Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Форма отчетной информацию по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 21 июля 2026 года № 428/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2026 года № 39377
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных данных "Форма отчетной информацию по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения".
2. Комитету телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 21 июля 2026 года № 428/НҚ
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Форма отчетной информации по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения"
Представляется в Комитет телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
Наименование формы, предназначенной для сбора административных данных: "Форма отчетной информаций по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных "Форма отчетной информации по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения" (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): УСЦР- 1.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: с __ по __ ______ 20 __ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенной для сбора административных данных "Форма отчетной информации по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения": операторы связи.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных "Форма отчетной информации по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения": ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном и (или) в электронном носителе.
Информация о предприятии
Отчетный период
Реализованные цифровые решения
Финансовый отчет о внедрении услуги связи
Дополнительные сведения
1
2
3
4
5
6
Телефон________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________ подпись __________телефон______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________подпись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии) (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) __________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Форма отчетной информации
по результатам предоставленной
услуги связи и по внедрению
субъектом цифрового решения"
Пояснение по заполнению к форме, предназначенной для сбора административных данных "Форма отчетной информации по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения" (УСЦР - 1, ежеквартальная)

"Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 21 шілдедегі № 428/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 23 шілдеде № 39377 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Жасанды
интеллект және цифрлық даму
министрі
2026 жылғы 21 шілдедегі
№ 428/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
"Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникациялар комитетіне ұсынылады.
"Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/telecom интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның атауы: "Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны".
"Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): БҚЦШ - 1.
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ ___________ ____ ____________ дейін. "Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: байланыс операторлары.
"Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау тәсілі: қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіште.
Кәсіпорын туралы ақпарат
Есепті кезең
Іске асырылған цифрлық шешімдер
Байланыс қызметін ендіру бойынша қаржылық есеп
Қосымша мәліметтер
1
2
3
4
5
6
Телефон:_____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _________________________________
Орындаушы ___________________ қолы ________ телефон _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
___________________________________________________ қолы _____
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып
табылатын тұлғаларды қоспағанда) __________________
"Ұсынылған байланыс
қызметінің нәтижелері
бойынша және субъектінің
цифрлық шешімді ендіруі
бойынша есепті ақпарат
нысаны" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме (БҚЦШ - 1, тоқсан сайын)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Форма отчетной информации по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения" (далее – Форма).
2. В графе 1 формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
3. В графе 2 формы указывается наименование предприятия, адрес регистрации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (физического или юридического лица) руководителя, контактные данные.
4. В графе 3 формы указывается отчетный период (начало и окончание).
5. В графе 4 формы указывается название цифровых решении и (или) проекта, представляющего собой совокупность прикладных цифровых систем необходимых для их функционирования программно-аппаратных комплексов, предназначенных для автоматизации процессов, удовлетворяющих определенные потребности, а также дата начала и завершения внедрения цифрового решения.
6. В графе 5 формы указывается общая сумма расходов на внедрение услуги связи с распределением расходов по статьям (например: оборудование, обеспечение, услуги и другое).
7. В графе 6 формы указываются замечания и рекомендации по процессу субсидирования.

1. Осы түсіндірме "Ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді ендіруі бойынша есепті ақпарат нысаны" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі талаптарды айқындайды.
2. "Реті бойынша нөмір" нысанының 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.
3. Нысанның 2- бағанында кәсіпорынның атауы, тіркелген мекенжайы, басшысының (жеке немесе заңды тұлға) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) байланыс деректері көрсетіледі.
4. Нысанның 3-бағанында есепті кезең (басталуы мен аяқталуы) көрсетіледі.
5. Нысанның 4-бағанында процестерді автоматтандыруға, белгілі бір қажеттіліктерді қанағаттандыруға арналған қолданбалы цифрлық жүйелер мен олардың жұмыс істеуіне қажетті бағдарламалық-аппараттық кешендердің жиынтығын білдіретін цифрлық шешімнің және (немесе) жобаның атауы, сондай-ақ цифрлық шешімді ендірудің басталу және аяқталу күндері көрсетіледі.
6. Нысанның 5-бағанында шығыстарды баптар бойынша бөле отырып (мысалы: жабдық, қамтамасыз ету, көрсетілетін қызметтер және басқалары) байланыс қызметін ендіруге жұмсалған шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
7. Нысанның 6-бағанында субсидиялау процесіне қатысты ескертулер мен ұсынымдар көрсетіледі.