері ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар жиынтық сомасы әрбір жыл үшін, өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге қолданыста болатын валюта бағамы бойынша бес жүз мың еуроға баламалы сомадан кем болмайтын шаманы құрайтын тауарларды сақтауды жүзеге асырды, евро**
500 000*
1.5
кедендік тасымалдаушы ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар әрбір жыл үшін кемінде екі жүз елу транзиттік декларация береді, даналар
250
2
Уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді жоспарлауды Мынадай тәсілін қамтамасыз етудің (бұл тізіліміне енгізу шарттарының міндетті түрі болған жағдайда) ***
2.1
ақша қолданыста болатын валюта бағамы бойынша еуроға баламалы мөлшерде
значение, установленное статьей 436 Кодекса
2.2
банк кепілдігі қолданыста болатын валюта бағамы бойынша еуроға баламалы мөлшерде
2.3
кепілгерлік, қолданыста болатын валюта бағамы бойынша еуроға баламалы мөлшерде
2.4
мүлік кепілі, қолданыста болатын валюта бағамы бойынша еуроға баламалы мөлшерде
2.5

3) заявление подано до истечения одного года со дня исключения юридического лица из реестра уполномоченных экономических операторов по основаниям, предусмотренным подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 7 статьи 534 Таможенного кодекса;
4) несоблюдение условий, установленных статьей 532 Таможенного кодекса;
5) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
6) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственнуюкопорию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя keden_support@kgd.minfin.gov.kz. при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа услугополучатель проходит авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в реестр
уполномоченных экономических
операторов"
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 26 сентября 2017 года № 128
Форма
Заявление о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
______________________________________________________________________________
(полное и краткое (при наличии) наименования юридического лица)
______________________________________________________________________________
(УНН (для Республики Армения), УНП (для Республики Беларусь), БИН (для Республики Казахстан),
ИНН (для Кыргызской республики), ИНН/КПП (Российской Федерации)
просит включить в реестр уполномоченных экономических операторов
(далее – реестр) с выдачей свидетельства (свидетельств)
первого
второго
первого и второго
третьего
типа (типов) и заявляет сведения, подтверждающие выполнение условий, установленных статьей 433 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (далее - Кодекс).
I. Общие сведения
№ п/п
Условие включения в реестр
Значение или отметка о соблюдении условия
Минимальное значение
1
2
3
4
1
Осуществление внешнеэкономической деятельности, лет
3
Осуществление деятельности в сфере таможенного дела в качестве:
таможенного представителя, лет
3
владельца склада временного хранения, лет
владельца таможенного склада, лет
таможенного перевозчика, лет
2
в течение которых:
при осуществлении внешнеэкономической деятельности, за исключением деятельности по оказанию услуг по перевозке товаров, за каждый год подано деклараций на товары, штук
1.1
10*
суммарная стоимость перемещенных через таможенную границу Евразийского экономического союза товаров за каждый год составляет величину, эквивалентную сумме в евро**
500 000*
при осуществлении внешнеэкономической деятельности по оказанию услуг по перевозке товаров за каждый год подано транзитных деклараций, штук
250
1.2
1.3
при осуществлении деятельности в сфере таможенного дела в качестве таможенного представителя за каждый год подано таможенных деклараций, штук
200*
суммарная стоимость товаров, заявленная в поданных таможенных декларациях, за каждый год составляет величину, эквивалентную сумме в евро**
500 000*
1.4
при осуществлении деятельности в сфере таможенного дела в качестве владельцев складов временного хранения, таможенных складов осуществлено хранение товаров, суммарная стоимость которых за каждый год составляет величину, эквивалентную сумме в евро**
500 000*
1.5
при осуществлении деятельности в сфере таможенного дела в качестве таможенного перевозчика за каждый год подано транзитных деклараций, штук
250
2
Исполнение обязанности уполномоченного экономического оператора планируется обеспечить следующими способами (заполняется, если условие о представлении обеспечения является обязательным для включения в реестр)***
2.1
внесение денежных средств (денег) на сумму, эквивалентную сумме в евро
значение, установленное статьей 436 Кодекса
2.2
банковская гарантия на сумму, эквивалентную сумме в евро
2.3
поручительство на сумму, эквивалентную сумме в евро
2.4
залог имущества на сумму, эквивалентную сумме в евро
2.5

2.5.1
кедендік төлемдерді, белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы:
қолданыста болатын валюта бағамы бойынша еуроға баламалы мөлшерде
2.5.2
кедендік төлемдерді, белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы:
қолданыста болатын валюта бағамы бойынша еуроға баламалы мөлшерде
3
өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге Еуразиялық экономикалық одаққа мүше барлық мемлекеттерде кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
-
4
өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге заңды тұлғаның Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес берешегінің (бересінің) болмауы
-
5
өтініш уәкілетті органда тіркелген күнге дейін бір жыл ішінде заңды тұлға жасағаны үшін жауаптылыққа тарту Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізуден бас тарту үшін негіз ретінде айқындалған, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылықтары үшiн әкiмшiлiк жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
-
6
осы заңды тұлғаның уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізілуге үміткер заңды тұлға акцияларының он және одан көп пайызы бар акционерлері, оның құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары, бас бухгалтерлері болып табылатын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің жеке тұлғаларын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден және өзге де мемлекеттік органдарының жүргізуіне жатқызылған және жасағаны үшін жауаптылыққа тарту Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізуден бас тарту үшін негіз ретінде айқындалған, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағындағы қылмыстық құқық бұзушылықтары үшін қылмыстық жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
-
7
уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес келетін, кедендік операциялар жасау кезінде кеден органдарына ұсынылған мәліметтерді шаруашылық операцияларды жүргізу туралы мәліметтермен салыстырып қарауға мүмкіндік беретін және кеден органдарының осындай мәліметтерге қол жеткізуін (оның ішінде қашықтықтан) қамтамасыз ететін тауарларды есепке алу жүйесінің болуы. Комиссия тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын үлгілік талаптарды айқындауға құқылы
-
8
заңды тұлғаның қаржылық орнықтылығын және қаржылық орнықтылықты сипаттайтын және осы тізілімге енгізу үшін қажет мәндерді айқындау тәртібін, заңды тұлғаның қаржылық орнықтылығының Кодекстің 433 баптың 7-тармағына сәйкес айқындалған мәнге сәйкестігі, бал
50
9
тауарларды уақытша сақтауға арналған құрылысжайлардың, үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың (ашық алаңдар бөліктерінің) меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы
9.1
Жеке меншікте
-
9.2
Шаруашылық
-
9.3
Жедел басқару
-
9.4
қатысты жалға алу шарты кемінде бір жыл мерзімге жасалуға тиіс
-
10
аумағында тауарларды уақытша сақтау, кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау жүзеге асырылатын және (немесе) кедендік бақылау жүргізілетін құрылысжайларға, үй-жайларға (үй-жайлардың бөлiктерiне) және (немесе) ашық алаңдарға (ашық алаңдардың бөліктеріне) уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізілуге үміткер заңды тұлғаның көлік құралдары мен жұмыскерлеріне Комиссия айқындайтын талаптарды сақтауы, Кодекстің 433 баптың 3-тармағына сәйкес орындалған.
11
Өтініш беруші тізілімге енгізілген (мерзім енгізу өтініш беру)

2.5.1
обеспечение исполнения обязанности иным способом (указать):
на сумму, эквивалентную сумме в евро
2.5.2
обеспечение исполнения обязанности иным способом (указать):
на сумму, эквивалентную сумме в евро
3
Не исполненная в установленный срок обязанность по уплате таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов во всех государствах - членах Евразийского экономического союза (далее - государства-члены) отсутствует
-
4
Задолженность (недоимка) в соответствии с законодательством о налогах и сборах (налоговым законодательством) государства-члена, в котором зарегистрирован заявитель, отсутствует
-
5
Факты привлечения во всех государствах-членах заявителя в течение 1 года к административной ответственности за административные правонарушения, привлечение к ответственности за совершение которых законодательством государств-членов определено в качестве основания для отказа во включении в реестр, отсутствуют
-
6
Факты привлечения во всех государствах-членах физических лиц государств-членов, являющихся акционерами заявителя, имеющими 10 и более процентов акций заявителя, его учредителями (участниками), руководителями, главными бухгалтерами, к уголовной ответственности за преступления или уголовные правонарушения, производство по которым отнесено к ведению таможенных и иных государственных органов, привлечение к ответственности за совершение которых законодательством государств-членов определено в качестве основания для отказа во включении в реестр, отсутствуют
-
7
Система учета товаров заявителя отвечает установленным законодательством государств-членов о таможенном регулировании требованиям, позволяет сопоставлять сведения, представленные таможенным органам при совершении таможенных операций, со сведениями о проведении хозяйственных операций и обеспечивает доступ (в том числе удаленный) таможенных органов к таким сведениям
-
8
Совокупный показатель финансовой устойчивости заявителя, рассчитанный в соответствии с порядком определения финансовой устойчивости юридического лица, претендующего на включение в реестр, и значений, характеризующих финансовую устойчивость и необходимых для включения в этот реестр, предусмотренным пунктом 7 статьи 433 Кодекса, баллов
50
9
Сооружения, помещения (части помещений) и (или) открытые площадки (части открытых площадок), предназначенные для временного хранения товаров, находятся у заявителя:
09.1
в собственности
-
09.2
в хозяйственном ведении
-
09.3
в оперативном управлении
-
09.4
в аренде по договору на срок не менее 1 года
-
10
Требования к сооружениям, помещениям (частям помещений) и (или) открытым площадкам (частям открытых площадок), на территории которых будет осуществляться временное хранение товаров, завершение действия таможенной процедуры таможенного транзита и (или) проводиться таможенный контроль, к транспортным средствам и работникам заявителя, предусмотренные подпунктом 4 пункта 3 статьи 433 Кодекса, соблюдаются
-
11
Заявитель включен в реестр (период включения на момент подачи заявления):

11.1
бірінші типтегі куәлік, жыл
2
11.2
екінші типтегі куәлік, жыл
11.3
Кеден одағы Кедендік кодексімен берілген, жыл
11.4
бірінші және екінші типтегі куәлік
12
заңды тұлға уәкiлетті экономикалық операторлардың тiзiлiмінен алып тасталған күннен бастап бір жыл өткен фактілері
-
* мүше елдердің кеден туралы заңнамасымен өтініш берілетін кеден органына Кодекстің 433-бабына сәйкес басқа төмен мән белгіленуі мүмкін.
** мүше елдің орталық (ұлттық) банкімен белгіленген валюта бағамымен есептелінеді, өтініш берген күнге қолданыстағы
*** мүше елдердің кеден туралы заңнамасымен уәкілетті экономикалық операторлардың міндеттемесін орындау Кодекстің 436-бабы 6-тармағына сәйкес белгілі әдіспен (әдістермен) орындалатын болса, қамтамасыз етуді орындау әдісі осы мүше елдің заңнамасында белгіленген тәртіп алынады
II.Заңды тұлғаның уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізілуге үміткер заңды тұлға акцияларының 10 және одан көп пайызы бар акционерлері, оның құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары, бас бухгалтерлері туралы ақпарат III.
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
(жеке тұлғаның құжаттарына сәйкес)
Туған жері және туған күні (жеке тұлғаның құжаттарына сәйкес)
Өтініш берушіге қатысты (акционерлер, оның құрылтайшылары (қатысушылар), басшылар, бас бухгалтерлері)
Ескертпе
п/п
1
2
3
4
5
1
2
III. заңды тұлғаның қаржылық орнықтылығын және қаржылық орнықтылықты сипаттайтын және заңды тұлғаның қаржылық орнықтылығы ақпарат
Сипаттаманың атауы
Шарртарды сақтау туралы мағына немесе белгісі 3 жылдық бойынша
Сипаттау критериясы
Шарртарды сақтау туралы мағына балды түрде
Факті бойынша сақтау туралы мағына
п/п
(Ең төмен мағынада)
1
2
3
4
5
6
1
Таза актив көлемі
30
2
Құрылтайшы капитал көлемі
10
3
Қалған баға
10
4
Автономия коэффициенті
0,3
10
5
Жалпы ликвид коэффициенті
1
10
6
Жеке капитал, проценті
5
5
7
Қаржылық орнықтылығы коэффициенті
0,6
15
8
Мұнсыз ағымдық қызмет жеке актив айналым коэффициенті
0,1
5
9
Жеке капитал бұлтарыс коэффициенті
0,2
5
10
Заңды тұлғаның жиынтық көрсеткіші,тізілімге енгізуге үміткер (50 бал кемінде)
IV. тауарларды уақытша сақтауға арналған құрылысжайлардың, үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың (ашық алаңдар бөліктерінің) меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған туралы мәлімет
Мекен жайы
меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған туралы құжаттары
Құжаттардың әрекет мерзімі (жалға беру шарты)
п/п
1
2
3
4
1
2
V. Оғаш бөлімшілер және филиал бойынша мәлімет
Оғаш бөлімшілер бойынша және (немесе) филиал (толық және қысқаша – ол болған жағдайда)
Оғаш бөлімшелерінің нөмірі және (немесе) филиал, салық органдарымен берілген (мемлекет кірістер органдарымен ) одақ мүше мемлекеттері
п/п
1
2
3
1
2
VI. Осы өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттар
№ р/н
Құжаттардың атауы
Парақтардың саны
1
2
3
1
Заңды тұлғаның негізін қалаушылардың құжаттарының көшірмесі
2
Өтініш берушіде Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес берешегінің (бересінің) болмауын растайтын құжат
3
Қаржылық орнықтылығы жиынтық көрсеткішін және қаржылық орнықтылығы көрсеткіші мағынасының есебін растайтын құжаттар (құжаттар көшірмесі)
4
заңды тұлға акцияларының он және одан көп пайызы бар акционерлері, оның құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары, бас бухгалтерлерінің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағындағы қылмыстық құқық бұзушылықтары үшін қылмыстық жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауын растайтын құжат
5
уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес келетін, кедендік операциялар жасау кезінде кеден органдарына ұсынылған мәліметтерді шаруашылық операцияларды жүргізу туралы мәліметтермен салыстырып қарауға мүмкіндік беретін және кеден органдарының осындай мәліметтерге қол жеткізуін (оның ішінде қашықтықтан) қамтамасыз ететін тауарларды есепке алу жүйесінің болуын растайтын құжаттар
6
Екінші немесе үшінші типтегі куәлікті алуға үміткер қтініш берушіде аумағында тауарларды уақытша сақтау, кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау жүзеге асырылатын және (немесе) кедендік бақылау жүргізілетін құрылысжайлардың, үй-жайлардың (үй-жайлардың бөлiктерiнің) және (немесе) ашық алаңдардың (ашық алаңдардың бөліктерінің) болуын растайтын құжат көшірмесі
7
Басқа құжаттар
(өтініш беруші басшысының лауазымы)
(өтініш берушінің қолы)
(өтініш берушінің Т.А.Ә.) (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
"__" _________ 20__ ж.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
8-қосымша
"Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

11.1
с выдачей свидетельства первого типа, лет
2
11.2
с выдачей свидетельства второго типа, лет
11.3
с выдачей свидетельства в соответствии с Таможенным кодексом Таможенного союза, лет
11.4
с выдачей свидетельства второго или третьего типа
-
12
Факт исключения из реестра в течение 1 года до даты подачи заявления отсутствует
-
* Законодательством о таможенном регулировании государства-члена, таможенному органу которого подается заявление, может быть установлено иное минимальное значение в соответствии со статьей 433 Кодекса.
** Рассчитывается по курсу валют, установленному центральным (национальным) банком государства-члена, действующему на день подачи заявления.
*** Если законодательством государств-членов о таможенном регулировании установлено, что исполнение обязанностей уполномоченного экономического оператора обеспечивается определенным способом (способами) в соответствии с пунктом 6 статьи 436 Кодекса, выбор способа обеспечения осуществляется только из способов, установленных законодательством этого государства-члена.
II. Сведения о физических лицах государств-членов, являющихся акционерами заявителя, имеющими 10 и более процентов акций заявителя, его учредителями (участниками), руководителями, главными бухгалтерами
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (в соответствии с документом, удостоверяющим личность)
Дата и место рождения (в соответствии с документом, удостоверяющим личность)
Отношение к заявителю (акционер, учредитель (участник), руководитель, главный бухгалтер)
Примечание
1
2
3
4
5
1
2
III. Сведения о значениях показателей финансовой устойчивости и совокупного показателя финансовой устойчивости
№ п/п
Наименование показателя
Среднее значение показателя за 3 года (расчетное)
Критерий показателя (минимальный)
Значимость показателя в балльной системе
Фактическая значимость показателя (в баллах)
1
2
3
4
5
6
1
Размер чистых активов
30
2
Размер уставного капитала
10
3
Остаточная стоимость основных средств
10
4
Коэффициент автономии
0,30
10
5
Коэффициент общей (текущей) ликвидности
1,00
10
6
Рентабельность собственного капитала, процентов
5,00
5
7
Коэффициент финансовой устойчивости
0,60
15
8
Коэффициент обеспеченности текущей деятельности собственными оборотными активами
0,10
5
9
Коэффициент маневренности собственного капитала
0,20
5
10
Совокупный показатель юридического лица, претендующего на включение в реестр (минимум 50 баллов)
IV. Сведения о сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) открытых площадках (частях открытых площадок), предназначенных для временного хранения товаров
№ п/п
Адрес местонахождения объекта
Номер и дата документа, подтверждающего нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде
Срок действия документа (договора аренды)
1
2
3
4
1
2
V. Сведения об обособленных подразделениях и (или) филиалах
№ п/п
Наименование обособленного подразделения и (или) филиала (полное и краткое – при наличии)
Номер обособленного подразделения и (или) филиала, присвоенный налоговым органом (органом государственных доходов) государства-члена
1
2
3
1
2
VI. Документы, подтверждающие сведения, указанные в настоящем заявлении
№ п/п
Наименования документов
Количество листов
1
2
3
1
Копии учредительных документов юридического лица
2
Документ, подтверждающий отсутствие у заявителя задолженности (недоимки) в соответствии с законодательством о налогах и сборах (налоговым законодательством) государства-члена, в котором зарегистрирован заявитель
3
Документы (копии документов), подтверждающие расчет значений показателей финансовой устойчивости и совокупного показателя финансовой устойчивости
4
Документы, выданные компетентным органом государства-члена и подтверждающие отсутствие фактов привлечения к уголовной ответственности физических лиц государств-членов, являющихся акционерами заявителя, имеющими 10 и более процентов акций заявителя, его учредителями (участниками), руководителями, главными бухгалтерами
5
Документы, подтверждающие наличие у заявителя системы учета товаров, отвечающей установленным законодательством государства-члена о таможенном регулировании требованиям, позволяющей сопоставлять сведения, представленные таможенным органам при совершении таможенных операций, со сведениями о проведении хозяйственных операций и обеспечивающей доступ (в том числе удаленный) таможенных органов к таким сведениям
6
Копии документов, подтверждающих наличие у заявителя, претендующего на получение свидетельства второго или третьего типа, сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок (частей открытых площадок), предназначенных для временного хранения товаров, завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита и (или) проведения таможенного контроля
7
Иные документы
______________________
______________________
______________________
(должность руководителя заявителя)
(подпись заявителя)
(Ф. И. О. (если оно
указано в документе,
удостоверяющем личность)
"__" _________ 20__ год
Приложение 8 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электрондық түрде жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал, "KEDEN" ЦЖ арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды электрондық түрде ұсынған кезде құжаттарды өңдеу автоматтандырылған түрде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған немесе көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 9-тармағында сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші кеден өкілдерінің тізіліміне енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей" (далее – государственная услуга) Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал, ЦС "KEDEN" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в электронном виде обработка документов проводится автоматизировано.
При представлении в электронном виде неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме документов.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтінішті оған қоса берілген құжаттармен бірге ол келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды және кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы немесе кеден өкілдерінің тізіліміне енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы шешімді уәкілетті орган қабылдайды және ол мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесінде қалыптастырылады.
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы шешім мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті орган кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы шешім тіркелген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей заңды тұлғаны мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесі арқылы кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы хабардар етеді.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету үшін қажет ақпараттарды сақтайтын цифрлық жүйелер істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті берушілер істен шыққан уақыттан бастап 30 (отыз) минут ішінде электронды пошта арқылы keden_support@kgd.minfin.gov.kz қолдау қызметіне сұрау жолдайды, онда мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға берген өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), көрсетілетін қызметті алышуның атауы, жүйелі және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудің нұсқасы көрсетіледі және қатеге әкеліп соққан әрекеттер тізбегі мазмұндап берілуі қажет.

Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При непредставлении услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, или несоответствия услугополучателя условиям, установленным статьей 489 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс) услугодатель, принимает решение об отказе во включении в реестр таможенных представителей.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку рассматривает заявление с прилагаемыми к нему документами в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня его поступления, и принимает решение о включении в реестр таможенных представителей или об отказе во включении в реестр таможенных представителей.
Решение о включении в реестр таможенных представителей принимается услугодателем и формируется в цифровой системе органов государственных доходов.
Услугодатель уведомляет услугополучателя в письменной или электронной форме не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем принятия соответствующего решения.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя. 4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.
6. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (тридцати) минут с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте keden_support@kgd.minfin.gov.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), или бизнес-идентификационному номеру (БИН), наименованию услугополучателя, описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты поясняющие возникшую проблему.

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске және Заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
3) "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске және Заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: 1) www.egov.kz порталы;
2) "KEDEN" ЦЖ www.keden.kgd.gov.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш;
2) заңды тұлғаның міндеттерді орындауын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер;
3) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарты.
порталға:
1) электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) заңды тұлғаның міндеттерді орындауын қамтамасыз етуді тіркеу туралы электрондық мәліметтер;
3) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) көрсетілетін қызметті алушының мынадай талаптарға сәйкес келмеуі:
өкілі болып отырған тұлғалардың мүлкіне зиян келтіру немесе осы тұлғалармен жасалған шарттарды бұзу салдарынан басталуы мүмкін кеден өкілінің азаматтық жауапкершілігінің тәуекелін, сақтандыру шартында белгіленетін сақтандыру сомасына сақтандыру шартының болуы;
Комиссия айқындайтын мөлшерде, ал кеден өкілі ретіндегі қызмет аясы кедендік әкету баждары салынбайтын және экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты кедендік операциялар жасаумен шектелетін заңды тұлғаға қатысты валюта бағамы қолданыла отырып, бір жүз елу мың еуроға баламалы мөлшерде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету;
көрсетілетін қызметті берушіге кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы;
электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) портала www. egov. kz;
2) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на портал, ЦС "KEDEN":
1) заявление в форме электронного документа;
2) сведения о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица;
3) электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) несоответствие услугополучателя следующим требованиям:
наличие договора страхования риска гражданской ответственности таможенного представителя, которая может наступить вследствие причинения вреда имуществу представляемых лиц или нарушения договоров с этими лицами, на страховую сумму, устанавливаемую договором страхования;
обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, в размере, определяемом Комиссией, а в отношении юридического лица, сфера деятельности которого в качестве таможенного представителя будет ограничена совершением таможенных операций в отношении товаров, не облагаемых вывозными таможенными пошлинами и помещаемых под таможенную процедуру экспорта, – в размере, эквивалентном ста пятидесяти тысячам евро, с применением курса валют;
отсутствие на день обращения к услугодателю о включении в реестр таможенных представителей не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
наличие договора (соглашения) о пользовании цифровой системой электронных счетов-фактур;

2) осы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынбауы;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
4) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал және "KEDEN" ЦЖ арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Кеден өкілдерінің тізіліміне
енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық
атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы)
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру
нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Кеден Кодексі) 490-бабының 1-тармағына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
өкілі болып отырған тұлғалардың мүлкіне зиян келтіру немесе осы тұлғалармен жасалған шарттарды бұзу салдарынан басталуы мүмкін кеден өкілінің азаматтық жауапкершілігінің тәуекелін, сақтандыру шартында белгіленетін сақтандыру сомасына сақтандыру шартының болуы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
___________________________________________________________________
мөлшерде, ал кеден өкілі ретіндегі қызмет аясы кедендік әкету баждары салынбайтын және экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты кедендік операциялар жасаумен шектелетін заңды тұлғаға қатысты валюта бағамы қолданыла отырып, бір жүз елу мың еуроға баламалы мөлшерде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
"Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде цифрлық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:

2) непредставление всех документов, указанных в пункте 8 настоящего Перечня.
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя www.keden.kgd.gov.kz при условии наличия электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение
в реестр таможенных
представителей"
Форма
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр таможенных представителей
Просим Вас согласно пункту 1 стати 490 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс)
включить в реестр таможенных представителей.
Указываем следующие сведения:
наличие договора страхования риска гражданской ответственности таможенного представителя,
который может наступить вследствие причинения вреда имуществу представляемых лиц или нарушения
договоров с этими лицами, на страховую сумму, устанавливаемую договором страхования
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________;
обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере
таможенного дела, в размере _______, а в отношении юридического лица, сфера деятельности которого
в качестве таможенного представителя будет ограничена совершением таможенных операций в отношении
товаров, не облагаемых вывозными таможенными пошлинами и помещаемых под таможенную процедуру
экспорта, – в размере, эквивалентном ста пятидесяти тысячам евро, с применением курса валют
___________________________________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов о включении в реестр таможенных
представителей не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов,
специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
___________________________________________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании цифровой системой электронных счетов-фактур
___________________________________________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся
в цифровых системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр
таможенных представителей" _________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:

1) Кеден Кодекстің 10-тарауына сәйкес кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер тіркелгенін растайтын құжаттар
___________________________________________________________________;
2) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарты _______________
___________________________________________________________________.
Кеден Кодекстің 490 баптың 2-тармағында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік цифрлық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Қосымша: ________ парақта.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)________________________
Қолы ___________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
9-қосымша
"Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарының (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электрондық түрде жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал, "KEDEN" ЦЖ арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды электрондық түрде ұсынған кезде құжаттарды өңдеу автоматтандырылған түрде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

1) документы, подтверждающие сведение о регистрации обеспечения исполнения обязанностей
юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в соответствии с главой 10
Таможенного Кодекса _______________________________________________________________________;
2) договор страхования гражданско-правовой ответственности ____________________________________.
Представление документов, предусмотренных в пункте 2 статьи 490 Кодекса, не требуется в случае
возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных цифровых систем
и (или) из формы сведений.
Приложение: ______на листах.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
представителя юридического лица ____________
Подпись ________________
Приложение 9 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал, ЦС "KEDEN" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в электронном виде обработка документов проводится автоматизировано.
При представлении в электронном виде неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме документов.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған немесе көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 9-тармағында белгіленген шарттарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу туралы шешімді аумақтық мемлекеттік кірістер органы қабылдайды және ол мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесінде қалыптастырылады.
Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу туралы шешім мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Заңды тұлғаны кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізген аумақтық мемлекеттік кірістер органы кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу туралы шешім тіркелген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей заңды тұлғаны мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесі арқылы кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізілгені туралы хабардар етеді.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету үшін қажет ақпараттарды сақтайтын цифрлық жүйелер істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті берушілер істен шыққан уақыттан бастап 30 (отыз) минут ішінде электронды пошта арқылы keden_support@kgd.minfin.gov.kz қолдау қызметіне сұрау жолдайды, онда мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға берген өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), көрсетілетін қызметті алышуның атауы, жүйелі және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудің нұсқасы көрсетіледі және қатеге әкеліп соққан әрекеттер тізбегі мазмұндап берілуі қажет.

Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При непредставлении услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, или несоответствия услугополучателя условиям, установленным статьей 496 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс), услугодатель принимает решение об отказе во включении в реестр таможенных перевозчиков.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку, рассматривает заявление с прилагаемыми к нему документами в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его регистрации, и принимает решение о включении в реестр таможенных перевозчиков или об отказе во включении в реестр таможенных перевозчиков.
Решение о включении в реестр таможенных перевозчиков принимается территориальным таможенным органом и формируется в цифровой системе органов органов государственных доходов.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.
6. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (тридцати) минут с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте keden_support@kgd.minfin.gov.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), или бизнес-идентификационному номеру (БИН), наименованию услугополучателя, описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты поясняющие возникшую проблему.

1) www.​egov.​kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі –"KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын порталға және "KEDEN" ЦЖ тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның, әлде басшы орынбасарының бұйрығымен ресімделген кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы шешім хабарламасы немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап (хабарлама) болып табылады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі

1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал),
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
С момента подачи заявления через портал, ЦС "KEDEN" – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
решение о включении в реестр таможенных перевозчиков, с уведомлением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7
График работы услугодателя, объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске және Заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
3) "KEDEN" ЦЖ - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске және Заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: 1) www.egov.kz порталы;
2) "KEDEN" ЦЖ www.keden.kgd.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
8
Мемлекеттік мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі.
көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде: портал және "KEDEN" ЦЖ арқылы:
1) электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы электрондық мәліметтер;
3) кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылуы көзделетін, тауарларды тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері;
4) халықаралық тасымалдау көлік құралдарын кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәліктердің электрондық көшірмелері;
5) егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсаттың электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) портала www.egov.kz;
2) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении услугополучателя:
через портал, ЦС "KEDEN":
1) заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП);
2) электронные сведения о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела;
3) электронная копия нотариально засвидетельствованных копии документов, подтверждающих нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями, которые предполагается использовать при осуществлении деятельности в качестве таможенного перевозчика;
4) электронная копия свидетельства о допущении транспортных средств международной перевозки для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями;
5) электронная копия разрешительного документа на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия указанного документа в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының Кеден кодексінің 496 - бабы 1-тармағының мынадай талаптарына сәйкес келмеуі:
осы тұлғаның мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кемінде екі жыл бойы жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
осындай қамтамасыз ету енгізілген күнге Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес валютаның нарықтық бағамын қолдана отырып, кемінде екі жүз мың еуроға баламалы сомада кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді ұсыну;
егер мұндай қызмет түрі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілген құжаттың болуын талап етсе, жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру құжатының болуы;
тауарларды тасымалдауға пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы;
Мемлекеттік кірістер органына жүгінген күні кедендік төлемдерді, салықтар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша орындалмаған міндеттің болмауы;
Мемлекеттік кірістер органына жүгінген күнге дейін бір жыл ішінде Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 533, 534, 549, 550, 555 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы;
Мемлекеттік кірістер органына сигнал беру арқылы осы көлік құралының орналасқан жерін анықтауға мүмкіндік беретін әрбір көлік құралында техникалық жабдықтың болуы;
электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы;
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 және 312 баптары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 және 367 баптары бойынша кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуге үміткер заңды тұлғалардың басшылары болып табылатын жеке тұлғаларда өтелмеген соттылықтың болмауы;
2) осы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынбауы;
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) несоответствие услугополучателя следующим требованиям пункта 1 статьи 496 Таможенного кодекса:
осуществление этим лицом деятельности по перевозке грузов в течение не менее двух лет на дату обращения в орган государственных доходов;
предоставление обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов на сумму, эквивалентную не менее чем двумстам тысячам евро, с применением рыночного курса валюты в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан на день внесения такого обеспечения;
наличие разрешительного документа на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия указанного документа в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении, аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов неисполненной обязанности по уплате таможенных платежей, налогов и пеней;
отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 533, 534, 549, 550, 555 и 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
наличие технического оборудования на каждом транспортном средстве, позволяющего органу государственных доходов определять местонахождение данного транспортного средства путем передачи сигнала;
наличие договора (соглашения) о пользовании цифровой системой электронных счетов фактур;
отсутствие непогашенной судимости по статьям 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 и 312 Уголовного кодекса Республики Казахстан, а также по статьям 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 и 367 Уголовного кодекса Республики Казахстан у физических лиц, являющихся руководителями юридических лиц, претендующих на включение в реестр таможенных перевозчиков;
2) непредставление всех документов, указанных в пункте 8 настоящего Перечня;

3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін ЭЦҚ қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Кедендік тасымалдаушылардың
тізіліміне енгізу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
қағидасына
2-қосымша
Нысан
___________________________
(заңды тұлғаның толық
атауы)
__________________________
(заңды мекен-жайы)
___________________________
(нақты мекен-жайы)
___________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
___________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
_________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 497-бабының 1-тармағына сәйкес кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру мерзімі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын мұндай қамтамасыз ету енгізілген күнге валюта бағамын қолдана отырып, екі жүз мың еуроға баламалы мөлшерде, ал егер Комиссия қамтамасыз етудің өзге мөлшерін айқындаса, Комиссия айқындаған мөлшерде қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға рұқсаттың болуы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
тауарларды тасымалдауға пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейінгі бір жыл ішінде Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 533, 534, 549, 550, 555 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
көлік құралында кеден органына байланыс арналары бойынша сигнал беру арқылы осы көлік құралының тұрған жерін айқындауға мүмкіндік беретін деректерді үздіксіз беру функциясы бар спутниктік навигация жүйесінің техникалық құралының немесе шұғыл қимылдайтын жедел қызметтерді шақыру құрылғысының болуы туралы мәлімет (тармақшаның талабы тіркемелерге, жартылай тіркемелерге, вагондарға, контейнерлерге және өздігінен жүзбейтін кемелерге қолданылмайды) _______________________________________________
___________________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы туралы мәлімет
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.

3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
110
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт–центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя www.keden.kgd.gov.kz при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в реестр
таможенных перевозчиков"
Форма
___________________________
__________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
___________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр таможенных перевозчиков
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 497 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" включить в реестр таможенных перевозчиков.
В наличии имеем следующие сведения:
о сроке осуществления деятельности по перевозке грузов _______________________________________;
об обеспечении исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере
таможенного дела, в размере, эквивалентном двумстам тысячам евро, с применением рыночного курса
валюты в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан на день внесения такого
обеспечения, а если Комиссией определен иной размер обеспечения, – в размере, определенном Комиссией
_________________________________________________________________________________________;
о наличии разрешительного документа на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой
вид деятельности требует наличия указанного документа в соответствии с законодательством
Республики Казахстан _____________________________________________________________________;
о находящихся в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде используемых
для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки
товаров под таможенными пломбами и печатями ______________________________________________;
об отсутствии на день обращения в орган государственных доходов не исполненной в установленный срок
обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных
пошлин, пеней, процентов _________________________________________________________________;
об отсутствии фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган государственных доходов
к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 533,
534, 549, 550, 555 и 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
________________________________________________________________________________________;
о наличии технического оборудования на каждом транспортном средстве, позволяющего органу
государственных доходов определять место нахождения данного транспортного средства путем передачи сигнала
________________________________________________________________________________________;
о наличии договора (соглашения) о пользовании цифровой системой электронных счетов-фактур
________________________________________________________________________________________;

Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 және 312 баптары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 және 367 баптары бойынша кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуге үміткер заңды тұлғалардың басшылары болып табылатын жеке тұлғаларда өтелмеген соттылықтың болмауы _________________________________________.
"Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде цифрлық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:
1) Кодекстің 10-тарауына сәйкес кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
2) кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылуы көзделетін, тауарларды тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері _______________________________________________
___________________________________________________________________;
3) халықаралық тасымалдау көлік құралдарын кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәліктердің көшірмелері
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
4) егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсаттың көшірмесі
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Кодекстің 497 баптың 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік цифрлық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алуға мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Қосымша:__________________ парақта.
Берген күні: ________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
___________________________
Қолы ___________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
10-қосымша
"Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

об отсутствии непогашенной судимости по статьям 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 и 312 Уголовного кодекса Республики Казахстан, а также по статьям 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 и 367 Уголовного кодекса Республики Казахстану физических лиц, являющихся руководителями
юридических лиц, претендующих на включение в реестр таможенных перевозчиков;
о согласии на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в цифровых системах,
исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков"
________________________________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:
1) подтверждающие документы о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица,
осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в соответствии с главой 10 Кодекса
_______________________________________________________________________________________;
2) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право владения транспортными
средствами международной перевозки, которые предполагается использовать при осуществлении деятельности
в качестве таможенного перевозчика _______________________________________________________;
3) копии свидетельств о допущении транспортных средств международной перевозки для перевозки товаров
под таможенными пломбами и печатями
_______________________________________________________________________________________;
4) копия разрешительного документа на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид
деятельности требует наличия указанного документа в соответствии с законодательством Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________________.
Дата подачи: ___________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 10 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений о происхождении товаров"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жүзеге асырылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге электрондық түрде ұсынған кезде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш осы тармақта көрсетілген цифрлық жүйелер арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) Мемлекеттік корпорация қызметкері уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений о происхождении товаров" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений о происхождении товаров" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Принятие предварительных решений о происхождении товаров" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При представлении услугополучателем документов к услугодателю в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается посредством цифровых систем, указанных в настоящем пункте.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель и (или) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые содержатся в цифровых системах, не допускается.

Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген толық құжаттар топтамасын ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде өтініш берушіден тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы электрондық қолхат береді, онда қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), өтінішті берген күні мен уақыты, сондай-ақ дайын құжаттардың берілген күні көрсетіледі, өтініш берушінің өтініші бойынша қолхат қағаз түрінде беріледі.
Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз жеткізгіште көрсету кезінде өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға келу тәртібімен ұсынған кезде-Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік байланыс арқылы жібереді.
Құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті беруші сұратқан қосымша ақпарат Кеден кодексінің 61-бабы 4-тармағының екінші бөлігінде белгіленген мерзімге ұсынылмаса не ұсынылған қосымша ақпарат тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешім қабылдауға мүмкіндік беретін мәліметтерді қамтымаса, көрсетілетін қызметті беруші тауардың шығу тегі туралы осындай алдын ала шешім қабылдаудан бас тартады және бұл туралы бас тарту себептерін көрсете отырып, өтініш берушіні хабардар етеді.
Толық құжаттар топтамасы ұсынылған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтінішті қарайды:

При обращении в Государственную корпорацию, при предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления, и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается электронная расписка о приеме соответствующих документов от заявителя, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) работника, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, а также дата выдачи готовых документов, по обращению заявителя расписка выдается в бумажном формате.
При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию на бумажном носителе, день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию – работник Государственной корпорации принимает, проверяет документы, представленные услугополучателем, и принятые документы направляет услугодателю через курьерскую связь.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня направления уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку рассматривает заявление:

1) тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініш тіркелген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей – тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешім қабылдаған кезде;
2) еркін нысанда өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде – тауардың шығарылуы туралы алдын ала шешімнің телнұсқасын беру кезінде.
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімнің телнұсқасында тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешімнің түпнұсқасында қамтылған барлық мәліметтер, оның ішінде тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімнің тіркеу нөмірі мен қабылданған күні көрсетіледі және "Телнұсқа" белгісі қойылады.
Мерзімнің өтуі тоқтатылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыға "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 62-бабына сәйкес қосымша ақпарат не хабарлама беру қажеттілігі туралы сұрау салу жіберілген күннен бастап;
2) Кеден кодексінің 468-бабында көзделген негіздер бойынша кедендік сараптама мерзімінің өтуі тоқтатыла тұрған күннен бастап жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жолдауы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының мұндай ақпаратты ұсыну мерзімі Кеден кодексінің 61-бабының 4-тармағында көзделген. Мемлекеттік қызметті есептеу мерзімі оны тоқтата тұруға негіз болған негіз аяқталған күннен бастап қайта басталады.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызметті көрсету тізбесінің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік корпорацияға қағаз жеткізгіште жіберіледі. Цифрлық жүйелер арқылы жүгінген жағдайда - тиісті цифрлық жүйелер арқылы электрондық түрде жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе Кеден кодексінің 61-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап Мемлекеттік корпорацияға қағаз жеткізгіште жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде, жеке куәлік (не өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілетін Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжат негізінде әрекет ететін оның өкілі) ұсынылған кезде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне көрсетілетін қызметті алушы жүгінбеген кезде талап етілмеген құжаттарды сақтау шарты көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация құжаттарды сақтауды 1 (бір) ай ішінде қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.

1) не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня регистрации заявления о принятии предварительного решения о происхождении товара – при принятии предварительного решение о происхождении товара;
2) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления заявления в произвольной форме – при выдаче дубликата предварительного решения о происхождении товара.
В дубликате предварительного решения о происхождении товара отражаются все сведения, содержащиеся в оригинале предварительного решения о происхождении товара, в том числе регистрационный номер и дата принятия предварительного решения о происхождении товара, и проставляется отметка "Дубликат".
Течение срока приостанавливается:
1) со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации либо уведомления в соответствии со статьей 62 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее - Таможенный Кодекс);
2) со дня приостановления течения срока таможенной экспертизы по основаниям, предусмотренным статьей 468 Таможенного Кодекса.
Направление запроса о необходимости представления дополнительной информации услугодателем услугоплучателю, а также срок предоставления услугополучателем такой информации предусмотрен пунктом 4 статьи 61 Таможенного Кодекса. Срок исчисления государственной услуги возобновляется с даты завершения основания, послужившего основанием для его приостановления.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, направляется в Государственную корпорацию на бумажном носителе.
Выдача готовых документов осуществляется в соответствии с графиком работы Государственной корпорации при предъявлении документов, удостоверяющих личность либо электронного документа из сервиса цифровых документов, представитель также представляет документ, выданный в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя.
Условие хранения услугодателем, Государственной корпорацией невостребованных в срок документов при не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.

Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25 бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
8. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4 бабы 1-тармағы 6)-тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
"Тауардың шығарылған
жері туралы алдын ала
шешім қабылдау"
мемлекеттік қызметтерді
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
1) құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні;
тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімнің телнұсқасын беру – өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілетін уақыты – Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуінің рұқсат берілетін уақыты – Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім беру, тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімнің телнұсқасын беру немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации, непосредственно оказывающих государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
8. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие предварительных
решений о происхождении товаров"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Принятие предварительных решений о происхождении товаров"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги услугодателем, Государственной корпорацией и объектов информации
1) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Сроки оказания государственной услуги
1. Не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня регистрации услугодателем заявления о принятии предварительного решения о происхождении товара;
Течение срока приостанавливается:
1) со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации либо уведомления в соответствии со статьей 62 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс);
2) со дня приостановления течения срока таможенной экспертизы по основаниям, предусмотренным статьей 468 Таможенного Кодекса.
2. Выдача дубликата предварительного решения о происхождении товара – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации услугодателем заявления;
3. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
4. Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя Государственной корпорацией – 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
выдача предварительного решения о происхождении товаров, выдача дубликата предварительного решения о происхождении товара либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 76-бабының 2-тармағына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсету үшін тауардың шығу тегi туралы алдын ала шешім қабылдау жөніндегі кедендік алымдар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 171 "Мемлекеттік кірістер органдары алып отыратын кедендік алым ставкаларын бекіту туралы" қаулысымен белгіленген мөлшерлерде әрбір тауар атауына, оның ішінде белгілі бір сауда белгісін, үлгісін, артикулын және түрін қамтитын тауарларға алынады.
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алымдар тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініш берілгенге дейін төленеді.
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алымдар бюджетке қолма қол және қолма қол ақшасыз тәсілмен ұлттық валютада төленеді:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы (Банктің төлем тапсырмасы төлемді растау болып табылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің әкімшілік ғимараттарында белгіленген Екінші деңгейдегі банктердің электрондық терминалдары арқылы төлем карточкаларын пайдалана отырып (көрсетілген электрондық терминал беретін чек төлемді растау болып табылады);
3) Екінші деңгейдегі банктердің кассалары және тікелей көрсетілетін қызметті берушінің ғимараттарында (үй-жайларында) орналасқан банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы (көрсетілген банк кассаларының түбіртегі төлемді растау болып табылады) жүзеге асырылады.
Телнұсқаны беру кезінде алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алым алынбайды.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) Мемлекеттік корпорация – ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау электрондық кезек тәртібімен көрсетілетін қызметті алушының тіркеу орны бойынша жүргізіледі, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;

В соответствии с пунктом 2 статьи 76 Таможенного Кодекса за оказание государственной услуги взимаются таможенные сборы за принятие предварительного решения о происхождении товара, устанавливаемые постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 171 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов", за каждое наименование товара, включающее определенную марку, модель, артикул и модификацию.
Таможенные сборы за принятие предварительного решения о происхождении товара уплачиваются до подачи заявления о принятии предварительного решения о происхождении товаров, по реквизитам территориальных органов государственных доходов в который услугополучатель обращается за получением государственной услуги.
Таможенные сборы за принятие предварительного решения о происхождении товара уплачиваются в бюджет наличным и безналичным способом в национальной валюте:
1) через банки второго уровня, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан, а также организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (подтверждением уплаты является платежное поручение банка);
2) с использованием платежных карточек через электронные терминалы банков второго уровня, установленные в административных зданиях услугодателя (подтверждением уплаты является чек, выдаваемый указанным электронным терминалом);
3) через кассы (мобильные приложения) банков второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, расположенных непосредственно в зданиях (помещениях) услугодателя (подтверждением уплаты является квитанция указанных касс банков).
При выдаче дубликата таможенный сбор за принятие предварительного решения не взимается.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурста орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші www.kgd.gov.kz;
2) Мемлекеттік корпорация: ww.gov4c.kz;
3) портал www.egov.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
осы Тізбенің 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
Өтініште (туралы) мәліметтер болуы керек:
1) өтініш берушіге (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы, тұрғылықты жері немесе орналасқан жері);
2) тауар (толық коммерциялық атауы, фирмалық атауы (тауар белгісі), негізгі техникалық және коммерциялық сипаттамалары (функционалдық мақсаты, сорты, маркасы, моделі, артикулы, жеке және көліктік қаптамасының сипаттамасы), сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес коды, құны);
3) тауарлар дайындалған материалдарға, олардың шығу тегіне, Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне, құнына сәйкес кодтарға;
4) тауарды дайындау үшін жасалған өндірістік және технологиялық операциялар;
5) тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алым төлеуге;
тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алымды төлеу туралы құжаттың көшірмесі.
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішке тауарды өндіруші елдің сауда-өнеркәсіп палаталарының және (немесе) басқа да сараптама ұйымдарының (елдер тобының, елдердің кеден одағының, өңірдің немесе елдің бір бөлігінің) сараптама актілері және оған қатысты тауардың
шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылданатын тауардың шығарылған жері туралы сертификат қоса беріледі.
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішке онда көрсетілген мәліметтерді растайтын өзге де құжаттар қоса берілуі мүмкін: сынақ хаттамалары, тауарды зерттеу нәтижелері келтірілген сараптама ұйымдары мамандарының қорытындылары, тауарды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізуді көздейтін мәміле жасалғанын растайтын құжаттар, өндірілетін тауар құнының калькуляциясы, коммерциялық шоттар, бухгалтерлік есеп құжаттар, тауарды дайындаудың технологиялық процесінің толық сипаттамасы және басқа құжаттар, тауар шығарылған елдің (елдер тобының, елдердің кеден одағының, өңірдің немесе елдің бір бөлігінің) аумағында осы тауардың толық алынғанын, өндірілгенін немесе жеткілікті түрде өңделгенін (қайта өңделгенін) куәландыратын құжаттар, тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау үшін қажетті фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары және басқа да құжаттар.
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішке тауардың сынамалары және (немесе) үлгілері де қоса берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті беруші тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішке қоса берілген, қазақ немесе орыс тілі болып табылмайтын тілде жасалған құжаттардағы мәліметтерді аударуды талап етеді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтер тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау үшін жеткіліксіз болған жағдайда, Мемлекеттік кірістер органы Мемлекеттік кірістер органына тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жібереді.
Қосымша ақпарат мемлекеттік кірістер органы өтініш берушіге қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жіберген күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірілмей ұсынылуға тиіс;
телнұсқаны алу үшін:
еркін нысандағы өтініш.
Тауардың шығалыған жері туралы алдын ала шешімнің телнұсқасында тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешімнің түпнұсқасында қамтылған барлық мәліметтер, оның ішінде тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешімнің тіркеу нөмірі мен қабылданған күні көрсетіледі және "Телнұсқа" белгісі қойылады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Егер қосымша ақпарат осы Қағидаларда белгіленген мерзімде ұсынылмаса не ұсынылған қосымша ақпарат тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешім қабылдауға мүмкіндік беретін мәліметтерді қамтымаса, көрсетілетін қызметті беруші тауардың шығу тегі туралы осындай алдын ала шешім қабылдаудан бас тартады және бұл туралы бас тарту себептерін көрсете отырып, өтініш берушіні хабардар етеді.
Егер Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы немесе тауардың шығу тегі туралы сертификатты берген және (немесе) тексеруге уәкілеттік берілген Уәкілетті ұйым тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың түпнұсқа болып табылмайтынын және (немесе) дұрыс емес мәліметтерді қамтитынын растаса, көрсетілетін қызметті беруші тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдаудан бас тартады және бұл туралы бас тарту себептерін көрсете отырып, өтініш берушіні хабардар етеді.
Бұл ретте өтінім беруші тауарды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін төлеген кедендік алым қайтарылмайды.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабында көзделген негіздер бойынша бас тарту үшін негіз болған кезде;

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления для оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www. kgd. gov. kz;
2) Государственной корпорации: www. gov4c. kz;
3) портала www. egov. kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню. В заявлении должны содержаться сведения о (об):
1) заявителе (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или наименование, место жительства или место нахождения);
2) товаре (полное коммерческое наименование, фирменное наименование (товарный знак), основные технические и коммерческие характеристики (функциональное назначение, сорт, марка, модель, артикул, описание индивидуальной и транспортной упаковки), код в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности, стоимость);
3) материалах, из которых изготовлен товар, их происхождении, кодах в соответствии с Гармонизированной системой описания и кодирования товаров, стоимости;
4) производственных и технологических операциях, совершенных для изготовления товара;
5) уплате таможенного сбора за принятие предварительного решения о происхождении товара; копия документа об уплате таможенного сбора за принятие предварительного решения о классификации товаров.
К заявлению о принятии предварительного решения о происхождении товара прилагаются акты экспертизы торгово-промышленных палат и (или) других экспертных организаций страны (группы стран, таможенного союза стран, региона или части страны) производителя товара и сертификат о происхождении товара, в отношении которого принимается предварительное решение о происхождении товара.
К заявлению о принятии предварительного решения о происхождении товара могут прилагаться иные документы, подтверждающие указанные в нем сведения: протоколы испытаний, заключения специалистов экспертных организаций, в которых приведены результаты исследования товара, документы, подтверждающие совершение сделки, предусматривающей перемещение товара через таможенную границу Евразийского экономического союза, калькуляция стоимости производимого товара, коммерческие счета, бухгалтерские документы, подробное описание технологического процесса изготовления товара и другие документы, свидетельствующие о том, что данный товар полностью получен, произведен или подвергнут достаточной обработке (переработке) на территории страны (группы стран, таможенного союза стран, региона или части страны) происхождения товара, фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий и другие документы, необходимые для принятия предварительного решения о происхождении товара.
К заявлению о принятии предварительного решения о происхождении товара также могут прилагаться пробы и (или) образцы товара. Услугодатель требует перевод сведений, содержащихся в прилагаемых к заявлению о принятии предварительного решения о происхождении товара документах, составленных на языке, не являющемся казахским или русским языком.
В случае если представленных услугополучателем сведений недостаточно для принятия предварительного решения о происхождении товара, орган государственных доходов не позднее десяти рабочих дней со дня поступления в орган государственных доходов заявления о принятии предварительного решения о происхождении товара направляет заявителю запрос о необходимости представления дополнительной информации.
Дополнительная информация должна быть представлена не позднее шестидесяти календарных дней со дня направления органом государственных доходов заявителю запроса о необходимости представления дополнительной информации; Для получения дубликата направляется заявление в произвольной форме.
В дубликате предварительного решения о происхождении товара отражаются все сведения, содержащиеся в оригинале предварительного решения о происхождении товара, в том числе регистрационный номер и дата принятия предварительного решения о происхождении товара, и проставляется отметка "Дубликат".
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жері бойынша 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы жүргізеді (Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде).
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
"Тауардың шығарылған
жері туралы алдын ала шешім
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті
алушының
тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басты
куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
(бұдан әрі – аты-жөні),
не ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің Қағиданың 1-қосымшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын табыс етпеуіңізге сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауы:
1)_____________________________________;
2)_____________________________________;
3)_____________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) (Мемлекеттік
корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе)_____________
Телефон __________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе) / қолы
20__ жылғы "___" _________
"Тауардың шығарылған
жері туралы алдын ала шешім
қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидасына
3-қосымша
Нысан
Тұлғаның тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтініші *
1. Өтініш иесі (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері немесе заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендру нөмірі, заңды мекен-жайы,)
2. Импорттаушы (атауы, мекен-жайы) (ол болған жағдайда)
3. Экспорттаушы (атауы, мекен-жайы) (ол болған жағдайда)

1) в случае если дополнительная информация не представлена в срок, установленный настоящими Правилами либо представленная дополнительная информация не содержит сведения, позволяющие принять предварительное решение о происхождении товара, услугодатель отказывает в принятии такого предварительного решения о происхождении товара и уведомляет об этом заявителя с указанием причин отказа.
2) если государственный орган Республики Казахстан или уполномоченная организация, выдавшие и (или) уполномоченные проверять сертификат о происхождении товара, подтверждают, что сертификат о происхождении товара не является подлинным и (или) содержит недостоверные сведения, услугодатель отказывает в принятии предварительного решения о происхождении товара и уведомляет об этом заявителя с указанием причин отказа.
При этом уплаченный заявителем таможенный сбор за принятие предварительного решения о классификации товара не возвращается;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил, Таможенного Кодекса;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777 (при оказании услуги через Государственную корпорацию).
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал, цифровые системы органов государственных доходов и системы приема и обработки обращений при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, цифровой системе органов государственных доходов и системе приема и обработки обращений.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие предварительных
решений о происхождении товаров"
________________________
(Фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О),
либо наименование
организации услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах"
отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги "Принятие предварительных решений о происхождении товаров"
ввиду представления Вами неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1
к Правилам, а также документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов и документов с истекшим сроком действия:
1) _________________________________________________________________;
2) _________________________________________________________________;
3)__________________________________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны. Ф.И.О
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Получил: Ф.И.О (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) /подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие предварительных
решений о происхождении товаров"
Заявление лица о принятии предварительного решения о происхождении товара*
1. Заявитель (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), индивидуальный идентификационный номер, место жительства физического лица или наименование, бизнес-идентификационный номер, юридический адрес юридического лица)
2. Импортер (наименование, адрес) (при наличии)
3. Экспортер (наименование, адрес) (при наличии)

4. Өндіруші (атауы, мекен-жайы) (ол болған жағдайда)
5. Тауар туралы мәлімет**
6. Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауар коды:
7. Тауарды дайындау үшін жасалған өндірістік және технологиялық операциялар туралы мәліметтер***
8. Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау үшін кедендік алымның төленгені туралы мәлімет
9. Тауар дайындалған материалдар, олардың шығарылған жері, Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне сәйкес кодтары, құны
10. Тауардың шығарылған жерін айқындауға ықпал ететін ұсынылған қосымшалар****
11. Бұдан бұрын сіз бірдей немесе осындай тауарлар туралы алдын ала шешімге өтініш бердіңіз бе? Ия Жоқ
12. Мен, осы нысан бойынша мәлімделеген барлық ақпарат және өтінішке қосымша шынайы, нақты және дұрыс болып табылатынын мәлімдеймін
13. Өтініш иесінің қолы:
14. Күні:
15. Телефон: Факс: Электрондық пошта:
* Аталғанөтініш "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелерімен қоса өтініш иесінің электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжатнемесе қағаз жеткізгіштегітүрінде беріледі.
Мемлекеттік кірістер органының цифрлық жүйесі енгізілгенге дейін немесе істен шығу туындаған жағдайда өтініш қағаз жеткізгіштегі түрінде беріледі.
** Аталған бағанда "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 61-бабы 2-тармағы 2-тармақшасына сәйкес тауар туралы мәліметтер көрсетіледі.
*** Аталған бағанда тауарды дайындау үшін оған жасалған операциялар туралы мәліметтер көрсетіледі.
**** Аталған бағанда "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес өтінішке қоса берілетін құжаттар тізімі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
11-қосымша
"Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.

4. Производитель (наименование, адрес) (при наличии)
5. Сведения о товаре**
6. Код товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности
7. Сведения о производственных и технологических операциях, совершенных для изготовления товара***
8. Сведения об уплате таможенного сбора за принятие предварительного решения о происхождении товара (номер и дата)
9. Сведения о материалах, из которых изготовлен товар, их происхождении, кодах в соответствии с Гармонизированной системой описания и кодирования товаров, стоимости
10. Представленные приложения, способствующие определению страны происхождения товара****
11. Подавалось ли ранее вами заявление на предварительное решение об идентичных или подобных товарах? Да Нет
12. Я заявляю, что вся информация, заявленная по данной форме приложения к заявлению являются правдивыми, точными и достоверными
13. Подпись заявителя:
14. Дата:
15. Телефон: Факс: Электронная почта:
Данное заявление подается в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью заявителя с приложением сканированных копий документов в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" или документа на бумажном носителе.
При сбое или до введения цифровой системы органа государственных доходов заявление подается на бумажном носителе.
В данной графе указывается сведения о товаре в соответствии с подпунктом 2 пункта 2 статьи 61 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
*** В данной графе указывается сведения об операциях, которые проведены над товаром для его изготовления.
**** В данной графе указывается перечень документов, которые прилагаются к заявлению в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
Приложение 11 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Принятие предварительного решения о классификации товара"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Принятие предварительного решения о классификации товара" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Принятие предварительного решения о классификации товара" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жүзеге асырылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
3) "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге электрондық түрде ұсынған кезде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш осы тармақта көрсетілген цифрлық жүйелер арқылы қабылданады
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрндық құжат көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) Мемлекеттік корпорация қызметкері уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға осы Қағиданы 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде өтініш берушіден тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы электрондық қолхат береді, онда қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), өтінішті берген күні мен уақыты, сондай-ақ дайын құжаттардың берілген күні көрсетіледі, өтініш берушінің өтініші бойынша қолхат қағаз түрінде беріледі.
Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз жеткізгіште көрсету кезінде өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға келу тәртібімен ұсынған кезде-Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік байланыс арқылы жібереді.
Құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 45-бабы 3-тармағының екінші бөлігінде белгіленген мерзімде қосымша ақпарат ұсынбаған не ұсынылған қосымша ақпарат тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдауға мүмкіндік беретін мәліметтерді қамтымаған кезде көрсетілетін қызметті беруші тауарды сыныптау туралы осындай алдын ала шешім қабылдаудан бас тартады және бұл туралы бас тарту себептерін көрсете отырып, өтініш берушіні хабардар етеді.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтінішті қарайды:

2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) посредством цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Принятие предварительного решения о классификации товара" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При представлении услугополучателем документов к услугодателю в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается посредством цифровых систем, указанных в настоящем пункте.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель и (или) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые содержатся в цифровых системах, не допускается.
При предоставлении услугополучателем в Государственную корпорацию неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления, и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается электронная расписка о приеме соответствующих документов от заявителя, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) работника, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, а также дата выдачи готовых документов, по обращению заявителя расписка выдается в бумажном формате.
При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию на бумажном носителе, день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке – работник Государственной корпорации принимает, проверяет документы, представленные услугополучателем, и принятые документы направляет услугодателю через курьерскую связь.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При установлении факта полноты представленных документов работник, ответственный за обработку, рассматривает заявление:

1) тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей – тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдаған кезде;
2) еркін нысанда өтініш келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде – тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімнің телнұсқасын беру кезінде.
Көрсетілетін қызметті алушы Кеден кодексінің 44-бабына сәйкес тауарды сипаттау тәртібін көздейтін қосымша ақпаратты ұсыну қажет болған кезде мерзімнің өтуі көрсетілетін қызметті алушыға қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салу жіберілген күннен бастап тоқтатыла тұрады және қосымша ақпарат келіп түскен күннен бастап қайта басталады.
Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жолдауы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының мұндай ақпаратты ұсыну мерзімі Кеден кодексінің 45-бабының 3-тармағында көзделген.
Егер тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау үшін кедендік сараптама жүргізу қажет болса, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті беруші кедендік сараптама тағайындаған күннен бастап он жұмыс күніне тоқтатыла тұрады және тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау мерзімінің тоқтатыла тұру мерзімі өткен күннен бастап қайта басталады. Он жұмыс күні мерзімі Кеден кодексінің 468-бабында көзделген негіздер бойынша тоқтатыла тұруы мүмкін.
Порталға, цифрлық жүйелер арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі немесе тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қағаз жеткізгіште жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

1) не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления о принятии предварительного решения о классификации товара – при принятии предварительного решение о классификации товара;
2) в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления заявления в произвольной форме – при выдаче дубликата предварительного решения о классификации товара.
В дубликате предварительного решения о классификации товара отражаются все сведения, содержащиеся в оригинале предварительного решения о классификации товара, в том числе регистрационный номер и дата принятия предварительного решения о классификации товара, и проставляется отметка "Дубликат".
При необходимости представления услугополучателем дополнительной информации, предусматривающей порядок описания товара в соответствии со статьей 44 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс), течение срока приостанавливается со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации и возобновляется со дня поступления дополнительной информации.
Направление запроса о необходимости представления дополнительной информации услугодателем услугоплучателю, а также срок предоставления услугополучателем такой информации предусмотрен пунктом 3 статьи 45 Таможенного Кодекса.
Если для принятия предварительного решения о классификации товара необходимо провести таможенную экспертизу, течение срока оказания государственной услуги приостанавливается на десять рабочих дней со дня назначения услугодателем таможенной экспертизы и возобновляется со дня истечения срока приостановления срока принятия предварительного решения о классификации товара. Срок десять рабочих дней может быть приостановлен по основаниям, предусмотренным статьей 468 Таможенного Кодекса.
При обращении на портал, посредством цифровых систем результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
При обращении в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги направляется на бумажном носителе.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі немесе Кеден кодексінің 61-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап қағаз жеткізгіште жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру жеке куәлікті (не өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілетін Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжат негізінде әрекет ететін оның өкіліне) ұсынған кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушімен, Мемлекеттік корпорациямен уақытында қажет етілмеген құжаттарды сақтау шарттары:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін сақтайды;
Мемлекеттік корпорация құжаттардың 1 (бір) ай сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге сақтауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай мерзім өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) күн ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня направления уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
Выдача готовых документов осуществляется в соответствии с графиком работы Государственной корпорации при предъявлении документов, удостоверяющих личность либо электронного документа из сервиса цифровых документов, представитель также представляет документ, выданный в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя. Выдача готовых документов в электронном виде производится круглосуточно посредством ифровых систем.
Условие хранения услугодателем, Государственной корпорацией невостребованных в срок документов:
при не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем;
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.

1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.​egov.​kz (бұдан әрі-портал);
3) "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
1) Тауарды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
мерзімнің тоқтатылуы:
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында кедендік реттеу туралы" Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 44 және 45-баптарына сәйкес қосымша ақпарат ұсыну қажеттігі туралы қызмет алушыға сұраныс жіберілген күннен бастап;
қызмет көрсетуші тарапынан кеден сараптамасы тағайындалған күннен бастап;
2) тауарды жіктеу туралы алдын ала шешімнің телнұсқасын беру – өтініш келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілетін уақыты – Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут;
4) көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуінің рұқсат берілетін уақыты –Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім беру, осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша тауарды сыныптау туралы бұрын алынған алдын ала шешімнің телнұсқасын не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Кеден кодекстің 76-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алымдар алынады. Аталған алымдардың мөлшерлемелері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 сәуірдегі №171 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік алымдардың ставкаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әрбір тауар атауы бойынша, оның белгілі бір маркасы, моделі, артикулы және түрлендірмесі (модификациясы) ескеріле отырып белгіленеді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) Мемлекеттік корпорация-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.
Қабылдау электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;

1) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) посредством цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
1. Не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации услугодателем заявления о принятии предварительного решения о классификации товара;
Течение срока приостанавливается:
1) со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации в соответствии со статьей 44, 45 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс);
2) с даты назначения услугодателем таможенной экспертизы.
2. Выдача дубликата предварительного решения о происхождении товара – в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации услугодателем заявления.
3. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут.
4. Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя Государственной корпорацией – 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
выдача предварительного решения о классификации товара в соответствии с товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), дубликата ранее полученного предварительного решения о классификации товара либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 2 статьи 76 Таможенного Кодекса за оказание государственной услуги взимаются таможенные сборы за принятие предварительного решения о классификации товара, устанавливаемые постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 171 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов", за каждое наименование товара, включающее определенную марку, модель, артикул и модификацию.
Таможенные сборы за принятие предварительного решения о происхождении товара уплачиваются до подачи заявления о принятии предварительного решения о происхождении товаров, по реквизитам территориальных органов государственных доходов в который услугополучатель обращается за получением государственной услуги.
Таможенные сборы за принятие предварительного решения о классификации товара уплачиваются в бюджет наличным и безналичным способом в национальной валюте:
1) через банки второго уровня, имеющие лицензию Национального Банка Республики Казахстан, а также организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (подтверждением уплаты является платежное поручение банка);
2) с использованием платежных карточек через электронные терминалы банков второго уровня, установленные в административных зданиях услугодателя (подтверждением уплаты является чек, выдаваемый указанным электронным терминалом);
3) через кассы (мобильные приложения) банков второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, расположенных непосредственно в зданиях (помещениях) услугодателя (подтверждением уплаты является квитанция указанных касс банков).
При выдаче дубликата таможенный сбор за принятие предварительного решения не взимается.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

3) порталда, "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.kgd.gov.kz;
2) Мемлекеттік корпорация: www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталы интернет-ресурстарында орналастырылған;
4) "KEDEN" ЦЖ http://www.keden.kgd.gov.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
тауарды жіктеу туралы алдын ала шешім алу үшін:
осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш. Тауарды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініште толық коммерциялық атауы, фирмалық атауы (тауар белгісі), тауардың негізгі техникалық және коммерциялық сипаттамалары және тауарды біржақты жіктеуге мүмкіндік беретін өзге де ақпарат, сондай-ақ тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алымның төленгені туралы мәліметтер қамтылуға тиіс;
тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін кедендік алымды төлеу туралы құжаттың көшірмесі.
Қажет болған жағдайда кедендік сараптама жүргізу үшін тауардың сынамалары және (немесе) үлгілері, сондай-ақ өтініш берушінің мөрімен (ол болған кезде) куәландырылған Тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау үшін қажетті бұйымдардың фотосуреттері, суреттері, сызбалары, паспорттары және басқа да құжаттар ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші қазақ немесе орыс тілі болып табылмайтын тілде жасалған, тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардағы мәліметтердің аудармасын талап етеді.
Тауарды жіктеу туралы алдын ала шешім белгілі бір марканы, модельді, артикулды және модификацияны қамтитын тауардың әрбір атауы бойынша қабылданады.
Тауардың шығу тегі туралы алдын ала шешім нақты елден Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауардың әрбір атауы бойынша қабылданады
Егер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мен мәліметтер алдын ала шешім қабылдау үшін жеткіліксіз болса немесе толық көлемде ұсынылмаса, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушіге тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жібереді.
Қосымша ақпарат көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жіберген күннен бастап күнтізбелік алпыс күннен кешіктірілмей ұсынылуға тиіс;
телнұсқаны алу үшін:
еркін нысандағы өтініш.
Тауарды жіктеу туралы алдын ала шешімнің телнұсқасында алдын ала шешімнің түпнұсқасында қамтылған барлық мәліметтер, оның ішінде тауарды жіктеу туралы алдын ала шешімнің тіркеу нөмірі мен қабылданған күні көрсетіледі және "Телнұсқа" белгісі қойылады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
Егер қосымша ақпарат осы Тізбенің 8-тармағында белгіленген мерзімде ұсынылмаса не ұсынылған қосымша ақпарат тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдауға мүмкіндік беретін мәліметтерді қамтымаса, көрсетілетін қызметті беруші тауарды сыныптау туралы осындай алдын ала шешім қабылдаудан бас тартады және бұл туралы бас тарту себептерін көрсете отырып, өтініш берушіні хабардар етеді. Бұл ретте өтінім беруші тауарды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдағаны үшін төлеген кедендік алым қайтарылмайд;
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

3) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления для оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www. kgd. gov. kz; 2) Государственной корпорации: www. gov4c. kz; 3) портала www. egov. kz;
4) ЦС "KEDEN" http://www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию:
1) для получения предварительного решение о классификации товара:
2) заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящим правилам. Заявление о принятии предварительного решения о классификации товара должно содержать полное коммерческое наименование, фирменное наименование (товарный знак), основные технические и коммерческие характеристики товара и иную информацию, позволяющую однозначно классифицировать товар, а также сведения об уплате таможенного сбора за принятие предварительного решения о классификации товаров;
3) копия документа об уплате таможенного сбора за принятие предварительного решения о классификации товаров.
При необходимости представляются:
пробы и (или) образцы товара для проведения таможенной экспертизы;
фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, заверенные печатью заявителя (при ее наличии);
и другие документы (при их наличии), необходимые для принятия предварительного решения о классификации товаров: копия договора (контракта);
техническое описание товара с указанием принципа действия и функций, описание способа монтажа или сборки, описание материалов, из которых произведен товар;
копии таможенных деклараций страны отправления, заключения, справки независимых экспертных организаций, заверенные печатью заявителя (при наличии);
копии ранее выданных предварительных решений о классификации товара;
иные документы, подтверждающие сведения и информацию, указанные в заявлении о принятии предварительного решения.
Услугодатель требует перевод сведений, содержащихся в прилагаемых к заявлению о принятии предварительного решения о классификации товара документах, составленных на языке, не являющемся казахским или русским языком.
Предварительное решение о классификации товара принимается по каждому наименованию товара, включающему в себя определенную марку, модель, артикул и модификацию.
Если представленные услугополучателем документы и сведения недостаточны для принятия предварительного решения или не представлены в полном объеме, услугодатель не позднее пяти рабочих дней со дня поступления к услугодателю заявления о принятии предварительного решения о классификации товара направляет услугополучателю запрос о необходимости представления дополнительной информации.
Дополнительная информация представляется не позднее шестидесяти календарных дней со дня направления услугополучателю услугодателем запроса о необходимости представления дополнительной информации.
Для получения дубликата представляется заявление в произвольной форме.
В дубликате предварительного решения о классификации товара отражаются все сведения, содержащиеся в оригинале предварительного решения, в том числе регистрационный номер и дата принятия предварительного решения о классификации товара, и проставляется отметка "Дубликат".
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) В случае если дополнительная информация не представлена в срок, установленный пунктом 8 настоящего Перечня, либо представленная дополнительная информация не содержит сведения, позволяющие принять предварительное решение о классификации товара, услугодатель отказывает в принятии такого предварительного решения о происхождении товара и уведомляет об этом заявителя с указанием причин отказа.

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінде белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жері бойынша 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы жүргізеді (Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде).
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
"Тауарларды жіктеу туралы
алдын ала шешім қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – аты-жөні), не ұйымының атауы)
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын табыс етпеуіңізге, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты "Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауы:

2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил и Таможенного Кодекса;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Таможенный сбор за принятие предварительного решения о классификации товара не возвращается.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777 (при оказании услуги через Государственную корпорацию).
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал, цифровые системы органов государственных доходов и системы приема и обработки обращений при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, в цифровой системе органов государственных доходов и системе приема и обработки обращений.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие предварительного
решения о классификации товара"
__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О),
либо наименование
организации услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах"
отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан"
(указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
"Принятие предварительного решения о классификации товара" ввиду представления
Вами неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно
приложению 1 к Правилам, а также документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов и документов с истекшим сроком действия:

1)_____________________________________;
2)_____________________________________;
3)___________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) (Мемлекеттік корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы:
Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)_____________
Телефон __________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) / қолы
20__ жылғы "___" _________
"Тауарларды жіктеу туралы
алдын ала шешім қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
3-қосымша
Нысан
Тұлғаның тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтініші*
1. Өтініш беруші (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, бизнес-сәйестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
2.Тауардың сипаты (фирмалық атауы (тауарлық белгі)
3. Тауарды сыныптауға ықпал ететін ұсынылған қосымшалар мен үлгілер**
4. Тауарды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау үшін кедендік алымның төленгені туралы мәлімет (нөмірі мен күні)
5. Өтініш берушімен ұсынылатын Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың коды (мұндай ақпарат болмаған жағдайда баған толтырылмайды)
6. Бұдан бұрын сіз бірдей немесе осындай тауарлар туралы алдын ала шешімге өтініш бердіңіз бе? Ия Жоқ
7. Мен, осы нысандағы өтініш пен қосымшадағы барлық ақпараттар шынайы, нақты және дұрыс болып табылатынын мәлімдеймін
8. Өтініш берушінің қолы:
9. Күні:
10. Телефон: Факс: Электрондық пошта:
* Аталған өтініш "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 45-бабы 2-тармағына сәйкес құжаттардың сканерден өткізілген көшірмелерімен қоса өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі түрінде беріледі.
Мемлекеттік кірістер органының цифрлық жүйесі енгізілгенге дейін немесе істен шығу туындаған жағдайда өтініш қағаз жеткізгіштегі түрінде беріледі.
** Аталған бағанда "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 45-бабы 2-тармағына сәйкес өтінішке қоса берілетін құжаттар тізімі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
12-қосымша
"Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

1) ___________________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________________;
3)___________________________________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Получил: ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) /
подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие предварительного
решения о классификации товара"
Заявление лица о принятии предварительного решения о классификации товара*
1. Заявитель (фамилия, имя, (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или наименование организации, юридический адрес, бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер)
2. Наименование товара (фирменное наименование (товарный знак)
3. Представленные приложения и образцы, способствующие классификации товара**
4. Сведения об уплате таможенного сбора за принятие предварительного решения о классификации товара (номер и дата)
5. Код товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, предлагаемый заявителем (при отсутствии такой информации графа не заполняется)
6. Подавалось ли ранее вами заявление на предварительное решение об идентичных или подобных товарах? Да Нет
7. Я заявляю, что вся информация, заявленная по данной форме и приложения к заявлению являются правдивыми, точными и достоверными
8. Подпись заявителя:
9. Дата:
10. Телефон: Факс: Электронная почта:
* Данное заявление подается в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью заявителя с приложением сканированных копий документов в соответствии с пунктом 2 статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" или документа на бумажном носителе.
При сбое или до введения цифровой системы органа государственных доходов заявление подается на бумажном носителе.
** В данной графе указывается перечень документов, которые прилагаются к заявлению в соответствии с пунктом 2 статьи 45 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
Приложение 12 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 12 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады;
3) "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электронды түрде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы салықтық өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) Мемлекеттік корпорация қызметкері уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени" (далее – государственная услуга) Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) посредством цифровой системы ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При представлении услугополучателем документов к услугодателю в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается через портал "цифрового правительства" (далее – Портал).
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель и (или) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые содержатся в информационных системах, не допускается.

Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген толық құжаттар топтамасын ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде өтініш берушіден тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы электрондық қолхат береді, онда қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), өтінішті берген күні мен уақыты, сондай-ақ дайын құжаттардың берілген күні көрсетіледі, өтініш берушінің өтініші бойынша қолхат қағаз түрінде беріледі.
Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз жеткізгіште көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші тіркеген күннен бастап есептеледі. Мемлекеттік қызметті портал, цифрлық жүйелер арқылы электрондық түрде көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген күннен бастап есептеледі.
Портал, осы тармақта көрсетілген цифрлық жүйелер арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты, Мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйелерін және өтініштерді қабылдау және өңдеу жүйелерін алу мүмкіндігі болады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға келу тәртібімен ұсынған кезде – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік байланыс арқылы жібереді.
Құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті алушы Кеден кодексінің 49-бабы 6-тармағының екінші бөлігінде белгіленген мерзімде қосымша ақпарат ұсынбаған не өтініш беруші тауарды сыныптау үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді ұсынудан бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші бас тарту негіздерін көрсете отырып, тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешім қабылдаудан бас тартады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтініш тіркелген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей өтінішті қарайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тауар туралы қосымша ақпарат алу қажет болған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салуды жолдауы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының мұндай ақпаратты ұсыну мерзімі Кеден кодексінің 49-бабының 6-тармағында көзделген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

При предоставлении услугополучателем в Государственную корпорацию неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления, и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается электронная расписка о приеме соответствующих документов от заявителя, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) работника, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, а также дата выдачи готовых документов, по обращению заявителя расписка выдается в бумажном формате.
При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию на бумажном носителе, день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию – работник Государственной корпорации принимает, проверяет документы, представленные услугополучателем, и принятые документы направляет услугодателю через курьерскую связь.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При установлении факта полноты представленных документов работник, ответственный за обработку рассматривает заявление не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации заявления.
При необходимости получения дополнительной информации о товаре для оказания государственной услуги услугодатель не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты поступления заявления направляет запрос услугополучателю.
При необходимости представления услугополучателем дополнительной информации, предусматривающей порядок описания товара в соответствии со статьей 44 Таможенного кодекса, течение срока приостанавливается со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации и возобновляется со дня поступления дополнительной информации.
Направление запроса о необходимости представления дополнительной информации услугодателем услугоплучателю, а также срок предоставления услугополучателем такой информации предусмотрен пунктом 3 статьи 45 Таможенного кодекса.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімінің өтуі көрсетілетін қызметті алушыға қосымша ақпарат беру қажеттілігі туралы сұрау салу жіберілген күннен бастап тоқтатыла тұрады және қосымша ақпарат келіп түскен күннен бастап қайта басталады.
Порталға, цифрлық жүйелер арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде, жеке куәлік (не өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілетін Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжат негізінде әрекет ететін оның өкілі) ұсынылған кезде жүзеге асырылады.
Дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжаттарды не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады, сондай-ақ өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілетін Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжатты ұсынады. Дайын құжаттарды электрондық түрде беру цифрлық жүйелер арқылы тәулік бойы жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның мерзімінде талап етілмеген құжаттарды сақтау шарты:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне жүгінбеген кезде көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді;
Мемлекеттік корпорация құжаттарды 1 (бір) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.

Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня направления уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
Течение срока государственной услуги приостанавливается со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации и возобновляется со дня поступления дополнительной информации.
При обращении на портал, посредством информационных систем результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
При обращении в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, направляется на бумажном носителе.
Выдача готовых документов осуществляется в соответствии с графиком работы Государственной корпорации при предъявлении документов, удостоверяющих личность либо электронного документа из сервиса цифровых документов, представитель также представляет документ, выданный в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя. Выдача готовых документов в электронном виде производится круглосуточно посредством информационных систем.
Условие хранения услугодателем, Государственной корпорацией невостребованных в срок документов:
при не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем;
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25 бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
8. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4 бабы 1-тармағы 6)-тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
"Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен
әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
1-қосымша
"Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал);
3) "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
1) Өтініш тіркелген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілетін уақыты – Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуінің рұқсат берілетін уақыты –Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім не осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации, непосредственно оказывающих государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
8. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие решения о классификации
товара в несобранном или
разобранном виде, в том числе
в некомплектном или незавершенном
виде, ввоз которого предполагается
различными товарными партиями
в течение определенного периода времени"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени"
1
Наименование услугодателя
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги услугодателем, Государственной корпорацией и объектов информации
1) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) посредством цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
1. Не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации заявления.
2. Течение срока приостанавливается:
со дня направления услугополучателю запроса о необходимости представления дополнительной информации в соответствии со статьей 49 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс).
3. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут.
4. Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя Государственной корпорацией – 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) Мемлекеттік корпорация-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңы сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа.
Қабылдау электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
3) порталда, "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңы сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурста орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.​kgd.​gov.​kz;
2) Мемлекеттік корпорация: www.​gov4c.​kz;
3) портал www.​egov.​kz;
4) "KEDEN" ЦЖ http://​www.​keden.​kgd.​gov.​kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде:
1) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) шарттың (келісімшарттың) нотариат куәландырған көшірмесі;
3) олардың негізінде жиналмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылданатын құжаттар (іс-әрекет принципі мен функциялары көрсетілген тауардың және оның компоненттерінің техникалық сипаттамасы, монтаждау немесе құрастыру тәсілінің сипаттамасы, олардан тауар және оның компоненттері өндірілген материалдардың сипаттамасы, Құрастыру сызбалары, схемалары, мүмкіндігінше фотосуреттер, өндірушілердің каталогтары, бейнематериал, өнімнің толық сипаттамасы).
Өтінішті мемлекеттік кірістер органы декларант кедендік рәсіммен орналастыру үшін берген тауарларға арналған декларацияны тіркегенге дейін (кедендік транзиттің кедендік рәсімін қоспағанда) жинақталмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде әкелінген тауардың бірінші партиясына қатысты береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мен мәліметтер тауарды жинақталмаған түрде жіктеу туралы шешім қабылдау үшін жеткіліксіз болса, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны өтініш келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қосымша ақпарат беру қажеттігі туралы хабардар етеді.
Қосымша ақпарат көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша хабардар еткен күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде берілуге тиіс.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках). Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках. Прием осуществляется в порядке электронной очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления для оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www. kgd. gov. kz; 2) Государственной корпорации: www. gov4c. kz; 3) портала www. egov. kz;
4) ЦС "KEDEN" http://www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) нотариально засвидетельствованная копия договора (контракта);
3) документы, на основании которых принимается решение о классификации товара в несобранном виде (техническое описание товара и его компонентов с указанием принципа действия и функций, описание способа монтажа или сборки, описание материалов, из которых произведен товар и его компоненты, сборочные чертежи, схемы, при возможности фотографии, каталоги производителей, видеоматериал, подробная спецификация товара).
Заявление подается до регистрации органом государственных доходов декларации на товары, поданной декларантом для помещения под таможенную процедуру (за исключением таможенной процедуры таможенного транзита) в отношении первой партии товара, ввезенного в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде.
Если представленные услугополучателем документы и сведения недостаточны для принятия решения о классификации товара в несобранном виде, услугодатель направляет услугополучателю уведомление о необходимости предоставления дополнительной информации не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты поступления заявления. Дополнительная информация должна быть предоставлена в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня письменного уведомления услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) егер қосымша ақпарат осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында белгіленген мерзімде ұсынылмаса не көрсетілетін қызметті алушы тауарды сыныптау үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді ұсынудан бас тартса;
2) егер Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауардың құрамдас бөліктері жинақталмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде сыныптау қағидаларына сәйкес аяқталған немесе жиынтық тауардың коды бойынша сыныпталатын тауарды құрмаса;
3) өтініште және оған қоса берілетін құжаттарда көрсетілген қарама-қайшы ақпарат болған кезде;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жері бойынша 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы жүргізеді (Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде).
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
"Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде
әртүрлі тауар партияларымен
әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе
бөлшектелген түрдегі, оның
ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта
көрсетілсе) (бұдан әрі – аты-жөні), не ұйымының атауы)
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын табыс етпеуіңізге, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты "Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауы:

1) если дополнительная информация не представлена в срок, установленный в пункте 6 статьи 49 Таможенного Кодекса, либо услугополучатель отказался представить документы и сведения, необходимые для классификации товара;
2) если компоненты товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, в соответствии с правилами классификации не образуют товар, классифицируемый по коду завершенного или комплектного товара;
3) при наличии противоречивой информации, указанной в заявлении и документах, прилагаемых к нему;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих Правил, Таможенного Кодекса;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777 (при оказании услуги через Государственную корпорацию).
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал, цифровые системы органов государственных доходов и системы приема и обработки обращений при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, в цифровой системе органов государственных доходов и системе приема и обработки обращений.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие решения о классификации
товара в несобранном или
разобранном виде, в том числе
в некомплектном или незавершенном
виде, ввоз которого предполагается
различными товарными партиями
в течение определенного
периода времени"
____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О),
либо наименование
организации услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах" отдел №__ филиала
Государственной корпорации Правительство для граждан (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
"Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде,
в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается
различными товарными партиями в течение определенного периода времени"
ввиду представления Вами неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8
Перечня согласно приложению 1 к Правилам, а также документов с истекшим сроком
действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов и документов с истекшим сроком действия:

1)_____________________________________;
2)_____________________________________;
3)___________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) (Мемлекеттік корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)_____________
Телефон __________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) / қолы
20__ жылғы "___" _________
"Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде
әртүрлі тауар партияларымен
әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның
ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасына
3-қосымша
Нысан
Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініш
1. Өтініш иесі (заңды тұлғаның атауы, заңды мекен-жайы, бизнес-сәйестендіру нөмірі және мекенжайы)
2. Тауарды декларациялау жүзеге асырылатын мемлекеттік кірістер органының атауы
3. Тауар туралы мәлімет (тауардың атауы, тауардың құрауыштарының тiзбесі)*
4. Тауар орналастырылатын кедендік рәсім
5. Тауарды жеткізу мерзімі туралы мәлімет
6. Сыртқы сауда шартының (келісімшарты) нөмірі және күні
7. Аталған өтінішке мынадай құжаттар ұсынылады:**
8. Тауарды құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрде сыныптау туралы шешімді алу үшін құжат түрі: электрондық қағаз жеткізгіштегі
9. Мен, осы нысан бойынша мәлімделеген барлық ақпарат және өтінішке қосымша шынайы, нақты және дұрыс болып табылатынын мәлімдеймін
10. Өтініш иесінің қолы:
11. Күні:
12. Телефон: Факс: Электрондық пошта:
* Аталған бағанды толтыру кезінде тауар туралы мәліметтер көрсету үшін орын жетіспеген жағдайда, қосымша парақ қойыңыз.
** Аталған бағанда "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 49-бабы 4-тармағына сәйкес өтінішке қоса берілетін құжаттар тізімі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
13-қосымша
"Халықаралық тасымалдау көлiк құралын кедендiк пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жiберу туралы куәлiк беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасы

1) ________________________________________________________________;
2) ________________________________________________________________;
3)_________________________________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) _____________
Телефон __________
Получил: ФИО (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) /
подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Принятие решения
о классификации товара
в несобранном или разобранном
виде, в том числе
в некомплектном или
незавершенном виде, ввоз
которого предполагается
различными товарными
партиями в течение
определенного периода времени"
Заявление о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени
Заявитель (наименование юридического лица, юридический адрес, бизнес-идентификационный номер)
1. Наименование органа государственных доходов, где будет осуществляться декларирование товара:
2. Сведения о товаре (наименование товара, перечень компонентов товара)*
3. Таможенная процедура, под которую будет помещен товар
4. Сведения о сроке поставки товара
5. Номер и дата внешнеторгового договора (контракт)
6. К настоящему заявлению прилагаются следующие документы:**
7. Вид документа для получения Решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде: электронный бумажный носитель
9. Я заявляю, что вся информация, заявленная по данной форме и приложения к заявлению являются правдивыми, точными и достоверными
10. Подпись заявителя:
11. Дата:
12. Телефон: Факс: Электронная почта:
* Приложите дополнительный лист, в случае если при заполнении графы 3 недостаточно места для указания сведений о товаре.
**В данной графе указывается перечень документов, которые прилагаются к заявлению в соответствии с пунктом 4 статьи 49 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
Приложение 13 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 13 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Халықаралық тасымалдау көлiк құралын кедендiк пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жiберу туралы куәлiк беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Халықаралық тасымалдау көлiк құралын кедендiк пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жiберу туралы куәлiк беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын "Халықаралық тасымалдау көлiк құралын кедендiк пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жiберу туралы куәлiк беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Келу тәртібімен жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесімен қабылданады және көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды өңдеуге жауапты құрылымдық бөлімшесіне беріледі.
Электронды түрде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы салықтық өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінген кезде күні, уақыты, құжаттар топтамасын қабылдаған тұлғаның қолы, тегі және аты-жөні бар өтініштің көшірмесіне белгі қою көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдауын растауы болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды және мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні, мүмкіндігінше қысқа мерзімде, бірақ өтініш келіп түскен сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің 1 сағаттан кешіктірмей жұмыс уақыты ішінде өтінішке тіркеу нөмірін бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің цифрлық жүйесін пайдалану арқылы оны тіркейді.
Егер өтініш көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты аяқталғанға дейін 1 сағаттан аз уақыт бұрын берілсе, оны тіркеу көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс уақыты басталған сәттен бастап 1 сағаттан кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі мүмкіндігінше қысқа мерзімде, бірақ өтініш тіркелген күннен кейінгі көрсетілетін қызметті берушінің 1 жұмыс күнінен кешіктірмей куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Куәлікті беру не беруден бас тарту туралы шешім қабылдау мақсатында өтініш ұсынылған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы:
а) мүмкіндігінше қысқа мерзімде, бірақ өтініш тіркелген сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің 3 сағаттан кешіктірмей жұмыс уақыты ішінде өтініштің осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында және 2-қосымшада белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді;
б) өтініш осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында және 2-қосымшада белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мүмкіндігінше қысқа мерзімде, бірақ өтініш тіркелген сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің 3 сағаттан кешіктірмей жұмыс уақыты ішінде өтінішті қараудан бас тартады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в явочном порядке – документы, представленные услугополучателем, принимаются структурным подразделением услугодателя ответственным за прием документов и передаются ответственному структурному подразделению услугодателя за обработку документов.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении в канцелярию услугодателя подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Структурное подразделение услугодателя ответственное за прием документов в день поступления документов в возможно короткие сроки, но не позднее 1 часа рабочего времени услугодателя с момента поступления заявления, регистрирует его с использованием цифровой системы услугодателя путем присвоения регистрационного номера. В случае если заявление подано менее чем за 1 час до окончания времени работы услугодателя, его регистрация осуществляется не позднее 1 часа с момента начала времени работы услугодателя.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за принятие решения о выдаче либо отказе в выдаче свидетельства, в возможно короткие сроки, но не позднее 1 рабочего дня услугодателя, следующего за днем регистрации заявления, принимает решение о выдаче либо об отказе в выдаче свидетельства.
В целях принятия решения о выдаче либо об отказе в выдаче свидетельства должностное лицо услугодателя, в который представлено заявление:
а) в возможно короткие сроки, но не позднее 3 часов рабочего времени услугодателя с момента регистрации заявления, проверяет соответствие заявления требованиям, установленным пунктом 8 приложения 1 и приложением 2 к настоящим Правилам;
б) при несоответствии заявления требованиям, установленным пунктом 8 приложения 1 и приложением 2 к настоящим Правилам, услугодатель в возможно короткие сроки, но не позднее 3 часов рабочего времени услугодателя с момента регистрации заявления, отказывает в рассмотрении заявления.

Қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны (оның ішінде өтініште көрсетілген хабарлаудың қолайлы тәсілі туралы мәліметтерді ескере отырып), өтінішті қараудан бас тарту туралы (осы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында көзделген бас тарту себептерін көрсете отырып) және өтініш пен оған қоса берілген құжаттарды алу мүмкіндігі туралы хабардар етеді;
в) өтініш осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген талаптарға сәйкес келген, сондай-ақ осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көзделген құжаттар болған кезде көрсетілетін қызметті беруші:
мүмкіндігінше қысқа мерзімде, бірақ өтініш тіркелген сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің 3 сағаттан кешіктірмей жұмыс уақыты ішінде көрсетілетін қызметті алушыны (оның ішінде өтініште көрсетілген хабарлаудың қолайлы тәсілі туралы мәліметтерді ескере отырып) өтініштің тіркеу нөмірі және 2026 жылғы 17 ақпандағы № 15 Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімімен бекітілген № 1 нысан бойынша куәлік бланкісін (бұдан әрі – № 1 нысан бойынша куәлік бланкісі) 1 – 6 және 8-бағандары толтырылған түрде ұсыну қажеттігі туралы (егер кеден органына өтініш жеке тәртіппен ұсынылған жағдайда), сондай-ақ осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсыну қажеттігі туралы, сондай-ақ автомобиль көлік құралын бос күйінде қарау үшін мемлекеттік кірістер органына ұсыну қажеттігі туралы, мұндай ұсынудың орны, күні және уақыты көрсетіле отырып хабардар етеді;
белгіленген күні мен уақытта құжаттардың түпнұсқаларын осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттармен салыстырып тексеруді жүргізеді, бұл туралы құжаттардың көшірмелеріне (егер көрсетілген құжаттар қағаз жеткізгіште ұсынылған жағдайда) "Көшірме дұрыс" деген белгі қояды (күні қойылып) және мұндай белгіні қолымен және жеке нөмірлік мөрдің бедерімен куәландырады, сондай-ақ автомобиль көлік құралының белгіленген талаптарға сәйкестігі мәніне қарап тексеруді жүзеге асырады.
г) көрсетілетін қызметті беруші осы тармақтың в) тармақшасының үшінші бөлігінде белгіленген мерзімде мынадай әрекеттерді жүзеге асырады:
егер қарап тексеру нәтижелері бойынша автомобиль көлік құралының талаптарға сәйкес келмейтіні анықталса не автомобиль көлік құралы осы Тәртіптің 14-тармағының "в" тармақшасының екінші абзацына сәйкес айқындалған орынға, күнге және уақытқа бос күйінде қарап тексеруге ұсынылмаса және (немесе) құжаттардың түпнұсқаларын осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттармен салыстырып тексеру нәтижелері бойынша сәйкессіздіктер анықталса:
өтінішке (өтініш қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде ұсынылған жағдайда) "Бас тартылды" деген белгі қояды (күні қойылып) және мұндай белгіні қолымен және жеке нөмірлік мөрімен куәландырады;
көрсетілетін қызметті алушыны куәлік беруден бас тарту туралы (оның ішінде өтініште көрсетілген хабарлаудың қолайлы тәсілі туралы мәліметтерді ескере отырып), осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көзделген бас тарту себептерін көрсете отырып және өтінішті, сондай-ақ құжаттарды алу мүмкіндігі туралы (егер мұндай құжаттар қағаз жеткізгіште ұсынылған жағдайда) хабардар етеді.
Көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға табыстау мүмкін болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші тиісті шешім қабылданған күннен кейінгі 5 жұмыс күнінен кешіктірмей бұл құжаттарды тапсыру туралы хабарламасы бар тапсырысты пошта жөнелтілімімен жібереді немесе оларды алу фактісін растауға мүмкіндік беретін өзге тәсілмен береді.
Куәлік беруден бас тарту туралы мемлекеттік кірістер органының белгісі қойылған өтініштің көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін (қажет болған жағдайда) жасайды.
д) егер қарап тексеру нәтижелері бойынша автомобиль көлік құралының талаптарға сәйкес келетіні анықталса және құжаттардың түпнұсқаларын осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттармен салыстырып тексеру нәтижелері бойынша сәйкессіздіктер анықталмаса:
осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларына куәліктің тіркеу нөмірі туралы белгіні қояды, оны (күні қойылып) қолымен және жеке нөмірлік мөрінің бедерімен куәландырады;
көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын қайтарады;
көрсетілетін қызметті берушінің істерінде сақтау үшін куәліктің көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін, куәліктің тіркеу нөмірі туралы көрсетілетін қызметті берушінің белгісімен бірге сақтайды;
көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті е-лицензиялау цифрлық жүйесі арқылы көсеткен жағдайда оны көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты түрде түседі.
Көрсетілетін қызметті берушіге және портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште беріледі.

О принятом решении услугодатель информирует услугополучателя (в том числе с учетом сведений о предпочтительном способе информирования, указанном в заявлении), об отказе в рассмотрении заявления (с указанием причин отказа, предусмотренных пунктом 9 приложения 1 к настоящим Правилам) и возможности получения заявления и приложенных к нему документов;
в) при соответствии заявления требованиям, установленным приложением 2 к настоящим Правилам, а также при наличии документов, предусмотренных пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам, улугодатель:
в возможно короткие сроки, но не позднее 3 часов рабочего времени услугодателя с момента регистрации заявления, информирует услугополучателя (в том числе с учетом сведений о предпочтительном способе информирования, указанном в заявлении) о регистрационном номере заявления и необходимости представления бланка свидетельства по форме № 1, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 февраля 2026 года № 15 (далее – бланк свидетельства по форме № 1), с заполненными графами 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 8 (в случае, если органу государственных доходов представлено заявление в индивидуальном порядке) и оригиналов документов, указанных в пункте 8 приложения 1 к настоящим Правилам, а также необходимости предъявления органу государственных доходов автомобильного транспортного средства порожним для осмотра с указанием места, даты и времени такого предъявления;
проводит в назначенные дату и время сверку оригиналов документов с документами, представленными в соответствии с пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам, о чем на копиях документов (в случае, если указанные документы представлялись на бумажном носителе) делает отметку "Копия верна" (с проставлением даты) и заверяет такую отметку подписью и оттиском личной номерной печати, а также осмотр автомобильного транспортного средства на предмет его соответствия установленным требованиям.
г) услугодатель, в срок, установленный частью третьей подпункта в) настоящего пункта, осуществляет следующие действия:
в случае если по результатам осмотра установлено, что автомобильное транспортное средство не соответствует требованиям либо автомобильное транспортное средство не предъявлено порожним для осмотра в место, дату и время, определенные в соответствии с абзацем вторым подпункта "в" пункта 14 настоящего Порядка, и (или) по результатам сверки оригиналов документов с документами, представленными в соответствии с пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам выявлены несоответствия:
делает на заявлении (в случае представления заявления в виде документа на бумажном носителе) отметку "Отказано" (с проставлением даты) и заверяет такую отметку подписью и личной номерной печатью;
информирует услугополучателя об отказе в выдаче свидетельства (в том числе с учетом сведений о предпочтительном способе информирования, указанном в заявлении), с указанием причин отказа, предусмотренных пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам и возможности получения заявления, а также документов, (в случае, если такие документы представлялись на бумажном носителе).
В случае невозможности вручения услугополучателю указанных документов, услугодатель не позднее 5 рабочих дней, следующих за днем принятия соответствующего решения, направляет эти документы заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении или передает их иным способом, позволяющим подтвердить факт их получения.
Делает (при необходимости) копию заявления с отметкой органа государственных доходов об отказе в выдаче свидетельства и копии документов, указанных в пункте 8 приложения 1 к настоящим Правилам.
д) в случае если по результатам осмотра установлено, что автомобильное транспортное средство соответствует требованиям и по результатам сверки оригиналов документов с документами, представленными в соответствии с пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам, не выявлены несоответствия:
проставляет отметку о регистрационном номере свидетельства на оригиналах документов, указанных в подпункте 3 пункта 8 приложения 1 к настоящим Правилам, которую заверяет (с проставлением даты) подписью и оттиском личной номерной печати;
возвращает услугополучателю оригиналы документов, указанных в пункте 8 приложения 1 к настоящим Правилам;
сохраняет копию свидетельства и копии документов, указанных в подпункте в подпункте 3 пункта 8 приложения 1 к настоящим Правилам, с отметкой услугодателя о регистрационном номере свидетельства для их хранения в делах услугодателя;
выдает услугополучателю свидетельство.
При оказании государственной услуги посредством цифровой системы е-лицензирование, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.
При обращении к услугодателю или на портал, результат оказания государственной услуги выдается на бумажном носителе.

4. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету үшін қажет ақпараттарды сақтайтын цифрлық жүйелер істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті берушілер істен шыққан уақыттан бастап 30 (отыз) минут ішінде электронды пошта арқылы eoknosd@ecc.kz қолдау қызметіне сұрау жолдайды, онда мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға берген өтініштің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), көрсетілетін қызметті алышуның атауы, жүйелі және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудің нұсқасы көрсетіледі және қатеге әкеліп соққан әрекеттер тізбегі мазмұндап берілуі қажет.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
6. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
салықтардың және бюджетке төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның басшысының атына;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25 бабы 2-тармағына сәйкес оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
7. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4 бабы 1-тармағы 6)-тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
"Халықаралық тасымалдау
көлiк құралын кедендiк
пломбалар мен мөрлер
салынған тауарларды
тасымалдауға жiберу
туралы куәлiк беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
1-қосымша
"Халықаралық тасымалдаудың көлік құралын тауарларды кедендік пломбалармен және мөрлермен тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері

4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.
6. При сбое цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (минут) с момента сбоя уведомляет оператора "цифрового правительства", (Оператор) посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления (НИКАД), или уникальный идентификационный номер заявления (УИНЗ), номера и кода административного документа (НИКАД РД), или уникальный идентификационный номер разрешительного документа (УИНРД), индивидуальный идентификационный номер (ИИН), или бизнес-идентификационный номер (БИН) услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
7. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучателем подается жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
на имя руководителя услугодателя;
на имя руководителя уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, непосредственно оказывающего государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
8. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача свидетельства о допущении
транспортного средства международной
перевозки к перевозке товаров
под таможенными пломбами и печатями"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал);
3) мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесі арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – көлік құралын ұсынған кезде көрсетілген өтініш тіркелген күннен кейінгі бір жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат берілетін уақыты – Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуінің рұқсат берілетін уақыты –Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
халықаралық тасымалдаудың көлік құралын кедендік пломбалармен және мөрлермен тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес демалыс, мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурста орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.​kgd.​gov.​kz;
2) порталда www.​egov.​kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Куәлікті жеке тәртіппен алған кезде:
өтініш және халықаралық тасымалдау көлік құралын бос күйінде қарап тексеруге ұсыну:
қағаз жеткізгіште жүгінген кезде – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мәліметтерді қамтитын еркін нысандағы өтініш;
портал арқылы жүгінген кезде – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2026 жылғы 17 ақпандағы № 15 Кеден одағы комиссиясының "Халықаралық тасымалдау көлік құралын кедендік пломбалармен және мөрлермен тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәліктің нысандары және осындай куәлікті беру мен пайдалану тәртібі туралы" шешімімен (бұдан әрі – Шешім) белгіленген нысан бойынша куәлік бланкісі, бланктің 1–6 және 8-бағандары толтырылған;
автомобиль көлік құралының сызбалары (суреттері) және (немесе) фотосуреттері (алдынан, артынан, сол жағынан, оң жағынан көрінісі), кедендік пломбаларды салу және мөрлерді қою орындары, сондай-ақ шасси нөмірінің (сәйкестендіру нөмірінің) және (немесе) тіркеу нөмірінің фотосуреті. 1 сызбада (суретте) (1 фотосуретте) автомобиль көлік құралының 2 көріністен аспайтын бейнесін орналастыруға жол беріледі;
тіркеменің, жартылай тіркеменің автомобиль көлік құралын тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі және түпнұсқасы;
автомобиль көлік құралына, тіркемеге, жартылай тіркемеге қатысты меншік құқығын, шаруашылық жүргізу, жедел басқару немесе иелену құқығын растайтын құжаттардың көшірмесі және түпнұсқасы;
жеке тәртіппен өтініш берген жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Конструкция типі (сериясы) бойынша куәлік алған кезде:
өтініш:
қағаз жеткізгіште жүгінген кезде – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мәліметтерді қамтитын еркін нысандағы өтініш;
портал арқылы жүгінген кезде – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
автомобиль көлік құралының сызбалары (суреттері) және (немесе) фотосуреттері (алдынан, артынан, сол жағынан, оң жағынан көрінісі), кедендік пломбаларды салу және мөрлерді қою орындары, сондай-ақ шасси нөмірінің (сәйкестендіру нөмірінің) фотосуреті. 1 сызбада (суретте) (1 фотосуретте) автомобиль көлік құралының 2 көріністен аспайтын бейнесін орналастыруға жол беріледі;
автомобиль көлік құралы конструкциясы типінің (сериясының) толық сипаттамасының көшірмесі;
Шешіммен белгіленген нысан бойынша куәлік бланкісі, бланктің 2–6 және 8-бағандары толтырылған;
конструкция типі (сериясы) бойынша өтініш берген жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) өтініш көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған немесе өтініште көрсетілген тұлғалардан өзгеше тұлға жіберген;

1) через услугодателя;
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Сроки оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – одного рабочего дня, следующего за днем регистрации указанного заявления, при представлении транспортного средства.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www.kgd.gov.kz;
2) портала www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при получении свидетельства в индивидуальном порядке:
1) заявление и предъявление транспортного средства международной перевозки к осмотру порожним:
при обращении на бумажном носителе заявление в произвольной форме содержащее сведения, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
при обращении на портал в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) бланк свидетельства о допущении по форме, установленной решением Комиссии Таможенного союза от 17 февраля 2026 года № 15 "О формах свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями и порядке выдачи и использования такого свидетельства" (далее – Решение) с заполненными графами 1, 2, 3, 4, 5,6 и 8 бланка;
3) чертежи (рисунки) и (или) фотографии автомобильного транспортного средства (вид спереди, сзади, слева, справа), мест наложения таможенных пломб и проставления печатей, а также фотография номера шасси (идентификационного номера) и (или) регистрационного номера. На 1 чертеже (рисунке) (1 фотографии) допускается изображение автомобильного транспортного средства не более чем в 2 видах;
4) копия и оригинал свидетельства о регистрации автомобильного транспортного средства прицепа, полуприцепа;
5) копия и оригинал документов, подтверждающие право собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления или владения в отношении автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа;
6) копия документа, удостоверяющего личность физического лица, представившего заявление в индивидуальном порядке;
При получении свидетельства по типу конструкции (серии):
7) заявление:
при обращении на бумажном носителе заявление в произвольной форме содержащее сведения, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
при обращении на портал в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
8) чертежи (рисунки) и (или) фотографии автомобильного транспортного средства (вид спереди, сзади, слева, справа), мест наложения таможенных пломб и проставления печатей, а также фотография номера шасси (идентификационного номера). На 1 чертеже (рисунке) (1 фотографии) допускается изображение автомобильного транспортного средства не более чем в 2 видах;
9) копия подробного описания типа конструкции (серии) автомобильного транспортного средства
10) бланк свидетельства о допущении по форме, установленной Решением с заполненными графами 2, 3 ,4, 5, 6 и 8 бланка;
11) копия документа, удостоверяющего личность физического лица, представившего заявление по типу конструкции (серии).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) заявление представлено услугодателю или направлено лицом, отличным от указанных в заявлении;

2) өтініште осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген мәліметтер қамтылмаған;
3) өтінішке осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-тармағында көзделген құжаттардың көшірмелері қоса берілмеген;
4) автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің Қағидалардың 3-тармағы в) тармақшасының үшінші бөлігіне сәйкес бос күйінде қарап тексеруге ұсынылмауы;
5) автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің 1975 жылғы 14 қарашадағы ХЖТ кітапшасын қолдана отырып тасымалдау туралы кеден конвенциясында белгіленген техникалық талаптарға сәйкес келмеуі.
6) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі болады.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
"Халықаралық тасымалдау
көлiк құралын кедендiк
пломбалар мен мөрлер салынған
тауарларды тасымалдауға жiберу туралы куәлiк беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидасына 2-қосымша
Тіркеуге және дайын құжатты
беруге өтініштің нысаны:
___________________________
заңды/жеке тұлғаның толық
атауы
_________________________
заңды мекен-жайы
__________________________
нақты мекен-жайы
___________________________
ЖСН/БСН
____________________________
электронды мекен-жай, телефон
____________________________
мемлекеттік кірістер органның атауы
Нысан
Тіркеуге және куәлік беруге арналған өтініш нысаны (жеке тәртіппен және конструкция типі (сериясы) бойынша):
Көрсетілетін қызметті алушы:
заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқартылған атауы (бұдан әрі – ұйым) не жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
ұйым (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік нысанында қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) не жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкерлік нысанында қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) не шетелдік жеке тұлға үшін бірегей сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН/БСН);
заңды тұлғаның, ұйымның орналасқан жерінің не жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы (елдің қысқаша атауы, әкімшілік-аумақтық бірлік (өңір, облыс, аудан және т.б.), елді мекен, көше, үй нөмірі, корпус (ғимарат) нөмірі, офис (бөлме, пәтер) нөмірі);
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері (сериясы (бар болса), нөмірі);
өтініш беруші үшін өтінішті қарау нәтижелері туралы хабарлаудың қолайлы тәсілі (электрондық пошта арқылы, телефон арқылы, тиісті электрондық пошта мекенжайын, телефон нөмірін көрсете отырып).
көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Нысан
Өтініш
Сізден Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Кодексінің 28-бабына сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралын кедендік пломбалармен және мөрлермен тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәлікті көлік құралына (жеке тәртіппен, конструкция типі (сериясы) бойынша) тіркеуді және беруді сұраймыз.
Автомобиль көлік құралы (бұдан әрі – АКҚ) туралы мәліметтер:
АКҚ түрі;
АКҚ атауы (маркасы);
АКҚ тіркеу нөмірі (өтініш жеке тәртіппен жіберілген жағдайда);
шасси нөмірі (сәйкестендіру нөмірі);
кедендік пломбаларды салу және мөрлерді қою саны мен орындары (өтініш жеке тәртіппен жіберілген жағдайда);
АКҚ конструкциясының типіне (сериясына) дайындаушы зауыт берген танымдық цифрлар немесе әріптер (өтініш конструкция типі бойынша жіберілген жағдайда).
АКҚ иесі туралы мәліметтер (АКҚ иесі туралы мәліметтер өтініш беруші туралы мәліметтермен сәйкес келетін жағдайларды қоспағанда):
заңды тұлғаның, ұйымның толық немесе қысқартылған атауы не жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
заңды тұлғаның, ұйымның орналасқан жерінің не жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы (елдің қысқаша атауы, әкімшілік-аумақтық бірлік (өңір, облыс, аудан және т.б.), елді мекен, көше, үй нөмірі, корпус (ғимарат) нөмірі, пәтердің (бөлменің, офисінің) нөмірі).
Өтініш конструкция типі (сериясы) бойынша жіберілген кезде, дайындаушы зауыт:
а) көрсетілетін қызметті берушіге осы конструкция типіндегі (сериясындағы) АКҚ-ны сериялы өндіру барысында кез келген уақытта қарап тексеру жүргізу мүмкіндігін беруге;
б) АКҚ конструкциясының (сериясының) сызбалары мен сипаттамаларындағы өзгерістер туралы мұндай өзгерістер енгізілгенге дейін көрсетілетін қызметті берушіні хабардар етуге;
в) АКҚ-ға көрінетін жерге осы конструкция типіне (сериясына) берілген танымдық цифрларды немесе әріптерді, сондай-ақ осы конструкция типіндегі (сериясындағы) сериялы шығарылатын әрбір АКҚ-ның реттік нөмірін (зауыттық нөмірін) қоюға;
г) жіберу туралы куәлік алған жағдайда конструкция типіне (сериясына) сәйкес дайындалған АКҚ есебін жүргізуге міндеттенеді.
Өтінішке қоса беріледі:
жеке тәртіппен:
АКҚ сызбалары (суреттері) және (немесе) фотосуреттері;
АКҚ тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
АКҚ-ға қатысты меншік құқығын, шаруашылық жүргізу, жедел басқару немесе иелену құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
жеке тәртіппен өтініш берген жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
конструкция типі бойынша:
АКҚ сызбалары (суреттері) және (немесе) фотосуреттері;
автомобиль көлік құралы конструкциясы типінің (сериясының) толық сипаттамасының көшірмесі.
Берілген күні: ____________________
Өтініш берушінің тегі және аты-жөнінің бас әріптері (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Қолы ________________________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
14-қосымша
"Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

2) заявление не содержит сведений, предусмотренных приложение 2 к настоящим Правилам;
3) к заявлению не приложены копии документов, предусмотренных пунктом 8 приложения 1 к настоящим Правилам;
4) непредставление автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа к осмотру порожним в соответствии с частью третьей подпункта в) пункта 3 Правил;
5) несоответствие автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа техническим требованиям, установленным Таможенной конвенцией о международной перевозке грузов с применением книжки МДП от 14 ноября 1975 года;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача свидетельства о допущении
транспортного средства международной
перевозки к перевозке товаров
под таможенными пломбами и печатями"
Форма заявления на регистрацию и выдачу свидетельства (в индивидуальном порядке и по типу конструкции (сериям)):
Услугополучатель:
_______________________________________________________________________
полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации,
не являющейся юридическим лицом (далее – организация), либо фамилия,
имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
______________________________________________________________________
ИИН/БИН/УИН бизнес-идентификационный номер (БИН) для организации
(филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего
деятельность в виде совместного предпринимательства, либо индивидуальный
идентификационный номер (ИИН) для физического лица, в том числе для индивидуального
предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства,
либо уникальный идентификационный номер (УИН) для иностранного физического лица;
________________________________________________________________________
адрес (краткое название страны, административно-территориальная единица (регион, область,
район и т. п.), населенный пункт, улица, номер дома, номер корпуса (строения), номер офиса
(комнаты, квартиры)) места нахождения юридического лица, организации либо места
жительства физического лица;
________________________________________________________________________
наименование и реквизиты (серия (при наличии), номер) документа, удостоверяющего
личность физического лица;
________________________________________________________________________
предпочтительный для заявителя способ информирования о результатах рассмотрения заявления
(по электронной почте, по телефону, с указанием соответствующих адреса электронной почты,
номера телефона).
____________________________________________________________________
наименование услугодателя
Форма
Заявление
Просим Вас согласно статье 28 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан", зарегистрировать
и выдать свидетельство о допущении транспортного средства международной
перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями
на транспортное средство (в индивидуальном порядке, по типу конструкции (серии)).
Сведения об автомобильном транспортном средстве (далее - АТС):
______________________________________________________________
тип АТС;
______________________________________________________________
наименование (марка) АТС;
______________________________________________________________
регистрационный номер АТС (в случае направления заявления в индивидуальном порядке);
______________________________________________________________
номер шасси (идентификационный номер);
______________________________________________________________
количество и места наложения таможенных пломб и проставления печатей
(в случае направления заявления в индивидуальном порядке);
______________________________________________________________
опознавательные цифры или буквы, присвоенные заводом-изготовителем типу
конструкции (серии) АТС (в случае направления заявления по типу конструкции).
Сведения о владельце АТС (за исключением случаев, когда сведения о владельце
АТС совпадают со сведениями о заявителе):
______________________________________________________________
полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации
либо фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица;
______________________________________________________________
адрес (краткое название страны, административно-территориальная единица
(регион, область, район и т. п.), населенный пункт, улица, номер дома, номер корпуса
(строения), номер квартиры (комнаты, офиса)) места нахождения юридического лица,
организации либо места жительства физического лица.
При направлении заявления по типу конструкции (серии), завод изготовитель обязуется:
а) предоставить услугодателю возможность проводить осмотр АТС данного типа конструкции
(серии) в любой момент в ходе их серийного производства;
б) информировать услугодателя об изменениях в чертежах и описаниях конструкции (серии)
АТС до того, как такие изменения будут произведены;
в) наносить на АТС на видном месте опознавательные цифры или буквы, присвоенные данному типу
конструкции (серии), а также порядковый номер каждого серийно выпускаемого АТС данного типа
конструкции (серии) (заводской номер);
г) вести учет АТС, изготовленных в соответствии с типом конструкции (серией),
в случае получения свидетельства о допущении.
К заявлению прилагаются:
в индивидуальном порядке:
чертежи (рисунки) и (или) фотографии АТС;
копия свидетельства о регистрации АТС;
копии документов, подтверждающих право собственности, хозяйственного ведения,
оперативного управления или владения в отношении АТС;
копия документа, удостоверяющего личность физического лица,
представившего заявление в индивидуальном порядке.
по типу конструкции:
чертежи (рисунки) и (или) фотографии АТС;
копия подробного описания типа конструкции (серии) автомобильного транспортного средства.
Дата подачи: ____________________
Фамилия и инициалы заявителя (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
______________________________________________________________________________
Подпись ________________________
Приложение 14 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 14 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электронды түрде жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 504, 511 және 518-баптарына сәйкес құжаттарды ұсынады.
Портал, "KEDEN" ЦЖ арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды электрондық түрде ұсынған кезде құжаттарды өңдеу автоматтандырылған түрде жүргізіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Кеден кодексінің 504, 511 және 518-баптарында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар толық ұсынылған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтінішті тіркелген күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют документы согласно статьям 504, 511 и 518 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс) в соответствии с выбранным видом места временного хранения.
При обращении через портал, ЦС "KEDEN" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в электронном виде обработка документов проводится автоматизировано.
При представлении в электронном виде неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме документов.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При установлении факта полноты представленных документов работник, ответственный за обработку, рассматривает заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его регистрации.

Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы Кеден кодексінің 415-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының үй-жайлары мен аумақтарының Кеден кодексінің 503-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында, 510-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 517-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне кедендік қарап-тексеруді жүргізеді.
Кедендік қарап-тексеруді жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына түпнұсқаларын көрсете отырып, мынадай:
уақытша сақтау орны ретінде пайдалануға арналған құрлыс жайлардың, үй-жайлардың (үй-жай бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың меншігінде, шаруашылық жүргізуінде, жедел басқаруында болуын немесе жалға алынғанын растайтын құжаттардың;
мыналарды:
тиеу-түсіру механизмдерінің не тиеу-түсіру механизмдерін пайдаланумен байланысты қызмет көрсететін тұлғамен шарттың;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипаттамасына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығының, ал арнаулы сақтау орнына газ орналастырылған жағдайда – тиісті есептеу құралы аспабының бар екенін растайтын құжаттардың түпнұсқаларын көрсете отырып көшірмелерін ұсынады.
Бұл ретте ұсынылған құжаттардың көшірмелері көрсетілетін қызметті берушіде қалатын, үй-жайларды және аумақты кедендік қарап тексеру актіне қоса тігіледі.
Үй-жайларды және аумақты кедендік қарап тексеру аяқталған соң үй-жайларды және аумақты кедендік қарап тексеру актісінің бір данасы көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы шешім мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Заңды тұлғаны уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізген аумақтық мемлекеттік кірістер органы уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы шешім тіркелген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей заңды тұлғаны мемлекеттік кірістер органдарының цифрлық жүйесі арқылы уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізілгені туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші шешім қабылданған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша немесе электрондық нысанда хабардар етеді.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.

Должностное лицо услугодателя производит осмотр помещений и территорий услугополучателя согласно пункту 3 статьи 415 Таможенного Кодекса на соответствие требованиям, определенным подпунктом 1) пункта 1 статьи 503, подпунктом 1) пункта 1 статьи 510 и подпунктом 1) пункта 1 статьи 517 Таможенного Кодекса.
При проведении таможенного осмотра помещений и территорий услугополучатель предоставляет должностному лицу услугодателя копии следующих документов с предъявлением оригиналов в соответствии с выбранным видом места временного хранения:
подтверждающих нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования в качестве мест временного хранения;
подтверждающих наличие:
погрузочно-разгрузочных механизмов либо договора с лицом, предоставляющим услуги, связанные с использованием погрузочно-разгрузочных механизмов;
сертифицированного весового оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища – соответствующих приборов учета.
При этом копии представленных документов прилагаются к акту таможенного осмотра помещений и территорий, который остается у услугодателя.
По окончании таможенного осмотра помещений и территории один экземпляр акта таможенного осмотра помещений и территорий вручается услугополучателю.
При обращении на портал, ЦС "KEDEN" результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
Решение о включении в реестр владельцев мест временного хранения принимается территориальным органом государственных доходов и формируется в цифровой системе органов государственных доходов.
Услугодатель уведомляет услугополучателя в письменной или электронной форме не позднее 1 (одного) рабочего дня следующего за днем принятия соответствующего решения.
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.

1. Қызметті тоқтата тұру;
2. Қызметті қайта бастау;
3. Уақытша сақтау орны иелерінің тізілімінен шығару;
4. Уақытша сақтау орындарының иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету).
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал);
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Уақытша сақтау орындары тізіліміне енгізу немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту – өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қызметті тоқтата тұру – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
қызметті қайта бастау – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
уақытша сақтау орындарының иелерін тізілімнен шығару – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
уақытша сақтау орындарының иелері туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету) – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу туралы шешім, уақытша сақтау орындарының иесі ретінде қызметін тоқтата тұру туралы шешім, уақытша сақтау орындарының иесі ретінде қызметін қайта бастау туралы шешім, уақытша сақтау орындары иелерінің тізілімінен шығару туралы шешім, мәліметтерге енгізілген өзгерістердің қабылданғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Қызметті берушің цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;

1. Приостановление деятельности;
2. Возобновление деятельности;
3. Исключение из реестра владельцев мест временного хранения;
4. Актуализация (корректировка) сведений о владельцах мест временного хранения.
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Способы предоставления государственной услуги услугодателя, объектов информации
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www. egov. kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
1
Сроки оказания государственной услуги
1) включение в реестр мест временного хранения либо отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления;
2) приостановление деятельности – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) возобновление деятельности – в течение 3 (трех) рабочих;
4) исключение из реестра владельцев мест временного хранения в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) актуализация (корректировка) сведений о владельцах мест временного хранения – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
2
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
решение о включении в реестр владельцев мест временного хранения, решение о приостановлении деятельности в качестве владельцев мест временного хранения, решение о возобновлении деятельности в качестве владельцев мест временного хранения, решение об исключении из реестра владельцев мест временного хранения, уведомление о принятии изменений сведений, с уведомлением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7
График работы услугодателя, объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда және "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, ҚР Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) www.egov.kz порталы;
2) "KEDEN" ЦЖ www.keden.kgd.gov.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
уақытша сақтау орындары иесінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты.
порталға:
ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
уақытша сақтау орындары иесінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі.
Кеден саласындағы уәкілетті органның аумақтық органының лауазымды адамы көрсетілетін қызметті алушының үй-жайлары мен аумақтарын "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 415-бабы 3-тармағына сәйкес 503-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында, 510-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 517-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне қарап-тексеруді жүргізеді.
Кедендік қарап-тексеруді жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына түпнұсқаларын көрсете отырып, мынадай:
уақытша сақтау орны ретінде пайдалануға арналған құрлыс жайлардың, үй-жайлардың (үй-жай бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың меншігінде, шаруашылық жүргізуінде, жедел басқаруында болуын немесе жалға алынғанын растайтын құжаттардың;
мыналарды:
тиеу-түсіру механизмдерінің не тиеу-түсіру механизмдерін пайдаланумен байланысты қызмет көрсететін тұлғамен шарттың;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипаттамасына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығының, ал арнаулы сақтау орнына газ орналастырылған жағдайда – тиісті есептеу құралы аспабының бар екенін растайтын құжаттардың түпнұсқаларын көрсете отырып көшірмелерін ұсынады.
Бұл ретте ұсынылған құжаттардың көшірмелері көрсетілетін қызметті берушіде қалатын, үй-жайларды және аумақты кедендік қарап тексеру актіне қоса тігіледі.
Үй-жайларды және аумақты кедендік қарап тексеру аяқталған соң үй-жайларды және аумақты кедендік қарап тексеру актісінің бір данасы көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) Қағиданың осы 1-қосымшасының 8-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынбауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының Кеден кодекстің 503, 510 және 517-баптарында белгіленген шарттарға сәйкес келмеуі жағдайлары негіз болып табылады;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
4) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі болады.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобилді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік паролді пайдалана отырып, мобилді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы)
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 504-бабының 1-тармағына сәйкес сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
уақытша сақтау қоймасы ретінде пайдалануға арналған және мынадай талаптарға сәйкес келетін құрылысжайлардың, үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы. Егер уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылысжайлар, үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) және (немесе) ашық алаңдар жалға алынған болса, мұндай құрылысжайларға, үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) және (немесе) ашық алаңдарға қатысты жалға алу шарты кемінде бір жыл мерзімге жасалуға тиіс
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
тәулік бойы режимінде жұмыс істейтін, қойма аумағында күнтізбелік отыз күн ішінде болған оқиғалар туралы бейнеақпаратты қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталған, көлік құралдарының (кедендік бақылауға жататын құжаттар, тауарлар мен көлік құралдары тұрған) аумаққа кіруін және аумақтан шығуын, адамдардың аумаққа және (немесе) үй-жайға кіруін және аумақтан және (немесе) үй-жайдан шығуын бақылау жүйелерінің болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
қажетті тиеу-түсіру механизмдерін иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растау не тиеу-түсіру механизмдерін пайдаланумен байланысты көрсетілетін қызметтерді ұсынатын тұлғамен шарттың
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығын иелену, пайдалану және (немесе) оған билік ету құқығын растау, ал арнаулы сақтау орындарына газ орналастырылған жағдайда – тиісті есепке алу аспаптарының болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
техникалық жарамды кіреберіс жолдарының болуы ______________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________;
электр жарығымен жарақтандырылған және тәулік бойы режимде жұмыс істейтін, күнтізбелік отыз күн ішіндегі бейнеақпаратты қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталған, тауарларды жете тексеруге арналған орындардың, оның ішінде жабық алаңдардың болуы. Бұл ретте жете тексеру орны периметрі бойынша сары түсті бояумен немесе жабысқақ таспамен белгіленуге және бейнебақылау құралдарына көрінбей қалатын аймақтар (учаскелер) болмауға тиіс
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
аумақта қойма қызметіне қатысы жоқ ғимараттар (құрылыстар) мен құрылысжайлар орналаспауға тиіс
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;

2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) портала www. egov. kz;
2) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на портал, ЦС "KEDEN":
заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП);
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности владельца мест временного хранения;
документ, подтверждающий нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования в качестве мест временного хранения;
документ, подтверждающий наличие:
погрузочно-разгрузочных механизмов либо договора с лицом, предоставляющим услуги, связанные с использованием погрузочно-разгрузочных механизмов;
сертифицированного весового оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища – соответствующих приборов учета.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) непредставление документов, указанных в пункте 8 настоящего Перечня;
2) несоответствие услугополучателя условиям, установленными статьями 503, 510 и 517 Таможенного Кодекса;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих Правил;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт–центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя www.keden.kgd.gov.kz. при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в реестр владельцев
мест временного хранения"
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
___________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев мест временного хранения
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 504*, пункту 1 стати 511* и пункту 518* Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Таможенный Кодекс) включить в реестр владельцев мест временного хранения**.
Указываем следующие сведения:
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений,
помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования
в качестве места временного хранения ______(указать вид склада). Если сооружения, помещения
(части помещений) и (или) открытые площадки находятся в аренде на день подачи заявления
о включении в реестр владельцев мест временного хранения, договор аренды в отношении таких сооружений,
помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок должен быть заключен на срок не менее одного года
(для склада временного хранения), не менее трех лет (для таможенного и свободного склада)
_____________________________________________________________________________________;
наличие систем контроля въезда транспортных средств на территорию склада временного хранения и выезда
с территории, входа лиц на территорию склада временного хранения и (или) в помещения и выхода с территории
склада и (или) из помещений (где находятся документы, товары и транспортные средства, подлежащие
таможенному контролю), оборудованных средствами видеонаблюдения, функционирующими в круглосуточном режиме,
предоставляющими возможность удаленного доступа органу государственных доходов к просмотру видеоинформации
в режиме реального времени, накопления и осуществления просмотра видеоинформации о произошедших событиях
в течение тридцати календарных дней на территории склада временного хранения (для склада временного
хранения)_____________________________________________________________________________;
наличие систем контроля въезда транспортных средств на территорию и выезда с территории, входа лиц на территорию
и (или) в помещения и выхода с территории и (или) из помещений (где находятся документы, товары и транспортные средства,
подлежащие таможенному контролю), оборудованных средствами видеонаблюдения, функционирующими в круглосуточном режиме,
позволяющими осуществлять просмотр видеоинформации о происшедших событиях в течение тридцати календарных дней
на территории склада (для таможенного и свободного _____________________________________________;
наличие права владения, пользования и (или) распоряжения необходимыми погрузочно-разгрузочными механизмами
либо наличие договора с лицом, предоставляющим услуги, связанные с использованием погрузочно-разгрузочных механизмов
(для склада временного хранения)______________________________________________________________;
наличие права владения, пользования и (или) распоряжения сертифицированным весовым оборудованием, соответствующим
характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища
– наличие соответствующих приборов учета
____________________________________________________________________________________________;
наличие технически исправных подъездных путей (для склада временного хранения и таможенного склада)
____________________________________________________________________________________________;
(указывается вид подъездных путей, их исправность)
наличие мест для досмотра товаров, в том числе крытых площадок, оснащенных электрическим освещением
и оборудованных средствами видеонаблюдения, функционирующими в круглосуточном режиме,
предоставляющими возможность удаленного доступа органу государственных доходов к просмотру
видеоинформации в режиме реального времени, накопления и осуществления просмотра видеоинформации
в течение тридцати календарных дней. При этом место досмотра должно быть обозначено по периметру краской
желтого цвета или клейкой лентой и исключать наличие непросматриваемых зон (участков) для средств
видеонаблюдения (для склада временного хранения) _______________________________________________;
наличие мест для досмотра товаров, в том числе крытых площадок, оснащенных электрическим освещением
и оборудованных средствами видеонаблюдения, функционирующими в круглосуточном режиме, позволяющими
осуществлять просмотр видеоинформации в течение тридцати календарных дней. При этом место досмотра
обозначается по периметру краской желтого цвета или клейкой лентой и исключать наличие не просматриваемых
зон (участков) для средств видеонаблюдения (для таможенных и свободных складов)
______________________________________________________________________________________________;
отсутствие на территории склада здания (строения) и сооружения, не связанные с деятельностью мест временного
хранения (для склада временного хранения и таможенного склада) _____________________________________;
территория, включая примыкающие погрузочно-разгрузочные площадки, за исключением участков территории,
на которых располагаются древесно- кустарниковая и травянистая растительность естественного происхождения,

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал);
2) "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электрондық түрде жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды электрондық түрде ұсынған кезде құжаттарды өңдеу автоматтандырылған түрде жүргізіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 525-бабында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар толық ұсынылған кезде өңдеуге жауапты қызметкер өтінішті тіркелген күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы Кеден кодексінің 415-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының үй-жайлары мен аумақтарын Кеден кодексінің 524-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне кедендік қарап-тексеруді жүргізеді.
Үй жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына түпнұсқаларын көрсете отырып мынадай:
1) бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға жарамды құрылыстарды және (немесе) үй-жайларды (үй-жайлардың бөліктерін) иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттардың;

2. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал, ЦС "KEDEN" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в электронном виде обработка документов проводится автоматизировано.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При установлении факта полноты представленных документов работник, ответственный за обработку, рассматривает заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его регистрации.
Должностное лицо услугодателя производит таможенный осмотр помещений и территорий услугополучателя на соответствие следующим требованиям:
1) нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений и (или) помещений (частей помещений), предназначенных для использования в качестве магазина беспошлинной торговли и отвечающих следующим требованиям:
торговый зал должен находиться за пределами места, определенного для производства таможенного декларирования товаров;
на территории магазина беспошлинной торговли должны быть места, предназначенные для осуществления торговых операций, а также отдельные огороженные места, предназначенные для осуществления операций по обеспечению сохранности товаров и подготовке товаров к продаже (вскрытие упаковки, освобождение от тары и другие).
При проведении таможенного осмотра помещений и территорий услугополучатель представляет должностному лицу услугодателя копии следующих документов с предъявлением оригиналов:
1) подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения сооружениями и (или) помещениями (частями помещений), пригодными для использования в качестве магазина беспошлинной торговли;

1) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал);
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Бажсыз сауда дүкендерін тізілімге енгізу немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту – өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қызметті тоқтата тұру – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
қызметті қайта бастау – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
бажсыз сауда дүкендері иелерін тізілімнен шығару – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
бажсыз сауда дүкендері иелері туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету) – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы шешім, бажсыз сауда дүкендерінің иесі ретінде қызметін тоқтата тұру туралы шешім, бажсыз сауда дүкендерінің иесі ретінде қызметін қайта бастау туралы шешім, бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізілімінен шығару туралы шешім, мәліметтерге енгізілген өзгерістердің қабылданғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда және "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1)портал www.​egov.​kz;
2) "KEDEN" ЦЖ www.​keden.​kgd.​gov.​kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
порталға:
ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 415-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының үй-жайлары мен аумақтарын Кодекстің 524-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне кедендік қарап-тексеруді жүргізеді.
Тексеру жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына түпнұсқаларын көрсете отырып, мынадай:
1) бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға жарамды құрылыстарды және (немесе) үй-жайларды (үй-жайлардың бөліктерін) иелену және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттардың;
2) егер оларды алу міндеті Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген болса, тіркеу құжаттарының немесе бөлшек саудаға арналған рұқсаттардың көшірмелерін ұсынады.
Бұл ретте ұсынылған құжаттардың көшірмелері көрсетілетін қызметті берушіде қалатын Үй-жайлар мен аумақтарды кедендік тексеру актісіне қоса беріледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www. egov. kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
1) включение в реестр магазинов беспошлинной торговли либо отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления;
2) приостановление деятельности – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) возобновление деятельности – в течение 3 (трех) рабочих;
4) исключение из реестра владельцев магазинов беспошлинной торговли в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) актуализация (корректировка) сведений о владельцах магазинов беспошлинной торговли – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
решение о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли, решение о приостановлении деятельности в качестве владельцев магазинов беспошлинной торговли, решение о возобновлении деятельности в качестве владельцев магазинов беспошлинной торговли, решение об исключении из реестра владельцев магазинов беспошлинной торговли, уведомление о принятии изменений сведений, с уведомлением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) портала www. egov. kz;
2) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на портал, ЦС "KEDEN":
заявление в форме электронного документа, подписанное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП);
документ, подтверждающий право владения пользования и (или) распоряжения сооружениями и (или) помещениями (частями помещений), пригодными для использования в качестве магазина беспошлинной торговли;
копии, регистрационных документов или разрешений на розничную торговлю, если обязанность их получения предусмотрена законодательством Республики Казахстан.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) осы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынбауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының мынадай талаптарға сәйкес келмеуі:
бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға арналған құрылыс жайлардың және (немесе) үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы және мынадай талаптарға сәйкес келетін:
сауда залы тауарларды кедендік декларациялауды жүргізу үшін айқындалған орын шегінен тыс жерде болуға тиіс;
бажсыз сауда дүкенінің аумағында сауда операцияларын жүзеге асыруға арналған орындар, сондай-ақ тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету және тауарларды сатуға дайындау (орамасын ашу, ыдысынан босату және басқалар) жөніндегі операцияларды жүзеге асыруға арналған жеке қоршалған орындар болуға тиіс;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда бөлшек саудаға арналған тіркеу құжаттарының немесе рұқсаттардың болуы;
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы;
мемлекеттік кірістер органына жүгінген күнге дейін бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 528, 532, 535, 538, 544, 551 және 555-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы;
тауарларды Кеден кодекстің 324-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға өткізу үшін көзделген бажсыз сауда дүкендері үшін тиісті тізілімге енгізудің қосымша шарттарын Кеден кодекстің 525-бабы 1-тармағына сәйкем сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша уәкілетті орган белгілейді;
электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы;
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 және 312 баптары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 және 367 баптары бойынша Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізуге үміткер заңды тұлғалардың басшылары болып табылатын жеке тұлғаларда өтелмеген соттылықтың болмауы егер бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылыс жайлар және (немесе) үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) жалға алынған болса, мұндай құрылыс жайларға және (немесе) үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) қатысты жалға алу шарты кемінде алты ай мерзімге жасалмаған болса;
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) непредставление всех документов, указанных в пункте 8 настоящего Перечня;
2) несоответствие услугополучателя следующим условиям:
нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений и (или) помещений (частей помещений), предназначенных для использования в качестве магазина беспошлинной торговли и отвечающих следующим требованиям:
торговый зал должен находиться за пределами места, определенного для производства таможенного декларирования товаров;
на территории магазина беспошлинной торговли должны быть места, предназначенные для осуществления торговых операций, а также отдельные огороженные места, предназначенные для осуществления операций по обеспечению сохранности товаров и подготовке товаров к продаже (вскрытие упаковки, освобождение от тары и другие);
наличие регистрационных документов или разрешений на розничную торговлю в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
отсутствие на день обращения к услугодателю не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 528, 532, 535, 538, 544, 551 и 555 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
для магазинов беспошлинной торговли, предусмотренных для реализации товаров лицам, указанным в подпункте 4) пункта 2 статьи 324 Кодекса, дополнительные условия включения в соответствующий реестр устанавливаются уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в сфере внешней политики согласно пункту 1 статьи 525 Таможенного Кодекса;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур;
отсутствие непогашенной судимости по статьям 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 и 312 Уголовного кодекса
Республики Казахстан, а также по статьям 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 и 367 Уголовного кодекса Республики Казахстан у физических лиц, являющихся руководителями юридических лиц, претендующих на включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли;
если сооружения и (или) помещения (части помещений) находятся в аренде на день подачи заявления о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли, договор аренды в отношении таких сооружений и (или) помещений (частей помещений) не заключен на срок не менее шести месяцев;

3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
"Бажсыз сауда дүкендері
иелерінің тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы)
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 525-бабының 1-тармағына сәйкес бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға арналған және мынадай талаптарға сәйкес келетін құрылысжайлардың және (немесе) үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы. Егер бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылысжайлар және (немесе) үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) жалға алынған болса, мұндай құрылысжайларға және (немесе) үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) қатысты жалға алу шарты кемінде алты ай мерзімге жасалуға тиіс
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________;
сауда залы тауарларды кедендік декларациялауды жүргізу үшін айқындалған орын шегінен тыс жерде болуға тиіс
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
бажсыз сауда дүкенінің аумағында сауда операцияларын жүзеге асыруға арналған орындар, сондай-ақ тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету және тауарларды сатуға дайындау (орамасын ашу, ыдысынан босату және басқалар) жөніндегі операцияларды жүзеге асыруға арналған жеке қоршалған орындар болуға тиіс
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда бөлшек саудаға арналған тіркеу құжаттарының немесе рұқсаттардың болуы туралы мәлімет
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
аумақтық мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;

3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт–центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя www.keden.kgd.gov.kz. при условии наличия ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в реестр владельцев
магазинов беспошлинной
торговли"
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 525 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" включить в реестр
владельцев магазинов беспошлинной торговли.
Указываем следующие сведения: наличие в собственности, хозяйственном ведении,
оперативном управлении или аренде сооружений и (или) помещений (частей
помещений), предназначенных для использования в качестве магазина беспошлинной
торговли.
Если сооружения и (или) помещения (части помещений) находятся в аренде на день
подачи заявления о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной
торговли, договор аренды в отношении таких сооружений и (или) помещений (частей
помещений) должен быть заключен на срок не менее шести месяцев
_____________________________________________________________;
торговый зал, находиться за пределами места, определенного для производства
таможенного декларирования товаров ____________________________;
наличие на территории магазина беспошлинной торговли места, предназначенные для
осуществления торговых операций, а также отдельные огороженные места,
предназначенные для осуществления операций по обеспечению сохранности товаров
и подготовке товаров к продаже (вскрытие упаковки, освобождение от тары и другие)
_______________________________;
наличие регистрационных документов или разрешений на розничную торговлю
в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
___________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в территориальный орган государственных доходов
не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей,
налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней,
процентов _____________________________;
отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган
государственных доходов к административной ответственности в соответствии

мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейін бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 528, 532, 535, 538, 544, 551 және 555-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
тауарларды Кодекстің 324-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында аталған тұлғаларға өткізу үшін көзделген бажсыз сауда дүкендері үшін тиісті тізілімге енгізудің қосымша шарттарын сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кеден ісі саласындағы уәкілетті орган белгілейді
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесін пайдалану туралы шарттың
(келісімнің) болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 және 312 баптары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 және 367 баптары бойынша Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізуге үміткер заңды тұлғалардың басшылары болып табылатын жеке тұлғаларда өтелмеген соттылықтың болмауы ________________________________;
"Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде цифрлық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе)____________________________
Қолы ___________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
16-қосымша
"Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) арқылы.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Электронды түрде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы салықтық өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды электрондық нысанда тапсырған кезде құжаттарды өңдеу автоматты түрде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

со статьями 528, 532, 535, 538, 544, 551 и 555 Кодекса Республики Казахстан
об административных правонарушениях ________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании цифровой системой электронных
счетов-фактур ____________________________________________;
отсутствие непогашенной судимости по статьям 190, 192-1, 193, 209, 213, 214, 218, 233, 233-1, 250, 259, 311 и 312 Уголовного кодекса
Республики Казахстан, а также по статьям 214, 216, 218, 234, 235, 236, 241, 245, 255, 256, 286, 297, 366 и 367
Уголовного кодекса Республики Казахстан у физических лиц, являющихся
руководителями юридических лиц, претендующих на включение в реестр владельцев
магазинов беспошлинной торговли.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащуюся в цифровых системах, исключительно в рамках оказания
государственной услуги "Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной
торговли" ______________________________________________.
Дата подачи ______________________________________________________.
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
представителя юридического лица _____________________________.
Подпись ________________.
Приложение 16 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в электронном виде – заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При обращении через портал, ЦС "KEDEN" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в электронном виде, обработка документов проводится автоматизировано.
При представлении в электронном виде неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме документов.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын тыңдау туралы көрсетілетін қызметті берушімен хабардар етіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушымен тыңдау болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Кеден кодексінің 166-бабында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды өңдеуге жауапты тұлға өтінішті келіп түскен күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өңдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы Кеден кодексінің 415-бабына сәйкес өтініш иесінің үй-жайлары мен аумақтарын Кеден кодексінің 165-бабының 3-тармағында айқындалған талаптарға сәйкестігіне кедендік қарап-тексеру жүргізеді.
Үй-жайлар мен аумақтарды кедендік қарап-тексеруді жүргізу кезінде өтініш иесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына Кеден кодексінің 165-бабының 3-тармағында айқындалған талаптардың орындалуын растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Бұл ретте ұсынылған құжаттардың көшірмелері үй-жайларды және аумақтарды кедендік қарап-тексеру актісіне қоса беріледі, ол көрсетілетін қызметті берушіде қалады.
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы шешім көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның немесе көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орынбасарының бұйрығымен ресімделеді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша және (немесе) электрондық нысанда хабардар етеді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

Услугополучатель уведомляется услугодателем о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании государственной услуги в случае, если заслушивание с услугополучателем не состоялось.
При установлении факта полноты представленных документов, работник, ответственный за обработку, рассматривает заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его регистрации.
Должностное лицо услугодателя производит таможенный осмотр помещений и территорий заявителя согласно статье 415 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный Кодекс) на соответствие требованиям, определенным пунктом 3 статьи 165 Таможенного кодекса.
При проведении таможенного осмотра помещений и территорий услугополучатель представляет должностному лицу услугодателя копии документов, подтверждающих выполнение требований, определенных пунктом 3 статьи 165 Таможенного кодекса.
При проведении таможенного осмотра помещений и территорий услугополучатель представляет должностному лицу услугодателя копии документов, подтверждающих выполнение требований, определенных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При этом копии представленных документов прилагаются к акту таможенного осмотра помещений и территорий, который остается у услугодателя.
При обращении на портал, ЦС "KEDEN" результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
Решение о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров принимается территориальным органом государственных доходов и формируется в цифровой системе органов государственных доходов.
Услугодатель уведомляет услугополучателя в электронной форме.
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.

1. Қызметті тоқтата тұру;
2. Қызметті қайта бастау;
3. Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізілімінен шығару;
4. Өз тауарларын сақтау қоймаларының иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету).
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) "цифрлық үкіметтің" www.​egov.​kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
2) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу немесе осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту – өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қызметті тоқтата тұру – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
қызметті қайта бастау – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізілімнен шығару – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
өз тауарларын сақтау қоймалары иелері туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету) – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электронды (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы шешім, өз тауарларын сақтау қоймасының иесі ретінде қызметін тоқтата тұру туралы шешім, өз тауарларын сақтау қоймасының иесі ретінде қызметін қайта бастау туралы шешім, өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізілімінен шығару туралы шешім, мәліметтерге енгізілген өзгерістердің қабылданғаны туралы хабарлама не осы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезекпен көрсетіледі, алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда және "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, ҚР Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурста орналастырылған:
1) портал www.egov.kz;
2) "KEDEN" ЦЖ www.keden.kgd.gov.kz.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға:
осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 415-бабына сәйкес өтініш берушінің үй-жайлары мен аумақтарының Кодекстің 165-бабы 3-тармағында айқындалған талаптарға сәйкестігін қарап-тексереді.
Қарап-тексеруді жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына Кодекстің 165-бабының 3-тармағында айқындалған талаптардың орындалуын растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Ұсынылған құжаттардың көшірмелері үй-жайларды және аумақтарды кедендік қарап-тексеру актісіне қоса беріледі, ол көрсетілетін қызметті берушіде қалады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға немесе "KEDEN" ЦЖ:
осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш.
Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамы өтініш берушінің үй – жайлары мен аумақтарын Кеден кодексінің 415-бабына сәйкес Кодекстің 165-бабының 3-тармағында айқындалған талаптарға сәйкестігіне кедендік тексеруді жүргізеді.
Тексеру жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамына Кодекстің 165-бабының 3-тармағында айқындалған талаптардың орындалғанын растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Бұл ретте ұсынылған құжаттардың көшірмелері көрсетілетін қызметті берушіде қалатын Үй-жайлар мен аумақтарды кедендік тексеру актісіне қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші цифрлық құжаттарды іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен субъектінің "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, бір реттік парольді беру арқылы немесе " цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) осы Қағиданың 1-қосымшасында, Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы;
2) көрсетілетін қызмет алушының мынадай талартарға сәйкес келмеуі:
үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалдауда болуға, бұл ретте жалдау мерзімі өтініш берілген күннен бастап алты айдан кем болмауға тиіс;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығы болуға, ал арнайы сақтау орындарына газ орналастырылатын жағдайда тиісті есепке алу аспаптары болуға;
аумақ Кеден кодекстің 404-бабына сәйкес белгіленуге тиіс;
техникалық жағынан жарамды кіреберіс жолдардың, сондай-ақ қатты төсемі (бетон, асфальт, резеңке не өзге де қатты төсемі) бар тауарларды жете тексеруге арналған орындары, оның ішінде электр жарығымен жарақтандырылған жабық алаңдары болуға;
тиеу-түсіру алаңдарын (бір немесе бірнеше қойма үй-жайлары мен алаңдардын) қоса алғанда, аумақ бір пошта мекенжайы бойынша орналасуға және өз тауарларын сақтау қоймасының бүкіл периметрі бойынша тұтас қоршауы болуға тиіс;
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1. Приостановление деятельности;
2. Возобновление деятельности;
3. Исключение из реестра владельцев складов хранения собственных товаров;
4. Актуализация (корректировка) сведений о владельцах складов хранения собственных товаров.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
1) посредством веб-портала "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал);
2) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
1) включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров либо отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления;
2) приостановление деятельности – в течение 3 (трех) рабочих дней;
3) возобновление деятельности – в течение 3 (трех) рабочих дней;
4) исключение из реестра владельцев складов хранения собственных товаров торговли в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) актуализация (корректировка) сведений о владельцах складов хранения собственных товаров – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
решение о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров, решение о приостановлении деятельности в качестве владельцев складов хранения собственных товаров, решение о возобновлении деятельности в качестве владельцев складов хранения собственных товаров, решение об исключении из реестра складов хранения собственных товаров, уведомление о принятии изменений сведений, с уведомлением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя, объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) портала www.egov.kz;
2) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на портал, ЦС "KEDEN":
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
документ, подтверждающий нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде помещений и (или) на открытых площадках, при этом срок аренды должен быть не менее шести месяцев со дня подачи заявления;
документ, подтверждающий наличие сертифицированного весового оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета; документ, подтверждающий наличие технически исправных подъездных путей, а также мест для досмотра товаров, имеющих твердое покрытие (бетонное, асфальтовое, резиновое либо иное твердое покрытие), в том числе крытых площадок, оснащенных электрическим освещением.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) непредставление документов, указанных в пункте 8 настоящего Перечня.
2) несоответствие услугополучателя следующим условиям:
нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде помещений и (или) на открытых площадках, при этом срок аренды должен быть не менее шести месяцев со дня подачи заявления;
наличие сертифицированного весового оборудования, соответствующего характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета;
территория должна быть обозначена в соответствии со статьей 404 Таможенного Кодекса;
наличие технически исправных подъездных путей, а также мест для досмотра товаров, имеющих твердое покрытие (бетонное, асфальтовое, резиновое либо иное твердое покрытие), в том числе крытых площадок, оснащенных электрическим освещением;
территория, включая погрузочно-разгрузочные площадки (одно или несколько складских помещений и площадок), должна располагаться по одному почтовому адресу и иметь непрерывное ограждение по всему периметру склада хранения собственных товаров;

3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы да өзге талаптар
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген өзіне өзі қызмет көрсету, өздігінен қозғалу, бағдарлау қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы тұрғылықты жері бойынша шыға отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлері жүргізеді (Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде).
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электронды форматта мемлекеттік қызметтерді алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
"Өз тауарларын сақтау
қоймалары иелерінің тізіліміне
енгізу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
Нысан
______________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
___________________________
(заңды мекен-жайы)
___________________________
(нақты мекен-жайы)
___________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
___________________________
(электрондық мекен-жайы, телефоны)
___________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Өз тауарларын сақтау қоймалары, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден Кодексі) 166-бабының 2-тармағына сәйкес өз тауарларын сақтау қоймалары, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалдауда болуға, бұл ретте жалдау мерзімі өтініш берілген күннен бастап кем дегенде 6 ай жалға беру мерзімінде болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығы болуға, ал арнайы сақтау орындарына газ орналастырылатын жағдайда тиісті есепке алу аспаптары болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
аумақ Кеден Кодекстің 404-бабына сәйкес белгіленуге тиіс
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
техникалық жағынан жарамды кіреберіс жолдардың, сондай-ақ қатты төсемі (бетон, асфальт, резеңке не өзге де қатты төсемі) бар тауарларды жете тексеруге арналған орындары, оның ішінде электр жарығымен жарақтандырылған жабық алаңдары болуы
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________;
тиеу-түсіру алаңдарын (бір немесе бірнеше қойма үй-жайлары мен алаңдардын) қоса алғанда, аумақ бір пошта мекенжайы бойынша орналасуға және өз тауарларын сақтау қоймасының бүкіл периметрі бойынша тұтас қоршауы болуға тиіс
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
"Өз тауарларын сақтау қоймалар, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде цифрлық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)____________________________
Қолы ___________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
17-қосымша
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт–центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя www. keden.kgd.gov.kz. при условии наличия электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием ЭЦП или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в реестр владельцев
складов хранения
собственных товаров"
Форма
___________________
(полное наименование
юридического лица)
______________________
(юридический адрес)
_____________________
(фактический адрес)
____________________
(бизнес-
идентификационный номер)
___________________
(электронный адрес, телефон)
_______________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров
Просим Вас согласно пункту 2 статьи 166 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный
Кодекс) включить в реестр владельцев складов хранения собственных товаров.
Указываем следующие сведения:
нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или
аренде помещений и (или) на открытых площадках, сроком аренды не менее
6 месяцев со дня подачи заявления
____________________________________________________________________;
наличие сертифицированного весового оборудования, соответствующее характеру
помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа
в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета
____________________________________________________________________;
территория, обозначенная в соответствии со статьей 404 Таможенного Кодекса
____________________________________________________________________;
наличие технически исправных подъездных путей, а также мест для досмотра
товаров, имеющих твердое покрытие (бетонное, асфальтовое, резиновое либо иное
твердое покрытие), в том числе крытых площадок, оснащенных электрическим
освещением _________________________________________________________;
территория, включая погрузочно-разгрузочные площадки (одно или несколько
складских помещений и площадок), расположенных по одному почтовому адресу,
наличие непрерывного ограждения по всему периметру склада хранения собственных
товаров _____________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащуюся в цифровых системах, исключительно в рамках оказания
государственной услуги "Включение в реестр складов хранения собственных товаров
помещений или открытых площадок"
____________________________________________________________________.
Дата подачи: ____________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
представителя юридического лица_________________
Подпись ________________
Приложение 17 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 17 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Прием таможенной декларации на транспортное средство"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Көлік құралына кедендік декларацияны қабылдау (бұдан әрі – КҚКД) халықаралық тасымалдаудың темір жол көлік құралдарын және (немесе) темір жол көлік құралдарымен тасымалданатын контейнерлерді, әуе және теңіз көлік құралдарын, сондай-ақ тауарларға арналған декларация ретінде көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды қолдану жағдайын қоспағанда және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші КҚКД шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасауға уәкілетті мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамына КҚКД қағаз тасығышын беру арқылы жүзеге асырады, немесе "цифрлық үкімет" веб-портал арқылы.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Келу тәртібімен жүгінген кезде-көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды қабылдауға қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды өңдеуге береді.
Электрондық түрде жүгінген кезде КҚКД көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
КҚКД көшірмесіндегі күні, уақыты, құжаттар топтамасын қабылдаған адамның қолы, тегі және аты-жөні көрсетілген белгі көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдағанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті алушы Кеден кодексінің 176-бабында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші КҚКД қабылдаудан бас тартады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде жауапты қызметкер КҚКД тіркелген сәттен бастап жұмыс уақытының 4 (төрт) сағаты ішінде халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарын шығаруды аяқтайды.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі немесе Кеден кодексінің 182-бабының 3-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қағаз жеткізгіште беріледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием таможенной декларации на транспортное средство" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Прием таможенной декларации на транспортное средство" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием таможенной декларации на транспортное средство (далее – ТДТС) за исключением железнодорожных транспортных средств международной перевозки и (или) перевозимых на железнодорожных транспортных средствах контейнеров, воздушных и морских транспортных средствах, а также случая применения в качестве декларации на товары транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов, и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются услугодателем путем подачи бумажного носителя ТДТС должностному лицу органа государственных доходов, уполномоченному совершать таможенные операции, связанные с выпуском ТДТС, либо через веб-портал "цифрового правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием таможенной декларации на транспортное средство" (далее – Перечень), изложен При обращении в явочном порядке – документы, представленные услугополучателем, принимаются ответственным структурным подразделением услугодателя за прием документов и передаются ответственному структурному подразделению услугодателя за обработку документов.
При обращении в электронном виде – ТДТС в форме электронного документа, удостоверенного удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые получены из цифровых систем, не допускается.
Подтверждением принятия услугополучателем документов является отметка на копии ТДТС, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме ТДТС.
При установлении факта полноты представленных документов, ответственный работник завершает выпуск транспортных средств международной перевозки в течение 4 (четырех) часов рабочего времени с момента регистрации ТДТС.
При обращении к услугодателю результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам, выдается на бумажном носителе.

1) көлік құралына арналған кедендік декларацияны шығару көрсетілетін қызметті берушімен КҚКД тіркеу кезеңінен 4 (төрт) жұмыс сағат ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
КҚКД тіркеу немесе Қағиданың осы 1-қосымшасының 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша КҚКД тіркеуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, цифрлық объектілерінің жұмыс кестесі

1) через услугодателя;
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Сроки оказания государственной услуги
Выпуск транспортных средств международной перевозки должен быть завершен услугодателем в течение 4 (четырех) часов рабочего времени с момента регистрации ТДТС.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Регистрация ТДТС, либо мотивированный ответ об отказе в регистрации ТДТС в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы услугодателя, объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – кеден саласындағы уәкілетті орган тәулік бойы жұмыс режимін белгілеген көрсетілетін қызметті берушіні қоспағанда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің қызметті
Толтырылған КҚКД және оның негізінде КҚТ толтырылған құжаттар.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде халықаралық тасымалдаудың көлік құралдары (бұдан әрі – ХТКҚ), оның маршруты, жүктері, керек-жарақтары, экипаж және жолаушылар туралы, ЖКСҚ әкелу (әкету) мақсаты туралы, сондай-ақ ХТКҚ жөндеу немесе пайдалану үшін өткізілетін қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың атауы туралы мәліметтер қамтылған құжаттар ұсынылады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) Көрсетілетін қызметті алушымен "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 182-бабының 3-тармағымен көзделген талаптарды орындамау мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері болып табылады.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңынын 19-1-бабында көзделген негіздер бойынша бас тартудың себебі болған жағдайларда;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), за исключением услугодателя, для которого уполномоченным органом в сфере таможенного дела установлен круглосуточный режим работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www.kgd.gov.kz;
2) портала www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заполненная ТДТС и документы, на основании которых заполнена ТДТС.
При оказании государственной услуги предоставляются документы, в которых содержатся сведения о транспортных средствах международной перевозки (далее – ТСМП), его маршруте, грузе, припасах, об экипаже и о пассажирах, цели ввоза (вывоза) ТСМП, а также о наименовании запасных частей и оборудования, которые перемещаются для ремонта или эксплуатации ТСМП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) несоблюдение услугополучателем требований, предусмотренных пунктом 3 статьи 182 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих Правил;

4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Байланыс телефондары Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
18-қосымша
"Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жеке пайдалануға арналған тауарларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасауға уәкілетті мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасына жолаушылар кедендік декларациясының қағаз жеткізгіштерін беру арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырады.
Жолаушылардың кедендік декларациясын қабылдау және көрсету нәтижесін беру жүзеге асырылады:

4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 18 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 18 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Прием пассажирской таможенной декларации"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием пассажирской таможенной декларации" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Прием пассажирской таможенной декларации" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием пассажирской таможенной декларации и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются услугодателем путем подачи бумажного носителя пассажирской таможенной декларации должностному лицу органа государственных доходов, уполномоченному совершать таможенные операции, связанные с выпуском товаров для личного пользования, либо через веб-портал "цифрового правительства".
Прием пассажирской таможенной декларации и выдача результата оказания осуществляются:

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, "Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Келу тәртібімен жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды қабылдауға қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды өңдеуге береді.
Электрондық түрде жүгінген кезде-көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдағанын растау құжаттар топтамасын қабылдаған адамның күнін, уақытын, қолын, тегін және аты-жөнін (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) қамтитын жолаушылар кедендік декларациясының көшірмесіндегі белгі болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті алушы Кеден кодексінің 343-бабының 1-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші жолаушылар кедендік декларациясын қабылдаудан бас тартады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде жауапты қызметкер жеке пайдалануға арналған тауарларды шығаруды жолаушылар кедендік декларациясы тіркелген кезден бастап жұмыс уақытының 4 (төрт) сағаты ішінде аяқтайды.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі немесе Кеден кодексінің 182-бабының 4-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қағаз жеткізгіште беріледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік маңызы бар көрсетілетін қызметтердің көрсетілу кезеңдері туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен көрсетілетін қызметтердің мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
5. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, Мемлекеттік корпорацияға, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

1) услугодателем;
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием пассажирской таможенной декларации" (далее – Перечень), изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в явочном порядке – документы, представленные услугополучателем, принимаются ответственным структурным подразделением услугодателя за прием документов и передаются ответственному структурному подразделению услугодателя за обработку документов.
При обращении в электронном виде – в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые получены из цифровых систем, не допускается.
Подтверждением принятия услугополучателем документов является отметка на копии пассажирской таможенной декларации, содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме пассажирской таможенной декларации.
При установлении факта полноты представленных документов ответственный работник завершает выпуск товаров для личного пользования в течение 4 (четырех) часов рабочего времени с момента регистрации пассажирской таможенной декларации.
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, определенном уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство финансов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору объекта цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", Государственную корпорацию, услугодателю.

1) көрсетілетін қызметті беруші – кеден саласы саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәулік бойғы жұмыс режимін қоспағнада, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін толтырылған ЖКД және оның негізінде ЖКД толтырылған құжаттар ұсынылады.
ЖКД-да мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттарға мыналар жатады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар (оның ішінде кәмелетке толмаған адам);
2) өздеріне қатысты кедендік декларациялау жүзеге асырылатын жеке пайдалануға арналған тауарлардың құнын растайтын жеке тұлғаның қолында бар құжаттар;
3) Егер тыйым салулар мен шектеулердің сақталуы осындай құжаттардың ұсынылуымен расталса, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кеден кодексі) 8-бабына сәйкес жеке тұлғалардың сақтауға жататын тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растайтын құжаттар;
4) көлік (тасымалдау) құжаттары;
5) кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып, әкелу шарттарының сақталуын растайтын, оның ішінде Қазақстан Республикасына тұрақты тұрғылықты жеріне қоныс аударған шетелдік жеке тұлғаның танылғанын не шетелдік жеке тұлғаның Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес босқын, оралман мәртебесін алғанын растайтын құжаттар;
6) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке пайдалануға арналған көлік құралын әкелу кезінде ресімделген және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болу үшін осындай көлік құралының шығарылуын растайтын жолаушылар кедендік декларациясы;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), за исключением услугодателя, для которого уполномоченным органом в сфере таможенного дела установлен круглосуточный режим работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www.kgd.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для оказания государственной услуги представляются заполненная ПТД и документы, на основании которых заполнена ПТД.
К документам, подтверждающим сведения, заявленные в ПТД, относятся:
1) документы, удостоверяющие личность (в том числе несовершеннолетнего лица);
2) имеющиеся у физического лица документы, подтверждающие стоимость товаров для личного пользования, в отношении которых осуществляется таможенное декларирование;
3) документы, подтверждающие соблюдение запретов и ограничений, подлежащих соблюдению физическими лицами в соответствии со статьей 8 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный кодекс), если соблюдение запретов и ограничений подтверждается представлением таких документов;
4) транспортные (перевозочные) документы;
5) документы, подтверждающие соблюдение условий ввоза с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, в том числе подтверждающие признание иностранного физического лица, переселившимся на постоянное место жительства в Республику Казахстан, либо получение иностранным физическим лицом статуса беженца, кандаса в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) пассажирская таможенная декларация, оформленная при ввозе транспортного средства для личного пользования на таможенную территорию Евразийского экономического союза, и подтверждающая выпуск такого транспортного средства для временного нахождения на таможенной территории Евразийского экономического союза;

7) жеке пайдалануға арналған көлік құралын немесе жеке пайдалануға арналған осындай көлік құралының бөліктерін сәйкестендіруге мүмкіндік беретін, Кеден кодексінің 343-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес кедендік декларациялауға жататын мәліметтерді қамтитын құжаттар;
8) жеке пайдалануға арналған көлік құралын иелену, пайдалану және (немесе) оған билік ету құқығын растайтын құжаттар;
9) Комиссия айқындайтын жағдайларда қолма-қол ақша қаражатының және (немесе) ақша құралдарының шығу тегін растайтын құжаттар;
10) Кеден кодексінің 343-бабының 19 және 20-тармақтарында көрсетілген құжаттар;
11) Кеден кодексінің 343-бабының 11-тармағына сәйкес Комиссия айқындаған жағдайларда декларанттың атынан және оның тапсырмасы бойынша әрекет ететін адамның өкілеттігін растайтын сенімхат немесе өзге де құжат.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
1) Көрсетілетін қызметті алушымен Кодекстің 201-бабымен белгіленген талаптарды орындамау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері болып табылады.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңынын 19-1-бабында көзделген негіздер бойынша бас тартудың себебі болған жағдайларда;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексімен белгіленген өзіне өзі қызмет көрсету, өздігінен қозғалу, бағдарлау қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау қажет.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 31 шілдедегі
№ 517 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 665 бұйрығына
19-қосымша
"Транзиттік декларацияны қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы

7) документы, содержащие сведения, позволяющие идентифицировать транспортное средство для личного пользования или части такого транспортного средства для личного пользования, подлежащие таможенному декларированию в соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 343 Таможенного кодекса;
8) документы, подтверждающие право владения, пользования и (или) распоряжения транспортным средством для личного пользования;
9) документы, подтверждающие происхождение наличных денежных средств и (или) денежных инструментов в случаях, определяемых Евразийской экономической комиссией;
10) документы, указанные в пунктах 19 и 20 статьи 343 Таможенного кодекса;
11) доверенность или иной документ, подтверждающие полномочия лица, действующего от имени и по поручению декларанта, в случаях, определенных Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 11 статьи 343 Таможенного кодекса.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несоблюдение услугополучателем требований, предусмотренных пунктом 1 статьи 343 Таможенного кодекса.
2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 19 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2026 года № 517
Приложение 19 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
от 10 июля 2020 года № 665
Правила оказания государственной услуги "Прием транзитной декларации"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Транзиттік декларацияны қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Транзиттік декларацияны қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсету тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады;
3) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.keden.kgd.gov.kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып "Транзиттік декларацияны қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағиданың 1-қосымшасында көрсетілген.
Келу тәртібімен – көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесімен қабылданады және көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды өңдеуге жауапты құрылымдық бөлімшесіне беріледі.
Электронды түрде – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы салықтық өтініш портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан цифрлық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды және мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаудың растамасы ретінде транзиттік декларацияның (немесе оны алмастыратын құжаттың) көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдаған адамның қабылдау күні, уақыты, қолы, тегі мен аты-жөнінің бас әріптері көрсетілген белгі танылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды өңдеуге жауапты тұлға көрсетілетін қызметті беруші ТД-ны оны берген сәттен бастап 2 (екі) сағаттан кем емес мерзімде тіркейді. Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе Кеден кодексінің 178 бабында және Комиссия шешімінің 9-тармағында көрсетілген жағдайлар және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап қағаз жеткізгіште беріледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием транзитной декларации" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Прием транзитной декларации" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) услугодателем;
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием транзитной декларации" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в явочном порядке – документы, представленные услугополучателем, принимаются ответственным структурным подразделением услугодателя за прием документов и передаются ответственному структурному подразделению услугодателя за обработку документов.
При обращении в электронном виде – в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность содержащихся в государственных цифровых системах, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые могут быть получены из цифровых систем, не допускается.
Подтверждением принятия услугополучателем документов является отметка на копии транзитной декларации (или документа, ее заменяющего), содержащая дату, время, подпись, фамилию и инициалы лица, принявшего пакет документов.
При обращении через портал услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП должностного лица услугодателя.
Структурное подразделение услугодателя ответственное за прием документов в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При установлении факта полноты представленных документов, ответственный работник производит регистрацию транзитной декларации в срок не более 2 (двух) часов с момента ее подачи.
При обращении к услугодателю результат оказания государственной услуги или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

8. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағымдану қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжді ұстанымын ұсынады.
"Транзиттік декларацияны
Қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет қағидасына
1-қосымша
"Транзиттік декларацияны қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Алматы, Астана және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Транзиттік декларацияны (бұдан әрі – ТД) қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы www.​egov.​kz (бұдан әрі – портал);
3) цифрлық объектілері, "KEDEN" цифрлық жүйесі арқылы www.​keden.​kgd.​gov.​kz (бұдан әрі – "KEDEN" ЦЖ).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
көрсетілетін қызметті беруші ТД-ны, оны берген сәттен бастап екі сағаттан аспайтын мерзімде тіркеу.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастыру.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қызмет алушыдан алынатын ақы мөлшері және Қазақстан Республикасы заңдарымеп белгіленген ақыны алу әдістері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 171 қаулысымен "Мемлекеттік кірістер органдары алып отыратын кедендік алым ставкаларын бекіту туралы" бекітілген мемлекеттік кірістер органдары алып отыратын кедендік алым ставкаларына сәйкес, тауарларды кедендік декларациялау үшін транзиттік декларацияны пайдалану кезінде кедендік декларациялау алымы – 6 АЕК мөлшерінде белгіленеді.
7
Қызметті берушің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – кеден саласы саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәулік бойғы жұмыс режимін қоспағнада, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – ҚР Еңбек кодексі), "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – ҚР мерекелер туралы Заңы) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 8.30-ден 18.00-ға дейін;

8. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае, если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием транзитной декларации"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Прием транзитной декларации"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием транзитной декларации (далее – ТД) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) через услугодателя;
2) посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал);
3) посредством цифровых объектов, цифровой системы "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz (далее – ЦС "KEDEN").
3
Сроки оказания государственной услуги
Регистрация ТД в срок не более двух часов с момента ее подачи.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Помещение товаров под таможенную процедуру таможенного транзита.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 171 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов" утверждены ставки таможенных сборов, органами государственных доходов.
Таможенный сбор за таможенное декларирование товаров с использованием транзитной декларации – 6 МРП.
7
График работы услугодателя, объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс РК) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), за исключением услугодателя, для которого уполномоченным органом в сфере таможенного дела установлен круглосуточный режим работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда, "KEDEN" ЦЖ – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде ҚР Еңбек кодексіне және ҚР мерекелер туралы Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурста орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.​kgd.​gov.​kz;
2) портал www.​egov.​kz;
3) "KEDEN" ЦЖ www.​keden.​kgd.​gov.​kz.
8
мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
парақтары толтырылған ТД;
- 1975 жылғы ХЖТ кiтапшасын қолдана отырып халықаралық жүк тасымалдау туралы Кеден Конвенциясының ережесіне сәйкес толтырылған көліктік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттарымен қоса ХЖТ кітапшасы;
- 1961 жылғы уақытша әкелу үшін Карнет АТА туралы Кеден конвенциясы мен 1990 жылғы Уақытша әкелу туралы конвенциясына сәйкес толтырылған көліктік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттарымен қоса карнет АТА (Одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарынан тыс тасымалдау кезінде, егер осы мемлекеттің заңнамасымен көзделсе);
- көліктік (тасымалдау) және коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар;
- Жолаушылардың кедендік декларациясы жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік декларациялау кезінде, ал Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Кодексінде көзделген жағдайларда – жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастыру кезінде пайдаланылады.
Көліктік (тасымалдау) және коммерциялық құжатттарды транзиттік декларация ретінде пайдаланған кезде транзиттік декларацияның негізі көліктік (тасымалдау) құжаты құрайды, ал қалған құжаттар оның ажыратылмас бөлігі болып табылады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздемелері
Жөнелтуші мемлекеттік кірістер органы мына:
1) транзиттік декларация транзиттік декларацияны тіркеуге құқығы жоқ мемлекеттік кірістер органына берілген;
2) транзиттік декларация уәкілеттік берілмеген адамға берілген;
3) транзиттік декларацияда "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 178-бабында көзделген қажетті мәліметтер көрсетілмеген;

2) портала, ЦС "KEDEN" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственнй услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www.kgd.gov.kz;
2) портала www.egov.kz.,
3) ЦС "KEDEN" www.keden.kgd.gov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
заполненные листы ТД;
книжку МДП, заполненную в соответствии с положениями Таможенной конвенции о международной перевозке грузов с применением книжки МДП 1975 года с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
карнет АТА, заполненный в соответствии с Таможенной конвенцией о карнете АТА для временного ввоза 1961 года и Конвенции о временном ввозе 1990 года с прилагаемыми к нему транспортными (перевозочными) и коммерческими документами (при перевозке в пределах территории государства-члена Союза, если это предусмотрено законодательством такого государства);
транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы;
пассажирская таможенная декларация используется при таможенном декларировании товаров для личного пользования, а в случаях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный кодекс) – при помещении товаров для личного пользования под таможенную процедуру таможенного транзита.
При использовании в качестве ТД транспортных (перевозочных) и коммерческих документов, основу ТД составляет транспортный (перевозочный) документ, а остальные документы являются ее неотъемлемой частью.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Орган государственных доходов отправления отказывает в регистрации ТД в следующих случаях:
1) ТД подана органу государственных доходов, не правомочному регистрировать ТД;
2) ТД подана не уполномоченным лицом;
3) в ТД не указаны необходимые сведения, предусмотренные статьей 178 Таможенного кодекса;